logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » odrzuty » APEL DO NAJMŁODSZYCH UŻYTKOWNIKÓW FORUM - PYTAJCIE TU.

APEL DO NAJMŁODSZYCH UŻYTKOWNIKÓW FORUM - PYTAJCIE TU.

Zlitujcie sie, bo to już się nudne robi.. Ledwie logujecie się na stronkę i robicie zamieszanie. Jeden się uczy pisać (choć w wesoły sposób przyznam), drugi wymądrza i obraża, trzeci pyskuje bez powodu, jeszcze inny zadaje głupie pytania, które nijak się mają do tematów na forum..
W każdym przez Was zakładanym wątku jest co najmniej jeden post o tym, że albo to już było albo zastanówcie się czy może nie skorzystać z wyszukiwarki... Ostatnio nawet Hrabia, człowiek z natury spokojny uświadomił, że już tu przerabialiśmy takie rzeczy, o których Wam się nie śniło. Wystarczy poszukać.

Więc stwarzam Wam tu wątek specjalnie po to, żebyście mogli pytać. Jak nie chce Wam się korzystać z wyszukiwarki - pytajcie: było coś o genezie Waszych nick'ów"? I dostaniecie odpowiedź: BYŁO. Może nawet link albo kilka. Jeśli nie - dopiero wtedy zakładajcie nowe wątki, bo się burdel na stronie robi i moderatorzy nie będą nawet mieli czasu interweniować. Odnoszę wrażenie, że stopień upierdliwości jest wprost proporcjonalny do niektórych wieku a co za tym idzie - miary wolnego czasu.
Pozdrawiam.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-20 16:39:36 /


Dziendobry , nazywam sie Czesio i chialem wszystkim powiedziec dziendobry :P

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-20 17:08:08 /


Witam. Pewnie nie jestem zbytnio kojarzony na forum a to tylko dlatego, że staram się przestrzegać regulaminu :p Mianowicie chodzi o to, że jak się tu zarejestrowałem (ponad 6lat temu) to z tego co pamiętam forum jeszcze nie było, a jak było to dużo mniej rozbudowane niż teraz.
Wtedy nie miałem takiej wiedzy, aby pomagać innym w problemach. Również z powodu iż nie miałem jeszcze auta to nie potrzebowałem konkretnych porad (nie zakładałem wątków). Czytałem tylko i czytałem...
Od pewnego czasu mam już wymarzony samochód i posiadłem już jakąś tam wiedzę. Okazuje się jednak, że nadal nie muszę o nic pytać bo WSZYSTKO CO MNIE INTERESUJE JUŻ JEST NA FORUM (fakt czasami ciężko coś znaleźć, ale to tylko przez autorów).

Tak więc Ci "tytułowi najmłodsi": jak Wam się wydaje, że "Ci starzy" ględzą to posłuchacie może mnie -rówieśnika. Wyszukiwarka to całkiem przydatne urządzenie, a i tytuowanie wątków tak, że nie oddają one sedna sprawy też mija się z celem.

Pozdrawiam wszystkich.

Krzysztof Siemiątkowski Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-20 19:21:50 /


Problem z wyszukiwaniem jest był i jeszcze trochę będzie..... takie świetne google też jest często do dupy.
Jak na razie nie ma dobrego sposobu sortowania informacji.
Ale już już niedługo....... jak tylko znajdę trochę czasu to coś wymyślę :P

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-21 23:05:18 /


Ponieważ większość istotnych tematów została już poruszona, to proponuję wyłączyć możliwość zakładania nowych wątków i zacząć porządkować już istniejące tematy wątków.

Praktycznie codziennie przeglądam forum (maile na skrzynkę pocztową) i jak widzę nowe wątki typu newsy z onetu, linki do youtuba czy zdjęcia dwudziestego z kolei oszpachlowanego i ospojlerowanego golfa czy astry to mnie zaczyna trafiać szlag, że ktoś wstawiając takie bzdury nie szanuje czasu swojego i mojego.

Kiedyś na forum tematy były głównie techniczne i zlotowe, a to co jest teraz - odpowiedzcie sobie sami.

pzdr.

