logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Kwadratowe Reflektory

Kwadratowe Reflektory

Właśnie skończylem generalny remont swego Mk. II 1,3l od strony technicznej (zawieszenie i układ napędowy) i teraz zamierzam uatrakcyjnić jego wygląd. Widziałem egzemplarze o czterech kwadratowych reflektorach, to mnie urzekło i przysiągłem sobie, że będę miał takie same. Od jakich modeli pochodzą owe kwadratowe światła? Czy tylko z amerykańskich? Gdzie można takie dostać? Poza tym chcę też zmienić tylne światła bo te oryginalne wyglądają tak jakoś nijako. Chcę zamontować coś w rodzaju pionowych kloszy jak w pierwszym mustangu. W planach mam montaż elektrycznych szyb, tarcz na tylne koła oraz skórzanej tapicerki i może usunięcie ramek okien na drziach. Za wszelkie informacje i rady z góry dziękuję.

Buddy / 2003-08-22 18:08:33 /


uatrakcyjnić wygląd ?? no oby nie wyszła Ci jakaś padaka które zazwyczaj sie widuje

kwadratowe lampy do Capri nigdy nie były stosowane w wersjach amerykańskich też nie

oryginalne lampy przednie z mk2 mają swój specyficzny smaczek - Sam zobacz



Natomiast pozbywanie sie tylnych to porażka - nie zrobisz 3 pionowych bo musisz gdzieś mieć kierunek (a wiec barwa żółta lub biała) a to już będzie lipnie wyglądać (jak wiadomo mustang ma same czerwone i wtedy jest efekt) :-))


Kwadratowe światła można chyba dostać tylko w Niemczech (są w katalogu jakiejś firmy tuningowej i nigdy seryjnie ich nie oferowano) Natomiast cena takich nowych hoho :-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-22 18:48:23 /


Upsss zapomniałem dopisać do drugiego zdjęcia - oryginały od Mk2 pięknie wyczyścić o ile są w stanie do odzyskania/ w ogóle są i naprawde super to wygląda

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-22 18:50:21 /


I tak przednie miałem zmieniać bo lustra cholernie zmatowiały i świecą słabiutko. Natomiast tylne białe klosze nie wyglądają rażąco (ale też bym wolał czerwone), np. tak: biały kierunkowskaz, w środku czerwone światło stop zintegrowane z pozycyjnymi i biała lampa wstecznego biegu. Nie wiem tylko czy znajde odpowiednie wymiary.

Buddy / 2003-08-22 20:52:13 /


Róbta co chceta...
Co do skóry, elektryki szyb i tarczowych hamulców z tyłu - nie widze przeciwwskazań. Co do lamp przednich - spróbuj Audi Quattro albo Audi 200 (lata 82-87) ze szrotu, chociaż widziałem kiedyś jakiegoś Chevroleta z lat 70-tych z 4 lampami z 126p. Co do lamp tylnych - widywałem nawet z Ikarusa, jesli koniecznie chcesz sprofanować stylistykę oryginału to daj lampy ze starego 125p (produkowane do dziś dla Autosana H9) - problem koloru klosza zewnętrznej lampy można rozwiązać za pomocą czerwonego sprayu (świecić i tak będzie na pomarańczowo) a oryginalne lampy z MkII sprzedasz bez problemu. Pamietaj tylko że liczba odblaskówek z tyłu nie może być wieksza od dwóch. Natomiast zapomnij o pozbawianiu drzwi ramek szyb - można to na siłe zrobić, ale po rozbiciu 7-8 szyb bocznych w ciągu dwóch pierwszych miesięcy zatęsknisz za rozwiązaniem fabrycznym.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-22 21:01:37 /


Przerabianie przodu to już niestety norma ale przerabianie tyłu to coś nowego...
Zrobisz z Mk2 jakiś obciach i nic więcej. Przednie lampy możesz zregenerować w Zelmocie i mieć jak nowe lub sprzedać mi jeśli potrzeba zmian jest tak silna. Jak można zmieniać tak sliczny tył auta?!? Nigdy nie zrozumiem takich dziwactw :-(

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-22 21:03:07 /


co do tylu ...to owszem mozna ja np. w swojej mk1 mam z tylu 4 okragle lampy..:)))
ale nie z fanaberii lecz tyl byl wygnity i zrobilem go na plasko z nowej blachy i powiem szczerze ze nie wyglada on tak zle..:))jak ja juz skoncze to zrobie stronke i bede zdjecia...

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-08-22 22:02:28 /


tył zostaw w spokoju!!!! ja u siebie nawet lampki na te z MkII zmieniłem, bo ślicznowate są :)

.:1379:. Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-08-22 22:23:49 /


Buddy, prosze tylko o jedno jeżeli chczesz dokonać tak drastycznych zmian w swojej Mk2 to nie pisz o tym tutaj na forum!!!! Bo niektórym się serce kraje jak takie rzeczy chcesz zrobić!!!! To ogromny cios prosto w serce tak kultowego, majacego za sobą kawał historii samochodu... Życzę ci abyś przemyślał swoje pomysły i doprowadził Caprika do oryginału...

