logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Jakie tłumiki ?????

Jakie tłumiki ?????

Musiałam moje tłumiki "zezłomować" i mam teraz problem. Jakie pasują do MKIII 2.8 bo za orginałki to podejrzewam trzeba nieźle wysypać z kieszeni.

Aniołek / 2003-09-02 14:14:29 /


Nawet nie sprawdzisz ile kosztują i juz szukach taniochy. Typowe podejście :-(
Kupiłaś auto to teraz musisz się pogodzic z wydatkami, tak to niestety działa.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-02 14:21:28 /


Tylne przelotowe to koszt ok. 130 PLN/sztuka.
Środkowe sąsporo droższe :(

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-02 14:33:25 /


racja Michal
tylne oryginaly razem z trudna do dorobienia rura nad mostem moge miec za 160zl

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-02 14:46:17 /


ale z tymi nowymi to tez roznie bywa - mnie sie na przyklad wlasnie rozlecial w wewnątrz nowy tlumik Walkera - niespelna rok po zalozaniu i po przejechaniu 25 tys km - troche szybko nie? Dodam tylko ze wyglada slicznie - nie zlapal rdzy, nie jest przepalony ani uderzony.

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-02 14:55:23 /


ja pisalem o nowych oryginalnych a nie nowych walkera bo to duza roznica

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-02 15:04:00 /


środek można podpasować z puszek montażowych polskiej firmy ASMET. są to tłumiki z powłoką aluminiową..
mam coś takiego u siebie włożone i narazie nie narzekam ;)
typ który zastosowałem ma symbol 00.05

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-02 15:37:40 /


Robiłem już w swoim różne bajery z wydechami....łącznie z wybraniem wnętrza środkowych tłumikow tak jak w autach N-grupowych.....ale to rozwiązanie jest głośne....baaardzo głośne......natomiast w sam raz było wyciąć środkowe puszki zastępując je przelotowymi z fiata 125p....dospawanie łaczników do wieszaków gum.......i jest super.....autko troszeczkę lepiej ciągnie......baaasik lepszy....i nie za głośny.....polecam

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-02 21:05:53 /


Ja w swoim Capriku z braku kaski założyłem tłumiki od łady 2107 po komplecie na stronę. Trochę spawania i koszt wydechu kompletnego 130 zł. Oszczędność ale to już nie oryginał.

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-03 07:51:40 /


zanim zdecydjesz się na zastosowanie niepasujących tłumików dolicz koszt fachmana, który je ze sobą połączy i poprowadzi we właściwy sposób, a nie na skróty, które wisząc z rurami często łamią w V-kach np.kolektor wydechowy.
Tłumik 00.005 to koszt ok. 100zł+ końcowy tłumik Bosala za ok. 130 zł.+rury + spawanie/gięcie/montaż. to wszystko na jedną stronę.
Dla V-ki pomnożyć koszty przez 2, dla rzędówek trzeba dobrać przynajmniej większy 1 tłumik (np.00.008 lub 00.009 w podobnej cenie), bo jest pojedynczy układ z jednej strony :).
Czy to się kalkuluje? Niech ktoś rzuci cenę środkowego tłumika z rurami i pierwszego tłumika rozprężnego "łabędzia" oryginałów/zamienników do Capri ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-04 10:00:10 /


Ze spawaniem nie było by sprawy, z montażem chyba tez nie ale z tym gięciem chyba nie dała bym rady wiecie słabe kobiece rączki :-)

Aniołek / 2003-09-04 12:59:44 /


nie mów, że sama spawasz?! i inne takie tam :D

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-04 14:01:28 /


Przy okazji wątku zadam pytanie:
Środkowe tłumiki mam git, ale tylne to masacra, więc tu mój problem.
Mogę się pozbyć tylnych tłumików? Jakie są skutki takiej operacji?

.:1379:. Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-04 23:52:20 /


1379 ... Ty sie cieszysz, rodzina patrzy na ciebie z byka, a sasiedzie juz cie nie lubia :) ale gada fajnie...

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-05 00:38:32 /


Ja w moim poprzednim 2.0 V6 miałem wycięte końcowe tłumiki i chodził wcale bardzo fajnie. Moim zdaniem podczas jazdy miejskiej niezbyt głośno.
Jedynie przy około 120-130km/h słyszalny był uciążliwy bas z tyłu, ale koło 140 już cichł.
Ważne jest, aby te środkowe tłumiki były zdrowe, bo od tego wtedy zależy głośność. Czasami to, co widać na zewnątrz może być zupełnie inne od tego, co w środku tłumika.

lutek / 2003-09-05 08:24:14 /


Karolu a czy uważasz że dziewczyny to tylko do sklepów z cuichami :-)
No fakt 90% populacji kobiecej to właśnie robi w wolnych chwilach.
Ja jestem w tych 10% które lubią spawać, dokręcać, odkręcać, szlifować, ciąć, szpachlować itp.

Aniołek / 2003-09-05 14:07:28 /


Tak przypadkiem wtrące,myśle że "takich" jest napewno mniej niż 10%...

