logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » badanie rynku - Blotniki z laminatu - wlokna szklanego, Granada MKII

badanie rynku - Blotniki z laminatu - wlokna szklanego, Granada MKII

post ma na celu okreslenie zainteresowania tematem.
mam mozliwosc wykonania elementow karoseri z wlokna szklanego. z wstepnych wyliczen koszt blotnika to ok.350zl, rowniez mozliwe bylo by wykonanie calej maski do Granady w cenie ok. 600zl. co do dokladnej ceny bede wiedzial po weekendzie.
oczywiscie gdyby byla odpowiednia grupa zainteresowanych jest mozliwosc wykonania elementow do dowolnego samochodu. blotnikow, maski, klap, poszycia drzwi itp.

kto bylby zainteresowany takimi blotnikami tudziez maskami? na razie do Granady bo mam z czego zdjac forme. jesli bedzie zainteresowanie i dawca wzorca moge wykonac dowolny element.

cena jest jak na razie orientacyjna, chodzi o rzad wielkosci.
zainteresowani?


Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-21 23:28:10 /


tworzywo ble, granada to ma być czołg, pędząca kupa blachy! a nie jakiś trabant :) Chyba że do prodżektów, błotniki zmontowane z maską i otwierane do przodu, to się zgodzę.

Mysza liil (EM) / 2008-04-22 07:55:06 /


"a nie jakiś trabant :) " hahahahaaaa nooo z tym się nie mogę niezgodzić:D
Ale pomysł Leszek zacny:) Jeżeli potrafisz wykonać to teniej niż ja kalkulowałem to pomyśl o tych nieszczęsnych nadkolach. Patent na bezśrubkowe mocowanie do rantu jest prosty a jak się zajmujesz kompozytami to na pewno Twoje koszty będą niższe.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-22 08:30:12 /


Mysza tworzywo ble ale na przednich błotnikach to by nie było głupie bo pierwsze zazwyczaj lecą. Ja bym sie pisał ale nie na 100% zależy kiedy by prodżekt ruszył im później tym lepiej.

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-22 10:56:47 /


Nebel, błotniki lecą bo nie mają nadkoli. Z tego samego powodu lecą także podproża, słupki, podłoga, grodź.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-22 14:32:47 /


jakbym zobaczył wykonanie tego i ile jeszcze trzeba żeby można było to polakierowac... jesli ok to biore...

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-22 16:05:04 /


tak jak pisalem mozna wykonac wszystko. moga byc tez nadkola, mam komplet przednich, mogly by byc na wzor. cenowo pewnie gdzies kolo 200zl, wiecej szczegolow bede wiedzial po wikendzie.

elementy fabrycznie sa gladkie, bez rys i porow, wystarczy najwyzej przejechac papierem wodnym i mozna malowac.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-22 16:34:30 /


Wykonaj nadkola wewnętrzne. Na nie bło sporo chętnych, ożesz poćwiczyć jakość (nie są w końcu widoczne :p )

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-22 20:37:34 /


mam kogos kto całe zycie zajmuje sie budowaniem elemetnow do aut z maty szklanej.... powiedzial ze jesli da mu sie wzor to jest w stanie zrobic kazdy element

tazzman Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-22 20:39:55 /


taz, bo to nie jest jakaś niewykonalna sztuka, mało, to dość proste jest tylko materiały są drogie i wychodzi ich na to dużo, zwłaszcza na formę.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-23 01:26:01 /


z lekkim opoznieniem przekazuje informacje:
odnosnie blotnikow to ceny jeszcze nie ustalilismy dokladnej wiec nie podaje.

ale nadkola z wlokna szklanego sa do zrobienia, na razie tylko przednie bo takie mam na wzor.
przy zamowieniu 10kompletow cena ok 300zl za komplet (prawe i lewe nadkole)
przy wiekszym zamowieniu cena bedzie spadac, 10 kompletow/sztuk z formy to minimalne zamowienie na poczatek.
termin realizacji zmienia sie od aktualnego obciazenia zakladu. bedzie wiadome w momencie zlozenia zamowienia.
gdy zainteresowanie bedzie, procedura produkcyjna sie rozpocznie.
gwoli scislosci chodzi o Granade MKII

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-05 11:16:13 /


sory, ale za 350pln za błotnik z laminatu to wysiadam na najbliższej stacji.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-11 20:07:07 /


ale to jest czesc do Granady a nie do pociagu ;)

na blotniki ceny dokladnej nie mam jeszcze, jedynie szacunkowa dla serii 10szt. dla wiekszej ilosci bedzie taniej bo koszt formy sie rozlozy. tak samo dla nadkoli.
biorac pod uwage ze nowy blotnik kosztuje 780zl w oldtimercetrum to cena chyba nie jest az tak wysoka, zwlaszcza ze ten napewno nie zardzewieje.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-05-11 22:34:25 /