logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » Porządki - parę pomysłów na złe tendencje

Porządki - parę pomysłów na złe tendencje

Przenoszę temat do nowego wątku, ponieważ wolałbym skupić dyskusję na ten temat w jednym miejscu, obecnie problem fermentu na forum czy w komentarzach przewija się przez parę wątków, jak propozycje co do rozwoju strony, czy "źle się dzieje" itp.
Pierwszy pomysł jest taki: dzielimy forum na kilka kategorii dość ogólnych - jak technika, może gaz osobno, tematy zlotowo/spotkaniowe, tematy ogólne czy też nie-na-temat. Dokładny podział i kategorie są oczywiście do ustalenia, naświetlam zarys. Kategorii nie-na-temat podejrzewam że się nie da uniknąć, załóżmy że każdy członek naszej starofordowej społeczności niech ma miejsce na wypowiedź, a niektórzy po prostu nie potrafią napisać nic innego niż trzy-po-trzy. Niech mają swój kąt. Subskrypcja forum polegałaby na wyborze tych kategorii, które każdego z nas indywidualnie interesują - każda z osobna możliwa do włączenia/wyłączenia, nie hurtem całość jak jest teraz. Dotyczy to oczywiście widoczności danych kategorii w informacjach o nowościach na stronie oraz w powiadomieniach mailowych. W ten sposób tematy które nas nie interesują po prostu nie będą docierać w ogóle do naszej świadomości. Gdybyśmy jednak chcieli zgłębić dział nie-na-temat to do przeglądania online oczywiście dostępne są wszystkie kategorie.
W ramach każdej kategorii byłyby podkategorie, jak np. większość obecnych działów forum trafiłaby do kategorii "technika". W ramach podkategorii danej kategorii już nie ma możliwości indywidualnej subskrypcji - podział na tym poziomie ma już tylko znaczenie organizacyjne i ułatwiające przeglądanie.
To powinno chyba załatwić negatywny wpływ wątpliwych tematów na nasze odczuwanie atmosfery - niech sobie żyją w jakiejś tam izolacji. Taka granica prawdopodobnie nieco spolaryzuje towarzystwo - część się skupi na technice, część na trzy-po-trzy, nie wchodząc sobie zbytnio w drogę, ale to chyba dobrze ?

Teraz co do negatywnych zachowań które tu obserwujemy, w reakcji na różne rzeczy - np. kliniczny przykład ogniska zapalnego to nowy post na temat gazu w Golfie. Zastanawiałem się przez pewien czas jak opanować nieco tą sytuację, doszedłem do następujących wniosków, czy raczej pomysłów (część zapodana przez Was).

Po pierwsze, jakaś chwila od momentu rejestracji do możliwości zadania nowego pytania na forum. Tu sądzę że wystarczy nawet doba - to powinno zniechęcić takich delikwentów, bo będzie wymagać więszej uwagi i zaangażowania.

Po drugie, proponuję powołać komisję inkwizycyjną. Komisja byłaby odpowiedzialna za pilnowanie porządku tutaj, ogólnie rzecz biorąc tzw. moderowanie, ale nie tylko - oprócz możliwości wyrzucania zbędnych postów, poważnym zadaniem komisji byłyby działania "dyscyplinarne". Działania te miałyby efekt np. w postaci blokady konta w przypadku ostrych stanów zapalnych, albo - to nowy pomysł jeszcze nie praktykowany - blokady konta na jakiś czas w celu ostudzenia głowy.
Żeby nie dać komisji możliwości działań nieobiektywnych, zakładam że w takiej komisji mielibyśmy powiedzmy jakieś np. 5 osób, zaś do zablokowania konta na jakiś czas potrzebne byłyby dwa głosy, do zablokowania konta zupełnie - większość. Zastanawiałem się jaki zrobić mechanizm do tego żeby nie narzucać na komisję obowiązku ciągłego obradowania - wymyśliłem coś takiego, że każdy członek komisji ma przy każdym nicku autora postu dodatkowy link "nie podoba mi się", jeśli członek komisji stwierdza że gość nadaje w złym tonie, to po prostu klika w link i już. Jeśli okaże się że przynajmniej dwóch członków komisji niezależnie od siebie uznało że "temu gościowi mówimy nie", to konto jest blokowane, dajmy na to na początek na tydzień. W ten sposób komisja nawet nie będzie się ze w ogóle porozumiewać. Mam nadzieję że to nie będzie zbyt obciążające dla kogoś kto regularnie czytuje forum, zakładam że takich ekscesywnych zachowań będzie coraz mniej, szczególnie jeśli tematy wątpliwe polecą do osobnego worka, to zasadnicze forum powinno się oczyścić.

Do komisji potrzebne byłoby gdzieś tak z 5 osób, żeby nie było paraliżu operacyjnego jak np. się zdarzało jak ja nie miałem czasu na to. Muszą to być osoby o zdrowym kręgosłupie moralnym i przytomne umysłowo, że tak powiem, regularnie czytające forum, to ważne, żeby działać w miarę na bieżąco. Możemy zrobić tu jakieś pseudo-mini-wybory, może też macie jakieś propozycje ?

No i jeszcze na koniec - trzeba by zapisać za co możliwe jest zablokowanie tymczasowe konta, ale to z grubsza wiadomo, problem to najmniejszy.

Jak to widzicie ?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 01:48:27 /


ok :)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 02:19:30 /


Nie na temat fajna sprawa ale mam nadzieje że bedzie wątek offtopic i totalnie nie na temat ........

do offtopic żarty, upolowałem aparatem i coś co znalazłem na allegro w tym stylu. Do nie na temat cóż - po co to w ogóle :-PP

moze jakis dział RING ?? ;-))


co do komisji to nie wiem czy nazbierasz piątke ale moze sie uda ;-)
w każdym razie jestem jeszcze za tym żeby moderator mógł modyfikować tytuły wątków bądź dodawać swój tekst do komentarza (wtedy pojawiał by sie w poście w szarej ramce) co pozwoli być na czasie do danego komentarza ....


MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 02:20:18 /


ja jestem za :) to moze moje 5 kandydatur :)
mikeB4
cOke
Trójkąt
zakrzak!
i nieskromnie ja :P

wydaje mi się, że kazdy ma troche inne podejście i inny charakter,jest stalym bywalcem forum. No i co najwazniejsze wszyscy wymienieni wiedzą czego chca i maja głowę na karku :) a siebie wymieniłem dośc nieskromnie, ale chetnie przyłoże się dla dobra capri.pl i przyznam że czasem mi ręce opadają i chetnie miał bym wpływ na to co tu się dzieje :)

belzebubskie pozdro :]

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 02:26:12 /


pozatym pomysł z blokadą konta jest ok - przy okazji cos jeszcze by mozna zrobic z wyszukiwarką forum - żeby nie była pod listą nowych postów tylko jakos osobno ........ bo nowe posty są co minute ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 02:26:29 /


o proszę 2 osoby z wymienionych przezemnie juz się odezwały :) hehe

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 02:27:18 /


Mała uwaga (lekko off-topic :) ) do pierwszego posta MikeB4. Chodzi o edycję postów.

Myślę, że przy purystycznym podejści MK do szaty graficznej szare ramki nie przejdą :D. Proponuję aby do tego celu zastosować kursywę.

Jeżeli tylko coś na stronie pojawi się w kursywie znaczy że zostało zmienione przez Hiszpańską Inkwizycję ("Nikt nie spodziewa się tutaj Hiszpańskiej Inkwizycji").

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 02:38:17 /


bo sie ucze do egzaminu /sesja hehe jak widać pilnie sie ucze ;-))

a swoją drogą to Mk ma do obstawienia nieparzystą liczbe miejsc z tego co widze w komisji byłoby 5-7 osób


niektóre stołki są już chyba ? zajęte - niektórzy z tych co przychodzą mi na myśl bywają niestety zbyt rzadko.



no tak lekko na szarym tle ;-) moze byc i kursywa ;-)) hehe i tak godzi w graficzną integralność

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 02:42:07 /


ale ten 'limit' do blokowania to moze odrazu podniesc do 3-4 glosów nawet na tymczasowa blokade?
a trwale blokowanie konta, np. po 3 czasowych?

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 02:47:16 /


OK, to jeszcze jeden pomysł.

Dotyczy on delikwentów, którzy pytają o gaz do Golfa.

Inkwizytorom należy dać link w stylu [nie na temat]. Po jego kliknięciu (przez np 3 Inkwizytorów) delikwent zadający takie pytanie po następnym zalogowaniu i wejściu w swoje pytanie dostaje bardzo kulturalny tekst, że "Zadałeś pytanie o tematyce nie mieszczącej się w kręgu zainteresowań tego forum" i wyjaśniający, że źle uczynił i co może uczynić (np. kontakt prywatny ze znającymi się na rzeczy klubowiczami).

Dopiero poniżej byłby link "Przejdź do pytania".

Zgłoszone pytanie automatem mogłoby lądować do kategorii "Nie na temat".

Modyfikacja: W tekscie upominającym (gdzieś pod koniec) zawrzeć stwierdzenie "Jeżeli chcesz przejść dalej kliknij WYCHODZĘ" ;)

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 03:03:49 /


"Muszą to być osoby o zdrowym kręgosłupie moralnym i przytomne umysłowo, że tak powiem, regularnie czytające forum, to ważne, żeby działać w miarę na bieżąco"

mysle że to wystarczy na 2 głosy - 3~4 na 5 osobową komisje by zablokowały blokowanie - wiadomo, że nie każdy może wejść codziennie na strone - czasem sie gdzies wyjeżdża , zlot/urlop/wakacje itp. zasady są w porządku.

ale jakos Michale nie widze tych pięciu kandydatur conajwyżej te co teraz są co do reszty to bede obiektywny i nikogo nie wskazuje.



Jeti - masz świetne pomysły ;-)) popieram na całej linii

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 03:06:01 /


ja powiem tylko skromnie, że jestem na forum codziennie kilka razy w ciagu dnia:)

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 08:38:25 /


To i ja dorzucę swój kamyczej do tej dyskusji. Pomysł zaczerpnięty z innego forum motoryzacyjnego, na którym jestem od ponad 5. lat. Każdy wątem ma przycisk "Powiadom Ojca Prowadzącego" (czyli moderatora). Jest to narzędzie dla każdego użytkownika forum (zalogowanego), aby móc zwrócić uwage modowi, że dyskusja robi się niekulturalna bądź zaczyna odbiegać od założonego tematu tudzież zakładający wątek zupełnie stracił nad nim panowanie.
Druga sugestia dotyczy ogłoszeń. Szlag mnie osobiście trafia, jak widzę ogłoszenie o wdzięcznym tytule "GOŚCINNIE. Mercedes/Golf/Seicento funkiel noofka do sprzedana". Takie kwiatki od razu powinny trafiać na śmietnik, w końcu strona jest o starych fordach a nie o motoryzacji w ogóle. Poza tym, jest mnóstwo portali z ogloszeniami, więc lepiej tam próbować.

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 08:48:30 /


jestem jak najbardziej za podzialem

czasami pojawiaja sie glosy zeby pomagac biednemu wlascicielowi golfa czy pf125
zdecydowanie NIE na forum
taki koles olewa regulamin forum i robi swoje, moglby poczytac forum i zapytac kogos na priva,
jesli ktos jest bardzo humanitarny i musi odpowiedziec to tez moze na priva, ale taki watek powinien byc usuwany w zarodku

nie wiem czy to wypada, ale zglaszam swoja kandydature, chetnie przyloze reke do porzadkowania forum

co do blokad mam propozycje, zeby po takim glosowaniu moderatorow delikwent dostawal pierwsze ostrzezenie z blokada na 24h i 10x regulamin
przy nastepnej probie zmian tegoz regulaminu z blokada powiedzmy na tydzien, ostatecznie do trzech razy sztuka i papa

dodatkowo, czy da sie zrobic cos w rodzaju zegara na stronie z regulaminem?
policzyc ile zajmuje przeczytanie go ze zrozumieniem, dodac do tego kapke dla ciezej kapujacych/czytajacych i dopiero po tym czasie wyswietlania strony z regulaminem moze byc on zaakceptowany
jesli ktos akceptuje po 2s to komunikat zeby sie lepiej wczytal

kwarantanna czemu nie, 24h wystarczy i odstraszy napalencow od fiata, a jesli komus spodoba sie tematyka forum to napewno cierpliwie poczeka

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 09:39:09 /


również chętnie przypnę gwiazdę szeryfa na swą pierś :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 09:55:58 /


mysle ze w sprawie watkow nie na temat mozna by taki automat zrobic ze co tydzien by czyscil dzial nie na temat . A mozliwosc edycji postu i wlasnie poprawienie np tytulu z pomocy na taki , zeby od razu bylo wiadomo o co chodzi. No i przy okazji ortografie daloby sie poprawic:D

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 10:16:13 /


lista osob proponowanych przez spawna nie jest zla chocby ze wzgledu na rozpietosc geograficzna jej uczestnikow
ale powiekszyl bym ja do szczesliwej 7 o camaro i krk4m o ile by wyrazili zgode :P
rowniez mysle ze takie osoby moglyby pelnic swe funkcje okresowo np. pol roku czy rok a potem jakas wymiana? zeby nie bylo stronniczo...choc ci ktorzy zostali wymienieni to zapewne diametralnie rozne charaktery, zdania i podejscia wiec sadze ze taka mieszanka dalaby najlepsze rezultaty :P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 10:50:23 /


I tu proponuję dodatkowo stanowisko "Inkwizytora ds. Dysleksji i Dysortografii". Osoba taka posiadałaby nadrzędne prawo do blokowania, kasowania, zmieniania treści postów w celu krzewienia kultury poprawnego pisania :D

1 błąd - upomnienie,
3 błędy - blokada na godzinę,
5 błędów - odebranie świadectwa maturalnego (lub kara pieniężna w przypadku nie posiadania takowego),
7 błędów - zesłanie do krajów zamorskich.

Myślę, że wszyscy wiedzą kto nim powinien zostać ;-)

PS: Co do kolorystyki: błąd wyświetlany na czerwono, pogrubiony, podwójnie podkreślony. Na końcu posta na czerwono napis: Ocena: dst

;D

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 10:57:20 /


Yeti, a zdajesz sobie sprawe, ze wiekszosc z wypowiadajacych powróci najprędzej na forum tak za jakieś pół roku?

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 11:05:33 /


Jak dla mnie podzial na technike i off-topic oraz edycja tematow na forum w 100% wystarczy i nie potrzeba inkwizycji. Pojawi sie klopot kogo wybrac, jakie tematy beda odrzucane itp. Wg mnie (a czytam tu prawie wszystko) przegryzienie sie przez bezsensowne tematy i ogloszenia zajmuje tylko chwilke. Wszystkie radykalne zmiany moga doprowadzic do zamieszania i awantur, a w tym przypadku nie warto.
Przeciez wiekszosc watkow w pewnym momencie przechodzi na inne tematy, pojawi sie problem jak to traktowac, wywalanie pojedynczych postow sprawi ze watek bedzie bezsensowny itp. Po pewnym czasie na pewno udaloby sie cos wypracowac, ale do tego czasu forum zdechnie. A wg mnie, capri.pl zyje glownie dzieki temu ze watki nie ograniczaja sie do suchej techniki.
Pozdrawiam

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 11:07:23 /


no chyba, ze otrzymam wasze zaswiadczenia o tych wszystkich dys.... :)
ps. moga byc skany wysylane na maila hehe

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 11:10:49 /


> Przeciez wiekszosc watkow w pewnym momencie przechodzi na inne tematy, pojawi sie problem jak to traktowac,

i od tego sa moderatorzy ze watek nie doczeka sie zejscia na inny tema...więc nie ma problemu z kwalifikacja, zginie w zarodku, to takie wyrywanie chwastów:D

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 11:37:04 /


jestem za ta "prostszą" formą zaczerpniętą z innego forum , tak jak kolega zaproponował wystarczy krótki link "powiadom ojca prowadzącego", w razie frementu MK jest sygnalizowany i usuwa watek albo cenzuruje według uznania, chyba bedzie prościej niz powoływać komisje lustracyjne:)

Hoover 3M / 2005-01-24 11:49:29 /


"> Przeciez wiekszosc watkow w pewnym momencie przechodzi na inne tematy, pojawi sie problem jak to traktowac,

i od tego sa moderatorzy ze watek nie doczeka sie zejscia na inny tema...więc nie ma problemu z kwalifikacja, zginie w zarodku, to takie wyrywanie chwastów:D"

bym się zgodził w 1000%

i zaczął bym od wyrywania tych chwastów z mojej strony

polecam zlokalizowanie tych typów

http://www.capri.pl/page/3ee754af9a952
http://www.capri.pl/page/3f852e1668ee1

Albi_Poznan / 2005-01-24 11:52:39 /


K0ke: chodzi Ci o zesłanie do krajów zamorskich ?
Dla użytkowników capri.pl zesłanie i blokada na pół roku jest identyczna. Człowiek przestaje kaleczyć/pisać na forum :)

Hover: Problem w tym, że nasz Ojciec Prowadzący nie ma czasu (tak sądzę) bywać codziennie na forum i czytać postów (bo jednak musi, żeby wydobyć sens wypowiedzi). A wygląda na to, że Zespół Inkwizycyjny został wybrany przez aklamację :)

Dodatkowo proponuję dla utrzymania w ryzach Inkwizycji upublicznienie ich poczynań w formie np. logów z tego co każdy robił i czy aby nie jest nadgorliwy :)

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 11:57:48 /


upominajmy i zwracajmu uwage na siebie troche!!!
to fakt i ja czasem porywczy jestem .... co poradzic taki ja:(

a co do ogloszen to daja je osoby ktore nie sa tutaj 2 dni

a co do forum to jak juz pisac watek to zamiescic go w odpowiednim dziale!!
bo widac ze niektorzy maja z tym problemy !!


liil

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 12:01:36 /


Trójkąt Camaro - popieram te kandydatury i te 2 pozostałe ;-) Mk wie o co chodzi ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 12:19:01 /


Ja ewentualnie mogę wspomóc Segal przy poprawianiu błędów ;) Moderować nie mogę, bo z reguły piszę nie na temat...

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 13:50:58 /


Pomysl dobry, ja bym nawet sie pokusił o jakieś 3-5 dni od zarejestrowania do możliwości postowania. Jak ktoś tu będzie chciał zostać na dłużej to w niczym mu to nie będzie przeszkadzać.

Pomysł edycji postów też popieram, a przedewszystkim tytułów postów.

Kasowanie tematów po "typowaniu" przez moderatorów też jak najbardziej za.

Ale forum dzielić chyba bardziej nie trzeba, są wszak kategorie, przy wyświetlaniu nowych postów też widać gdzie dany jest podpięty.

Piotrek PCK / 2005-01-24 14:07:41 /


Je jestem za , a nawet przeciw ;-) Oczywiście : za karencją dla nowych(24h) w możliwosci dokonywania wpisów zarówno na forum jak też jak sądzę i w ogłoszeniach , za rozdziałem forum na techniczne oraz reszta świata . Przeciw inkwizycji , komisjom , strażnikom etc. bo będzie z tym wiele zamieszania zawsze będzie można komuś zarzucić stronniczość brak obiektywizmu itp. a propzycje dotyczą zacnych klubowiczów i szkody by się mieli w tym ubabrać. Karencja wykosi takich co to zapytaja o jakiś bzdet , a potem zapominają na jekiej stronie zadali pytanie , podział skieruje tak jak trza miłośników techniki do techniki zaś krasomówców , pieniaczy i filozofów do swojego kącika zainteresowań . Jak sądzę , ogólna koncepcja MK w tym zakresie jest odpowiednia i z pewnością już przemyślana w kwestii techniczej działania strony. Nadmierny rygoryzm spowoduje co najmniej swego rodzaju duchotę , a z pewnością też wpłynie na dynamizm strony jak sądzę niewiele jest stron na które regularnie zagląda tak niwiele osób ( myśląc o internecie i jego milionach użytkowników) z tak szybko zminiającą się zawartością i fajnie by tak zostało .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 14:17:49 /


Trójkąt, camaro - zdecydowanie tak.
Mike_B4 i zakrzak - mniej zdecydowanie, ale nie.

cOke jest dobrym kandydatem, wspólnie z segal mogliby tworzyć niezłe "ciało cenzora". Segal jest trochę zbyt impulsywna :)

Kiedyś był jeszcze ktoś taki jak " Jarecki", ale chyba nicka zmienił. Od dłuższego czasu w jego wypowiedziach można było odczuć zdrowy rozsądek. To mój kolejny kandydat.

