logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Przykłądy samochodów, które spełniają normy EURO

Przykłądy samochodów, które spełniają normy EURO

Przepraszam ze zakłądam nowy wątek, ale szukam i szukam i znależc nie moge. jestem w trakcie robienia prezentacji na temat "portównanie roznych samochodow z punktu widzenia ekologii".

Jezeli ktos jest w stanie podac mi po jednym przykładzie samochodow zasilanych benzyna i olejem napedowym spełniajace normy Euro 2,3,4,5, to bylbym baardzo wdzieczny.

pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za odpowiedzi!

niewiadomskyy / 2008-03-01 21:59:54 /


Normy euro najlepiej widać po ciężarówkach(tirach)
To one muszą być coraz bardziej ekologiczne
Zaczynałem jeżdzić Renault Major-żadna norma,
później Premium Euro2 a teraz mam Magnum Euro4
Ale nie wiem gdzie możesz szukać materiałów,napewno normy euro najbardziej dotyczą właśnie tego typu pojazdów.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-01 22:36:13 /


Na Twoim miejscu uderzyłbym do producentów aut. Napisz do Renault czy Saab'a - powinni Ci dać wykazy swoich jednostek w porównaniu z różnymi modelami.
Bo Capri i normy spalin... :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-02 13:54:34 /


Ja z racji że pracuję przy autokarach turystycznych to mogę podać ci różnice miedzy Euro3,Euro4 oraz Euro5.
Generalnie chodzi o autobusy m-ki Setra z silnikami mercedesa.
A więc normę Euro3 spełniają silniki diesla z pompą wtryskową i wtryskiwaczem sterowanym elektronicznie.
Euro4 spełniają silniki na pompowtryskiwaczach oczywiście też sterowanie elektroniczne.
A Euro5 spełnia silnik na pompowtryskiwaczach i z układem oczyszczania spalin Bluetec.

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-02 21:11:02 /


dzieki bardzo. pozrawiam

niewiadomskyy / 2008-03-04 16:51:58 /