logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Elektryczne szyby granada - linka - gdzie wymienić?

Elektryczne szyby granada - linka - gdzie wymienić?

Okazało się że obydwa silniki el. szyb mają zerwane lub poszarpane linki i połamane pancerze :/ W związku z tym mam super podpórkę - kawał dechy w drzwiach kierowcy.
Czy trzeba linkę+ pancerze dorabiać specjalnie czy ford robił "zestawy naprawcze"?
Czy linka plus pancerzyki są dostępne gdzieś w okolicach warszawy?
Nie znalazłem nic na forum.
Linki dorabiają gdzieś w Jankach, ale nie wiem dokładnie gdzie? i czy się tym zajmą.
Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie?

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-17 09:44:44 /


można otworzyć dział ogłoszeń w Automobiliście i mamy : Auto-Linki, Warszawa, Kordeckiego 20, 0 501 328 215

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-17 09:54:20 /


Jakieś linki mam od tego, jakbyś u mnie był, to może sobie coś wybierzesz.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-17 10:14:47 /


marcin wiem, ale pomyślałem, że co nowa linka i pancerz to nowa.
Stich nie mam automobilisty pod ręką :D ale dzieki.
Myślałem też, że może ktoś z nas/was wymieniał linkę samodzielnie?

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-17 10:16:41 /


Jeszcze znalazłem - Auto-Linka Janki? Ktoś u nich był?

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-17 10:19:04 /


dorabiają praktycznie wszystkie linki,korzystałem i polecam,robiłem sprzęgłową,przerabiałem od ręcznego aby pasiła pod scorpiowe zaciski itp.

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-17 12:05:20 /


to jutro pod jade tam zobaczymy.
a jak cenowo to wygląda?

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-17 12:48:16 /


a tam nie ma stalowego pnacerza? takiego sztywnego? - cos mi sie kojarzy ze tam taka stalowa rurk jest jak sie boczek zdejmuje i chyba w niej jest cięgno czy cos
(chyba ze przy elektrycznych jest zupelnie inaczej)
ale nie wiem, tylko pytam - masz to pewnie bardziej na biezaco:)
tez mysle o regeneracji tego ustrojstwa bo z tylu silniki wyja a szyba ledwo idzie

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-17 21:01:51 /


Zazwyczaj jest rurka i sprężyna w środku, natomiast ostatnie modele miały linki w pancerzu. Te starsze rozwiązanie jest trwalsze.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-17 21:13:30 /


Tak naprawdę to nie jest linka, ale skręcony jak spręzyna drut stalowy, który tworzy jakby wycinek duuuuużego koła zębatego z którym współpracuje kółko zębate z przekładni silniczka elektrycznego. Pomiędzy zwojami wystają tak jakby włoski - mają pewnie ułatwiać przesuwanie.

mtango / 2008-04-17 21:23:58 /


Były dwa rodzaje mechanizmów podnoszenia szyb.Jeden taki sam jak przy korbie ale z silnikiem a drugi z tą spiralą.

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-18 00:14:55 /


chodzi mi o to "nowsze" rozwiązanie. Auto _linka chce 240zł !!! z gwarancją wszystko poskładane, pełna regeneracja.
Ale jest Opcja na własne ryzyko samą linkę za około 100zł !!!
Poprostu dramat.
A może linka z ręcznego mechanizmu będzie tej samej długości?
Stestuje dziś i zobacze. Jak się nie uda to z drugiego mechanizmu, ale od pasażera strony sobie odwróce linkę i daję se spokój z regeneracją. A chciałem poprawić wszystkie mechanizmy, co nowa linka to nowa linka a nie przeciskająca się przez syf w popękanym pancerzu.
Sprawdzę jeszcze ten drugi adres.

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-18 15:00:56 /


To ja ci sprzedam linkę za 50zł. :))))))))))

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-18 15:10:35 /


moją linkę Marcin??

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-18 15:21:50 /


Twoje już mam pozaplatane wewnątrz drzwi :)
Będę na PC, to i flaszkę oddam...:)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-18 15:29:26 /


240 to dobra cena ale chyba za kompolet 4 drzwi:)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-18 15:52:07 /


oooo a ja sie zastanawiałem czy jechać czy nie:) teraz już wiem, ze warto;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-18 15:52:09 /