Pozdrawiam

PS. Jeśli ktoś poczuł się urażony to w moim info jest mój e-mail.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 14:20:45 /


NIe kiedyś był , tylko jest cały czas ale pod nickiem "Jaretzky" , ale sie nie udziela specjalnie. Jeśli jest chętny , to jak najbardziej ZA "Jaretzky'm".

MikeB4
Jaretzky
Gurden
camaro
Trójkąt

Stali bywalcy i "zrównoważeni" w osądach.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 14:43:20 /


Szajba bo Cie ocenzuruje ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 14:44:00 /


Jaretzky ma doświadczenie jako współtwórca i moderator stronki www.youngtimer.pl więc jestem jak najbardziej ZA.
Jego Fordomaniactwo jest mniej zaraźliwe, a zatem jest szansa że nie będzie starał się tu upychać kolanem Fiest, ale także Firebirdów :-))
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 14:57:18 /


nie wiem o co chodzilo z tym Firebirdem krk
moze ktos tu rowniez ma takowego, ale jesli chodzi o mnie to nigdy nie szukalem tu informacji o moich amerykanach ??
a stronki z nimi sa tutaj od poczatku ale od dlugiego czasu zamrozone i wcale nie nalegam zeby nadal tu byly, dla spokoju wolalbym nawet zeby zniknely (MK)

moja lista to:
oczywiscie ojciec prowadzacy MK jako moderator moderatorow

Trojkat,
Coke (+Segal),
Karol, Szajba, Goras, Orzel- tu pytanie o frekwencje i plany co do niej,
moja skromna osoba,
Jaretzky - czemu nie, tylko sie odezwij,
krk - jak to widzisz?
MikeB4 czy Zakrzak - dyskusyjnie, wydaje mi sie ze nadmierna impulsywnosc nie jest tu wskazana, trzeba tu raczej osob potrafiacych lepiej panowac nad emocjami, zreszta statystycznie spora czesc wypowiedzi kolegow jest off topic, bez urazy to tylko ocena kandydatury , za przemawia glownie ciagla obecnosc.




camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 16:04:58 /


Moje propozycje, nie koniecznie w podanej kolejności:

MK (tu pewnie chroniczny brak czasu ;), Trójkąt, Camaro, Krk4m, Karol, Orzel, Coke

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 16:14:19 /


Camaro dziś mija 2 lata jak tu sprzątam + kilka dni ;-))

jeśli coś było nie tak to prosze powiedz w którym miejscu - bo nikt sie nawet nie zorientował że Capri-Police działa ... ostatnio też mam mniej roboty dzieki pomocy Kasi jednoczesnie staram sie być obiektywny i chyba całkiem nieźle mi idzie.

Zresztą ostatnio Jabol i tak nas wydał ;-) 2 post
http://www.capri.pl/forum/41e6fe423ae1e

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 16:15:29 /


Obecność to ilość postów napisanych, czy ilość przeczytanych?
Pytam off topic i nie szukam zaczepki :D

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 16:24:49 /


Jedna drobna uwaga dot. mojego pomysłu powiadamiania Ojca Prowadzącego. Tymże Ojcem jest/może być nie tylko MK, ale też każdy moderator. Tu bardziej chodzi o zwrócenie uwagi do modów, że jakiś wątek idzie w maliny, bądź komuś puszczają nerwy i mamy wzajemne oszczekiwanie się, zamiast kulturalnej dyskusji.
Nie chcę kopiować mechanizmów z forum, na które się wcześniej powoływałem, bo ono również nie jest doskonałe, ale w razie czego chętnie służę wnioskami uzytkownika.
Na przykład należy moderować ogłoszenia.

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 16:26:47 /


Obecność to ilość logów na stronie w ciągu np. zeszłych 2 miesięcy ......

są tacy co zaglądają raz na tydzien albo dwa (współczuje czytania tego wszystkiego naraz) są tacy co są tu codziennie - ja niestety czytać musze wszystko choć czasem juz naprawde sie nie chce - o jakichś wpłatach na radio maryja i później całą awanture też głupie komentarze po stronach z autami itp. ogłoszenia: escort 96, mercedes 123, naczepa tira i takie tam inne z ogłoszeniami jest czasem niezły ubaw ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 16:32:26 /


Jeżeli tzw. "ogółowi" nie będzie przeszkadzało, że mój staż na Capri.pl jest względnie krótki (dopiero za tydzień minie rok), to chętnie się podejmę.
A myślałem, że mam opinię kłótnika :-)

/ 2005-01-24 16:37:29 /


Generalnie ogłoszenia to są moderowane np. papierowe (i plastikowe) auta odrazu idą papa

nauczcie sie pisać złom z dokumentami albo :

http://www.capri.pl/services/ad.php?id=41ea9a6172212

Hoover - gratulacje lałem z tego z pół godziny ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 16:38:38 /


Nooo. Pamiętam, jak pan A. chwalił się swoimi szczepami :D

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 16:43:15 /


to i tak lepsze jest ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 16:47:45 /


cOke
MikeB4
camaro
Trójkąt
hm... Szajba?

Tak to widzę.

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 16:51:38 /


Martwi mnie jedno,
że większość z tych osób ma bardzo zbliżony punkt widzenia..
no cóż ale możliwe, że tak musi być :)

Albi_Poznan / 2005-01-24 17:14:29 /


do Camaro - z Firebirdem nie piłem do Ciebie. Generalnie chodziło mi o tematykę ogólnojankeską (F-body, Mustang, Galaxie, Dodge, a lada dzień pewnie Cherokee i Windstar), w której to aktywności - mimo nicka - nie grasz wcale pierwszych skrzypiec :)
A jak to widzę? Zdecydowanie z boczku. Czytuję codzień, wpirzam się kilkakroć na dzień, ale nie jestem fordomaniakiem i gdyby równie sprawne i ciekawe forum zorganizowali makaroniarze, jaguarmeni czy żabojadofile to pewnie na capri.pl zabrakłoby mi czasu. Jestem tu dlatego, że nie znalazłem dotąd ciekawszej menażerii skłonnej [z pewnymi wyjątkami, załączam ukłony] wysłuchiwać od czasu do czasu upierdliwych komentarzy stetryczałego gawędziarza.
A że generalnie mam stosunek niechętny do wszystkich formacji policyjnych i moderujących, to ... może innym razem :)
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 17:32:57 /


krk , Mustang i Galaxie to stare tylnonapedowe fordy, chyba nigdzie u nas nie ma ograniczenia do modeli europejskich
co do F-body, Dodge'a itp to pasuja tutaj tak jak pf125, golf czy mercedes 300SL gullwing, czyli nijak, dlatego jeszcze raz prosze MK o usuniecie stronek z moimi amerykanami

Mike, jeszcze raz powtarzam bez urazy, nie mam nic do Ciebie osobiscie, patrze tylko na to troche jak pracodawca na nowego pracownika (nie zebym sie czul tutaj pracodawca) , masz zapal, checi, czas, widac ze ta stronka to nieodlaczna czesc twojego dnia codziennego, nawet z wieloma pogladami sie zgadzam, tylko utkwilo mi w pamieci ze dosc czesto jestes uspokajany przez innych forumowiczow za tworzenie konfliktow, nieprzyjemnych dialogow itp ,
dlatego napisalem dyskusyjnie a nie z gory odpada.
gdy piszesz cos konkretnego to jest to sensowne i pomocne, ale mam wrazenie ze lacznie z Zakrzakiem lubicie budowac statystyki i za cel wyznaczyliscie sobie ze co drugi post musi byc ktoregos z Was, ale byc moze wynika to z tego ze jestes towarzyski koles i lubisz byc obecny,
uwazam ze moderator nie powinien budzic jakichkolwiek watpliwosci co do slusznosci swoich decyzji
gdy MK podsumuje jakis watek czy uzytkownika i go zablokuje to chyba nikt nie uwaza ze postapil zbyt surowo badz niesprawiedliwie

to samo odnosi sie do mnie, jesli ktos uwaza ze sie nie do konca nadaje to niech to napisze, znacie moje podejscie do forum

Mike, piszesz jeszcze cos o aktualnym moderowaniu, czy dzialo sie tu cos potajemnie? czy tylko pomagales MK i podsuwales mu watki do usuniecia?


camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 18:04:07 /


A co mi tam też się zareklamuję:) - zgłaszam się do Świętej Inkwizycji - będę posługiwał się miękką poduchą:P
- obecny na Capri.pl od 2002-08-11
- znający atmosferę Capri.pl bdb
- nie kłotliwy
- rozsądny, spokojny
- zakochany w starej motoryzacji skierowaną w stronę Fordów.
- nie palacy;)
- czytam 99% postów, kilka razy w ciagu dnia
- nie stronniczy
- wyważony w słowach

THX



Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 18:13:37 /


Camaro zapewiam że w życiu zawodowym troszke inaczej jak na stronie. Do statystyk to mi to zwisa kompletnie - conajwyżej moge sobie na ścianie powiesić - tylko po co. Bardziej liczy sie treść danego posta wiec i co chcesz nim przekazać niż puste nabijanie sobie miejsca w rankingu .... to o niczym niestety nie świadczy.


Jednoczesnie pełniąc taką role nie chciałem rezygnować z dalszego uczestniczenia w tzw. "życiu strony" dlatego pasowała mi anonimowość i nikomu to w niczym nie przeszkadzało. Niestety juz za późno wiec teraz odejde pomału w cień ;-)


Moderatorom proponuje przypiąć ikonke diabełka (jak te miniaturki z uczestnictwa w pucharze) żeby było wiadomo o co chodzi <żart> ;-)


MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 18:22:21 /


http://www.capri.pl/services/ad.php?id=41f52b25d92c4
Czy ktos z Was stroi sobie żarty z racji tego wątku?

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 18:36:07 /


kto bedzie wchodzil w sklad tej "5" czy "7" i tak glownie zalezy od MK
mysle ze moglyby te osoby sie wymieniac np. co pol roku dla odswiezenia klimatu i odpoczynku gdyz to bedzie nieco pracochlonne czytac wszystko ,analizowac ,kasowac co trzeba itp
wszak powinny byc z posrod osob bywajacych tu codziennie a conajmniej co drugi dzien inaczej rowniez wspolczuje czytania naraz 658 postow np. :P
i jak zauwazyl albi powinny miec nieco odmienny punkt widzenia zeby nie bylo stronniczosci itp
to chyba tyle
pozdro :P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 18:58:59 /


Właśnie ze względu na podejście krk4m proponuję jego kandydaturę na 5 członka tej loży..
niejednokrotnie wykazywał się dużą tolerancją i dlatego krk4m powinnien się w niej znaleźć
bez odbioru :)

Albi_Poznan / 2005-01-24 19:03:09 /


dokladnie jak krk nie bedzie (o ile sie zgodzi) to ja sie wypisuje :P
a tak na marginesie to i tak wiekszosc z was jest tu krucej odemnie :P lacznie z taba mikebfor :)
jestem od 2001-07-17 15:26:36 ale co to ma za znaczenie? :P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 19:09:03 /


Żadne - Hrabia czemu dajesz link do nieaktualnych ogłoszeń ??? ;-)


O tak rocznik 91 Co najważniejsze ciemne szybki i gaz <rotfl> padam ze śmiechu

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 19:16:09 /


Mike B4, jestem jednym z niewielu (nie)szczęściarzy, którym udało się jeszcze obejrzeć ów anons. To stanie się kiedyś hobby - czatowanie na ogłoszenia, które zaraz zostaną usunięte i powstanie nowy ranking ;)
Popieram, jakem Hrabia, pomysł stworzenia Ciała Kontrolnego, choć jestem również za stworzeniem wąskiego wycinka miejsca na serwerze dla zagubionych z zewnątrz.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 19:22:35 /


Te najlepsze jak widać zbieram za pomocą Alt+ Print Screen wiec może sie założy jakiś wątek z tym jako ciekawostke ;-))) nie trzeba bedzie polować chociaż fajny nowy sport

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 19:25:40 /


Uwazam ze usuwanie wszystkich postow nie na temat praktycznie zabije forum. Ono jest pozyteczne dzieki tematom o technice, ale CIEKAWE dzieki postom nie na temat! Dlatego 'ciecia' powinny byc delikatne, nie powinno byc tak ze np 2 glosy z 5 wywalaja post/watek, minimalnie 3, moze 4... kwestia do dopracowania.
Co do kandydatur, to:
MikeB4
krk4m
camaro
...
Pozdrawiam

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 20:13:12 /


Spokojnie cięcia obejmują tylko naprawde mocno niezwiązane z tematyką strony wątki - typu :

mam Nissana Primere - jaką instalacje gazową do niego zamontować?
lub
Moje Cinquecento nie odpala na gazie. Pomocy!!!!!!!!!!

albo takie w których naprawde jest niezła bitwa na mięso



z nowości to bedzie pewnie zamykanie wątków i blokowanie kont - do czego to doszło - a kiedys tak z rok temu takie rzeczy wydawały sie naprawde zbędne. Także jakaś edycja tytułu wątku bo juz jest tu niezły bajzel ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 20:18:50 /


mike cos sie tak napalil na ta posade ? :P
juz 14 postow zes naskrobal :P....moze jakies profity za to bede co? hehe a ja nic nie wiem :P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 21:19:50 /


tą posade mam od 2 lat ;-) hahaha cicha woda ..... i dobry kamuflaż

dla mnie żadna nowość - najwyżej sie pojawią nowe guziczki - a lubie sobie tak siedziec i czytać - co nie można ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 21:26:09 /


Ja rowniez zglaszam kandydature, uwielbiam "zasiadac" we wszelakich komisjach :) Pozatym siedze tu 24/7.

PS. Zakrzak, a ja jestem tu dluzej ;)

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 21:43:27 /


a czerwony guziczek tez bedzie??? :P
juz 15....:)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 21:43:38 /


Zakrzak prowokujesz mnie do odpowiedzi ? 5:16

idź sobie zobacz na moją strone o Mustangu i zobacz na daty moich wpisów jeśli chcesz być do bólu szczery ;-))


dlaczego tyle tu pisze ?
-ano staram sie nadrobić za nieobecność Mk (zza obu stron barykady) -- jeśli mi to nie idzie to przepraszam, moze niepotrzebnie sie staram.




Wbrew pozorom jest do ogarnięcia dziennie straszna porcja informacji - po prostu z czasem strona sporo urosła, dlatego mam nadzieje że wiecie na co sie piszecie ;-)


MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 21:56:35 /


dzienne posty da się przeżyć, najgorsza jest kilku dniowa nieobecność:) az strach wtedy zaglądac;)

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 22:18:02 /


popieram kandydature Wydmikufla!

jako że 3M skład jest potężny ciągle rośnie w siłę jeśli ktoś ma ochote z 3M'u to niech też kandyduje, a może go wybiorą i bedzimy mieli swoja wtyke:P

a teraz barcia z 3M składu proszę o poparcie dla Wydmikufla


P.S. Wydmikufel a może poczekaj będziesz kandydował na skarbnika i będziemy defrałdowac marki i ruble:)

Hoover 3M / 2005-01-24 22:27:48 /


jak ustawiona jest subskrypcja to i tak wszystkie posty/ogloszenia przychodza na maila, nawet jesli sa od razu usuwane

Mike juz wszyscy wiedza ze miales cichy uklad a wciaz pchasz sie przez szereg, wyluzuj

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 22:36:54 /


mike nie idzie ci...i niepotrzebnie sie starasz :P hehe zartuje oczywista :)

no wiec kiedy bedzie cos wiadomo o naszych 5 wspanialych? :P


... :P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 23:04:22 /


Zakrzak ! Mam dla Ciebie mały test sprawdzający, czy nadajesz się na Inkwizytora:

Test jest prosty: NIE odpowiadaj na mojego posta.

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 23:15:57 /


Wycofuję kandydaturę:
zakrzak!
Sorry trochę mnie chyba ostatnio poniosło jak pisałem... , Resztę pozycji podtrzymuję, a na Jego miejsce proponuję camaro.

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 23:43:37 /


ufff....juz sie balem ze bede mial mike'go na czerwonej lini 24h thx spawn :P
sorki ale dzis spadam z krzesla przed kompem jak czytam posty chyba z powodu tego pawiana (z dowcipow) i wogle taki dzien
mojej coreczce dzis pierwszy zabek sie wyklul :)
dobranoc all
7:16

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-25 00:03:58 /


zakrzak! widze po foto ze nadal jestes kurduplem :) ty to urosnac nie chcesz :P
a tak jeszcze dodam zawsze masz spox pomysl na fajne bryle :) w tych ci bedzie jasniej na PC niz w "04 roku :)
hehehe

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 00:40:48 /


podział forum... jak najbardziej tak, to powinno wprowadzić troche ładu.

co do ogłoszeń, to może tez podzielic na kategorie?

a jesli chodzi o inkwizycje to bardzo ryzykowny pomysł, wszyscy chyba wiedzą o co chodzi, może dojść do tego, że trzeba będzie wybrać "inkwizycje inkwizycji" że tak to nazwę... szczerze mówiąc nie chce mi sie tego tłumaczyć szerzej o tej porze, w każdym razie inkwizycji zdecydowane NIE!

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-25 01:34:01 /


WYDMIKUFLA!!!!

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-25 08:45:13 /


to może komisja Śledcza :) na wypadek podejrzanego działania inkwizycji

ziutoon / 2005-01-25 10:08:43 /


Jak najbardziej Wydmikufel nigdy nie wdawal sie w niepotrzbne sprzeczki wypowiada sie konkretnie i na temat
pozatym jest z 3M składu:P

Ligacz 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-25 10:51:10 /


rejonizacja nie gra tu wielkiej roli - później obudzi sie Łódź Dolny Śląsk Małopolska itd itd ......... i co im powie 3M ??

Wydmikufel - fakt głowa na karku jest, zdrowy kręgosłup moralny - jeśli jeszcze brakuje etatów to moim zdaniem czemu nie ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 13:05:57 /


Cenzura tematów "na temat" jak najbardziej ale może by tak offtopic zostawić bez ingerencji?? Toż to sama radość <rotfl>. Poza tym można by moderatorów obciążyć obowiazkiem przeglądania pytań ZANIM się ukażą na stronie (np. jeśli wątek otrzyma 3 rekomendacje to automatycznie wskakuje na forum lub po ukazaniu się postu 12 godzin zwłoki, jeśli większość cenzorów nie zgłosi zastrzeżeń automat wrzuca pytanie na forum)? A potem ewentualnie dać użytkownikom możliwość poinformowania, za pomocą jakiegoś guziczka, że źle się dzieje? Wtedy cenzor musiałby oglądać tylko nowe wątki, natomiast stare tylko w wypadkach awaryjnych. Po co biedactwa mają czytać to co ich nie interesuje? ;) Aha i jeszcze dać im ikonkę do automatycznego wysyłania maila do założycieli wątków dublujących temat o treści np. "Zadane przez ciebie pytanie było już przerabiane na tym forum, dlatego nie zostanie opublikowne. Poszukaj na (i tu adres wyszukiwarki forumowej).
Pozdrawiam
Buziaki

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 14:18:07 /


A moze zrobic w ten sposób:

Dla zalozenia watku trzeba byc zarejestrowanym ale zeby utrudnic proces rejestracji nalezaloby potwierdzic porzez e-mail tak jak jest to na wielu stronach, jesli delikwent powiedzmy nam sie nie spodoba i nie bedzie przestrzegal regulaminu to wpiszemy jego e-mail na jaks strone spamowa i dostnie codziennie paczuszke 100 maili. :>

A tak powaznie to potwierdzenie rejestarcji spowoduje mniejsza ilosc nowych "klubowiczów" wiem bo czasem sam sie zniechecalem kiedy chcialem zadac pytanie i nalezalo sie zarejstrowac a proces ten byl dosc czasochlonny.

pozdro

ziutoon / 2005-01-25 15:00:44 /


ziutoon

gdybyś obserwował/czytał/śledził życie strony zauważyłbyś że ludzie bez potwierdzonego adresu mailowego (w profilu widać go jako czarny; mail potwierdzony jest niebieski) nie mogą założyć wątku, ani pisać na forum.

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 15:36:12 /


Kornik

Wyczuwam lekka arogancje w twoim poscie

Sledze to co sie dzieje na stronie ale moze zasugerowalem sie tym,

http://www.capri.pl/services/user-info?id=1979

http://www.capri.pl/services/user-info?id=2975

jak widzisz konta te sa zblokowane ale mimo braku potwierdzenia maila udalo im sie zalozyc watek.

