logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Patent na naklejki karoserii ??

Patent na naklejki karoserii ??

moze ktos z klubowiczow ma patent na odklejenie z karoseri (przed lakierowaniem) naklejek firmowych typu : limited edition , specjal itp i przyklejenie ich spowrotem na karoserie po pomalowaniu elementu ?

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-17 03:10:07 /


Raczej się nie da. Specjaliści od malowania oklejają specjalną taśmą (po ktorej nie robią się progi na lakierze) oryginalną naklejkę i malują resztę. Potem się odkleja i prawie nie znać.

Druga opcja, to zrobienie foto przed malowaniem i zlecenie wykonania nowej naklejki w agencji reklamowej.

Mysza liil (EM) / 2008-02-17 07:32:00 /


Albo zakupy na ebay'u czy czyms w tym stylu-jak zalezy ci na oryginalach to chyba mam gdzies namiary na kolesia ( niestety w UK ).
Aloha

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-17 12:01:37 /


a nagrzewanie nagrzewnica ?? ja tak odklejałem hologramy na szybach jak je wymieniałem klijentom.i delikatnie zyletka . zawsze wychodziło

skroban Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-17 17:01:15 /


Jedyna rozsądna opcja to naklejenie na miejsca foli transparentnej,nastepnie docięcia wszystkiego ładnie skalpelem i pomalowanie.
Folię transparentną znajdziesz w sklepie z artykułami dla firm reklamowych.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-17 17:53:58 /


o to chodzi ze to ma isc z elementu na element a chcialem naklejeczke zachowac co do pomyslu to w firmie reklamowej podsuneli mi to o czym skroban pisze tyle tylko ze zastrzegli ze nie wiadomo jak sie moze odkleci folia/naklejka ktora ma 11 lat bo swieza powinna tak zejsc bez najmniejszego problemu

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-17 23:53:56 /


nie wiem czy o to chodzi ale... http://allegro.pl/item317307259_naklejki_ford_granada.html

Chodor / 2008-02-27 13:43:05 /


Chyba chodzilo o takiego typu naklejki

Capri1974 Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-27 14:06:18 /


zrobie dzis zdjecia i pokaze :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-27 18:12:12 /


Najlepszym sposobem na odklejenie tego typu naklejek jest polewanie gorącą wodą a potem wrzątkiem prosto z czajnika po takim zabiegu schodzą elegancko .

KostekBiker Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-27 22:01:57 /


Odklejenie to jedno, a pomyśleliście jak to przyklejić. Większość kleji używanych do folji pcv jest elastyczna przy osiemdziesięciu kilku stopniach i wtedy można ściąć ją nożykiem / naklejki rejesrtacyjne na szybie /. Inna sprawa przyklejenie tego potem. Od dokładności pierwszej czynności zależy czy i jak się da ją potem przyklejić. Nie ma niestety takiego kleju w handlu aby można było go użyć.

Mam pytanko. Czy ta naklejka na Capriku to jest bezbarwna z czarnym nadrukiem czy przyklejony sam obrys w kolorze czarnym?

uparty / 2008-02-28 06:43:15 /


Nie wiem jak w Capri, ale w Granadzie - a pewnie technologia jest ta sama, bo czemu nie - to jest sam obrys wycinany. Uwaga, naklejka na Granadzie powyżej nie jest oryginalna.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-06 20:09:16 /


Jeśli obrys to takie mogę wykonać w robocie od ręki. Potrzebne są tylko wymiary bo krzywe już mam. Koszt to pewnie z 5 PLN-ów i odbiór osobisty lub ze trzy zeta więcej na kopertę i znaczek. Posiadam również napisy CAPRI, GRANADA, TAUNUS, 2.0, 2.3, 2.8 w wyglądzie takim jak napisy na katalogach i bardzo podobne - takie same jak na zdjęciu wyżej

uparty / 2008-03-06 20:49:14 /


nie wiem czy chodzilo konkretnie o te naklejki,ja tylko dalem przyklad,bo ktos wczesniej dal link do oglosznia na allegro gdzie tez byly jakies naklejki ale pewnie nie o nie chodzilo,wiec dalem te dwie-z Granady i Capri jako przyklady,bo wydawalo mi sie ze bardziej chodzilo o takie niz te z allegro

Capri1974 Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-06 20:57:32 /


To co wkleił Capri1974 to moja granada i niestety naklejki na niej nie są oryginalne. Oryginalnie 2.8 jest większe niż pozostałe kawałki napisu. Jakiś debil u mnie zmienił niestety.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-06 21:03:08 /


Ciągle myślę nad zrobieniem takich wypukłych jak mam w oryginale. Samo odlanie z masy żywicznej to nie problem. Problemem jest zrobienie chromu, w najgorszym wypadku myślałem o kolorze aluminium.

uparty / 2008-03-06 22:11:55 /


ryps jak masz cos takiego jak capri 2.3 to jestem zainteresowany jak najbardziej, a jak by sie udało zobic pasy na bok od eski to jeszcze bardziej!

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-06 22:29:20 /


Uparty,wspomniałeś o masie żywicznej.Mam pytanie w tej sprawie.Czy istnieje możliwość do istniejącej naklejki (panel kokpitu w samochodzie) nadlanie takiej masy żywicznej i jaki jest tego koszt?

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-06 22:38:35 /