logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » most w kombi

most w kombi

jaka jest różnica między mostem od zwykłego taunusa a od kombi jakby ktoś miał dokładniejszy opis ,pozdrawiam!

rudy697 / 2003-09-17 13:14:01 /


mogą być różne przełożenia . ale to zależy od tego jaki był silnik.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-17 13:30:42 /


W zasadzie to u mnie nie ma zadnej jest most typu A i B jest jeszcze jakas wyduma ktoorej blizej nie znam Poza tym w dwooch kombiakach jakie mialem sa normalne -Rooznica w przelozeniach moze jedynie wystepowac - Przynajmniej w Dziobakach ale kogo obchodza roczniki przeciez to zbyt szczegoolowe
NARRA

Q_Back / 2003-09-17 15:59:30 /


Mam opisy mostoow
NArrazeczka

Q_Back / 2003-09-17 16:00:10 /


Do Q_Back jak byś mógł to prześlij mi opis na poczte

rudy697 / 2003-09-17 16:52:03 /


nie ma zadnej roznicy tylko taqk jak wczesniej mowili moze byc w przelozeniach...czyli taunus kombi 1.6 i sedan 1.6 maja takie same mosty.....mam nadzieje ze sie nie myle..:))

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-17 23:26:54 /


Nie wiem jak w Taunusie, ale np.Zephyr 6 miał w kombi zdwojone satelity (tzw. most Heavy Duty - znakowany HD na obudowie dyfra) mimo tego samego przełozenia co w sedanie.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-17 23:44:24 /


Nie mam tego w wersji elektonicznej Za browca rusze d.. i z-xseruje ci rozdzial o mostach
z Haynesa do Cortiny mk3 i Cortiny MkIV-V
Slyszalem o mostach HD i chyba Obi ma take cos u siebie w Obimobilu Ale nigdzie w literaturze
Choc jeszcze sprawdze
NARRA

Q_Back / 2003-09-18 09:54:44 /


Zakrzak!, nie poraz pierwszy jesteś w gorącej wodzie kąpany. Dobrze, że starasz się pomagać, ale nie na hop-siup ;)
Nie jestem specem od Taunusów, ale zdążyłem zauważyć conajmniej dwie dodakowe różnice w mostach (poza przełożeniem).
Są to wymiary geometryczne zewnętrzne i co za tym idzie ich wytrzymałość.
Mocniejsze (jakie, to nie wiem) wersje sedanów i kombiaków (na pewno 2.3V6 kombi, przełoż. 3,44) miały inne mosty: z zewnątrz większa pochwa (bez skojarzeń ;P), półosie były o większych średnicach (co za tym idzie łożyska również), być może że i satelitów było więcej.
Przykładowo standardowa półoś, podobnie jak w Capri, ma średn. fi 30mm (pochwa 62mm), a "wzmacniany" most odpowiednio fi 35mm i 72mm.
Jak jest z różnicami wymiarów samej przekładni głównej (czy np. są zamienne) i jej wytrzymałością to już nie wiem.
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-18 09:57:10 /


Miałem do czynienia z mostem HD..zresztą do tej pory gania w czarnej wdowie :) most ten różni się zupełnie mechanizmem różnicowym... sam mechanizm jest rozkręcany i w środku siedzą 4 satelity... co do wytrzymałości to narazie nie znalazłem nic lepszego.. ;)) w taunusie przy silniku 2,9 jeździ już 2rok.. wcześniejsze zwykłe mosty starczały średnio na 3-4miesiące lub jakąś większą impreze ;D

tak więc jak masz możliwość to szukaj czegoś takiego...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-18 11:02:10 /


3kont a od czego jest ten most ?
Czy to jest transit czy faktycznie w jakim kombi badz turnierze
byly HD moje opracowania dotycza tylko Cortin byc moze Taunus radzil sobie innaczej
jesli chodzi o gumy zawieszenia to faktycznie jak z 2 tyg temu bylem w fordzie i przegladal dla mnie ktos -Sebastian tu pozdrawiam- gumy wachaczy byly takie same ( jednak nie we wszystkich punktach mocujacych) Rooznily sie kodem tzn ze byly jakies inne. Ale tej innosci nikt nie byl jak dotad w stanie sprawdzic byc moze to chodzilo wlasnie o most typu B 3,44 ktoory jest do motoru 2000 -w przypadku T aunusa 2,3 jeszcze. Ale fiszki byly tez od Cortiny wiec zachodzi tez mozliwosc ze dodatkowe dziwne gumy zawieszenia sa od wersji GT lub 3,2 R6 ktore to byly w Cotinach mk3
3kont jakie jakie tuleje sa w tym moscie Kordek wymienial je z kad sie one znalazly czy ze zwyklego taunusa czy jakies rzezbione?
NARRA

Q_Back / 2003-09-18 11:21:40 /


gumy były standardowe... bez żadnych wynalazków... ale spotkałem się z gumami do taunusa tzw. pełnymi i z gumami które miały jakieś otwory... wymiary zewnętrzne były takie same .. różniły się jedynie sztywnością i pewnie wytrzymałością..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-18 11:27:52 /


do Q_Back jak ożesz to zkseruk a jak sie spotkamy w sobote to odbiore od ciebie oczywiście przyjade z browcami narra!

rudy697 / 2003-09-18 11:42:06 /