Pozdro

ziutoon / 2005-01-25 16:18:42 /


ziutoon te konta zostały zablokowane, Po załozeniu wątku, po blokadzie wszytskie potwierdzenia sie "kasuja", jak mowił kornik, jednak na bieżaco nie jesteś ;)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 16:30:52 /


to w takim razie wycofuje moja propozycje

sorry za zamieszanie :)

"bladzic jest rzecza ludzka"

pzdr

ziutoon / 2005-01-25 16:44:02 /


hmm... akceptacja watku przed wyświetlaniem go na stronie chyba nie wchodzi w gre, bo często zdaza się, że ktos jeszcze ze smarem na lapach zadaje pytanie i cieka niecierpliwie ( z tym wlasnie zmarem na łapach) na odpowiedź żeby szybko poleciec spowrotem do garażu :) a nawet jesli by miało takowe "coś" wejśc w życie to chyba wystarczy akcepacja jednego moderatora :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-25 16:48:16 /


za dużo roboty z tą akceptacją - po prostu wątki o charakterze powiedzmy złym lecą do kosza :-) i tyle

chyba bym sie zastrzelił jakbym miał akceptować tyle wątków ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 17:31:09 /


Osoby które miałby zostać moderatorami/inkwizytorami powinny być przez zdecydowaną większość postrzegane bez wzbudzania jakichkolwiek kontrowersji, czy to natury moralnej czy merytorycznej swoich wypowiedzi. Moim zdaniem powinniśmy zrobić głosowanie na osoby które się zgłoszą - każdy mógłby np. oddać głos na swojego kandydata i będzie wiadomo kto budzi wśród nas największe zaufanie. Taką prostą ankietą chyba nie będzie kłopotu.

Jeśli chodzi o nowo zarejestrowane osoby, samo zamykanie wątków to nie wszystko. Często zakładane są wątki "gaz w golfie" itp. i tu wydaje mi się, że okres karencyjny nie jest najlepszym wyjściem, samo powstanie takiego wątku to małe piwo w porównaniu do powstających burzy zbulwersowanych odpowiedzi. Lepiej by było aby takie wątki lub wypowiedzi zakładane przez nowych użytkowników z powiedzmy mniej niż 5 wypowiedziami na forum w ogóle nie pojawiały się automatycznie i najpierw były czytane i akceptowane przez moderatorów - wystarczyła by tylko TAK/NIE jednego moderatora i już nie ma problemu nowych wątków golfowych, a przy okazji od razu można by takich. A jak taka osoba by przeszła weryfikację to już dalej by mogła pisać normalnie bez moderowania.

Późniejsze zasady blokowania kont, zamykanie wątków, przenoszenie itd. można wypracować na bieżąco. Natomiast zdecydowanie jako osoba zainteresowana właśnie wartością merytoryczną i techniczną listów, chciałbym aby moderatorzy też skutecznie odcinali wypowiedzi niezwiązane np. ze sprawą techniczną do osobnego działu ośla łąka lub podobnego, tak że jeśli kogoś interesują sprawy techniczne nie był zmuszany do czytania o linuxie w wątku o filmie z pucharu capri.

Tu jeszcze mała tyci prośba do MK &#8211; czy nie dało by się zrobić aby do zrzutu na pocztę wątków z forum dopisać 2 nagłówków. W przypadku odpowiedzi do tematu:

In-Reply-To: <ID_Tematu>

zapewniło by to poprawne wątkowanie odpowiedzi do nowo zakładanych tematów, tak aby

[capri.pl forum] NW: Wymiar w Cologne

i późniejsze odpowiedzi

[capri.pl forum] Wymiar w Cologne

byłyby razem połączone mimo różnych tytułów, a nie jak teraz osobno. Drugi nagłówek, to np. dodatkowy nowy twór który w danych zawierał by kategorię forum, np.:

x-capri-forum <silnik i okolice>

co dało by możliwość posortowania filtrami tych listów do odpowiednich katalogów na skrzynce pocztowej. Dzięki temu każdy by mógł zaczynać czytanie od działów które jego interesują, a np. dowcipy z oślej łąki czytać w wolnej chwili.

314TeR Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 19:01:37 /


Tak Tak Tak dla czyszczenie forum ze zbędnych wypowiedzi!
Od czterech lat regularnie jestem na stronie i wkurza mnie, że każdy pisze co mu ślina na język przyniesie. Opanujcie się!
Popieram każdy skład który poprze MK
2 głosy są ok. bo i tak już jest trudno znaleźć coś na temat.
Ja chciałbym żeby nasze forum było niezłym źródłem informacji a nie gadu-gadu.
Pozdro dla wszystkich

wadol1 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 21:01:19 /


coz... przemyślałem temat kilka razy (zmusiło mnie do tego pojawienie sie kilku nowych bezsensownych watków) i stwierdzam, ze "komisja sprzatajaca" jest jednak potzrebna, aczkolwiek nadal uważam że jest pewne ryzyko... w każdym razie, oto moje kadydatutry:
1. Gryziu
2. Garanadziarz
3. Spawn
4. Camaro
5. Trójkat
6. Jaretzki
7. Coke (+Segal)
myślę że z tych osób powinna zostac wybrana komisja... albo poprostu 7 osobowa komisja...

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-29 15:18:42 /


Po dzisiejszych 2 postach (dwusow i k. graficzna) BLAGAM o utworzenie tej "rady" od cenzury etc.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-29 15:28:24 /


co do tej listy to granadziarz owszem ale jest tu nie za czesto a predzej niz gryzia czy jaretzkiego widzialbym krk4m i mysza

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-29 19:04:47 /


myśle, że demokracja w takich wyborach nie jest dobra rzeczą, mk sam sie orientuje czego oczekuje i myśle ze da rade z ewentualnym wyborem :)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-29 19:17:16 /


Miło się wraca po dłuższej przerwie i ponad ... 5 tys. postów do przeczytania :)
Dobrze, że pomysł tu rozpatrywany jest pierwszej potrzeby.

Najłatwiej zacząć od głosu na nie, więc...
z racji niedojrzałości emocjonalnej, krytycznej w pewnym momencie, ale jednak ciągle się objawiającej jestem zdecydowanie przeciw kandydaturze Zakrzaka.
MikeB4 jako zbyt radykalny, choć często trafny w swoich spostrzeżeniach, dawał się jednak zbyt łatwo wciągnąć w dziwne dyskusje. Niewątpliwie będzie z niego dobry kandydat, bo pracuje rzetelnie nad sobą, ale to jeszcze nie jego czas ;).

Przestrzegałbym też przed zbytnią różnorodnością poglądów inkwizycji, bo to nie kolorowy cyrk i nie ich widzimi się, lecz jednolite stanowisko budowane przez naszą stronę od lat ma być wzorcem "dobrych zachowań".

Najstabilniejsze autorytety w poglądach oraz ich największą obecność widać w Krk4m,
Trójkącie,
Camaro oraz
Coke
...
Optowałbym również za BogdanemW, ale nie wiem jak z frekwencją.

Siebie nie wypada zgłaszać, szczególnie że przepadłem trochę bez wieści, ale skoro wymagana zgoda, to jakby co jestem za.

P.S. przed całkowitym usunięciem, przychylam się do słusznej koncepcji 3-krotnego ostrzeżenia w postaci blokady czasowej, ba takim delikwentom przypinałbym jakąś łatkę-piętno przy nicku.

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-30 00:06:07 /


ja swojej kandydatury nie zglaszalem!
a to ze jestem tu jednym z najczestzych bywalcow i to ze naskrobalem prawie 1500postow i ok 300 komentarzy nie znaczy ze mialbym tu jeszcze sprzatac!
owszem jesli MK zaproponowalby mi taka funkcje pomocy rozwazylbym ja ...
a karola prosze na priv w celu malych wyjasnien :P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-30 00:41:38 /


Karolu ja nie widze osobiście związku z robotą opa (moderatora czy jak kto tam woli) i wypisywaniem własnego zdania na tutejszym forum - czy moderator musi siedzieć z tyłu i nie pisać nic od siebie ? Nie o to chyba chodzi

Po prostu dwie różne sprawy - wiem, że sie krzyżują czasami, ale i tak Mk siedzi u góry i jak jakiś ruch mu sie nie podoba to zawsze moze go cofnąć (no prawie zawsze)

Dla tych co nie widzieli na oczy dzisiejszych tematów - ja niestety bym sie nie załapał ;-)) mała próbka



PS. Jeśli ktoś sobie robi w ten sposób jaja - to może tą, że tak powiem "inwencje twórczą" realizował by w jakiś bardziej pożyteczny sposób ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-30 00:45:28 /


Do MikeB4
Wprawdzie wiem,że to nie miejsce na taką dyskusję,ale złości mnie fakt,że zadane pytanie:czy jakąś część można podpasować od innego Forda jest przytaczane jako przykład "robienia sobie jaj".Była okazja,niechcąc później żałować zadałem pytanie,od życzliwszych osób dostałem odpowiedź i wszystko jasne.Nie każdy jest alfą i omegą w każdej dziedzinie i myślę,że po to są strony miłośników jakichś rzeczy,żeby ludzie służyli sobie pomocą a nie udawali wszechwiedzących i robili uszczypliwe uwagi tym co mają w tej dziedzinie mniejsze doświadczenie....bez odbioru.. i mimo wszystko pozdrawiam.

ramiras / 2005-01-30 09:57:56 /


upełnie nie widzę w komisji:
Trójkąta
Spawn
Zakrzaka
Jaretzki

coniekótrzy mają z tej listy rozdwojenie jaźni..
i mają pilować porzadku, a sami szerzą nieporządek..

MikeB4
krk4m
camaro
Coke+Segal
i tam ktoś jeszcze..

Albi_Poznan / 2005-01-30 11:52:22 /


Więc kogo Gościu byś widział w tej komisji?

Bo wyeliminowałeś praktycznie wszystkich pretendentów wg. mojej opinii.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-30 12:07:00 /


granadziarz_3M
Karol
MikeB4
krk4m
camaro
Coke+Segal
uważam że oni się nadają do tego w 100%

Albi_Poznan / 2005-01-30 12:09:12 /


Ramiras to chodzi o te 2 wątki (LPG w Wartburgu i z Kartą Graficzną) a nie o wszystkie 5 ;-))) Twój jest jaknajbardziej w porządku i nie mam do niego zastrzeżeń

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-30 14:37:31 /


nie brałem pana krk4m pod uwage poniewaz wydaje mi się że jasno określił on swój stosunek do tego typu instytucji, jesli zmieniłby zdanie to oczywiście jestem za...

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-30 15:14:33 /


Treetop, za tego "pana" to czeka Cię karniak conajmniej 200ml C2H5OH.
Ale generalnie masz rację - wolę być z boku :-)
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-30 15:48:18 /


a ja znalazlem takie cos dzisiaj :


"http://www.fordcapri.nu/indexeng.htm"

czy te rysunki na dole to nie sa rysunki Orła? :)
albo.... w koncu wiadomo skad Orzeł wzial rysunki heheheh :)

Jabol / 2005-01-30 22:18:40 /


taka mnie myśl ogarnia
"Zaczyna mnie tu powoli wszystko wk..iać..

jak sobie pomyślę o dwóch wątkach...tej strony..

i szybkość z jaką się coniektórzy tu wybielają...

w bardzo dziwny sposób ale bardzo skuteczny.."

Albi_Poznan / 2005-01-30 22:43:50 /


hehe to ja też sie zgłaszam :D a nóz widelec okarze sie kandydatem spełniającym warunki :D

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-30 22:57:20 /


są jeszcze 2 i to bardzo bezkonfliktowe oraz zrównoważone osoby, które widziałbym bardzo chętnie w wielkiej inkwizycji:

Rafał_L
Mysza

Kandydaturę Twoją Mike chętnie następnym razem zapewne poprę, ale radykalnośc Twojego podejścia do jakiejś sprawy może być kontrowersyjna. Łatwo wtedy o niemerytoryczne dyskusje, czyli np. powoływanie "komisji sejmowej" do oceny postępowania wielkiej inkwizycji :(
Nie oznacza to, że w bardzo wielu sprawach nie zgadzam się z Tobą, wręcz przeciwnie-szczególnie przy pełnych zapału "ekonomiczych" i rajdowych "tuningach", tylko Twój sposób wyrażania poglądów i opinii właśnie się dociera, a nie chcemy przecież zarżnąć nowego dobrego silnika, gdy jakiś prowokujący buc wyskoczy na czerwonych światłach ;)
Więc z całą sympatią: w/g mnie nie tym razem.

Zakrzak. Co tu dużo mówić, sprawa nie jest prywatna, tylko bynajmniej publiczna, a poważania nie zdobywa się np. powołując na ojcowstwo. Czasem większą odpowiedzialnością jest nie mieć dziecka.
To samo dotyczy liczby do jakości postów. Czego np. Mike'owi nie można zarzucić.

pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-07 00:00:33 /


to kto bedzie w skladzie raczej nie zalezy od tego czy ktos sie z toba zgadza czy nie lub ty z kims..to maja byc obiektywne opinie

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-07 10:56:26 /


KAROL Ty chyba ostatnio masz dużo pracy ;-) jakoś tak tylko w niedzielę się uaktywniasz . Moje zdanie na temat inkwizycji zostało juz wypowiedziane czyli jestem przeciw przynajmniej w proponowanej formie . Jeśli mam jednak oddać swój głos na konkretne osoby to dam tylko jednego negatywa podobnie jaki KAROL dla zakrzaka! z prostego powodu jest niekonsekwentny w swej miłości do Forda .Jeśli każdy z nas zniszczyłby statystycznie tyle aut to klub miłośników starych fordów mógłby być tylko wirtualny bo by ich zbrakło ;-( .
p.s Kolego zakrzak! proszę nie traktować tego osobiście bo jak sądzę starałem się oddzilić w opinii osobę od problemu zatem wszelkie próby polemiki pozostaną bez odpowiedzi przynajmiej na ogólnym forum.

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-07 15:02:03 /


ja nie chcę bo podobnie jak na drodze łatwo minie wkurzyć i staję się nieobliczalny, tak i na capri dałem się parę razy sprowokować, za co publicznie wyrażam samokrytykę. Aczkolwiek miło mi Albi :-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-07 19:07:24 /


nie przypominam sobie abysmy sie kiedykolwiek poznali panie "bogdanw" wiec tymbardziej ani ja nie wiem nic o panu ani pan o mnie wiec nie wiem skad takie dziwne conajmniej i godzace w fordowska dume zarzuty???
ja sie wypowiedzialem na temat tego pomyslu i tyle..prosze poczytac wyzej

a co do fordow to nigdy zadnego nie zniszczylem oprocz scorpio bo mialem nim wypadek
zato tyle fordow co uratowalem w swoim krotkim zyciu i wyremontowalem to chyba na palcach jednej reki moznaby policzyc takich tu na tej stronie!!!
moje poglady sa raczej ortodoksyjne i staram sie zachowac co tylko sie da
ale nikt mi nie moze zarzucic tego zebym kiedykolwiek "zniszczyl" jakiegokolwiek starego forda!
tym bardziej ze mnie nie zna..wiec traktuje to jako potwarz! i tyle
bez urazy osobistej..po wyjasnieniu i przeprosinach przez pana "bogdanaw"
nara

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-07 19:21:40 /


w sumie to Bogdanie_W masz rację :).
Coraz więcej pracy i wymagań natury techniczno-rozwojowej powoduje, że ostatnio późno wieczorem zasiadam na forum.
Wycofuję się do rezerwy :)

Nie tyle pojawiam się w niedzielę, tylko w tydzień trzeba było przeczytać ponad 5tys. postów (spowodowanych nieobecnością), w tym czasie narosło kolejnych 600, a i jeszcze zostało 2000 komentarzy i ileś tam ogłoszeń :)

Granadziarz, jeśli Ty samokrytycznie określasz, że łatwo cię sprowokować i stajesz się nieobliczalnym, to niektórych pieniaczy na forum można by nawać furiatami :D.
Oby więcej takich "nieobliczalnych" klubowiczów bez Capri na Capri.pl jak Ty ;)
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-08 04:20:57 /


Moderacja jak najbardziej za, ale dobrze też by były gdybyśmy po prostu nie opowiadali na posty o audi, fiatach i innych. Wtedy tylko się burdel robi.

Piotrek PCK / 2005-02-08 11:10:59 /


No, o tym było wiele razy, ale zawsze sie ktoś odezwie i nie widzę możliwości innej niż wywalenie wątku zawczasu. Bardziej mnie martwi nadgorliwość inkwizycji i kasowanie wybranych postów nawiązujących do tematu fordów.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-08 11:51:48 /


Skoro zostałem jawnie wskazany - nie ma problemu, mogę się zgłosić na chętnego do przyłączenia się do takiego czy innego ciała moderującego, referencje udostępnię na życzenie, jeśli sama moja dotychczasowa działalność na capri.pl nie wystarczy. Tylko z góry uprzedzam, że nie mam Internetu w domu, chociaż cały czas planuję mieć, i dam znać, jak tylko coś się zmieni w tej sprawie.

Jeśli chodzi o moje propozycje, to proponuję pana, który mnie zaproponował, :-) czyli Karola, poza tym: Trójkąt, Camaro, Mysza. No i MK tam, gdzie jest, czyli jako główny admin całości. Te osoby szczególnie rzuciły mi się w oczy długotrwałą i pozytywną działalnością na capri.pl.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-08 14:34:28 /


Właśnie wątku juz nie ma - wczoraj był jeszcze jeden - został wywalony bez odpowiedzi....... ale po prostu nie odpowiadajcie skoro wiecie że i tak pójdzie do kosza :-)))


może wątki z odrzutów powinny sie wyświetlać na inny kolor niż niebiesko ??
co wy na tą propozycje ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-08 15:48:51 /


A może zrobić by ankietę na członków Wielkiej Caprikowej Inkwizycji? Chętni zgłaszaja się do MK, po jakimś tam okresie lista wybrana przez MK, albo zarząd wrzucana jest na stronę z pytaniem "czy widzisz szanowną panią / szanownego pana w składzie" w/w :) i jeśli ktoś nam odpowiada to klikamy w delikwenta. Chodzi mi o coś takiego, jak ankiety w stylu jakiego opa komórki używasz, albo jakim samochodem jeździsz spotykane na niektórych stronach. Można albo zagłosować, albo zobaczyć jaki jest wynik. Co W na to?

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-08 16:26:05 /


ooooooo!!! Mike to jest mysl :D
a zawsze sie znajdzie ktos kto cos dopisze do tych postow
postulatow bylo sporo by nic nie pisac !!!

mnie czasem palce swierzbia lecz sie powstrzymuje

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-08 16:30:12 /


ja też jestem za ankietą...

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-08 16:53:35 /


... ;-/

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-10 22:42:11 /


Ankiete, lustracje, komisję śledczą... bez przesady.

Pare osób zostało tu wymienionych na moderatorów.
Niech MK wybierze z nich ilu chce i ok :)

Piotrek PCK / 2005-02-10 22:49:33 /


A ja przed chwilą przeczytałem ogłoszenie o sprzedaży papierów do alfy romeo...
Co powiecie na wysyłanie treści takich ogłoszeń na jakiś komisariat? Bez podania źródła? :) Ale byłyby numery:)))))))))))
(Nie bierzcie tego zbyt serio);)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-01 08:09:51 /


Regulamin

http://www.capri.pl/terms-of-use.php

punkt 9 pierwszy i ostatni podpunkt

no i punkt 11 ;-))))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-01 11:02:32 /


To by chyba skutecznie odpędziło obcych mataczy ;)
Gorzej, że mogłyby być problemy z handlem wycinankami capri ;(
Piękny ostatni tekst - kupię wycinankę, ale chcę sam posklejać, czy jakoś tak to było ;)
Bardzo ładnie to ktoś ujął ;)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-01 11:37:48 /


zapalonymodelarz

ale zbyt sugestywne ogłoszenia lecą do kosza ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-01 12:03:11 /


Wydaje mi się, że warto by przywołać ponownie ten wątek do życia, ponieważ mamy na forum kolejny wątek (zbiórka kasy), który:
- wywołał niezdrową atmosferę
- coraz dalej odchodzi od meritum, jest więcej postów typu "nic nie rozumiesz" od tych odnoszących się do samej zbiórki czy sytuacji jednego z naszych klubowych kolegów
- znowu "wyskoczyli" w nim nasi lokalni obrażacze i mieszacze
W związku z powyższym mam pytanko: czy koncepcja "Ojca Prowadzącego" oraz systemu blokowania i karania "mącicieli" jest w jakis sposób wdrażany?
Bo jak nie, to mamy kolejny argument, aby to zrobić.

Strasznie mi przykro o tym mówić, ale tak to widzę. Przy takiej liczbie użytkowników oraz przy tak silnych różnicach w poziomie oraz temperamencie coponiektórych powoli przestaje być miejsce na demokrację oraz odwoływanie się do zdrowego rozsądku.