Pozdr.

aro / 2003-09-05 14:22:44 /


Popietram Ara to ginąca populacja

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-05 14:31:23 /


nie widziałem jeszcze tej szczęśliwej 10-tki :D
za sam taki fakt zapraszam do siebie do garażu, na montaż wydechów ;)
Swoją drogą to Anioły nie powinny siedzieć w kanale, bo...będą czarne ;P

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-05 15:19:12 /


Tak sobie mysle i dumam o tych wydechach i mysle i ....na zime sobie tak mysle ze wywale tlumik srodkowy przytule rure bardziej do skrzyni zeby sie olejek szybciej grzal moze to jakos , owine, zamkne jakas mata azbestowa a z tylu wyczaruje blisko mostu rozpreznice od Scorpio- taka puszke w ksztalcie rabu.Ustawie ja zeby duza powierzchnia swoja promieniowala cieplem na most i go grzala . Tak sobie mysle bardziej o zimie i temperaturach ponizej -20 niz o przepisach, dzwieku ale z checia wyslucham opini na ten temat. Poza tym taki basik prosto z rozpreznicy musi byc ciekawy pewnie za uzywke w bardzodobrym stanie nie zaplace wiecej niz 100 pln
Mysle tez o kolektorze z podwoojnym wyjsciem z parapetu mocowanego do glowicy (Chuder moowi ze to wersja GT dajaca wzrost mocnych :) ) na zime - a latem - latem to moze baran bo powietrza pod gaz grzac nie trzeba. jak Boog da
NARRA

Q_Back / 2003-09-05 15:23:22 /


--Ale to chodzi o papuge Are --ze jest na wyginieciu czy o samochody terenowe Aro ????
NARRA

Q_Back / 2003-09-05 15:27:22 /


Qba ale żeś przekombinował :D
to już chyba bezpieczniej nalać do cieknącej skrzynki pełny syntetyk na czas zimy :)
Inna sprawa, że cieknące i podgrzewane/otulone skrzynki muszą dawać nie tylko klimatyczny zapach ale i chmurkę ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-05 15:50:27 /


Q_Back - jak przystało na Belzebuba powinieneś jeszcze koniec wydechu wpuścić do wewnątrz :)

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-05 16:59:01 /


Ja na poczatku jezdzilem bez tylnych tlumikow i nikogo nie zabilem:), najgorsze bylo buczenie w okolicach 3000rpm (chociaz niektorym by sie spodobalo:). Teraz z kolei nie mam przednich i nadal zyje.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-07 00:32:09 /


E no rurna-kurna -Olsztyn- Mi nic nie cieknie tylko biegi jakos przy -25 :D jak zaczynam jechac tak lipniasto wchodza az sie nagrzeje rura. Ty KAROL bylem w Lodzi na motobazarze i chlopaki z Olsztyna moowia ze masz xyfke DJ -to prawda ???
A jak powiedzialem haslo "SZAJBA" znaczy R.K . To tak dziwnie w niebo patrzyli zaczeli gwizdac klamoty chowac i ....
NARRA ;D & wielkie POZDRO 4 U

Q_Back / 2003-09-08 19:22:33 /


coś im się popaprało, pewnie gadałeś z jakimiś co "im się wydaje, że znają" ;)
DJ to jest Tomek, alias "Churchil" w dawnych motocyklowych czasach (jak jeszcze miałem czas na motury... ), jeździ Capri mkIII 3.0 czarny w łaty połysk/mat (zostało mu po Dnieprze ;) ), to jest to żółte w ognie Capri co pojawiło się na krótko kilka lat temu w Gryźlinach- niestety nie poczuł ducha, sprzedaje i wraca do motorów.
A Szajba.... no cóż taką ksywkę można dostać łatwo w różnych kręgach ;)
pozdro
P.S. Jak Szajba wyjedzie swoim prawie czarnym Capciem to już wogóle ludzie pogłupieją, bo same czarne są :)
Q-ba ale chyba też przytoczysz się na spęd do Borneo?

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-09 08:18:35 /


Karol, czy to laciate Capri jest w wersji Ghia...?

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-09 18:36:24 /


Teraz Ciezkie chmury zawisly nad 100lica i na nocne wypady nawet nie udezam :-(
szykuje sie do zimy i zmian znacznych Codziennie walcze z sytuacjami pewnymi strategiczno technicznymi aby Z Cortiny wydobyc Extremanego ducha Belzebubskiego - w tym tez uwzgledniam wlasciwy kolor Coby jak was odwiedze wstydu wam odmiennoscia nie przyniesc
Nie wiem raczej nie dam rady na Borno sie zalapac ale Dchowo zawsze z wami jestem
i juz niebawem dolaczam do wedrujacej zgraji
POZDRO& NARRA

Q_Back / 2003-09-09 19:02:49 /


to czarno-szare capri mk3 było wystawione na sprzedaz na gratce czy innych anonsach... wyglad baaardzo ciekawy capri w moro :)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-10 00:21:44 /


tak tak chcialem je kupic;) ale z kolesiem ciezko sie bylo dogadac wiec wzialem tego co mam, pozniej wpadlem tylko do Ostrody je obejrzec. A teraz jednak bedzie na sprzedaz?

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-10 00:40:21 /


nie śledziłem ostatnio poczynań DJ-ja, widziałem się z nim ze 2 mies. temu, wersja być może, że i Ghia, mam do niego kontakt tel. ale to tylko na priv.

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-10 10:36:07 /


Cześć. Założyłam tłumiki od Łady 2107. Efekt jest zadowalający mruczy przyjemnie.
Tak więc widzisz Michale W to nie zawsze tak działa jak ty pisałeś!

Aniołek / 2003-09-17 14:25:44 /


A jak działa, skoro założyłaś tłumiki od Łady? Zresztą nieważne, autko nie moje.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-17 15:12:06 /


a ja latam na dwoch zestawach tłumikow od 125p :) pierdzi jak rasowy kredens :)
a tłumiki przelotowe autka nie dusza no i cena :))
pzodro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-18 01:05:44 /