-MS- Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-21 23:27:06 /


jak sam słusznie zauważyłeś większość spraw została już poruszona a na najczęstsze i nie tylko pytania i problemy można znaleźć odpowiedz korzystając umiejętnie z wyszukiwarki. Ale jeżeli komuś sie chce wklejać zdjęcia tjuningowanych golfów lub innych śmiesznych rzeczy i wkleja te rzeczy w odpowiednie miejsca to co za problem widzisz. Porządku z taką ilością informacji nie zrobi kilka osób, jak dla mnie powinno sie zaostrzyć regulamin, albo admini powinni bardziej zwracać uwagę na jego naruszanie.
Jestem zarejestrowany na kilku forach gdzie admini pilnują porządku może i do przesady ale dzięki temu, każdy najpierw pomyśli zanim coś napisze. Nie żebym miał pretensje do kogokolwiek, bo ja wyluzowany człowiek jestem i nawet nowy wątek pod tytułem "Pomocy !!!!!!!!!!!!!" rzadko mnie wyprowadza z równowagi hehe

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-21 23:48:28 /


A to i ja się wypowiem jako w miarę świeży użytkownik forum. Osobiście wtopiłem z kolejnym wątkiem "czy warto kupić", teraz to widzę ale jak zakładałem wymieniony wątek byłem przekonany że mój przypadek jest jedyny i wyjątkowy (prawdopodobnie jak większość początkujących). Nie dziwię się Starym (nie tylko wiekiem) bywalcom że działa im to na nerwy, ale jestem zdania że jakiekolwiek "blokowanie" zakładania wątków jest ... przesadą. Mam taką wizję żeby w momencie kliknięcia "załóż nowy wątek" pojawiło się kilka opcji w stylu "czy warto kupić", "rejestracja z niemiec" ... i żeby to wszystko było automatycznie wrzucane w konkretny wątek. Aha, jeszcze jedno, jeśli admini sobie nie radzą z "segregacją" to jaki problem "zatrudnić" następnego. Wiele ludzi chętnie posiedziałoby nad porządkiem tego wszystkiego.

yaycash_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-22 00:37:03 /


W bardzo prosty - trzeba zrobic "baze wiedzy" z tego, co jest na forum.

Bardzo prosto - powinna byc podzielona na dzialy, jak forum (np. elektryka, silnik itd), a kazdy dzial podzielony na zagadnienia, np. "regeneracja zaciskow" albo "ustawanie zaplonu".

Do kazdego zagadnienia, kazdy zarejestrowany uzytkownik moglby dodawac linki wskazujace stosowny post/watek na forum. Ktos by to moderowal (zeby nie bylo balaganu ani bzdur), i po jakims czasie zrobilaby sie prawdziwa ksiega naprawy starych Fordow, i to "sama".

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-22 01:09:53 /


-MS-, Młody.. jak widać macie problemy z czytaniem albo problemy ze zrozumieniem tekstu.. TEN wątek jest założony po to, żeby upomnieć tych, których już upominaliśmy, prosiliśmy, którzy się obrażali bo nie wiedzieli dlaczego zostają upominani itd.
Jak widać zaowocowało to jednak a) dyskusją wśród stałych bywalców, b) przemówiło to do rozsądku. Widać to w niektórych wypowiedziach i również po tym, że co najmniej od dwóch dni nie powstał żaden "chory" wątek.
Zakładając TEN konkretny nie miałem na myśli, żeby ukazywał się on od razu przy logowaniu (bo to niemożliwe zresztą), bo wciąż liczę na inteligencję nowo zalogowanych i to, że potrafią czytać ze zrozumieniem.
Nie wiem po co niektórzy z Was kombinują z nowymi tematami i odnośnikami.. Wszystko jest skatalogowane i ma mnóstwo podkategorii. Linki są dobre, ale kto to będzie robił? Upominać też nie ma za bardzo komu.. Odnoszę wrażenie, że jak ktoś z Was ma dobry humor to odpowie ale pominie "naganę" a jak ma zły to od razu kogoś opieprzy. I ta niekonsekwencja też dziwi.
Nie chodzi o to, żeby banować nikogo tylko żeby dać do zrozumienia. Zobaczcie co napisał Tachu - i przemyślcie. Chłopak ujął to najlepiej. Ja osobiście na Capri jestem od baaardzo dawna. Nie zawsze umiałem pomóc wiedzą praktyczną. Ale nigdy nie dostałem choćby upomnienia. To samo tyczy się innych for, na których jestem. Zanim cokolwiek namieszam - czytam, obserwuję. Do tego samego chcemy tu nakłonić innych. A wszystko jest w regulaminie, który czyta się max 20 minut..

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-22 10:12:18 /


Myślę, że ci co już tutaj są to już wiedzą o co chodzi, bez pomocy tego wątku.
Nie można traktować dorosłych ludzi jak dzieci w przedszkolu bo każdy normalny człowiek, który tutaj się znajdzie i tak wybierze łatwiejszą drogę, aby osiągnąć cel (w tym przypadku najpierw zapyta, a potem będzie szukał). Lepiej by było wypracować mechanizm zmuszający najpierw do przeszukania informacji archiwalnych przy okazji przyswajając sobie niepisane zasady tutaj panujące.