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-08 12:38:05 /


Jestem za jak najszybszym wprowadzeniem.
Mojej decycji nie muszę argumentować,
wystarczy przeczytać ostatnie posty na formu.

Albi_Poznan / 2005-03-08 13:03:21 /


Czy myślicie, że komisja będzie nie omylna ? że zawsze podejmie słuszną decyzję ? że nie spowoduje dodatkowych dyskusji na temat czy ten wątek był ok, czy to już była przesada ? Ja w to nie wierzę... nie możemy po prostu ignorować różnych zachowań, czy pytań ??

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-08 13:51:03 /


widać nie mozemy ;-) ja to moge ocenzurować - ale po co.....


generalnie jest wątek - są dane co i jak - to wystarczy. Każdy ma różne zdania i faktycznie dopisywanie sie pod spodem ja ja pomoge nieco mija sie z celem. Niektórym nie pasuje taka zbiórka - trzeba sie z tym pogodzić. Ja mam w tej sprawie swoje zdanie, ale wyrażać go nie bede.....

a dopisywanie sie "Ja Ci juz wpłaciłem 20zł" albo "zaraz lece na poczte" razi mnie tak samo jak was to że ktoś napisał że "wybaczcie, ale on woli pomagać chorym dzieciom"

trudno to z tego powodu cenzurować - odpuśccie sobie z tą wojną. Negatywne zdania też można wyrażać (oczywiście w granicach przyzwoitości).



Prosze o tej sprawie nie dyskutować w tym wątku - jedynie w kwestii powstania jakiejś komisji i jej obiektywizmu bądź jego braku.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-08 14:35:55 /


chiałem powiedzieć, żeby właśnie ignorować pewne zachowania i wątki ... ech ta stylistyka :P

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-08 15:08:05 /


Otóż to to - nie ruszaj gówna a nie bedzie śmierdzieć :-P
Sowa i koń to mondre zwieżenta ;-)

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-08 21:46:42 /


Albo ewentualnie mądre :)

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-08 21:52:47 /


co to tych zlych yendencji na forum mysle ze jest to spowodowane tym ze czesto brakuje nam asertywnosci braku zrozumienia a przedewszystkim niesluchania innych tylko na sile wpychania swoich pogladow
wiem ze sam czesto lubie polemizowac na rozne tematy i czesto mam odmienne zdanie od wiekszosci ale mam do tego prawo i na tym polega demokracja
wiadomo raz sie przesadzi a raz wogle nie odezwie ale ogolnie chodzi oto abysmy wysluchiwali sie nawzajem i prowadzili nawet gorace dyskusje tyle zeby byly na jakims poziomie...a nie po kilku zdaniach zaczyna sie obrzucanie blotem i niepotrzebnymi epitetami innych ludzi
jesli mysle na dany temat inaczej - wysluchaj i przekaz swoj poglad a nie texty w stylu:
-osoba1:pomidor jest amarantowy
osoba2:wcale nie bo czerwony ty slepy glupku
to nie prowadzi do niczego
takze jak ktos ostatnio napisac ze sa tu "mieszacze" czy jakos tak i awanturnicy jest bledem
to bardzo dobrze ze mamy odmienne poglady
bo jak napisalem w jednym poscie gdybysmy byli we wszystkim zgodni i mieli takie same poglady to wialo by tu nuda na kilometr...
i wcale cenzorzy nie byliby potrzebni wystarczy okreslic zasady
bo w skrajnych przypadkach i tak MK wywali co trzeba :)
to takie moje skromne przemyslenia na ten temat
pozdro4@ll

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-08 22:18:24 /


Całkiem do rzeczy teraz piszesz kolego Zakrzak! szkoda że czasami jednak niektóre poglądy nie tylko Twoje są przedstawiane na tyle kontrowersyjne że zamiast rzeczonej nudy mamy totalna rozpierduchę , a tak dla zamknięcia tematu nie wybrałem pewnie dobrego umotywowania przeciwko Twojej kandydaturze istotą było moje NIE w tej kwestii które podtrzymuje , a argumentacja była całkowicie przypadkowa i w samej rzeczy powodowana zapisami z profilu.

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-08 22:35:45 /


dobra wystarczy ;-))

faktycznie sytuacja gdy cenzorzy nie byliby potrzebni bardzo by mnie ucieszyła :-PP tak było kiedyś, ale to niestety chyba nie ma szans wrócić

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-08 23:01:19 /


W tym tempie to do końca roku może coś ustalicie.
P.S. Macie widze wiekszy problem niż teraz Kwaśniewski z Komisją Orlenowską.

PZDR, przepraszam ja tu tylko sprzątam.
Oj, chyba sie zagalopowałem.
Sorryyy.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-09 08:53:27 /


Nie wytrzymałem...
W temacie oldfordów siedzę tylko 3 lata, jestem szarym, baaardzo szarym użytkownikiem capri.pl - nie wypowiadam sie w kwestiach technicznym bo niewiele o nich wiem, nie czytam dowcipów na stronie bo nie mam na to czasu, nie brałem udziału w zlotach bo mam problemy z kasą, ale...kocham stare fordy i mam wielki szacunek do osób, które przyczyniły się do powstania i rozwoju tego serwisu, będącego prawdziwą kopalnią wiedzy i ostoją pomocy dla amatorów takich jak ja.

Ale...źle się dzieje w państwie duńskim. Kwestia dotyczy ostatnio znów gorącego tematu pieniaczy.

Sama różnica poglądów i ich wymiana są jak najbardziej wskazane. Dlatego istnieje miejsce służące ich prezentacji. Wprowadzanie sztucznych ograniczeń i cenzury w jakiejkolwiek formie kłóci się z istotą wolności wyrażania swojej opinii. Jedyną akceptowalną formą cenzury jest dla mnie autocenzura, czyli umiejętne korzystanie z wolności słowa - tak, aby "robiąc sobie dobrze nie obrażać innych". I tu dochodzimy do meritum. Nie wszyscy muszą się lubić, choć połączeni są wspólną ideą. Każdy ma jakieś wrażliwe emocjonalnie miejsca, na dotknięcie których nierzadko reaguje agresją.

Myslę, że większości z nas zależy aby to forum trzymało pewien poziom. Jeżeli chodzi o aspekt techniczny i merytoryczny, to uważam, że jest w porządku. Natomiast temat poziomu wypowiedzi leży - bynajmniej nie chodzi o błędy ortograficzne.

Z racji tego, że zawiść, niechęć, irytacja, etc. są jak najbardziej ludzkimi odruchami, nie sposób wyplenić zawierających te cechy wypowiedzi.
Samemu skacze mi nieraz gula ale daleko mi do prostackich odruchów. Pomijam kwestię wychowania - chodzi o odpowiedzialność za poziom naszego forum.
Niestety, nie wszyscy tak mają... Być może puszczają im nerwy a może są po prostu burakami. Wypowiedzi w stylu : "zamknij kurwa wreszcie ten pierdolony ryj" nie pozostawiają wątpliwości co do poziomu osoby wypowiadającej się na stronie.

I właśnie z tym musimy się uporać. Nie mam nic przeciwko dosrywaniu sobie - samo życie - jak ktoś czuje, że musi, to niech to robi! ALE NIE W TEN SPOSÓB ! Waląc bluzga prosto z mostu, w poście na naszym forum przynosi wstyd nam wszystkim!

Jeżeli z powodu braku chęci stosowania autocenzury bądź z powodów nawet od niego niezależnych delikwent taki nie potrafi wyrazic sie bardziej cywilizowanie, to proponuję wprowadzić następujące sankcje :

1. Usunięcie posta (jak najszybsze)
2. Blokada konta (jak najszybsze), przy powtarzającej się sytuacji każda
następna blokada 2x dłuższa od poprzedniej, w tym
zablokowanie możliwości wprowadzania ogłoszeń

Mój apel i zarazem prośba - walczmy z buractwem !


Pozdrawiam wszystkich ! Włącznie z tymi, którzy czują, że ta krytyka odnosi się do nich - oby sprawili, że stanie się konstruktywną! Z góry dzięki.

Śmietan / 2005-03-09 12:02:27 /


ok chyba wiadomo o co chodzi tylko teraz kwestia czy ktos z tym cos zrobi?..czekamy na ruch MK i jego ekipy :P
smietan a tak na marginesie to wiesz kto to jest pieniacz?..chyba nie bo z kontekstu to nie wynika tak wiec w psyhiatrii jest taki podgatunek jakiejs psyhozy "pieniacz" czy pieniactwo
czlowiek taki sadzi sie z kazdym i o wszystko i ciaga ludzi po sadach o byle gowno
teraz termin malo uzywany lub inaczej rozumiany :P ale to tak tylko gwoli wyjasnienia
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-09 15:50:57 /


Masz rację - poniosły mnie emocje, miałem na myśli uproszczone,potoczne rozumienie pieniactwa - awanturnik, krzykacz, mieszacz. :) Pozdrawiam :)

Śmietan / 2005-03-09 16:16:44 /


Ja sie wcale nie dziwie że Zakrzak sie zdenerwował ;-)

ZAKRZAK - ty żałosny przygłupie!!!!
(...)
KNUDS [2005-03-08 11:07:12]

OCENZUROWANE




Nie wiem kto potraktowal tak moje wypowiedzi ale juz w tej chwili to poprostu dla mnie to forum przestaje istniec - nara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KNUDS [2005-03-09 00:20:07]



Zycie Kochany tak potraktowało, i to na własną prośbe ;-)

Jeśli chcesz sie z czymś obnosić jak np. z tą wpłatą to lepiej kup sobie złoty łańcuch na szyje (albo swoje chromowane felgi) i pójdź/pojedź na miasto poszpanować.

Myśle, że słusznie Ci zwrócił uwage - a "słoma z butów" to wypowiedź raczej Twoja panie Knuds. I dobrze, że nikt juz jej nie musi oglądać.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-09 22:37:30 /


o prosze a to ciekawostka przyrodnicza..tego nie zdazylem przeczytac
ale szczesliwie sie sklada bo niedlugo jade do szczecina w interesach i dwiedzic kumpli ze stodiow(i nietylko) wiec chetnie odwiedzimy pana kundsa...moze na kawke nas zaprosi :P i opowie o tych przyglupach....na zywo!
posmiejemy sie razem ...prawda panie kundsie?
do milego zobaczenia
p.s. tak pechowo sie dla pana sklada ze urodzilem sie w szczecinie i troche mieszkalem studiowalem ... a poznac nowego milego kolege z capri.pl nie zaszkodzi :P
pozdrawiam serdecznie

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-09 23:45:20 /


A czy można by było wprowadzić, wzorem innych forum, taką usługę.
Jezeli na przykład:

1. Nie lubię danego użytkownika.
2. Irytują mnie jego wypowiedzi.
3. Uważam, że nie miał/nie ma/nie będzie miał nic sensownego do powiedzenia.

to dodaję go do "nieprzyjaciół" i jego posty są filtrowane, więc mnie już nie irytują. Proste, demokratyczne i nie ogranicza wolności słowa :D

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-31 14:15:15 /


cala dyskusja traci wtedy sens :) nie wiesz o co ludzie sie żrą bo masz filtr... w zwiazku z tym nie mozesz zabrac glosu.. ja tam bym proponowal zrobic mozliwosc ogladania sondaży na temat kazdego uzytkownika, w jego profilu :)

Jabol / 2005-03-31 17:17:36 /


Racja Jabol. Popieram! <rotfl>

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-31 18:24:49 /


Moje kandydatury do szanownej komisji:

krkm4 za wiedzę ogólną i doświadczenie życiowe (i plusik za wiek ;)
KAROL za wiedzę techniczną i wysoki poziom postów
camaro za szerokie horyzonty motoryzacyjne
Trójkąt za wiedzę techniczną i bogate doświadczenie w transplantologii
COKE za pomocną dłoń (i tu miałbym jeszcze jedną kandydaturę, ale wiem, że nie przejdzie)

Krzychu / 2005-03-31 19:01:23 /


a ja proponuje pierwsze 8 osób z tej listy:
http://www.capri.pl/club/stat-usage#fa
za całokształt twórczości wiedze poziom postów i za długi okres na forum.

grabasz / 2005-03-31 19:10:19 /


Grabasz to mnie przeraża .....
serio aż tyle nastukałem od kwietnia 2001 że jestem na pierwszym miejscu ??
o sh!t

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-31 20:52:46 /


no dobra Ciebie nie brałęm pod uwage ;)
post o wyższoście szamba nad ściekiem dużo postów ludziom nabił ostatnio...
może wyjść na to że proponuje głównych zadymiaży.....

grabasz / 2005-03-31 20:57:44 /


nie musisz mnie brać pod uwage ;-) chyba, że do dymisji z tego stanowiska ? A zadymy wg. niektórych są dobre na krążenie -tak dziś przeczytałem.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-31 21:05:52 /


To kiku ma krążenie wręcz rewelacyjne. chyba sam musze spróbować..... :)

grabasz / 2005-03-31 21:10:31 /


hehe krk dostales punkty za weterana :P hehe dobre :) praiwe jak przy oc
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-31 21:48:53 /


nie chcialem zalkadac nowego tematu wiec podepne sie tutaj!

a pisze w sprawie swiezego wysypu postow na temat ogolnie znany i lubiany czyli gaz w plastikowym aucie ;/. powoli staje sie to irytujace, bo np. dzisiaj byly zalozone chyba z 4 nowe watki na ten temat...
no i tak sie zastanawialem, ze moze ktos rozsyla jakis dziwnym spam z informacja zeby zalogowac sie na capri.pl i zalozyc watek dotyczacy gazu, albo os w tym stylu ;). no a na koniec wpadlem na pomysl zeby wpisac w google:"instalacja gazowa", no i wynik doswiadczenia sprawdzcie sami:

http://www.google.com/search?q=instalacja+gazowa&sourceid=opera&num=0&ie=utf-8&oe=utf-8

nasza strona oczywiscie na pierwszym miejscu!!! :/...

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-21 23:32:46 /


hehe, 2 minuty temu zrobilem to samo z google.. :)
nie da sie tego jakos zablokowac..?

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-21 23:35:49 /


pisałęm o tym wczesniej zresztą capri.pl wyskakuje w pierwszej 10 po wpianiu większości haseł związanych z motoryzacją...

grabasz / 2005-06-21 23:36:20 /


Łojezu, faktycznie. Nie ma odwrotu - potrzebna będzie kwarantanna, o której tyle słów już padło. Chyba, że jest sposób na "ukrycie" strony przed wyszukiwarkami? Nie znam się...

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-21 23:38:03 /


Ja spowrotem przywołam pomysł tygodniowej kwarantanny dla nowo-zalogowanych. Myślę że ostraszy to takich szybkich pytających.

Piotrek PCK / 2005-06-21 23:38:31 /


to fakt wpisujesz w google cos zwiazane z samochodami i zawsze wyskoczy co na capri ....

mnie to czasem meczy bo wiem ze w danym watku nie ma teg o co chce ale .... oj jakos syf sie robi :(

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-21 23:52:32 /


Powinno mniej wyskakiwać na googlach :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-22 00:36:29 /


a co?? zmieniłeś coś mike?? bo jak tak to zobacz jaki jest tego efekt
http://www.google.pl/search?biw=995&hl=pl&q=%22instalacja+gazowa%22&btnG=Szukaj+w+Google&lr=lang_pl
patrz na pierwsze na liście

grabasz / 2005-06-22 00:48:53 /


Ja tu nie mam prawa niczego zmieniać - po prostu mamy tak ślicznie nazwaną kategorie forum. Proponowałbym żeby treści forum Capri i wszystkie posty nie wchodziły w skład kluczowych słów dla wyszukiwarki. Komentarze do aut również nie - najlepiej same tytuły stron z naszymi autami : Ford model ... itp

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-22 01:07:35 /


juzkiedys bylpomysl zeby zmienic w archiwum wszystkie slowa gaz na g*z czy cos takiego

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-22 08:33:58 /


sadze że wystarczyłoby 24h kwarantanny, no dobra niech będzie 48h... kogo ma zniechęcić to zniecheci...

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-22 18:11:10 /


wystarczy doba
ja sam swojego czasu cos szukalem i musialem sie zalkogowac wiec spox i sie okazalo ze jutro jak dojdzie kod aktywacyjny :( no i co jutro zazwyczaj to Futro wiec juz tam nie wszedlem wiecej :(

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-22 18:52:46 /


Zgadzam się z przedmówcami. Wystarczy dzień lub dwa kwarantanny. Tydzień i więcej jest niepotrzebne.

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-22 19:57:37 /


A może podczas zkładania konta wymusić wpisanie (wybranie) danych posiadanego samochodu. Jak ktoś wpisze "brak"- np. 48h kwarantanny, jak "fiat CC"- ze dwa tygodnie natomiast jeśli ktoś wybierze starego fordzika to sądze że można go od razu wpuścić ewentualnie "zapraszamy od jutra od 6tej rano"... Nie musze chyba wspominać, że o istnienie takiego filtra nie powinno być nic napisane żeby ludki perfidnie tego nie wykożystywały...

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-22 20:16:22 /


a jak wpisze: "fodr" to co wtedy????? - bezsens
dzien kwarantanny wystarczy...

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-22 20:22:26 /


Ja obstaję za jednym tygodniem - jak kocha to zaczeka ;-)
Pozatym temat był wielokrotnie poruszany przez forumowiczów i jak do tej pory bez żadnych efektów.
Pozdrawiam

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-22 20:50:17 /


dokładnie min tydzień . ja 2 miechy byłem gościem zanim się zalogowałem a pierwszego posta puściłem po 3 miechach

Lukruś / 2005-06-22 22:39:51 /


ja w wojsku bylem dwa lata,tez mnie denerwuja wszystkie problemy kosiarek z plastiku[sa banalne]lecz mym zdaniem najlepiej dziala ignorancja prosze sie nie denerwowac tylko ignorowac[mowa do krzykaczy-nie bijcie piany]

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-22 22:58:34 /


nie no tydzien ? ponad????

zreszta mozeis ei zmieni a to nie glosowanie i kazy to widzi inaczej
a co do plsania i rejestrowania to mialem tak samo , no ale dla mnie Capri to samochod ktory znam i o ktorym marzylem a ci chwiloi to widza na stronie pomoc w odwiecznym problemie z instalacja gazową ... to inna sprawa

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-23 00:06:10 /


Brak hamulców w toledo

http:// Mam wielką prośbę. Posiadam seata toledo 93r 1.8 silnik. Padł mi układ hamowania. Mechanik sugeruje że to pompa hamowania. Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi że w tym modelu nie ma zestawu naprawczego. Niestety nie stac mnie na zakup nowej pompy (około 1000zł).
Pompa nie daje wogóle ciśnienia choś silniczek pracuje. Pedał jest miękki. Czy to rzeczywiśie pompa jest do wymiany czy może coś jest zatkane?
Miał ktoś podobny przypadek? Proszę o pomoc: grzes-24@wp.pl gadu gadu 1689966
grzegorz

grzes1978 [2005-06-23 23:28:01] N



--------------------------------------------------------------------------------

wsadź kawałek szmaty we wlew paliwa.. podlej nieco benzyną i p[odpal.. będziesz miał problem z głowy..
a wcześniej możesz przeczytać regulamin forum który OLAŁEŚ!!!
żegnamy zatem z przeniesieniem napędu w ręku!!

Trójkąt [2005-06-23 23:32:58] N



--------------------------------------------------------------------------------

.... i kopytko.....


Palio [2005-06-23 23:33:43] N



--------------------------------------------------------------------------------
Wątek jest zamknięty, brak możliwości jego kontynuacji.

