logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Lusterka elektryczne granada...

Lusterka elektryczne granada...

panowie wymieniłem dzisiaj jedno z lusterek w mojej Granadzie , poprzednie w ogóle nie reagowały na joystik słychać było tylko lekkie cyk, cyk przy tym "nowym" lusterku jest lepiej ale chodzi ono tylko w płaszczyźnie poziomej, kiedy chce je ustawić w osi pionowej ono znów pracuje tylko w poziomie i słychać w drugim lusterku tylko cyk cyk.. po krótkiej rozmowie z Myszą dowiedziałem sie ze to elektromagnes i takie pytanie czy ktoś to już wymieniał?? i ew jak taka wymiana wygląda.. prosiłbym o opis krok po kroku

tazzman Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-11-28 17:10:41 /


Te siłowniki są raczej dość trwałe. Sprawdź najpierw wszystkie połączenia. U mnie też jak były pozrywane kable to było słychać cykanie w prawym lusterku jak próbowałem ustawić lewe...

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-09 12:15:25 /


to cykanei sprzegiełka elektromagnetyczne. zawsze cykaja w obu lusterkach niezaleznie od tego ktore chcesz ustawic. Wszystko dlatego ze w jednym lusterku masz tylko jeden silnik, obracajacy sie w dwie strony, i do tego 2 sprzegiełka, zaleznie od tego ktore sie wlaczy, w tej plaszczyznie bedzie obracal lustrem. Mialem identyczny przypadek, tylko bylo to po tymjak chcialem wyczyscic joystick, i jak pewnie neida sie nei zauwazyc suwaki na plytce ktorymi steruje sa w ukladize litery Y, co zmusza do złozenia go w odpowiedniej pozycji. Bylem pewien ze zlozylem go dobrze, bo wiedzialem o tym wczesniej, ale jednak w gescie rozpaczy go rozebralem i okazalo sie ze jednak nie - wszystko wrocilo do normy - sprawdz tez, czasami warto by uniknac pol dnia grzebania.
A Jeżli to nei to to zdejmij lustro, od dolu ejst fasolkowy otwor, przesuwasz pierscien, lustro wychodzi i masz mechanizm na wierzchu, bierz cos co daje 12V i sprawdz silnczki, jak dzialaja to szukaj po kablach - sprawdz wsuwki itd - taka robota detektywa

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-09 15:49:58 /


wiec sprawa byla prosta wymienilem elektormagnes z innego lusterka i all zaczelo dzialac jedyny problem to to ze podlaczylem odwrotnie kable w silniczu i odwrotnie mam sterowanie ale nie chce mi sie tego rozbierac po raz 3 dziala i mi nie przeszkadza wiec jest looz:)

tazzman Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-09 17:56:22 /


Czy granada jeśli ma elektryczne lusterka to one są też grzane jednocześnie?? Odpaliłem dzisiaj zmarznięty samochód. Włączyłem ogrzewanie tylnej szyby, wracam po 5 minutach i lusterko od kierowcy rozmarznięte, a szkło ciepłe. Od pasażera tego nie zaobserwowałem (pewnie popsute).
Czy grzane lustra występowały w granadach i były podłączone pod grzanie tylnej szyby??

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-01 15:53:16 /


Tak

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-01-01 16:24:29 /


Często utlenia się miejsce do którego dochodzi kabelek w samym lusterku.

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-01 17:19:37 /


Dokładnie jak chłopaki napisali. Wszystkie elektryczne powinny być grzane. Jak nie działa, to trzeba zwalić szkło i zadbać o wsuwki, bo często tracą kontakt.

Mysza liil (EM) / 2009-01-01 17:23:18 /


to ja tak zapytam... czy sierrowsie elektryczne lustra... bardzo podobne do tych granadowskich tez jest grzanie??

tazzman Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-01-01 19:14:17 /


Powinno być ,tak samo jak w scorpio

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-01 20:32:24 /


Wydawało mi się że były lusterka z grzaniem i bez ale może się mylę.

