logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » siwy dym przy starcie

siwy dym przy starcie

Mam do was pytanko, mój orion 1.6 (CVH 8 zaworów) jak dłużej postoi,to przy odpalaniu dymi siwiutko. Czy może na to miec wpływ uszczelka pod głowicą? Jest tam nieduzy wyciek, czasem lekko dzwoni jeden zaworek (hydrauliczne popychacze bez regulacji).Wiem, że napiszecie że silnik zuzyty itd, ale ciśnienie ma prawie takie jak nowy.Zuzycia oleju też nie widac od wymiany do wymiany - no to co jest? Ma przejechane 180 tys. dwa lata temy miał remont głowicy (poszedł rozrząd do wymiany zaworki) przed nim tez trochę dymił rano na ssaniu, po remoncie dwa lata spokój i teraz znowu sie zaczęło.

CAMEL orionik / 2003-09-15 14:04:27 /


Moze uszczelniacze zaworów. Jak postoi to scieka po zaworze olej i jak odpalasz to dymi przez moment. Jeżeli zgasisz silnik i ponownie odpalisz i nie dymi to byc moze to jest to.

Piotra Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-15 14:17:12 /


wrrr... miałem napisać coś więcej ale się powstrzymałem... jednak 10x regulamin by się przydał coby przypomnieć że jest to stronka o capri a nie orionach z silnikami cvh

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-15 14:22:05 /


no właśnie po ponownym odpaleniu nie dymi, ale wystarczy,że postoi 40 min i juz dymek sie pojawia, dziaki spróbuje wymienic uszczelniacze, a jak nie pomoze to dalej będę was męczył na forum

CAMEL orionik / 2003-09-15 14:23:12 /


może tak by ktoś zrobił stronke z forum o orionach? Oki nie denerwujcie sie, bo do tej pory lubiłem capri :)

CAMEL orionik / 2003-09-15 14:25:04 /


u belzebubów tez to sie zdaża... :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-15 16:04:56 /


nie martw się :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-15 16:07:01 /


jesteś pewien że jest to siwy dym a nie taki niebieskawy??? bo jeśli taki bardziej niebieski niż siwy to może byc to o czym mówi Piotra. Przy odpalaniu mojego Capri (2.0 R4), szczególnie rano kiedy jest zupełnie zimny, dzieje sie to samo, tyle że ja jestem pewien że to w żadnym wypadku nie olej, aha i jeszcze jedno kiedy ssanie sie wyłącza automatycznie przestaje dymić, wydaje mi sie że to poprostu bogata mieszanka (???) sam nie wiem... pozdr.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-15 16:39:23 /


jezeli nie bierze ci oleju to najprawdopodobniej uszczelniacze zaworow.....lub zbyt duze luzy w prowadnicach zaworowych......no ale mieszanka tez moze byc.......bo gdyby bral olej to raczej stawial bym na pierscienie...pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-16 01:13:45 /


sugestia o upewnienie się koloru jest też trafna, bo przy całkiem zimnym silniku i odpalaniu na gazie to może być... para wodna :)
Tak, tak, pomimo, że to nie parowóz i znika po nagrzaniu się silnika, a ściślej mówiąc rury wydechowej ;)
Ale dymek musi być klarowny, delikatny, lekki i nie śmierdzący.
To będzie raczej powód do dumy z powodu dobrego stanu silnika niż do zmartwienia ;) tylko niestety żadko tak bywa w naszym hobbistycznym życiu :(

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-16 13:08:33 /


Pytanie nowe
ta zaslona dymna to Ja & dyra wiadomo dwie najwspanialsze fury pod sloncem

Ale ostatnio taka zaslona pojawila sie na moment jak mocno zahamowalem az nie widzialem
Autobusu ktoory stal na swiatlach za mna (oni tez mnie na szczescie nie)
Co to tak sie stac moglo KAROL what is this that doing ze tak po prostu zapytam
hebel i nagle zaslona jak z T-75 czy to pierscionek czy olej jakos chlapnal tam gdzie
Qrna no potem odpooscilo. -Motor nagrzany w normie, oil w poziomie srednim -selektol Strach sie bac otwierac silnik
NARRA :-O

Q_Back / 2003-09-16 22:44:41 /


trudno zgadywać, objaw nietypowy dla "normalnych" zachowań
Być może, że sika sobie płyn hamulcowy z nieszczelnego/pękającego przewodu hamulcowego prosto na gorącą rurę wydechową.... może olej silnikowy leje się na/do ukł. wydechowy... spekulować można sporo ;)
Szukaj tłustych plam.

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-17 13:22:47 /


Mysle ze psika plyn do kolektora bo stracilem hebel -poojde ta droga pompa -serwo THX
NARRA:)

Q_Back / 2003-09-17 15:51:08 /