Powrót do strony głównej forum



fajne, nie....?
proponuję naśladownictwo, więcej takich rzetelnych porad,
w głupocie doszkolić się można jeszcze pod jakąś eksluzywną budką z piwem...
nie można było inaczej,
jestem pewien, że 99% capri-aży nie czytało nigdy regulaminu, a daje innemu zjeba tylko dlatego, że chce udawać mądrego,
tyle razy tu widzę i piszę bardzo regulaminowe zachowania, że ....
nie masz nic do zaoferowania oprócz swojej głupoty i arogancji to się nie wysilaj na tępe dowcipy,
proponuję aby autor włożył kawałek szmaty w swoją d.... i postąpił dalej wg własnej porady...
jeszcze raz prośba, nie pokazujmy się na forum z takiej strony, posiadanie tylnonapędowego, regulaminowego, starego forda zobowiązuję do poważnych zachowań...
nie masz nic na ból pompy seatowego plasticcara to wogóle się nie odzywaj...
nie rób z siebie pośmiewiska...
a może to regulaminowe zachowanie?

jendrek / 2005-06-24 10:28:02 /


iznowu kopytko dla kolegi

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 10:31:52 /


nie rozumiem aluzji, proszę jaśniej...
pozdrawiam "regulaminowych"

jendrek / 2005-06-24 10:35:12 /


Jeżeli chcesz sobie koniecznie poczytać porady w sprawie seatoof pi..deczento itp, to odwiedzaj sobie strony temu poświęcone. Tutaj jest to poza kręgiem zainteresowań i tylko miejsce niepotrzebnie na serwerze zaśmieca! Ileż razy można to tłumaczyć! 100? 1000? i tak zaraz pojawi się ktoś kolejny, co niebędzie rozumiał dlaczego białe nie jest czarne, bądź na odwrót.
Jeśli Ci nie odpowiada sytuacja, że na stronie poświęconej starym Fordom jest chęć dyskusji o starych Fordach, a nie czymś innym to "Nikt tutaj nikogo pod pistoletem nie zatrzymuje, owszem ja tu siedzę z prawdziwą przyjemnością"
Pozdrawiam :)

P.S. Ja ze swojej strony zakończyłem temat, więc jeśli byś chciał coś jeszcze dodać to może odpuść, bo i tak nie odpiszę.

P.S.2 Regulamin czytałem :)

liil

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 10:58:34 /


Nie chodzi mi o to, aby udostępniać stronę wszystkim posiadaczom czterech kółek, bardzo dobrze, że jest to strona tylko dla posiadaczy starych, tylnonapędowych fordów,
Prawda, że nie powinni zaśmiecać nam forum użytkownicy innych samochodów, powinni szukać rozwiązania swoich problemów na innych serwerach,
Ale posiadanie tylnonapędowego forda nie upoważnia nas do chamskich, krzyknę: CHAMSKICH i AROGANCKICH zachowań, a może regulamin tak nakazuje, co&#8230;?
Wręcz odwrotnie, zobowiązuje do poważnych zachowań&#8230;.
Mam propozycję, aby w takich przypadkach nikt nie reagował na pozafordowskie zapytania, tak będzie o wiele lepiej niż pokazywanie swojej głupoty, arogancji i chamstwa.
Wystarczy kulturalnie poinformować o zamknięciu wątku bez możliwości kontynuacji,
A jeśli uważasz, że włożenie szmaty we wlew paliwa, polanie benzyną i podpalenie jest dobrą radą &#8211; sam ja zastosuj&#8230;&#8230;
Poinformuj potem o uzdrawiających efektach porady Trójkąta z dnia 2005-06-23, 23:32:58, może jakieś fotki dokumentujące cudowne działania terapi i uleczenie&#8230;.
PS.1. Nie oczekuję odpowiedzi, bo głupich odpowiedzi jest bardzo wiele na tych stronach,
PS.2 poczytaj regulamin jeszcze raz i sprawdź czy regulamin pozwala na chamskie, kretyńskie i aroganckie wypowiedzi na forum&#8230;.
amen

jendrek / 2005-06-24 11:22:41 /


A może osoby które zamykają "nie_tylno_napędowe" wątki choćby dal zachowania pozorów usuwaly te chamskie odzywki... Trudno jak się jednego z drugim nie przekona, że to poprostu NIE ELEGANCKO takie pierdoły w komentażach pisać to przynajmniej nie bedzie w oczy koliło (zarówno tych pytających jak i stałych bywalców capri.pl)...

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 11:50:34 /


osób zamykających wątki jest jeden. może szukając i znajdując takie odzywki odpuszczą sobie pytanie...

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 11:56:05 /


Uważam, że jeśli ktoś ma ochotę udzielić jakiekolwiek porady, ale naprawdę porady może to zrobić w prywatnej korespondencji do zainteresowanego &#8222;nietylnonapędowe plasticcara&#8221;, natomiast umieszczanie AROGANCKICH i CHAMSKICH komentarzy niech zachowa dla siebie celem późniejszego wykorzystania dla własnych potrzeb, najlepiej niech te swoje złote myśli wypisze na ścianie garażu i suficie sypialni coby mu z głowy szybko nie wyleciały.
Wnoszę do wszechwładnych krainy Capri o blokowanie kont arogantów i informowanie o tym publicznie, zauważam pełno wpisów w poważnych wątkach typu: OH, AH, hehe, ja też, ja także, ja też tak myślę itp. Nic nowego nie wnoszą a jedynie niepotrzebnie obciążają serwer. Z tym także powinno się skończyć, jeśli ktoś chce sobie nabijać statystykę niech robi to w inny sposób, ma coś do powiedzenia - mówi, nie ma nic do powiedzenia - niech słucha z rozdziawioną gębą, sorki za szczerą wypowiedź ale taka jest prawda.

jendrek / 2005-06-24 12:13:56 /


jendrek piszesz o glupotach, ktore sa wypisywane na tych stronach, chcialbym zauwazyc, ze osoby, o ktorych piszesz ze pisza glupoty czesciej od Ciebie (z calym szacunkiem) zabieraja glos rowniez na tematy merytoryczne, popatrz na Twoje statystyki wypowiedzi na Forum ile razy wypowiadales sie merytorycznie....
osobiscie dlugo nie zabieralem glosu w watkach typu "mam mydelniczke i chce wsadzic silnik od F-16, czy ktos ma jakis pomysl bo widze ze na stronie sa fachowcy" ale pewnego dnia po prostu nie zdzierzylem. Zakladanie po raz n-ty przez osoby noworejestrowane tego typu watkow swiadcza moim zdaniem o ich arogancji w stosunku do tej strony i ludzi, ktorzy z niej korzystaja o innych cechach wspomianych przez Ciebie nie wspominajac. Przeciez powinni a/zapoznac sie z regulaminem b/ zdawac sobie sprawe ze nijak ma sie zakladany przez nich watek do tematu strony c/ ze zakladajac taki watek moga sie narazic na krotkie, jasne i zwiezle odpowiedzi. Niestety wg mnie jezeli rozmawiam o Misiu Colargolu a ktos z boku wtraca (po raz n-ty) pytanie typu widze ze rozmawiacie o MC, to powiedzcie jak to jest z Pokemonami powien sie liczyc z tym ze rozmowcy nie przyjma go do dyskusji z otwartymi ramionami.... i tyle, a jesli sa zdeprymowani poprzednimi pytaniami o inne animacje to moga mniej lub bardziej elegancko odpowiedziec co moze sobie zrobic z wyzej wymienionymi. Z calym szacunkiem jestes tu od niedawna, merytorycznie wypowiadales sie nieduzo, a zarzucac innym takie lub inne zachowanie....troche tego nie rozumiem.
Pozdrowienia

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 12:46:13 /


Panie jendrek! piszesz o zasmiecaniu forum zbednymi postami, spowalnianiu serwera, itd. a z laski swojej zerknij na wszytskie swoje posty na naszym forum. na palcach jednej reki mozna policzyc, te o jakiejs wartosci merytorycznej! a pozostale... w nich masz do wszystkich prentensje ze nie umieja zachowac sie na forum no i te posty na pewno moga byc przykladem porzadanego zachowania na, tak?! :/.
a wymieniony w twoich oskarzeniach kolega Trojkat, zobacz jak on pomaga innym, a w tym co zacytowales wyrazil opinie wiekszosci na watki tego typu!
no i dziwisz sie takiemu zachowaniu. a powiedz mi co bys zrobil, gdyby ktos obcy wszedl do twojego domu po drodze wywazajac drzwi, w brudnych butach pobrudzil wsystko co popadnie, to co, podziekowal bys mu i zaprosil na kawe?! watpie...
porownanie moze troche wyolbrzymione, ale na pewno oddaje zaistniala sytuacje.

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-24 13:27:18 /


1. jeśli arogancją jest zakładanie nowego watką bez czytania regulaminu to jak nazwać wypowiedzi typu włóż szmatę do wlewu, polej benzyną i podpal, może są chętni do zastosowania się do dobrych rad wielce zasłużonego Trójkąta. Przecież jak widzę, wpadają w odwiedziny do nas ludzie, którzy potrzebują szybkiej pomocy, i na peeewnooooo nie czytają regulaminu, przypuszczam, że podobne pytania zadali na kilku innych stronach, oczekują poważnych (POWAŻNYCH) rad a nie głupich odpowiedzi. Oczywiście ludzie piszą bardzo mądrze, co nie upoważnia ich do powyższych zachowań. Zastanawiam się ilu z krainy Capri czytało regulamin przez zapisaniem się na tej stronie, jestem pewien, że ZERO, a dokładniej ZERO-przecinek-ZERO-ZERO. Ja też nie czytałem, nie udzielam kretyńskich rad.
2. nie wypowiadałem się bo są tu mądrzejsi ode mnie, chociaż mam ochotę napisać coś nieraz, ale jak widzę mielenie problemu i schodzenie z tematu, przechodzi mi ochota, wychodzę z założenia, że jak nie widzimy o czym rozmawiamy, to lepiej nie wprowadzać szumu. Czytam z wielką uwagą wszystkie wątki techniczne, nie wypowiadałem się merytorycznie, ale nie znaczy to, że zauważam chamstwa i arogancji. Czy znaczy to, że nie mam prawa zwrócić uwagi na złe zachowanie bo nie złapałem odpowiedniej ilości punktów.

Do autora słów:
Przenoszę temat do nowego wątku, ponieważ wolałbym skupić dyskusję na ten temat w jednym miejscu, obecnie problem fermentu na forum czy w komentarzach przewija się przez parę wątków, jak propozycje, co do rozwoju strony, czy "źle się dzieje" itp.
Możemy robić pięciosobowe komisje do zatwierdzania kont, nawet stóosobowe, co z tego, zamęt będzie jak był, zaplączemy się we własne ustalenia, potem dyskusje, głupie i długie dyskusje na forum, i znów kretyńskie i nie tylko kretyńskie wypowiedzi. Każdy z nas ma poczucie, co jest chamstwem, arogancją czy złym zachowaniem. Mam wrażenie, że niektórzy boją się publicznie zwrócić uwagę na złe zachowanie kolegi z krainy Capri, w ten sposób akceptują złe zachowania, przecież gdybym ja tak napisał komuś wielkiemu z krainy Capri dostał bym natychmiast zjeba (słowo często używanie w tej krainie), może niektórzy czują się ważniejsi od pozostałych i może wydaje się im, że tak być powinno, może określmy to w regulaminie, komu wolno być arogantem, komu chamem, komu prostakiem a komu plebsem, czy o to chodzi czy o krainę Capri w pełnym tego słowa znaczeniu?

jendrek / 2005-06-24 13:28:21 /


jeszcze raz powtórzę, nikogo, nic nie upowaznia do chastawa i arogancji, nawet najwięsze zasługi.
co do zasług Trójkąta i jego wiedzy nie mam wątpliwości ale czy to wystarczy?

jendrek / 2005-06-24 13:38:16 /


skoro ich, za przeproszeniem gówno obchodzi gdzie pytaja, to niech sie nie spodziewaja że im ktoś odpowie, a człowieka przysłowiowy szlag trafia jak widzi po raz n-ty pytanie jakiegoś półmózga który ma wszystko w dupe, a konkretnie nas.

co do regulaminu to sie grubo mylisz, jeżeli sie z nim nie zapoznałeś to nie możesz mieć pretensji, że dzieje sie jak dzieje. "Po cholere mi regulamin, bede robić co mi się podoba."

Jak to już było wielokrotnie podkreślane nikt nikogo tu na siłe nie trzyma, i musisz sie liczyć z tym, że czasami ktoś 'nieprzystosowany' po głowie dostanie. Jak w życiu.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 13:44:58 /


zobacz, ilu jest półmózgów w krainie Capri, sam widzisz ile razy zwraca się im uwagę na temat wałkowania w koło tych samych tematów. Nie prościej jednak podać mu odpowiedni link do tematu a nie: to już było, koniec kropka, a ten jak nazwałeś półmózg i tak tego nie znajdzie.
Zamiast aroganckich odpowiedzi lepiej poinformować w kulturalny sposób gdzie czego szukać i zamknąć wątek bez możliwości kontynuacji,
Ale mi nie chodziło o półmózgów walcujących ten sam temat kilkanaście tylko o formę wypowiedzi i kretyńskie rady, z jednej strony półmózgi (Twoje określenie), którzy zadają takie pytania, że z ich treści widać, że nie wie i nie będzie wiedział jak coś naprawić choćbyśmy dali tu tysiąc rad, a z drugiej strony zgraja sępów, którzy czekają aby coś pierdnąć na forum, nie ważne co, ale aby tylko dorzucić swoje trzy grosze, nawet z zupełnie innej strony.
Pytam po raz kolejny czy niewątpliwe zasługi Trójkąta upoważniają go do takich zachowań i proszę nie dawać wykrętnych odpowiedzi

jendrek / 2005-06-24 14:21:59 /


jendrek: Idąc Twoim tropem. A Ciebie co/kto upoważnia do osądzania?

Piotrek PCK / 2005-06-24 14:39:34 /


no juz powoli przeginasz jendrek! w ogole ile ty masz lat, ze takie rzeczy wypisujesz?! poza tym tak jak pisal cOke, jezeli tak bardzo przeszkadza ci zachowanie tych co pisza, to po jaka cholere masz to czytac i sie denerwowac. przeciez zlosc pieknosci szkodzi ;)!
a jezeli jestes taki kulturalny na formum, to co ma znaczyc propozycja wsadzenia sobie w d....? bo czegos nie rozumiem!

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-24 14:54:04 /


podoba Ci się pomysł, czy nie?
nie masz odwagi odpisać?

jendrek / 2005-06-24 14:58:39 /


Sorry, co to za facet? Przysłany przez jakieś oficjalne ciało związane z capri.pl, czy tak z własnej inicjatywy postanowił poustawiać ludzi po kątach?

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 15:10:01 /


Mi się podoba pomysł Trójkąta z przeniesieniem napędu i napewno nie omieszkam go zrealizować! Pająkowi się udało :-P

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 15:13:40 /


> Pytam po raz kolejny czy niewątpliwe zasługi Trójkąta upoważniają go do takich zachowań i proszę nie dawać wykrętnych odpowiedzi

jak dla mnie tak. I powiem wiecej miło mi sie czytało propozycje włożenia szmaty do baku, i miło mi sie bedize czytać każdą kolejna skierowana do osoby która nas i tą strone tam gdzie proponujesz wsadzić tą szmate.
jak dla mnie EOT, mówiąc krótko, nie chce mi sie z toba gadać.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 15:18:39 /


przykład ze szmatą nasączoną benzyną był akurat bardzo fajny.

Czy nie oznaczał by akurat końca problemów z tym autem ;-) ? owszem

jak dla mnie humorystyczny , ale napewno nie chamski. - niestety możliwość zamykania wątków ma tylko jeden człowiek a widze że Ty sobie skopiowałeś zanim zostało ocenzurowane w całości

Zostawcie te śmierdzące wątki w spokoju to znikną w ciągu kolejnych kilku (godzin, dni) ;-)

Proponuje odsyłanie do galerii zdjęć Caprików bądź historii ?
np. tutaj http://www.capri.pl/capri/history

każdemu takiemu urwanemu z choinki i po sprawie ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 15:20:38 /


O co tutaj chodzi ? Komu sie w głowie pomieszało ? Dla mnie OCZYWISTYM jest że odpowiedź Trójkąta jest równoznaczna z odpowiedzią "kopytko" czyli tłumacząc tym co nie kumają równie absurdalna jak sens i właściwość zadawania pytań przez nowo rejestrowanych a dotyczacych problemów nie związanych ze straym Fordem .
p.s. czy takie przeklejanie fragmentów kogoś nam nie przypomina ?

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 15:21:06 /


Bogdanw - już któryś raz pada podobne stwierdzenie co do podobieństwa ;-)

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 15:24:26 /


Mi też się podoba pomysł Trójkąta z przeniesieniem napędu,
Ale czy w związku z tym mam włożyć sobie szmatę w d. polać benzyną i podpalić, czy wszystkie pomysły muszą mi się podobać?
nikt dotychczas nie odpisał, nawet nie opowiedział się w sprawie tej KRETYŃSKIEJ WYPOWIEDZI, nikt, nikt, nikt.
Nie zamierzam rozstawiać po kątach, nikt mnie do tego nie upoważnił, i będę tego robił, ale nie dało się nie zauważyć tego wybryku. Jeśli uraziłem kogoś, to proszę w ramach solidarności z Trójkątem włożyć szmatę do baku swojego auta, polać benzyną i podpalić a z drugą szmatą zrobić to samo w swojej d....

jendrek / 2005-06-24 15:26:18 /


ty tylko bys wszystkim wszystko wsadzal w d....!!!
to troche traci zboczeniem... ;)
pozdr.

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-24 15:32:26 /


pisałem wyraźnie:
sam sobie włóż,
skąd takie doświadczenia, zboczku?

jendrek / 2005-06-24 15:38:56 /


Za - blo - ko -wać, za - blo - ko - wać, za blo - ko wać!!
Tak jak blokuje się wątki ;-)

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 15:41:20 /


Jendrek, daj już spokój. Nikt oprócz Ciebie nie zauważył wybryku, nawet po długim przyglądaniu się, nikt nie odebrał tej wypowiedzi jako kretyńskiej, każdy zrozumiał o co chodzi, a jeśli widzisz potrzebę, żeby wprost napisać, że to był taki dowcip, do śmiechu, to piszę niniejszym: tak właśnie było.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 15:45:33 /


juz nie wiem co powiedzieć na Waszą akceptację takich zachowań,
a jeśli ktoś uważa, że powinno zablokować się moje konto, to proszę podać, które punkty regulaminu złamałem,
opanujcie się, nadal nikt nie zauważa nic złego w tamtej wypowiedzi Trójkąta?
naprawdę nic?
żal mi Was i Waszych przesączonych szpachlą głów.

jendrek / 2005-06-24 15:51:51 /


lepsza szpachla niz siano :(

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 15:56:06 /


jendrek: A powiedz mi, co ma na celu to Twoje pieniactwo? Bo poza pieniactwem nic więcej w Twoich postach obecnych i starszych niema.

Skoro uważasz że cała brać Caprikowa jest tak zdegenerowana jak piszesz, to po co tu siedzisz? Wszak kijem rzeki nie zawrócisz.

Wyluzuj kolego, życie jest piękne ;)

Piotrek PCK / 2005-06-24 15:56:56 /


Panowie słonko dzisiaj tak grzeje ...niekiedy powoduje problemy z postrzeganiem świata takim jak jest ...

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 16:07:46 /


Panowie spokojniej i mniej gadania. Proponuje iść dla odprężenia coś podłubac przy wozach. A jak ktoś nie ma własnych to zapraszam do mnie właśnie składam Taunusa po lakierowaniu.

Arni12 / 2005-06-24 16:29:08 /


Ktoś wyżej napisał, że czasami "dostaje się w życiu po głowie". Otóż nie. w życiu "ktoś nam daje po głowie"... Właśnie takimi odpowiedziami. Ale to jest typowe dla Polski. Na ulicy trąbią, nikt nikogo nie przepuści, w sklepie przeciskają się w kolejkach... słowem wszystko tylko nie życzliwość. Ktoś też napisał że "wszedł w brudnych buciorach itd". Też się nie zgodze! Zostając przy tym porównaniu: zapukał i zapytał czy może wejść. Można by mu odpowiedzieć "nie dziękujemy" ale on dostał prosto w nos!! Oczywiście tak łatwiej niż napisać coś sensownego, przemyślanego, nie ciskając błotem dać człowiekowi do zrozumienia, że popełnił błąd i żeby na następny raz uważał...

A tak w ogóle czy wy ludzie nie rozumiecie że wsród sympatycznych, uśmiechniętych i tolerancyjnych ludzi żyje się przyjemniej!!

I pamiętajcie!! Może kiedyś WY będziecie potrzeboać pomocy. Nawali wam fordzik na trasie koło serwisu np. Opla. Pójdziecie tam pożyczyć klucz 13tke a wam odpowiedzą że ford gówno wort i zapałki wam najwyżej dadzą!!

Smutne to tylko i koniec :(

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 17:54:50 /


Więcej optymizmu. Chciałem kupić ramki do tablic a że mam salon Seata niedaleko tam poszedłem. Spytali się do jakiego samochodu ja nieśmiało że do forda nie tylko dostałem ale też nic za nie zapłaciłem.

Arni12 / 2005-06-24 18:22:40 /


o wałaśnie!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z takich ludzi bierzcie przykład!!!!!!! Bo to co zaprezentowane było w cytowanym wyrzej wątku to dokładnie drugi biegun sytuacji z ramką!!!!!!!!!!