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-08-22 22:38:24 /


Budd(y/a) może by tak dach obniżyć?

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-23 00:27:34 /


.mat. / 2003-08-24 15:22:58 /


buhahahaha aaaaallle Mustang ;-))))

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-24 15:35:13 /


A co powiesz o tym ?? :-)))


Czytając plan przeróbek odnosze wrażenie że kolega chce zrobić podobną pokrake :-(( TOŻ TO K.... MA BYĆ AUTO DLA FRANKENSTEINA ??




A tu masz jeszcze większego głupka :-))





EFEKT ?? Oceń sam
WNIOSEK - lampy na swoim miejscu

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-24 20:39:50 /


no bez przesady te okragłe lampki w capri całkiem fajnie wygladaja, a 'renifer' to juz inna bajka ;)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-25 00:16:54 /


ble, ble, ble.... nic więcej nie powiem... no może jeszcze tfu, tfu... ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-25 09:06:53 /


Hmm... może macie rację. Z tyłem dam chyba se spokój ale na przedzie nadal chcę mieć 4 kwadraty

Buddy / 2003-08-25 18:10:33 /


Fajni4e to wygladaja te srubki do tych lampek a pokraki calkiem frankenstainicznie tylko lakier jakis hvjowy
NARRA

Q_Back / 2003-08-25 18:24:54 /


No to może i ja dorzucę kamyczek do tej dysputy.Wszytkie je spotkałem w Dulmen 16.08.2003

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-25 20:34:34 /


W tej bialej dwojce to tragedia, a ten ostatni to jak aston martin lagonda. A na pierwszym zdjeciu w trojeczce- najlepiej z tych trzech, ale i tak pachnie tuningirm golfa, scirocco lub rekina trojki :)

Mysza liil (EM) / 2003-08-25 20:55:35 /


ja miałęm kiedyś w dwójce podwójne prostokąty z przodu od sciroco II i wyglądało to fajnie( mi się podobało), a tył no cuż jak wolisz to w końcu Twój samochód i tobie ma się podobać

papajPeCeKa / 2003-08-25 23:57:05 /


O ile wiem, to takie reflektory były w Mk2 (a może Mk3) RS.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-26 14:07:23 /


a ile kosztuje regeneracja odbłyśników w "Zelmocie" ???

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-26 15:00:20 /


Kosztowała około 100zł z rozklejeniem reflektora u nich. Za sam odbyśnik było około 50zł ale nie wiem jak jest teraz i czy coś się zmieniło.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-08-26 15:58:39 /


a..moze ktos wie gdzie mozna dostac podwojne kwadratowe reflektory do granady?
w jeleniej gorze jezdzi jedna taka z takimi wlasnie i gadalem z gosciem mowil ze dawno temu ktos mu przywiozl je z niemiec z jakiegos sklepu z akcesoriami do fordow...ale gdzie dostac takie cos teraz?..albo od czego pasowaly by , glownie rozchodzi sie o mocowania?

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-26 12:20:15 /


o żesz k***a... co tu sie dzieje... szkoda auta... aż by sie chciało go odkupic... nic wiecej nie powiem.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-26 12:54:21 /


Buddy jak zrealizowałeś swoje niecne plany zmiany tych świateł, a "ciążą" Ci one w garażu to chęnie je odkupię (tył i przód).
Ps. Chodź mam nadzieję, że Ci przeszło :-)

Murol / 2004-02-26 13:03:12 /


Odświeżę nieco temat :-)
Czy da się przeszczepić (bez większej ingerencji w blachy) reflektory i migacze z Tauniego (takie jak na fotce http://www.capri.pl/library/folder/taunus/mk2-d-1977-01/12.l.jpg )do Caprychy MK 2?
To tak, na "tymczasem" zanim nie wpadną mi w ręce oryginalne Caprikowe :-)

Murol / 2004-12-27 14:20:20 /


co do reflektorów do da sie napewno, bo chyba różnią sie nieco tylko kształtem szkła, caprikowe są tak ścięte berdziej a taunusowe są proste... a jeśli chodzi o kierunki to tez pewnie sie da, ale z tym to już nie próbowałem :) pozdro.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-27 14:38:23 /


taunus ma reflektory pod kątem a capri zupełnie na płasko ustawione - kierunki szybciej, ale chyba jednak mają inny kształt :/

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-27 22:16:41 /


2x2małe prostokątne reflektory z przodu występują w Audi 200, Scirocco II `81, Renault 11 - Stare. <były równeż opcje tuningowe wykorzystujące te światła do Golfa I, mantyB i jak widać Capri>
A i jeszcze Neoplan ;] <nie wiem tylko czy neoplany mają zintegrowane w jedną lampę 3 światła na stronę, czy można je dobierać osobno.

Daniello / 2004-12-27 23:30:11 /


Podepnę się, gdzieś już kiedyś pytałem ale odpowiedzi nie uzyskałem. Czy mocowania reflektorów razem z regulacją są te same w taunusie jak i capriII?

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-05-11 11:55:24 /