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-01-02 10:13:01 /


To ja mam pytanie :)

Lusterko Prawe podłączyłem do Wtczki pięcio pinowej i nie trybi.
Wtyczki przeczyszczone.

Podłączyłem je na próbę czy wogóle trybi pod lewą stronę i działa bez problemow.

Wnioskuje że nie mam prądu po prawej stronie.
Z tego przełącznika w tapicerce do ustawiania lusterka prądy wychodzą.
Oczywiście po wciśnięciu pstryczka w dół :)

Pytanie gdzie znajdują się kostki pod deską którymi idzie prąd do prawego lusterka.

Prawa wtyczka idąca z instalacji ma dodatkową oddzielną wsówkę żeńską okrągłą na podgrzewanie (tak myśle).
Po lewej stronie takiej wsówki na podgrzewanie nie mam.

Tak sobie myśle że albo prądu nie ma bo gdzieś pod deską jest zaśniedziała kostka
Lub w dodatkowej skrzynce bezpieczników ta strona nie jest podpięta.

Pomocy :)

Prorok Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-11-24 15:02:01 /


Zasilanie jest jedno na obie strony, idzie do joysticka i stamtąd dopiero do lusterek.
Przestrzeliłeś kable miernikiem? Może któryś jest uwalony?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-11-24 15:08:53 /


Nie przestrzeliłem.
Patrzyłem czy prąd się pojawia jak ruszam dżojem.
Ale tak Kable od dżoja wychodzą z drzwi do wnętrza w wiązce z centralnym i elektryką szyb.
I we wnętrzu połączone są kostką ?
Wiem że za zegarami jest kostka od ogrzewania tych lusterek.
A od połączenia lewej strony z prawą nie ma ?

Prorok Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-11-24 15:15:09 /


Ja bym odpiął wtyczkę z joya i z prawego lusterka i sprawdził kable. Jak żaden by nie przewodził, to bym się martwił kostkami spod deski. Nie pamiętam co prawda jak to jest dokładnie połączone, ale z joya do lewego lusterka jest wiązka w drzwiach, a z drzwi do wnętrza wchodzą przewody zasilające (które pewnie są ok, skoro lewa strona działa) i właśnie przewody prawego lusterka. Kostka jeśli dobrze pamiętam może być wewnątrz w okolicach skrzynki bezpieczników od wypasu.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-11-24 15:35:58 /


Pod blachą za schowkiem miałem nie podłączoną wtyczkę.
Lusterko działa.
Pytanie mam co do ogrzania go.
W drzwiach mam wyjście z lusterka na kostkę 5 wsówek.
Od wiązki mam 5 wsówek i dodatkowo czerwony przewód plusowy Okrągła wsówka żeńska.
Rozumiem że ten czerwony jest od ogrzania lusterka.
Ale gdzie go podpiąć?
Czy jak go podepnę już (tu powiedzcie gdzie) to czy w lewym lusterku też będzie ogrzewanie ?
Bo w lewym nie mam takiej dodatkowej wsówki wychodzącej z wiązki od drzwi.

Prorok Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-11-27 16:26:26 /


Zdaje mi się, że jest tak jak Ci mówiłem, że zarówno sterowanie lusterek, jak i ich grzanie jest na jednej kostce od lusterka.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-11-27 16:33:26 /


grzanie lusterek to- żółto czarny i brązowy i powinieneś mieć do tego przekaźnik

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-11-27 16:47:19 /


czerwony zostaw w spokoju, nie jest od lusterek

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-11-27 16:50:14 /


wróć: przekaźnik jest wspólny z tylna szybą (grzanie)

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-11-27 16:51:49 /


ojojoj co ja za głupoty piszę, oczywiście że grzanie lusterek to inny przekaźnik niż tylna szyba ;)