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 18:33:45 /


wyŻej :)

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 18:41:11 /




wyŻej :)

Krzysiek_Poznań [2005-06-24 18:41:11] N


uprzejmie poproszę pełnym zdaniem,
nie o co chodzi

jendrek / 2005-06-24 18:47:43 /


re: nie wiem o co chodzi.

jendrek / 2005-06-24 18:48:41 /


to przez to siano w głowie.

jendrek / 2005-06-24 18:49:44 /


pomoc na drodze to co innego niz pieprzenie na forum Capri o gazie w łoplu.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-24 18:50:00 /


Piotrek
czy Ty wiesz o czym tu mówią?
o kulturze bycia, a nie pieprzeniu o gazie w OPLU (naucz sie pisać),
jak mazdziarz, seaciarz czy inny spoza krainy Capri zapyta fordziarza o cokolwiek w swpim plasticcarze, to nie mów mu, że wszedł nieproszony z butami, tylko kulturalnie wytłumacz mu, że pomylił adres, ajeszcze lepiej będziesz wyglądał jak wskażesz mu drogę..
rozumiesz czy nie o co tu chodzi, przecież już jesteś dorosły?

ps.może mam siano w głowie ale lepsze to niż pyry z Poznania

jendrek / 2005-06-24 19:02:17 /


oj Piotrze... Pomoc jest pomocą. Czy na drodze czy na forum czy jeszcze gdzieś tam. A tak BTW to wydaje ci się że Arni po uzyskaniu POMOCY napewno uśmiechnoł się i byc może poprawił sobie chumor na pare godzin :) A jak ktoś dostanie taki opierdziel/ chamskie zagrywki to się wkużył, zdenerwował itp :(

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 19:04:40 /


to wszystko przez to kupa młodych g......rzy jest w posiadaniu samochodów starszych od nich samych. spotykam tych ludzi na codzień, są zupełnie inni, godni podziwu dla ich zapału i pracy przy swoich samochodach, ale tu na forum jeden przebija drugiego poziomem arogancji i głupoty, tak po prostu na pokaz, stwarzając pozory złego klanu fordziarzy, przecież powinniśmy być dumni z anszych samochodów, nie pokazywać swojej wyzszości, bo i po co. w czym są lepsi od posiadaczy plasticcarów (słowo zaporzyczone z krainy Capri), po co ten głupi szpan, czy nie lepiej być normalnym, kto będzie miał o nas dobre zdanie jeśli na wstępie dostanie w ryja?

jendrek / 2005-06-24 19:13:53 /


ale przeciez tu nie chodzi o pokazanie wyzszoscie, czy czego kolwiek innego!
przeciez interent jest tak rozleglym medium, ze kazdy znajddzie w nim "swoj kacik", a nasze forum jest o starych fordach, a nie jest to forum ogolno-motoryzacyjne!
to nie jest tak, ze gdy spotkamy na drodze kogos, kto bedzie potrzebowal pomocy to odwrocimy sie od niego plecami! nie zrobimy tak, bo na drodze bedziemy tylko my. a tu w intenecie ktos od opla czy renault na pewno znajdzie grono osob, ktore podzielaja jego pasje i w tym jest caly problem, zey poszukac wsrod swoich, a nie zaklocac porzadek w innej bajce!
mam nadzieje, ze napisalem w miare zrozumiale ;)!
pozdr.

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-24 19:33:01 /


wybaczam Ci, młody jesteś...

jendrek / 2005-06-24 19:37:14 /


44 !!!!!!!

ja wymieklem na poczatku , do konca nie doczytalem

ten NYC zalatuje mi polnocno-zachodnia polska ;P
albo uczen czy co :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 19:41:14 /


nie wiem co napisac! jestem pod ogromnym wrazeniem twojej dobrodusznoscie... :/
to moze WYBACZ tez calej reszcie tych 'zlych" fordziarzy, przeciez nie wiedza co czynia... i wtedy bedziesz mogl odejsc stad w spokoju!
az szkoda slow...
a poza tym, mlody jestem i sie tego nie wstydze, ale w twoim przypadku widac, ze wiek wcale madrosci nie pomaga. choc szczerze watpie, w date ktora tam masz w opisie...

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-24 19:44:12 /


qrczę....ale narozrabiałem tym kopytkiem. oż w morde....
Ponieważ była zacytowana tu tez moja wypowiedź, czuje się wywołany do tablicy.

Do jendrka
1. Jeżeli ktoś w olewawczy sposób podchodzi do mnie (jako członka społeczności Capri), dlaczego mam go szanować? Czy jeśli np. pęknie Ci rurka od ciepłej wody to czy idziesz od lekarza i zadajesz mu mnóstwo pytań, o rurki, kolanka,etc? Myślę że nie. Taki lekarz na początku odpowiada grzecznie, że nie jest hydraulikiem, ale po którymśtam z kolei razie puszczają mu nerwy i wywala takiego delikwenta za drzwi po prostu. Myślę, że i tak pisząc "..kopytko.." wyraziłem się delikatnie.....
2. Parę razy zdażyło mi sie pomóc komuś na drodze i sam też otrzymałem pomoc od różnych ludzi. Ale to jest wydaje mi się naturalne podejście do tematu. Co innego tu. Ja nie wchodzę na fora np. BMW i nie pytam się jak zmienić silnik R4 na V6 i czy mi podejdzie do tego C3....
3. Już kilka razy obraziłeś tu kilka osób. Wiesz co? Idź już ... i nie grzesz więcej....:-))


pozdro

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-24 20:57:35 /


przykład ze szmatą nasączoną benzyną był akurat bardzo fajny.

Czy nie oznaczał by akurat końca problemów z tym autem ;-) ? owszem

jak dla mnie humorystyczny , ale napewno nie chamski. - niestety możliwość zamykania wątków ma tylko jeden człowiek a widze że Ty sobie skopiowałeś zanim zostało ocenzurowane w całości

Zostawcie te śmierdzące wątki w spokoju to znikną w ciągu kolejnych kilku (godzin, dni) ;-)

Proponuje odsyłanie do galerii zdjęć Caprików bądź historii ?
np. tutaj http://www.capri.pl/capri/history

każdemu takiemu urwanemu z choinki i po sprawie ;-)

MikeB4 Członek klubu capri.pl [2005-06-24 15:20:


proponuję standartową odpowiedź dla wszystkich mających problemy z tylnonapędowymi, starymi fordami między 20 a 50 rokiem,
- wsadź kawałek szmaty we wlew paliwa, podlej nieco benzyną i podpal.. będziesz miał problem z głowy..
czy nie oznaczałoby akurat końca problemów z tym autem ;-) ? owszem, tak
zachęcam do zastosowania tej metody, tak gorąco zachęcam.
Skończą się problemy, forum przestanie istnieć, zostanie kilku nadętych gogusiów samych dla siebie.
I będzie fajnie, każdemu obcemu kopa w d., piąchą w ryj, bo ja mam Capri, nie?
Nie wstydź się, że skopiowałem, zanim wpisy zostały usunięte, po co usuwać, jeśli ktoś napisał, to niech się wstydzi autor, a może był to dla niego szczyt rozwoju umysłowego, a tu po kilku godzinach, dniach ktoś kasuję jego wytężone ciężką pracą słowa,
sam mówisz o wątku, w jednym zdaniu, że jest śmierdzący, a za chwilę zachwycasz się tym smrodem, idź specjalisty od chwiejności umysłowej, zwanego psychiatrą tylko nie do hydraulika, bo możesz rurką po łbie dostać...

jendrek / 2005-06-24 21:40:20 /


Myślę że od młodszych kolegów możemy się wiele nauczyć - pewnego "mężczyzny" mama sprawdziła co napisał na forum a napisał kilka brzydkich wyrazów i kazała przeprosić kolegów. Mi mama na zmianę z tatusiem również wyrywkowo sprawdzają wpisy na forum i jak coś jest nie tak to karcą synka :-P

P.S.
Rodzice już śpią więc trochę poużywam sobie ;-)

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-24 22:22:43 /


Hmmm, ciekawe zjawisko. W zasadzie od wykopania z klubu kolegi dwojga nick'ów, uspokoiło się na stronie. Nie było jakichś znaczących spięć, bluzgów :/ itp. Zakładane nowe wątki "nie na temat" były obracane w free-style, ZAMIAST zje..w (tak trudno to zauważyć?), np. klasyką już będące "przeniesienie napędu" czy też hit sezonu "kopytko" :)
No i dzięki jednemu koledze - o paradoksie - chcącemu "niby" ukulturalnić piszących na forum, znowu mamy szambo :( Piękne wyniki, pogratulować.
Samo zachowanie, napastliwość i wywalanie ciągłe swoich racji (notabene tendencyjnych i chybionych), bardzo mi wspomnianego przypomina, aczkolwiek w jednym poście dostało się - o dziwo - "Pyrom" a nie - o jeszcze większe dziwo - Wawce :)
Bajdałej, według mnie kolega ma gdzieś tą kulturę na forum, chodzi tylko i wyłącznie o sianie zamętu (taki fetysz, czy co?)

Jeszcze jedna rzecz. Nie rozumiem takiego &#8222;mirmiłowania&#8221;, co to za podejście &#8222;Na ulicy trąbią, nikt nikogo nie przepuści, w sklepie przeciskają się w kolejkach... słowem wszystko tylko nie życzliwość.&#8221;? Widzicie kolego tyle minusów, że zupełnie przesłoniły Wam one jakiekolwiek plusy. Z takim nastawieniem nie da się długo pociągnąć w zdrowiu. Więcej optymizmu. Życie jest zaj...te i ludzie też, tylko trzeba o tym pamiętać, a nie do każdego obcego podchodzić jak do bandyty.

To tyle ode mnie. Trochę długi wywód, ale właśnie z baru jestem wrócony i trochę &#8222;gadającej wody się opiłem :). Jak popełniłem przy tym jakieś byki w pisowni, to też przepraszam :) hik.
DUŻO ZŁA liil

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-25 00:27:20 /


Też mi się wydaje że jendrek zapełnia pustkę po Albim. To już mój ostatni post dotyczący jego. Włączam "ignore" bo inaczej się nie da.Polecam ten sposób innym.

Arni12 / 2005-06-25 00:33:48 /


hmm ładne bagno.. chyba odemnie się zaczęło :) albo byłem zapalnikiem.. no więc wszem i wobec oświadczam ze mnie nieco poniosło.. zirtowała mnie kolejna osoba lejąca na zasady tu panujące..
pisząc o akcji ze szmatą chciałem raczej chumorystycznie potraktować sprawę.. no ale widać niewszystkim się podoba wiec od teraz będe uważał i myślę że inni też.

ja obiecuje poprawe, i z mojej strony uważam temat za zamknięty.. a tymczasem panowie opuszczam was i uciekam do garażu bo czas goni.. auto w proszku, puchar za 2 tygodnie.. a pracy conajmniej na miesiąc!!


a tak na marginesie to przerabiałem temat ze szmatą nasączoną benzyną we wlewie.. co prawda nie w aucie a motorowerze ;] .. no ale generalnie małowidowiskowa akcja.. bo zbiornik nie wybuchł tylko się szmata spaliła i sama zgasła.. niewyżądzając widocznych szkód.. tak wię spektaklularne wybuchy wychodzą tylko na amerykańskich filmach ;]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-25 01:51:32 /


"Życie jest zaj...te i ludzie też, tylko trzeba o tym pamiętać, a nie do każdego obcego podchodzić jak do bandyty."
Święte słowa. Tylko dajcie teraz świadectwo że jesteście "zaj.." ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu :)) i nie traktujcie kogoś kto może z nieuwagi wtargnoł na capri.pl jako bandyty próbującego tylko i wyłącznie utrudniać życie forumowiczom.

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-25 03:29:34 /


3kąt i racja to tylko filmy
po 2 dniach nieudanej proby odpalenia motocykla , 3go go podpalilismy :D:D
i tez nie wybuchł , buuuuu
a liczylismy na dobra atrakcje

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-25 11:28:07 /


A bo pewnie włożyliście szmate za szczelnie i nie było dostepu powietrza do zbiornika paliwa.

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-25 14:30:03 /


ktores ople zapalaly sie na stacji benzynowej bez uzycia szmaty ;-)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-25 23:57:46 /


jedrek, jak Cie to wszystko tak razi to przeciez nie musisz tego czytac... proste. Poza tym irytuje mnie Twoje generalizowanie, jak młody to już musi być niewporządku itp. znasz któregos z nas, żeby to oceniać?, mozesz conajwyżej ocenić styl, poprawność i zawartość merytoryczną wypowiedzi :P a reszte to już koledzy wyżej napisali...

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-26 01:35:56 /


Wracając do poruszanego tydzień temu problemu zbyt wysokiego rankingu naszego forum w google'u, proponuję zmienić nazwę kategorii na "instalacja gazowa w starych Fordach", albo jakoś tak. Dla nas będzie brzmiało trochę jak masło maślane, a trochę nie zauważymy żadnej zmiany, za to powinno pomóc. Jeśli nie od razu, to za jakiś czas.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-29 18:11:22 /


To w ogóle nie pomoże :). Roboty wyszukują słowa nie zdania :).

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-29 22:18:25 /


Ja proponuje duże logo Forda w stronie - Załóż nowy wątek ;-) .... lub

kilka poglądowych zdjęć Capri, Taunusa/Cortiny Granady, Escorta, Transita ;-) oraz skopiowany któryś tam punkt regulaminu - o tym czego dotyczy forum.

Lub cokolwiek co utrudni ! Lub cokolwiek co naprowadzi na właściwy trop

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-30 00:55:29 /


a może zrobimy hasło aktywujące forum, jak ktoś poczeka 2 tygodnie to dostanie je mailem, a jak chce wcześniej to może wysłąc sms'a za 12zł i dostanie hasełko :D, przynajmniej na głąbach klub zarobi :)

grabasz / 2005-06-30 02:48:30 /


tak a chaslo bedzie brzmialo "ford capri" ;)

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-30 06:51:50 /


A może założyć wątek typu NASZE WPADKI I BŁEDY
i wrzucać tam wszystkie opowieści dziwnej treści, wpisy o treści aroganckiej jak i wpisy z rażącymi błędami ortograficznymi, nie chodzi tu o a, e, o, s zamiast ą, ę, ó, ś i przestawienie liter w wyrazie atuo zamiast auto, ale o np.
HASŁO
tak a chaslo bedzie brzmialo "ford capri" ;)
cichymk [2005-06-30 06:51:50]
W ten sposób ograniczymy ilość zbędnych wpisów, bo jeśli jeden czy drugi bohomaza zobaczy się na tej liście, następnym razem pomyśli zanim puści bąka na forum (przenosnia). I nie ma tu dodatkowych żyć za zasługi, to nie gra komputerowa typu bij-zabij, chyba wyrośliśmy z tego.

jendrek / 2005-06-30 09:25:04 /


przepraszam ale nie zdzierzylem:
>A może założyć wątek typu NASZE WPADKI I BŁEDY
>i wrzucać tam wszystkie opowieści dziwnej treści, wpisy o treści aroganckiej >jak i wpisy z rażącymi błędami ortograficznymi, nie chodzi tu o a, e, o, s >zamiast ą, ę, ó, ś i przestawienie liter w wyrazie atuo zamiast auto, ale o >np.
>HASŁO
>tak a chaslo bedzie brzmialo "ford capri" ;)
>cichymk [2005-06-30 06:51:50]

zalozyc pewnie mozna, pytanie po co? uwazasz ze rozwiaze problem ortografii? Segal juz od ladnych kilku lat prowadzi krucjate na Forum w sprawie ortografii, ja nie chwalac sie jeszcze od czasow listy dyskusyjnej apelowalem o "przejechanie" spell check`iem tekstu przed wyslaniem... jakos kiepsko nam idzie, wiec albo tacy z nas krzyzowcy jak z Manty Capri albo pewnych rzeczy sie nie zmieni. Co do propozycji "wpisow o tresci aroganckiej" wybacz wg mnie najpierw nalezy zastanowic sie czy kilka z "wlasnych" wpisow nie powinno sie tam znalezc....<cynizm mode on> np. mojego autorstwa pytania o trawnik spalinowy 2,9 EFI<cynizm mode off>

W ten sposób ograniczymy ilość zbędnych wpisów, bo jeśli jeden czy drugi bohomaza zobaczy się na tej liście,

jesli jeden czy drugi bohomaza zobaczy sie na tej liscie (...)..czy lista bedzie obejmowala tez bledy gramatyczne (Segal popraw mnie jesli zbladzilem ale to chyba niegramatyczne zdanie)

następnym razem pomyśli zanim puści bąka na forum (przenosnia).

pozwol ze zacytuje pewna piosenke znan na Forum "bezpiecznie jest usiasc w wygodnym fotelu i puscic glosnego baka....." nie sadze zeby tego typu dzialania sklonily kogokolwiek do powstrzymywania sie od puszczczania gazow na Forum (przenosnia)

I nie ma tu dodatkowych żyć za zasługi, to nie gra komputerowa typu bij-zabij, chyba wyrośliśmy z tego.

mysle, ze o to raczej nalezaloby zapytac "Organizatora tego calego zamieszania", ktory zreszta wypowiedzial juz sie w tej kwestii w sposob dosc wyrazny.
Pozdrowienia

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-30 10:31:29 /


jeśli chodzi o mnie to po 1-wsze staram sie pisac lepiej i pracuje nad sobą
po 2 stram sie pisac jak najmniej żeby oczy ludzi nie bolały.
a na liście na 1-wszysm miejscu jestem. bo taki atek już był :) wystarczy poszperac :D

grabasz / 2005-06-30 10:40:52 /


faktem jest, że 2,9 EFI na trawniku nie było fachową poradą.

jendrek / 2005-06-30 10:58:02 /




Gdybym był pewny, że trzeba założyć wątek typu NASZE WPADKI I BŁEDY, na pewno założyłbym go,
piszmy też bez wciskania na siłę angielskich zwrotów, kiedy wielu nie zna polskiego, kto wie co to spell check,
a może lepiej pisać to word-zie, program sam podkreśli na czerwono błędy ortograficzne i na zielono błędy gramatyczne,
następnie dokonamy poprawek,
potem ctrl+A,
ctr+C,
otwieramy okienko dodaj nową odpowiedź,
ctrl+V,
klikamy na wyślij i po problemie i bez błędów,
Może tak, pisanie tu czy w Word-zie, to chyba nie problem, a pzry okazji rozwija.

jendrek / 2005-06-30 11:19:11 /


pzry... i powiem nie po polsku jeszcze raz tym razem: "Medice, cura te ipso!", poza tym jezeli stosujemy juz tego rodzaju sposob konwersacji (prowadzenia rozmowy) to chcialbym Szanowny Interlokutorze poinformowac Cie ze w profilu powinienes wpisac "Nowy Jork Miasto i SZJ" w miejsce Nowy Jork City i USA
i na tym zakoncze dyskusje, bo widze ze moj nickowy imiennik stosuje raczej reoryke (sztuke wyslawiania sie/prowadzenia dyskusji) przy zastosowaniu technik pouczania i znajdowania punktow zaczepienia bardziej w warstwie slownej niz nawiazujaca do merytorycznych aspektow wypowiedzi (merytorycznych- to trudne slowo znalazlem z internecie, a aspekty to po naszemu mozna przelozyc jako "strony") i jeszcze jedno word to po polsku slowo, wiec jezeli juz stosujesz sie do ustawy o ochronie jezyka polskiego to serdeczna prosba- badz konsekwentny
a zakoncze rowniez nie po polsku "Ceterum censeo Cartaginem dalendam esse"
Saluti

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-30 11:57:08 /


dziekuję.
na mocno zakorzenione nawyki nic nie pomoże, może zbyt mocno przyjąłeś to do siebie.

jendrek / 2005-06-30 12:14:51 /


np.
-w programie Microsoft Word
-przy wykorzystaniu programu Microsoft Word
;)

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-30 13:40:34 /


znowu jakis po lacinie gada... :D

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-30 13:53:26 /


Krótko i na temat:

- Yendrek, masz u mnie piwo na najbliższym zlocie na którym będzie nam dane się spotkać, za walkę z insektami i różnymi rodzaju robactwiem

- jendrek, ty też masz u mnie piwo, ale pod warunkiem, że nie bedziesz już udzialał sie na forum - zróbmy tak -za każdy tydzień bez wypowiedzi jedno piwo, a gdybyś sie cały rok nie wypowiadał to imprezke można by zrobić, chyba że wolisz lizaki, ew. wate cukrową, bo tok Twojego myslenia jest odwrotnie proporcjonalny to wieku wpisanego w profilu - nie wysilaj się prosze z odpowiedzią ponieważ dzięki Twojej osobie wątek starcił na atrakcyjności i raczej nie będe tutaj zaglądał, więc ew. konfrontacja będzie możliwa jedynie drogą tel. lub ew. na wyżej wspomnianym zlocie - oo !! w trójke napijemy sie piwa ;)


Dodam jeszcze tylko , że jeśli nie odpowiada Ci ((jendrek) to co tutaj zastałeś, bo zbyt długo z nami nie przebywasz, to sprawa jest prosta - to nie jest obowiązkowe kółko różańcowe i jeśli coś za bardzo Cię razi, ew. przeszkadza Ci bardzo i nie możesz z tym żyć, ja w imieniu oczywiście TYLKO moim, a nie reszty klubowiczów udzielam Ci rozgrzeszenia i możesz spokojnie wracać tam skąd przeszedłeś - nawet kapelan by tak ładnie tego nie powiedział - pozdrawiam

Mirek K. / 2005-06-30 14:39:16 /


Babejsza: Pomoże, pomoże. :-) O ile wiem, to wyszukiwarki zbierają też informacje o tym, w które wyniki użytkownicy klikają. Jak zobaczą wynik z tytułem takim, jak zaproponowałem, to będą trochę rzadziej klikać. Wynik z tytułem "capri.pl - Forum: Instalacja gazowa" aż się prosi o kliknięcie, zwłaszcza jak komuś nazwa "capri.pl" nie kojarzy się z samochodami. To jest forum o starych Fordach, a nie o wyszukiwarkach, więc nie będę się rozpisywał, jak ktoś chce coś więcej, to zapraszam na priva.