-MS- Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-22 15:05:21 /


ale mi narobiliście sprzątania .... powiedzmy - że to wątek takich zbiorczych pytań o dany temat - tu będziemy odsyłać autorów nowopowstałych wątków kopiując treść posta i zamieszczając mu pomocne linki , ok ?? ;-)


Jak widze moje pytanie o różnice wymiarów (długości) pomiedzy 1.6 a 2.0 ohc został bez odpowiedzi -> wniosek ... zakładam nowy wątek ;-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-22 15:47:03 /


Według mnie długość jest ta sama. Różnica jest bodajże w wysokości.
Nie mam niestety silnika 1.6 ale na posesji wrastają w glebę bloki od 1.8 i 2.0 to mogę pomierzyć.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-22 15:59:19 /


O ile pamiętam jest co do milimetra ta sama, jakieś 5 lat temu to mierzyłem - ale łba nie dam. Perana ma chyba w garazu ze trzy dwulitrówki i jedną 1.6, więc jak wróci ze stoku pod wieczór to mu zapodam temat.
Najwyraźniej jakoś wcześniej go przeoczyłem...
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-22 16:23:55 /


Słuchajcie a może by zrobić przy rejestracji użytkownika żeby przebiegała nastepująco... nie że od razu nick, hasło, mail itd. tylko na dziendobry regulamin, gdzie bedzie wyszczególnione jakie zasady panują, daje głowe że nikt regulaminu nie czyta chociaż pisze że "prosze o zapoznanie sie z regulaminem...." sam nie czytałem bo uważałem jak każdy sie tu rejestrujący ze wiem wszystko na temat for,<czy jakoś tak> wiec po tekscie "prosze sie zapoznać.." powinny być a ze trzy pytania dotyczące regulaminu, np: co zrobisz w sytuacji kiedy bedziesz chciał sie czegoś dowiedzieć- a: założe nowy wątek, b: skozystam z wyszukiwarki(czytając regulamin dowiedziałem sie o niej) c; nie zarejestruje sie bo czytanie regulaminu osłabia moje dwie ostatnie komórki. wiem ze to debilne ale nie ma podstawowych zasad to nie ma rejestracji, bo członków bedzie coraz wiecej i takich uposledzonych co najgorsze, wiec wg mnie jak ktoś odpowiedziałby na 3 proste pytania to nie wierze ze coś by w głowie mu nie zostało i wtedy by sie do konca zarejestrował, pytania oczywiscie mogą być innej tresci ale cel jest jeden, wszyscy wiemy jaki... po co ma ludziom tu skakac cisnienie jak widzą 3 te same wątki niewiadomo po co, bo sie jakistam szybko zarejestrował i on już chce wiedzieć! to nie forum bmw i nie chodzimy w dresach.. zreszta szybko to sie króliki pie..olą... a jak zwrócisz uwage to jest dopiero, mieliscie przykłady ostatnio wielkich oburzeń przedszkolaków.. wydaje mi sie że muszą być jakieś wskazówki odnośnie wejscia i użytkowania tego forum... Pozdr!

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-22 19:56:51 /


podoba mi się pomysł Tacha :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-22 19:59:21 /


jeszcze jedno.... i jezeli taki koleś bedzie sie zastanawiał albo poszuka w regulaminie jak ma odpowiedzieć to nie ma bata ze nie zapamieta, a poprawne odpowiedzi są warunkiem przejscia dalej.. wiec bedzie kombinował aż mu sie uda albo zrezygnuje i dalej co za tym idzie .... zapamieta ...

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-22 20:03:01 /


tachu zgadzam się z tobą dodał bym jeszcze jakiś termin próbny dla "nowego" no i bardziej surowe restrykcje dla "nowych"

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-22 20:17:29 /


są fora gdzie nowy użytkownik nie moze przez pewien czas w ogóle pisać ogłoszeń( troche tego nie rozumiem) jak i postów z jednej strony utrudnienie ale za to nie wprowadza zamętu, taki delikwent jes skazany na odrobinę własnej inicjatywy w szuakniu tego czym jest zainteresowany, moze i u nas nie było by to zlym pomysłem? udostepnic wyszukiwarke i forum a dopiero po jakims okresie próbnym opcje dodaj odpowiedź?

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-22 20:27:32 /


No to może wypalić:)

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-22 20:47:28 /


Padło hasło Forum BMW. Te które ja znam cechują się dużo większym porządkiem niż to. Kultura jest tam rzeczą bardzo rygorystycznie przestrzeganą. Moim zdaniem to porównanie nie jest zbyt trafne.

-MS- Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-22 20:48:09 /


porównanie porównaniem... ale ja czytałem nieraz takie fora i uwierzcie mi ludzie tacy co nas nieraz irytują to standard... pytania z cyklu " witajcie kupiłem beemke jak moge ją ztuningować" to też standard wiec mam minimalny szacunek...

