logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » kto zna budowe glowicy do 2,0 v6

kto zna budowe glowicy do 2,0 v6

Mam maly klopot z olejem na 2 cylindrach, mechanik stwierdzil obecnosc(spora) oleju w komorach dwoch cylindrow, sprezanie na nich jest dobre, czyli chyba to nie sa pierscienie, natomist sklaniam sie do uszkodzonych uszczelniaczy zawrow( nie wiem czy w tej glowicy takowe wystepuja), badz tez uszkodzonej uszczelki pod glowica, jezeli klos moze mi pomoc ?

Joga / 2003-07-19 12:28:03 /


Taaak........to będą uszczelniacze.........najpierw sprawdź czy ci się sprężynka nie podwinęła na ssących.....a potem dopiero ewentualnie kupuj nowe......koszt zerowy-szczegół

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-19 15:04:34 /


o ile wiem w glowicy od 2.0V6 na zaworze ssacym, a tym bardziej wydechowym - nie ma uszczelniacza ze sprężynka...

Mysza liil (EM) / 2003-07-19 22:31:53 /


Sooorki.....u mnie w 2.3 są.........a chyba konstrukcje głowic są identyczne........może nieprecyzyjnie się wyrażam?.....Zeger......czy to nazwisko nie kojarzy się szanownemu koledze z uszczelniaczami............Nie?...to nie mamy oczym mówić.......

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-20 12:46:48 /


byly uszczelniacze gumowe ze sprezynkami i nylonowe kapturki, temat byl juz przerabiany
obecnosc jednych i drugich jest czesto losowa, nie zalezy od pojemnosci bardziej od rocznika
ja zakladam tylko nylony, sa tansze i wytrzymalsze na zawory wydechowe

a seeger (nie zeger) to nie uszczelniacz tylko pierscien osadczy, uszczelniacz to simmering i chyba to miales na mysli ;)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-20 13:05:04 /


No wlasnie, losowo... z tego co ja spotkalem w v6 to 2.0 tylko nylony, 2.3 nylony lub nylony wydech + simmering ssacy, 2.8 tylko nylony, nylony+simmering, tylko simmering, a im nowszy silnik tym mniej nylonów ;-)

Mysza liil (EM) / 2003-07-20 13:50:27 /


Nooooo....takkkk!!!Simmering.......a nie Seger...czy jak mu tam.....musiałem dzisiaj długo spać.......

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-20 19:10:44 /