Jendrek: nowy jesteś w Internecie, więc pewnie jeszcze nie wiesz, że wytykanie komuś błędów ortograficznych świadczy o wyjątkowym chamstwie i arogancji.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-30 15:33:48 /


Yendrek :)
Primo - nie "cura te ipso", a "cura te ipsum".
Secundo - nie "censeo Cartaginem dalendam" a "censeo Carthaginem delendam"
Ale generalnie z Colargolem i Pokemonami miołeś recht
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-30 18:20:22 /


Jendrek: nowy jesteś w Internecie, więc pewnie jeszcze nie wiesz, że wytykanie komuś błędów ortograficznych świadczy o wyjątkowym chamstwie i arogancji.
szkoda, że powiedziałeś tego nauczycielce w szkole.
a może lepsze jest pisanie z błędami lub ledwo co zasłyszanymi zagranicznymi słókami, co do których nie zna sie znaczenia ani właściwej pisowni,
a może lepsze są porady Trójkąta,
obudź się z letargu ba ględzisz jak mękach...

jendrek / 2005-06-30 20:21:31 /


(czy moznaby prosic jendrka przej J o jakas mala zmiane nika, bo sie myli przy czytaniu :/)

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-30 21:13:02 /


Wiesz co jendrek?
Ja nie sądze żebyś miał tyle lat co w twoim profilu pisze.Albo jesteś gówniarzem który z jakiś powodów nie chce sie ujawnic(Albi?),bo to najlepiej pasuje do twojego zachowania i wypowiedzi.Albo dajesz tylko dowod że wiek nie swiadczy o mądrości i wychowaniu.Naprawde meczą mnie juz wypowiedzi takich gości jak ty.Ciekawe czy w rzeczywistej konfrontacji tez bylbys taki mądry i wyszczekany jak tu na forum.Nie sztuką jest nawrzucac komuś tu na forum jak sie kogos osobiście nie zna, sztuką jest powiedziec cos komuś osobiście.Wiec prosze cie kulturalnie uspokój sie a jak nie to przyjedz na PC to ja ci to wyjasnie.

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-30 21:17:39 /


jendruś, skoro wytykamy sobie na wzajem, to co to jest - słókami? Mój słownik nie ma takiego słówka :-(

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-30 21:42:32 /


A ja z koleji nie łapie zdania: "szkoda, że powiedziałeś tego nauczycielce w szkole"

oraz

obudź się z letargu ba ględzisz jak mękach...".

Łacina nie jest "zagranicznym" językiem. Był kiedyś powszechnie używany i u nas w kraju, chodź ten miał wtedy inne granice :).

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-30 22:08:36 /


Przyp..łeś się do Trójkąta jak rzep do psiego ogona (a nie masz racji). To się robi cholernie nudne.
Bez pozdro :(
Idę się zesrać :/

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-30 23:38:15 /


Do Jendrka:
Jeżeli są dwie piaskownice, w jednej jest czysty piasek, a w drugiej piasek z gównem, to dlaczego wchodzisz do tej drugiej i bawiąc się tam próbujesz bawiącym się w niej dzieciom perswadować, że gówno jest be?
Nie prościej jest pójść do piaskownicy z czystym piaseczkiem i tam robić babeczki? Nam jest dobrze w piaseczku z gównem, bo nasze babeczki dzięki temu są trwalsze niż te z czystego piaseczku. Jak chcesz się bawić z nami to musisz zaakceptować nasz piaseczek pomieszany z gównem.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-01 09:14:04 /


Przepraszam, ale czegoś nie rozumiem.
Niech Ktoś mi wyjaśni (tylko rzeczowo): CZEMU POŚWIĘCONA JEST STRONA capri.pl?
sądziłem, że wiem, ale zaczynam nabierać poważnych wątpliwości...
czyszczenie forum nie należy do ulubionych zajęć, ale powoli rozmywają mi się kryteria...
WIĘC raz jeszcze: O CZYM JEST TA STRONA ? bo jeśli o fordach (capri) to po co bicie piany? z tym zapraszam do cukierni... mają tam również pączki i inne łakocie....

PS: jak mam COŚ do KOGOŚ to mówię MU to w 4 oczy....

Adas' Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-01 09:18:33 /


krk4m, dopiero poniewcazasie zorientowalem sie ze internet (tez zagraniczno-angielski) pelen bledow jest (szkoda ze nie wstawilem adresow stron z ktorych "cytowalem"), akurat nie mialem pod reka slownika a pisalem na szybko bo jak adrenalina uderza do glowy to czasami chwyta sie to co jest pod reka :) coz do grona tych cytatow chyba jeszcze warto dodac (bijac sie w piers dychawiczna), ze errare humanum est a poniewaz homo sum et nihil humani ne me alienum puto to i mnie to dotyczy rowniez....cos mnie rzeczywiscie napadlo z tymi cytatami... kontynuujac mam nadzieje, ze mimo ze homo homini lupus est to na tej stronie oprocz pojedynczych przypadkow udaje nam sie dosc skutecznie unikac wzajemnego "wilkowania"... coz wypada dodac tylko finis coronat opus i nie powolywac sie juz wiecej na Pliniusza Starszego & Co. :)
Pozdrowienia
Yendrek
PS. Musze sprawdzic czy w programie Bardzomaleoprogramowanie (tudziez Bardzomalymiekki) Slowo jest mozliwosc sprawdzenia pisowni po lacinie :)
PS.2 Dziekuje za popracie w sprawie Misia z Pieknego Lasu i Kieszonkowych Potworow.

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-01 11:15:14 /


A ja proponuję założyć nową kategorię na forum - Ring Wolny , Hydepark albo coś w tym stylu i tam niech każdy obrzuca się błotem ile i jak tylko chce :)

hubi / 2005-07-01 11:28:14 /


Czy mozecie darowac sobie ta lacine??? Moze to i swiadczy o waszej szerokiej wiedzy w tym temacie ale ja nic z tego nie rozumiem a juz M. Rej pisal ze polacy moge rownie dobrze w swoim jezyku rozmawiac. Prosilbym o przetlumaczenie wszystkich tekstow po lacinie na jezyk ojczysty :) bo jak tak dalej pojdzie to nie dlugo bedzie trzeba do forum z kilkoma slownikami siadac bo kazdy bedzie chcial sie pochwalic jakim to on jezykiem wlada. Zmilujcie sie nad mniej oczytanymi :)

ziutoon / 2005-07-01 13:07:31 /


ee to łatwe jest, cos niecoś sie z tej szkoły wyniosło
errare humanum est - błądzić jest rzeczą ludzką,
homo sum et nihil humani ne me alienum puto - człowiekiej jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce,
homo homini lupus est - człowiek człowiekowi wilkiem,
finis coronat opus - koniec wieńczy dzieło,

:)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-01 13:13:07 /


Jendrek: dobra, masz rację, przepraszam, wyraziłem się nieprecyzyjnie: wytykanie błędów ortograficznych w Internecie (na czatach, forach, w mailach itp.) świadczy o wyjątkowym chamstwie i arogancji. W życiu codziennym niekoniecznie, zwłaszcza jak się jest nauczycielem.

Ale jednakowoż dziwię się, że nie wiedziałeś o tym.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-01 13:36:09 /


i do tego z bledami: "medice.."- Lekarzu lecz sie sam, "Ceterum.." Ponadto uwazam ze Kartagina powinna zostac zniszczona (dokladnie: "...Kartagina zniszczona powinna byc") to ostatnie stwierdzenie wykorzytsywane bylo przez Katona Starszego w zakonczeniu przemowien w Senacie, powtarzal to z uporem maniaka, nawet przy przemowieniach dotyczacych konca plecow Pani Maryni...a ja uzylem nie po to zeby komukolwiek cokolwiek wytykac, bo do tego nie aspiruje, tylko po to zeby podkreslic ze niektore akcje podejmowane na stronie np. odnosnie ortografii sa jak wolanie na puszczy, a poza tym naszlo cos mnie na cytaty ot co. jezeli kogos urazilem, przepraszam, jesli bledow narobilem- rowniez ale kazdemu moze sie przydarzyc od czasu do czasu (gorzej gdy od czasu do czasu przydarza sie bledow nie robic). Przechodze na odbior
Pozdrowienia

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-01 13:43:35 /


Dzieki Coke - zawsze sie spoznialem na lekcje polskiego i to musialo mnie ominac :) pozdro

ziutoon / 2005-07-01 14:15:19 /


Nawiązując do wątku "za dużo pali..." dsmoli'ego, może zamiast blokować wątek i blokować konto po prostu usnąć wątek i konto? Baza danych się odchudzi, serwerowi będzie lżej.

Piotrek PCK / 2005-07-06 11:39:33 /


a ja tak sobie ostatnio myślałem (czasami mi się zdaża) a propos pojawienia sie w nidługim czasie nowego numeru GT Classic, możemy niedługo być świadkami zmasowanego ataku "nowych". Posty np cześć jestem Romwek mam Tico i czy opłaca się mi wymienic je na Capri :) Przygotujcie sie psychicznie na cos takiego :)

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-06 13:18:36 /


jak wszyscy użytkownicy tego wątku sie spotkaja na PC i wdadzą sie w dysuksje to bedzie niezła lipa. Może by tak kilku dresiarzy zatrudnic do utrzymania porządku ??:):)

capriman / 2005-07-06 13:58:28 /


buehehehe ;-) - jest o czym dyskutować, napewno nie o forum i jakichś głupich wątkach z bezczelnym autorem olewającym regulamin forum, piszącym kompletnie nie na temat i poza tematyką strony

To po prostu idzie do śmieci i tyle ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-07 02:26:34 /


ee to łatwe jest, cos niecoś sie z tej szkoły wyniosło
errare humanum est - błądzić jest rzeczą ludzką,
homo sum et nihil humani ne me alienum puto - człowiekiej jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce,
homo homini lupus est - człowiek człowiekowi wilkiem,
finis coronat opus - koniec wieńczy dzieło,

:)

cOke [2005-07-01 13:13:07]


cOke, mi jeszcze jedno łacińskie przysłowie nasuwa się po lekturze ostatnich 40 postów tego wątku:
"Qua penis aqua turbo" - co za ch.. wodę mąci ;)

Aha, do nikogo personalnie, skoro wątek zszedł na psy, to popisuję sie dla poprawienia statystyk. Wyliczyłem, że do MikeB4 dojdę już za 456 lat. :D

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-19 14:15:44 /


He he he "qui fallus aqua turpis"... Słyszałem o takiej wersji :)

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-19 14:20:07 /


Sorry. Dla purystów językowych: Qui fallus aqua turba

Zaraz sprawdzę o ile pozycji przesunąłem się do góry...

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-19 14:22:44 /


czy wy pisecie bzdury dla statystyk !!!!!
a zdawalo sie ze dorosli faceci :-(

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-07-19 18:36:57 /


Propozycje: (c z kreseczką nie działa więc będę pisał c bez kreseczki)

- wprowadzic możliwośc oznaczania wypowiedzi jako spam (tak jak na youtube itp)

- wprowadzic możliwośc zmiany rodzaju "działu" do jakiego należy wątek (przez administratorów lub podobnych stworzeń)

- wprowadzic możliwośc oceniania wątków. Komuś się podoba to daje +1;
jak się nie podoba to -1; I wtedy wątek ciekawy będzie wyglądał (1234/-302),
a wątek nieciekawy będzie wyglądał (23/-433); a wątek kontrowersyjny (4563/-4609)

- wprowadzic możliwośc odpowiedzi na konkretny post (tak jak na np. youtube)

- jako, że sporo jest na forum osób młodych, chętnych, pracowitych, to niech w ramach zajęc pozalekcyjnych przygotują "gotowce" na najczęściej zadawane głupie/niegłupie pytania. Przykład: Ktoś kto ma ochotę pozbiera z forum informacje i napisze na dany temat. Np. "Wszystko o OC"; " Wyrejestrowanie pojazdu" itp.

itp itd

SPAM:
rozumie się samo przez się, że nie wszystko jest proste w realizacji. Ale jak mamy dogonic Japonię skoro każdy informatyk/programista mówi, że się nie da. Dla programistów to trzeba mówic jak ma to funkcjonowac. Bo tego przecież normalni ludzie będą używac. Dziękuję.

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-26 18:23:20 /



"- wprowadzic możliwośc odpowiedzi na konkretny post (tak jak na np. youtube)"

wystarczy że wkleisz fragment do którego sie odnosisz i po problemie, reszta propozycji może być :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-26 18:42:50 /


RAV, jeśli masz kartę ATI to włącz CATALYST CONTROL CENTER i wybierz zakładkę hotkeys, odznacz enable hotkeys a potem weź hotkeys manager i odznacz CTRL+ALT+C, będziesz miał ć.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-26 20:51:31 /


- wprowadzic możliwośc zmiany rodzaju "działu" do jakiego należy wątek (przez administratorów lub podobnych stworzeń)


TO JUZ JEST ;-)) i zawsze było ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-26 23:53:57 /


"RAV, jeśli masz kartę ATI to włącz CATALYST CONTROL CENTER i wybierz zakładkę hotkeys, odznacz enable hotkeys a potem weź hotkeys manager i odznacz CTRL+ALT+C, będziesz miał ć."

albo zmień kartę na nvidia :) a tak serio to młody ma racje też tak miałem przy ati :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-27 00:27:06 /


Młody ma zawsze rację. ;)

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-11-27 07:32:07 /


Możliwość weryfikowania lub usuwania głupich komentaży na własnych stronach .Nie po to zakłada ktoś zakłada stronkę prezentującą własne auto, by jakiś pajac pisał "zmień felgi bo te mi się nie podobają" ,lub inne głupie uwagi.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-27 11:24:55 /


to juz istnieje od dawna, i nazywa się "cenzura". Jesli klikniesz i wyswietli Ci sie na czerwono, to nie jest widoczne dla pozostalych userów.

Mysza liil (EM) / 2007-11-27 11:31:36 /


A może by tak zrobić dział "Popisy debiutantów" i każdy początkujący (powiedzmy przez miesiąc) będzie mógł tylko tam zakładać wątki?
Zalety:
- każdy będzie mógł sobie wyłączyć wyświetlanie tego działu,
- moderator, gdy uzna, że temat wart zachowania przerzuci do odpowiedniego działu,

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-05 10:57:26 /


Ta teoria zaklada, ze moderator ma za malo zajec i sie nudzi ;)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-07 00:04:25 /


dyskryminacja!!!

rybagosc Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-07 08:04:51 /


Straciłem 15 minut życia na czytanie całości :/ Uwaga wątek nie na temat. :)

cortinas !G.O.P! / 2008-02-07 11:33:56 /


Mam jednak nadzieję że wątek powróci na właściwy tor ...
Drodzy forumowicze !
Oczywiście zgadzam sie z Michałem Koniecznym , Yendrkiem i innymi by stworzyć coś takiego jak komisja 5 osobowa itd... zgadzam się również z tym co Michał napisał w tytule i pod tym że tytułem . To są wszystko dobre pomysły .
Jednak tak na prawdę jeśli chodzi o zdecydowanie przez komisje "5 stronną " że tak to nazwę to moim skromnym bardzo zdaniem bedzie to proces zbyt długi - nawet jeśli miały by zadecydowac tylko dwa głosy. ( wybaczcie braki ć ś ale shift niedomaga ).

Swego czasu czytałem książkę SF o planecie którą najechali obcy chcąc narzucić swoją cywilizację jednak zostali pokonani ignorancją całkowitą .. może to głupie.. ale dajmy każdemu możliwość ignorowania wypowiedzi które osobiście wydają sie nam wątpliwej treści i spokój.
Jeśli nikt nie będzie odpowiadał na pytanie typu:" jak założyć gaz do CC "toteż dalej temat rozwijać się nie będzie ponieważ każdy zignoruje pytanie.Co zniecheci do ich zadawania . W końcu moderator zamyka wątek nie widząc sensu jego kontynuacji ze wzgledu na brak powiązania tematycznego z naszym forum i pełną jego ignorancję .

Jeśli zaś ktoś indywidualnie korzystałby z opcji "ignor" nie szkodziło by to ogółowi w żaden sposób. Gdyż tylko u tej jednej osoby ,tego osobnika i jego zdania czy wypowiedzi widać by nie było. ( bo co Was by obchodziło że taki Hrabia mnie nie lubi ; <szacun Hrabia> , ale Hrabia by mnie ignorował bo nie lubi mnie czytac i ma mnie z głowy proste.)
Czyli myślę zobie że zamiast minusów i plusów pod każdą wypowiedzią powienien być znaczek : "ignoruj by nie widzieć tej wypowiedzi" czy w skrócie: "ignoruj"

Pozdrawiam.

cortinas !G.O.P! / 2008-02-07 14:36:08 /


Myślę, że warto odświeżyć temat...
Znów się robi gnój....
Może faktycznie zrobić obowiązek przynamniej jednego wprowadzającego do Klubu i na stronę.



PzDr

P.S. Tu jeszcze raz dziękuje Wam koledzy za otwarcie oczu (Sprawa Auto Świata i jego konkursu)

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-30 18:55:18 /


Palio całkowicie się z tobą zgadzam, ale mimo ostatniego przypadku optował bym za możliwością wystawiania ogłoszeń przez osoby z zewnątrz. Jednocześnie z wymogiem oczekiwania na aktywację ogłoszenia przez modów/szeryfów.

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-30 20:19:10 /


Chyba kiedyś mówiłem o tym... :)

cortinas !G.O.P! / 2010-01-30 21:48:29 /


Za hotdoga wszystko da się przebaczyc;)

To świetny pomysł z tym wprowadzającym. Jestem za.