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-11-27 17:10:56 /


Jak macałem kable pod tą blachą która za każdym razem doprowadza mnie do furji :).
Nie widziałem tam przekaźnika.
Wiązka jest połączona za zegarami (czerwona wtyczka). Idzie na lewi i prawo i tam koło drzwi są wtyczki 5 pinowe.
Po prawej stronie dochodzi na samej górze wtyczki czerwony przewód. Nie ma brązowego, a w drzwiach Czerwony jest oddzielnie a zamias czerwonego jest Czarno żółty i jest jeczcze brązowy (myśle że masa z drzwi).
Generalnie kolory są takie w kostce w drzwiach:
Z tego co pamiętam :)
Czarno z żółtym paskiem,
Fioletowy,
Brąziowy,
Fioletowy z niebieskim paskiem,
Fioletowy z zielonym paskiem.

A pod tą wku.. blachą:

Czarno z żółtym paskiem,
Fioletowy,
Czerwony,
Fioletowy z niebieskim paskiem,
Fioletowy z zielonym paskiem.

To w takim wypadku ten czerwony od czego jest ?

Prorok Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-11-27 19:34:05 /


Gryziu pisze:

Złącze elektrycznych lusterek (czerwone, w tle zdjęcia)
- czarno niebieski 2.5 – włącznik ogrzewania tylnej szyby (4)
- czerwony 2.5 – skrzynka bezpieczników - bezpiecznik 13 (odbiór)

Siedzę z nosem w schemacie, ale strasznie on jest zagmatwany, a swoich lusterek już dawno mi się odechciało, dlatego nie pamiętam, ale:

czerwonym chyba leci zasilanie?

skąd dokąd dokładnie go widzisz?
w których drzwiach?
gruby? cienki?


aaa - jeszcze jest opcja, że masz wiązkę pod centralny. masz centralny?

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-11-27 19:59:33 /


no i jest dobrze, ten czerwony luzem w drzwiach pasażera jest Tobie niepotrzebny (po co jest, nie wiem), pod ta blachą przy bezpiecznikach od wypasu szukaj kostki od przekaźnika z takimi kolorami kabli: brązowy, żółto czarny, czarno niebieski, czerwono niebieski

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-11-27 19:59:38 /


Raul, też podaję to co widzę na schemacie, i wcale nie jest on zagmatwany ;P

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-11-27 20:02:57 /


Ja normalnie nie kumam tego schematu. Jak mam coś w nim znaleźć, to chory estem..
Masz haynesa, czy inne cudo?

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-11-27 20:12:12 /


haynes :) żeby te grzanie lusterek działało to prorok musi tylko wpiąć przekaźnik i nic wiecej, ewentualnie jeśli nie ma centralnego to masę jeszcze

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-11-27 20:16:11 /


Mam centralny (działa)
Mam elektryke szyb x4 (działa)
Mam elektryczne lusterka (działają) Rano zobacze czy ogrzewają :)

Prorok Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-11-27 20:17:24 /


Kostka lusterek ma 5 kabelków. 3 fioletowe są od lusterek (dwa od silnika, jeden od sprzęgła elektromagnetycznego zmieniającego płaszczyznę regulacji), brązowy to masa do sprzęgła i grzałki, ALE NIE Z DRZWI! tylko ze słupka A (oczko dokręcane które wchodzi w wiązkę drzwi). Czarny z paskiem to grzanie włączane z przekaźnika tylnej szyby.

Kostka w czerwonym kolorze o której pisze Gryziu to kostka w którą wpina się wiązkę od elektrycznych lusterek (od grzania/regulowania). Stały plus (czerwony kabel) idzie na dżojstik, bo lusterka regulowane są bez włączania zapłonu. Z prawej strony w drzwiach czerwony kabel może idzie dlatego żeby w angielskich furach nie zmieniać wiązki.

Kable od centrala są grubsze - biały, żółty i brązowy.

Wszystko w temacie.

Mysza liil (EM) / 2011-11-27 20:17:33 /


Amen.
Idźcie w pokoju do swoich lusterek :D

Raul Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-11-27 20:19:33 /


Amen Bracia :) Dobranoc.

Prorok Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-11-27 20:22:32 /