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-22 20:59:09 /


hmmmmm to może tak zróbcie z forami porządek a te co byłu albo podobne to wywalcie a hmmm z oresem próbnym gitara pomysł najpierw udostępnić wyszukiwarke a dopiero po jakimś czasie (np:14 dniach) opcje dodaj nowy wątek a odpowiedz niech będzie od początku aaa i jeszcze w ciuągu tych 14 dni to hmmm...... może taki Quick test odnośnie regulamnu :):) a jak naprzykład niezaliczy to kolejne 14 dni i tak wkoło macieju:D to jest moja poropozycja i nie musicie sie z nią zgadzać i na pewien okres czasu ludzi któzy odrazu sie rzucają (nie wymienie) to mozna zabanować na 14 dni:P

BenioTL Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-22 23:48:11 /


Nie wiem co tu się stało, ale zniknęła część wypowiedzi w tym temacie, w tym również moja...dziwne...czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego została usunięta?

cubestone Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-23 00:39:39 /


Bo jest nie na temat ;-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-23 00:45:08 /


Wielki brat .. patrzy :)
MS, czepiasz się trochę słówek. Forum BMW to był tylko przykład. Generalnie Tachu również wytłumaczył co miałem na myśli. Pomysł z quizzem juz kiedyś był i nie przeszedł, ale moim zdaniem to dobra opcja. Jeszcze lepsza Bania - o powtarzającym się teście. Złośliwi na pewno zaraz dopiszą, że jeszcze można im zdjęcia do podpisania dawać, żeby się zapoznali co to X-pack i żeby odróżniali Taunusa od Cortiny ale ja sądzę, że to naprawdę dobry pomysł.
Poza tym nie ma sensu mówić: po co robić coś, skoro i tak nikt tego nie będzie szanował.. Można spróbować. Minimum wysiłku.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-23 01:17:17 /


A była...wielkiemu bratu, przydałyby się chyba okulary, albo raczej umiejętność czytania tekstu ze zrozumieniem ;)..."Jedynym rozwiązaniem byłoby założenie blokady na zakładanie nowych postów oraz wypowiadania się w już istniejących. Oczywiście blokada byłaby założona na jakiś określony czas. W mailu, który jest wysyłany po zarejestrowaniu się byłaby zawarta informacja o ograniczeniach założonych na konto oraz wytłumaczony powód tych ograniczeń. Przydałaby się jeszcze drobna sugestia że czas, który został podarowany nie powinien zostać zmarnowany, a spożytkowany np. na zapoznaniu się ze zwyczajami panującymi na forum oraz z intrygującymi zagadnieniami. Eliminuje to także osoby, które chciałby się dostać na to forum tylko po to żeby spytać o gaz w polo." Wt 2007-11-20.

cubestone Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-23 08:35:04 /


Cubestone, nie była :)
Przeczytaj tytuł wątku i swój post, a potem powiedz coś na temat umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem ;)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-23 09:09:32 /


hmmm...dziękuje w takim wypadku za faworyzowanie mojej wypowiedzi...z tego co widzę są tu posty "bardziej" nie na temat...
Biorąc pod uwagę temat dyskusji zawarty w tytule i temat poruszonego w dalszych wypowiedziach, dalej się będę upierał że jednak nie słusznie została usunięta moja wypowiedź. Widzę że padają tu podobne propozycje. One -gryziu liil- już są na temat? Nie wiem czy zauważyłeś, ale na tym forum temat jest jedynie hasłem do dalszej dyskusji, a ograniczanie się do ram w nich zawartych w tym przypadku minęło się z celem parę postów wcześniej, przed tym jak napisałem swoją wypowiedź. Jeżeli się broni pewnych zasad to konsekwentnie, a nie w sposób wybiórczy... :)

cubestone Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-23 12:53:20 /


Hehehe, nie mówiłem że wszystkie co zostały są na temat :) Mój wpis na początku też był nie na temat zresztą, ale się wziął i zniknął :)
Tak, czy inaczej osobiście uważam ten wątek od czapy.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-23 13:14:20 /


Rzeczywiście wątek bez większego sensu...lepsza od niego byłaby jakaś chęć wprowadzenia w życie niektórych zawartych w nim sugestii. Zebrać je do kupy i stworzyć schemat, którego przestrzegania będzie ktoś pilnował. Zamiast mnożących się niepotrzebnych wypowiedzi w niepotrzebnych postach, porządek. Czyż nie miła odmiana? ;)

cubestone Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-23 15:44:05 /


Dyskusje co do sposobu porządkowania strony prosze tutaj ::

http://www.capri.pl/forum/62610

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-23 23:02:40 /


Wątek jest zamknięty, brak możliwości jego kontynuacji.