Co się tyczy ogłoszeń mam taka propozycję.
Pozostawic możliwośc wystawiania ogłoszeń przez osoby "obce" ale niech ten fakt będzie wyraźnie widoczny dla reszty, niech wszyscy widzą, że dane ogłoszenie wystawia człowiek, który ma niewiele wspólnego z Capri.pl poza tym, że byc może ma coś ciekawego do sprzedania. Niech Nick będzie np. raził na czerwono nasze oczy aby przypomniec o zachowaniu szczególnych środków ostrożności z danym delikwentem. MK jest zdolny więc na pewno będzie umiał takie cudo tu uskutecznic ;))

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-30 21:57:13 /


Klimatowe by były takie spotkanka na piwo i rozmowę przed aktywacją konta na forum:)

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-30 21:57:18 /


Pisałem o tym tutaj: http://www.capri.pl/forum/15292#279281
Ale już mam na to zlew.

cortinas !G.O.P! / 2010-01-31 10:35:40 /


z wprowadzającym to nie do konca tak kolorowo. Ja tu trafiłem kompletnie z ulicy. Faktycznie, ktoś mi podpowiedział że capri.pl to kopalnia wiedzy granadowej, ale jest to osoba która sama nie ma założonego konta. Więc kto by MNIE wprowadził?
:)

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-31 11:20:45 /


Raul zaprosiłbyś na piwko, to by ktoś się znalazł ;)
Ten pomysł z ogłoszeniodawcami "z ulicy" to całkiem dobry - popieram.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-31 12:13:26 /


a nie lepiej by bylo czerpac pomysły z innych for?
np zeby mozna bylo dodac ogłoszenie nalezy sie przywitac w odpowiednim wątku, napisac cos o sobie itp, pozniej odczekac przynajmniej 24h na moderacje i wtedy dostep do ogloszen, ktos kto chcialby zamiescic odloszenie o "odpowiedniej tresci" interesujace osoby z klubu odczeka i zamiesci, a osoba ktora tylko chce wpasc skrobnac ogloszenie i tyle go widzieli napewno nie napisze bo nie bedzie mu sie chcialo czekac na aktywacje

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-31 12:38:03 /


W ten sposób odetniemy możliwość zakupu okazyjnych części czy aut. Fakt że trafiają się i śmieci ale część cennych rzeczy wogóle by nie trafiła do ogłoszeń gdybyśmy robili takie utrudnienia.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-31 15:30:27 /


Na forum emzetkowym, które moderuję, mamy to rozwiązane w sposób nastepujący;

Można sobie wejść i skrobnąć ogłoszenie, tak z ulicy.
Ogłoszenie czeka na akceptację przez moderatora, z uwagi na niegdysiejszy atak botów na nasze forum.
Aktywni użytkownicy forum mogą handlować czym im się podoba, niekoniecznie związanym z marką MZ - ale jakos nie ma tendencji do zaśmiecania giełdy.
Goście oraz osoby zarejestrowane tylko w celu handlu mogą sprzedać TYLKO części do MZ, bądź akcesoria motocyklowe.

Co do kultury na forum, jest banda moderatorów (aż 13) która trzyma za mordę reszte towarzystwa, ale jest raczej luźno.
Duża ilość modów została ustanowiona z uwagi na dość niską średnią wieku użytkowników - smutna prawda jest taka, że emzetkami jeździ gównarzeria - nie licząc kilku fanatyków podobnych do maniaków Kapcia.

No i generalnie jest spokój. Dyskusje takie jak w wątku o oszustach raczej nie występują, a jeśli ktoś się prosi - dostaje tzw. warna o różnej wartości punktowej.

1-2 nic
3- zakaz pisania na kilka dni
pow 3 - ban

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-31 15:45:46 /


Myślę, że aby utrzymać porządek, wystarczy zacząć używać czerwonych strzałek pod postami a nie pyszczyć do autora i pouczać go. Przypominam, że pouczanie jest zabronione w regulaminie i przynależy wyłącznie moderatorom. Nauczyłem się czytać to co piszę przed wysłaniem i oceniać wartość merytoryczną postu. Nawet nie wiecie jak wiele moich postów kończy kliknięciem "X" zamiast "wyślij".
Tego wszystkim życzę.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-01 08:41:16 /


tylko powiedz to nowym... bo to z reguły przez nich

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-01 17:07:59 /


Ale opcja tych spotkań jest serio dobra. Osoba "z zewnątrz" (obcy) mógłby oglądać stronę. Wyszukiwarka na forum, galerie, umieszczanie ogłoszeń które by były wyświetlane dopiero po wglądzie szeryfa. Odpowiednio oznaczone że to od "obcego".

Osoba chcąca dołączyć do klubu, pisała by podanie. Nie jakieś specjalnie 20 stronicowe z CV zdjęciem i takimi tam. Po prostu stwierdzenie chęci dołączenia i krótkie uzasadnienie, do tego dołączenie zdjęcia samochodu którego jest posiadaczem. Po takim podaniu wyświetlała by się lista osób z okolicy(tych który by się na to oczywiście zgodziły) i np. adres email czy telefon do każdej. Taki ktoś by się wtedy kontaktował z osobą najbliżej. Potem spotkanie, rozmowa, piwo kawa czy takie tam. Osoba z klubu potem przedstawiła by taka osobę tu do góry naszego i by zapadła decyzja.

Wiem, że to może się wydawać jako spore utrudnienie dla "nowych", ale jak widać po poruszeniu, jakie powstało po Temacie z konkursem AŚ to jednak jest tu pewna chęć do bycia węższym gronem prawdziwych fanów bez chęci strasznego rozgłosu.
Takie właśnie spotkania wprowadzające/badające nowego pokaże od razu czy komuś na prawdę zależy na Klubie i chęci dołączenia do tego grona ludzi. Czasu też to nie zabierze dużo.

Poza tym ta nowa osoba była by w stanie, zostać ostrzeżona o pewnych zwyczajach tu panujących i sprawach przed którymi warto pomyśleć 3 razy zanim zacznie się działanie:)

Uprzedzając komentarze że jak nikogo w okolicy nie będzie to co wtedy? To wtedy taka osoba może się skontaktować z Główno-Dowodzącymi w sprawie przyjęć, z prośbą o jakieś wyjście. Wtedy można by poprosić o odpowiedzi na specjalne na tą okazję pytania czy nawiązało rozmowę przez gg, skypa cokolwiek możliwości mamy teraz dużo. Wtedy taka osoba przyjęta bez osobistego spotkania miała by okres próbny.

Ale się rozpisałem... kurde

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-01 17:38:33 /


Uważam, że nic nie da zaostrzanie reguł rejestracji etc, bo osoby które tworzą złe tendencje już dawno tu są ... To forum, a raczej społeczność jest nękana najbardziej przez wszystkich komentujacych złe i niedoświadczone zachowania, rozwodzących się czy coś komuś wolno czy nie, etc. Wystarczyłoby, podobnie jak na wielu innych forach, ignorować tzw. niestosowne zachowania i pytania,
ale zawsze znajdzie się ktoś kto musi kogoś zbesztać, a potem odzywaja się już wszyscy obrońcy czystości regulaminu. Z drugiej strony znajdzie się też kilku obrońców i .... tak nawet nie chce mi się otwierać kolejnego wątku.

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-01 20:59:24 /


A to jest niestety inna równie ważna sprawa. Lecz żeby z tym coś zrobić... to już się chyba nie da:P pewne nawyki weszły już chyba za głęboko

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-01 21:14:32 /


Dla wszystkich znużonych niestosownym ogłoszeniem bądź wypowiedzią funkcjonuje adres moderator@capri.pl ... tam można zgłaszać problem - wraz z linkiem zamiast pisać reklama ? ... w przypadku nowego użytkownika wystarczy po prostu podesłać stronę profilową <link> .... poczta docierająca na ten adres jest symboliczna :-/

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-01 22:24:48 /


tylko powiedz to nowym... bo to z reguły przez nich

wąski77 / 2010-02-01 17:07:59 /

No to właśnie o tym piszę - od mówienia tego nowym są moderatorzy -> czerwona strzałka i milczeć w wątku, chyba, że chcesz udzielić merytorycznej odpowiedzi.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-02 09:11:00 /


Tak czy inaczej zgadzam się z Szafą , pisałem o tym wczesniej już o czym Szafa napisał teraz .
Nie ma takiego dużego miasta w którym by nas nie było więc problemu nie widzę.
A i opcja "ignora" powinna być dostępna dla każdego.
Ogłoszenia też powinny być zaznaczone w szczególny sposób .
Proste.
Co na to szef ?

cortinas !G.O.P! / 2010-02-02 20:16:49 /


A może jeszcze wprowadzilibyście jakąś karę za pisanie bez przecinków? Krew mnie zalewa jak widzę takie posty. Nawet rażące błędy ortograficzne nie podnoszą mi tak ciśnienia.

żbik / 2010-02-02 20:22:19 /


Tośmy sobie pogadali :D:D:D

cortinas !G.O.P! / 2010-02-02 21:04:42 /


Rozmowa kwalifikacyjna ? A komu nadamy uprawnienia egzaminacyjne ? Egzamin na egzaminatorów ? Regularna loża masońska. Słabo to widzę.

Ja osobiście nie widzę wielkiego problemu z "nowymi". Jak postawimy aż takie zasieki, to zniechęcimy przedwcześnie ludzi których nie warto zniechęcić, a którzy mają nisko ustawiony próg bólu na taką upierdliwość (np. ostatnia biała jedynka trafiła się właśnie od takiego jednorazowego ogłoszeniodawcy). A taki ostatni mistrz w ogłoszeniach (markus/wojciu), załóżmy że przyjdzie na spotkanie kwalifikacyjne, założy kościołowy dres i pantofle, przyniesie foty swojego samochodu (coś tam ma, skoro sprzedaje), no i czy widzicie możliwość że kwalifikator ze 100% niezachwianą pewnością podejmie słuszną decyzję o niedopuszczeniu go do zaufanego grona i weźmie za to odpowiedzialność ? Słabo to widzę.

Jak dla mnie większy problem to zadomowieni użytkownicy którzy przelewają swoje frustracje na publiczne forum. Zrobiłem mechanizm do oznaczania postów jako "nie na poziomie" ale ten mechanizm jest ledwo używany, bo lepiej przygwiazdorzyć i wdać się w pyskówkę.

Jeśli nowy napisze coś głupiego, dostanie kilka minusów, dostanie automatycznie jakieś ostrzeżenie, dostosuje się albo wyleci. Co zostaje netto: jeden post bez komentarzy, w efekcie nawet usunięty. A teraz jeden durny post generuje lawinową dyskusję o niczym. Syf jest 100x większy, bo "żaden nowy nie będzie mi tu przecież". Bez sensu.

Pogonienie nowego niewiele daje - jeden durny post mniej. Uniemożliwienie dostępu dla nowego rozmową kwalifikacyjną - jeden durny post mniej. Pogonienie mających zawsze rację komentatorów i dyskutantów - setki durnych postów mniej. Tak więc zamiast gonić nowych, pogońmy awanturników. Nowych pogońmy jak dogonią w ilości generowanego syfu tych co nowi nie są, mają sporo do zrobienia żeby osiągnąć ten poziom.

Teraz pozostaje kwesta jak pogonić dyskutantów. Wsparcie ogółu słabo widzę, minusy do postów ledwo drgną. Ustalimy jakąś metodologię w gronie moderatorów i zrobimy trochę więcej policyjnego podejścia, nie widzę inaczej.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-03 12:59:42 /


Michale czy dałoby się zrobić dla moderatorów jakąś szansę na mechanizm zawieszania niektórych użytkowników -- jak np. wspomniany Wojciu .... żeby nie było prywaty to np. zablokowanie odbywałoby się przez 2-3 moderatorów ...

Jeśli widziałeś te ogłoszenia ... to umieszczenie go w koszu niewiele da bo ktoś się nabierze na allegro - w sumie nie nasz problem tylko allegro , ale niesmak i tak jest - a tak mogłoby wisieć jako ostrzeżenie na czerwono - ale zablokowane ...tj. bez edycji dla właściciela i bez dodawania komentarzy.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-03 13:16:39 /


Hmm, może tak założyć jakiś klubowy czat ? Albo coś podobnego on line :) podzielić na tematy, modele samochodów.
I np post, bądź jakaś wypowiedz byłaby przechowywana 24 godziny a potem automatycznie usuwana.

Wartownik Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-03 13:21:37 /


Wrociu nic tu nie zawinił ;-).

A z tym czatem, już to chyba ktoś kiedyś proponował. Ja to słabo widzę...

konrad.s Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-03 13:51:03 /


Był już czat i nie ma sensu ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-03 13:59:54 /


byl czat, jest IRC ale nie odwiedzany :P

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-03 14:21:02 /


Może i racją, że nowym brakuje dużo do starych pryków forumowych:P
Z tym podniesieniem rygoru( bo tak to zrozumiałem) można by spróbować, ja przeszkód nie widzę. Co do czatu, to nie wypali jak na te chwile. Nie jestem długo ale, tu wszystko załatwia się w wątkach, przez co robi się taki.. bajzel. Jeśli zaostrzy się dyscyplinę komentarzy, to przestana się pojawiać posty o treści typowo "pierdu pierdu słały muchy" każdy wie o o chodzi. Wtedy wszelakie dyskusje co i jak, dlaczego nie czy dlaczego inaczej. Mogą się przenieść na czat czy irc.

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-03 14:37:22 /


A może by tak stopniowo odblokowywać pewne funkcje nowym użytkownikom tej strony. Może na samym początku samo forum, potem dodawanie ogłoszeń, następnie możliwość komentowania, i na koniec udzielanie głosu na forum (albo inna kolejność)? (Sam jestem nowy, ale możne to nie jest całkiem do bani pomysł?)

Wartownik Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-03 17:22:10 /


Często na innych forach ich użytkownicy mają przyposane do siebie "opisy" związane z ilością postów etc. Znaczna część z nas wypisała ich pewnie tysiące, więc zasłużyłaby na opis w stylu "godlike" lub nie wiem, niech będzie pięć *****. Cały sęk w tym, aby odróżnić kogoś "zaufanego" od "obcego". Pewnie złotego środka na to nie ma, ale zestawienie staż oraz ilość postów + ilość banów (lub system z alledrogo z komentażami / gwiazdkami do transakcji) byłby jakimś rozwiązaniem. Mając tyle danych o użytkownikach, możemy myślę spokojnie wyodrębnić osoby stale aktywne na naszym forum od osób z ogłoszeniami jednostrzełowymi, które po prostu należałoby wyróżnić, aby zastanowić się chwilę nad sensem zakupu, anie jak zwykle kasę przelać i czekać na przesyłkę klubową lub pocztą, bo przeceiż to z klubu, to na pewno dojdzie ;)

Długo napisałem, a chodzi o to by:
1) Ogłoszenia wystawiane przez osoby "nowe/niepewne" itp. oznaczyć inaczej (kolor czcionki czy coś)
2) Napić się piwa ;)

PS. Kwestia bałaganu w wątkach jest dużo trudniejsza do ogarnięcia, proponuję skupić się na ogłoszeniach na razie.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-03 23:08:36 /


Ja mam taką uwagę odnośnie działania moderatorów: działają za cicho :)

Teraz jest tak, że o ile żaden explicite nie napisze, że "zadziałał" (jednocześnie stawiając się na świeczniku) to nie wiadomo czy jakaś akcja została podjęta czy nie. Większość syfu jest bezśladowo naprawiana lub usuwana. Spora część ludzi podejrzewam, nawet nie wie że moderatorzy działają :)

Mój pomysł jest prosty w założeniach i wydaje mi się prosty we wdrożeniu. Niech zostanie w bazie danych utworzony użytkownik o ID=0 (kiedyś pod tym ID był zdaje się użytkownik "Stowarzyszenie Capri.pl", ale teraz widzę że jest znów pusty) z nickiem dajmy na to "Szeryf" albo "Inkwizycja". Dostęp do niego (w sensie hasła do zalogowania) mieliby wszyscy moderatorzy i w razie "działań" mogliby je podejmować bardziej stanowczo i grzmieć na resztę towarzystwa korzystając z anonimowości :)

JEDNOCZEŚNIE trzeba by zmienić w bebechach strony pętlę wyświetlającą posty w wątku aby w razie postu od użytkownika 0 obejmowała cały post w SPAN ze stylem na czerwono, nie wyświetlała nicku jako linka, etc...

Prosto i skutecznie. Można udzielać reprymend i informować o akcjach w stylu "Tytuł wątku zmieniono na normalny" w sposób widoczny i nie znoszący sprzeciwu :)

Konar / 2010-02-04 02:22:51 /


Konar, niech działają cicho. Jeden komentarz po dokonaniu poprawek i wystarczy. Wiesz o czym piszę...
A z resztą kiedyś (jakoś tak w 2004 roku) dostałem od MK regulamin do przeczytania chyba z 5 razy - działało to tak, że nie mogłem wejść na forum, dopóki nie poszedłem do regulaminu i musiałem to zrobić 5 razy. Fajne to było i chyba zadziałało (mam nadzieję). Dlaczego teraz nie można tego zrobić mistrzom OT i pyskówki? Albo nowemu który wyskakuje z idiotyzmami?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-04 08:36:39 /


nowi niech wejdą od razu .. może akurat chcą coś sprzedać ciekawego - nie wolno odstraszać. Natomiast dopiero jak się robi burda to może by tak bez wskazywania palcem ustawić czytanie regulaminu - bo piętnowanie publiczne też działa jak płachta na byka na resztę użytkowników ;)

Mirek K. / 2010-02-04 08:48:09 /


Jarek, no właśnie, według mnie oczywiście, działają za cicho.
W takim sensie, że ich wypowiedzi nie różnią się (wizualnie choćby) zupełnie od wypowiedzi innych użytkowników.

Taki dodatkowy użytkownik, w razie potrzeby ciskający gromy na czerwono szybko dawałby do zrozumienia że opór jest bezcelowy :)

Ale decyzja należy jak zawsze do MK.

Konar / 2010-02-04 13:31:19 /


Ale dlaczego mam się chować za nickiem "szeryf" czy "inkwizycja"? Mam odwagę cywilną podpisać się imieniem i nazwiskiem pod swoją wypowiedzią lub działaniem jako moderator.
I biję się w pierś - często działam po cichu, bo moim zdaniem tak chyba jest lepiej... Ale oczywiście mogę się mylić.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-04 13:38:49 /


Ale tu nawet nie o to chodzi czy jesteś anonimowy czy nie. Raczej o to, że stanowczość wypowiedzi podkreśloną kolorem. Jakbyś mógł na czerwono ryknąć "Od Moderatora: zamknąć japy!" to byłoby miło, co nie? :)

Konar / 2010-02-04 13:48:09 /


Jest w bazie danych taki użytkownik, pod którym był ogólnie "zarząd", może to być "inkwizytor". Pozostaje oznaczyć jakoś wizualnie jego wypowiedzi, ale to 2 minuty roboty. Ma swój sens użycie takiego stanowiska, bo przynajmniej będzie ono jakoś wyróżnione - nie wszyscy są świadomi kto tu sprząta, a występ pod własnym nick'iem jest nierozróżnialny w kwestii funkcji - ewentualne upominanie przez osobnika x może zostać odebrane jako afront na który trzeba zareagować kontrą, a w przypadku upomnienia od jawnego moderatora - może nie. Zrobi się.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-04 13:52:20 /


No ja kompleksów kolorami bym nie leczył :)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-04 14:02:06 /


Ale ok. A może zamiast konta wspólnego "moderator" jakaś opcja typu "odpowiedz jako moderator"? Nie potrzebne wtedy kolejne hasło, a taka odpowiedź mogłaby być np. pod własnym nickiem, ale np zaznaczona na ten nieszczęsny czerwony...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-04 14:10:31 /


Aha, a co do moderacji - może zrobić odnośnik "zablokuj użytkownika", który kliknięty przez dwóch, może trzech moderatorów blokowałby użytkownika/zmuszał do czytania regulaminu 5 razy? Jedno kliknięcie "ważne" by było przez np. tydzień, żeby przypadkowym podpadaczom się to nie kumulowało...
Co prawda takie przypadki są dość rzadkie, ale np. jest taka pewna osoba nachalnie informująca, że w AXA jest taniej, którą bym chętnie widział zablokowaną... :)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-04 14:24:58 /


ja bym proponował cos w stylu "ukryj wiadomość". Po iluś tam kliknięciach post się ukrywa, ale jak ktos chce to moze sobie kliknąć "pokaż ukryte posty".

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-04 14:45:45 /


Kliknąłem w usuń wiadomość i wszystkie nowości z forum mi zniknęły .... troche to dziwne ....

Przydała by się data i godzina ostatniego logowania lub dwóch ostatnich - żeby było wiadomo na kiedy nastawić wechikuł czasu gdy np. braknie nam prądu, komp sam się wyłączy, czy przez przypadek zamkniemy sobie kartę z nowościami itp ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-04 17:56:31 /


Mike, czas ostatniej wizyty, do tego w formie wprost akceptowalnej przez kontrolkę wehikułu czasu, masz we własnym profilu.

Konar / 2010-02-04 17:58:14 /


Tak - ale to czas aktualnej wizyty a nie ostatniego logowania z włączeniem przeglądarki wiec jest bezużyteczny ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-04 18:15:55 /


Hej,

a co chodzi w tym zdaniu
" Michale czy dałoby się zrobić dla moderatorów jakąś szansę na mechanizm zawieszania niektórych użytkowników -- jak np. wspomniany Wrociu "

bo nie rozumiem czym zawiniłem :)

wrociu Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-05 15:01:14 /


Juz nie pamiętam - ale na 99,9% nie chodziło o Ciebie ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-05-05 15:11:03 /


Wojciu :-)

... na 99.9%

konrad.s Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-05-05 16:20:24 /


no to się wyjaśniło ... dzięki !

wrociu Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-06 10:36:25 /


A ja poprawiłem błąd u góry tez ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-05-06 18:27:01 /