logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Chemia Deco Kolor ?

Chemia Deco Kolor ?

Czy ktoś z szanownych kolegów pracował na chemii firmy DECO COLOR ?
Mają kolory w spray i pod pistolet UBS, baranka, podkłady, antykorozyjne wynalazki.
Czy ktoś ma doświadczenie z tą chemią. Ceny maja dość niskie za UBS 14 zeta a spray 10-12 zeta. Ogłaszają się na Allegro.
Z Boll to na innym wątku ktoś pokazywał jak wyglądają drzwi zabezpieczone tym paskudstwem. Nie miło to wygląda i może coś innego ? Właśnie trafiłem przy szukaniu chemii na nich DECO COLOR. Mają swoją stronę www.deco-kolor.pl
Oczywiście o drogich produktach nie mówię ponieważ zawsze górna półka jest zawsze dla profesjonalistów ale i te tańsze niejednokrotnie sprawdzają sie.
Ponad to proszę o info odnośnie wydajności sprayu i UBS (różnice i jakie powierzchnię można pokryć jednym i drugim ? ).
Dzięki
Szrek

SZREK / 2007-12-25 18:32:36 /


ja polecam bolla jest raczej dobry,przynajmniej nie mam zastrzezen do niego,granie mam opierniczona praktycznie cała i nie ma problemow,ostatnio przybrakło i kupilem tanszego pt kameleon UBS za 12 zł za 1 kg ale lipa staraszna zamiast baranka wyszły gluty i wszystko spłyneło wiec nie polecam,a co do deco kolor to jeszcze sie nie spotkałem z tym

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-25 18:59:56 /


z mojego doswiadczenia - nie ma nic gorszego(ale to moje odczucie) polecam "majic", problem z dostempem, ale jakosc super.

fordofil Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-25 19:41:16 /


A jakie masz doświadczenie i dlaczego takie złe. Proszę opisz swoje doznania z Deco Kolor. Co się z tym działo ?????? Może to będzie przestroga dla innych i dla mnie.
Szrek

SZREK / 2007-12-25 19:58:23 /


właśnie zauważyłem że mam dwa spaye decocolara: klar i srebrny wysokotemperaturowy - kupione do drobnych, mało ważnych elementów i tylko o nich się mogę wypowiedzieć.
więc tak: spray wysokotemperaturowy całkiem fajnie się układał, trzyma się mocno, jest jednak dosyć miękki i przede wszystkim rozpuszcza się w benzynie co raczej przekreśla go do zastosowań moto (nie znam się, może wszystkie wysokotempy tak mają). Klar też jest miękki ale na razie daje radę i nie odpada.
cena (10-12 pln za puszkę 400 ml) nie budzi zaufania, nigdy nie stosowałbym tego do ważniejszych elementów. Farbki te można kupić w wielu sklepach typu 1001 drobiazgów i raczej tylko do tego się nadają :/

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-26 13:34:57 /


no właśnie ich trwałść jest niemal zerowa a co gorsza bardzo lubią podrywać starsze warstwy farb.

fordofil Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-26 19:56:47 /


Cenna uwaga.
To może zamiast piaskowania to będzie dobre. Położyć, poczekać, pociągnąć, wynik czysta blacha.
No to jednak Boll jednak na forum ktoś pokazywał jak wyglądają drzwi po zastosowaniu preparatu anty korozyjnego do profili - smutne to.
Będę rozmawiał z przedstawiciele na ten temat to przedstawię relacje - może kolega przy kładzeniu tego preparatu popełnił jakiś błąd.
Pozdrawiam
Szrek

SZREK / 2007-12-27 14:19:08 /


Aby nie otwierać nowego wątku pociągnę dalej w zakresie chemii.
Dziś znowu włączył mi się komplikator i zadałem sobie pytanie jak zrobić jeśli po spawaniu na pasówkę pozostaną szparki. Szpachlówką ? Tu mam obawy - zacznie pękać i co wtedy ? bryndza ! Choć słyszałem o różnych szpachlówkach - zwykłych, z włóknem szklanym, z opiłkami metalu. Co i do czego te szpachle - czym sie różnią ?
A może ktoś ma lepszy pomysł na załatanie tych małych szczelin ?
Proszę o porady.

SZREK / 2008-01-07 23:39:38 /


lutowanko :)

fordofil Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-08 10:37:21 /


Ja to normalnie spawarką jechałem.
Lutowanie cyną to tu raczej nie wyjdzie. Trzeba by chyba palnik i drutem.
Ale ja tu ekspertem nie jestem. W malczanie błotniki normalnie migiem jechałem i dobrze wyszło. Tylko najpierw sobie na starych drzwiach poćwiczyłem :)
I trzeba to robić punktowo w kilku miejscach na raz. Bo jak sie pojedzie jednym cięgiem z któregoś konca to sie sfałduje. Jak sie to bedzie robiło w kilku miejscach dając czas na wystygniecie poprzednich spawów to wychodzi nieźle.
Przynajmniej tak było w moim maluchu.
Ale maluch to ie samochód wiec nie koniecznie musisz sie sugerować :D

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-08 11:10:57 /


Czym się różnią pistolety do malowania pomiędzy HVLP a LVLP oraz HP. Czym sie kierować przy wyborze ponieważ widziałem w sklepie w bardzo zróżnicowanych cenach.
Na co zwrócić uwagę - oczywiście potrzebny będzie taki do robót we własnym zakresie - nie mówmy o profesjonalnych za parę tysi.

SZREK / 2008-01-08 13:23:39 /


A co myślicie o tym pistoleciku do domowego garażu ? Podkład - mały lakierek na autko.
Są dwa modele z plastykowym zbiornikiem lub metalowym.

www.allegro.pl/item293176327_pistolet_lakierniczy_mt_960_1_4mm_profesjonalny_.html

SZREK / 2008-01-08 16:38:20 /


wyglada niezle dyse do rozpylania tez oki,ale lepiej metalowy zbiorniczek,moze troche ciezszy pistolet ale trwalszy, ja mam 2 jeden stary a drugi nowy ale i tak lepiej mi sie tym starym maluje :) tak bardziej w łapke pasuje :)

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-01-08 18:12:43 /


marcin k. próbował nim podkład kłaść. hmm... nie udało się ciekł ale może z powodu za małej wydajności kompresora

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-10 17:59:19 /


Nebel - po dołożeniu zbiornika 80l do sprężarki wszystko stało się proste i piękne i pistolet działa wyśmienicie.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-01-11 09:47:52 /