logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » za duze rozbieznosci w osiagach gaz/benzyna w 2.0 V6 :(

za duze rozbieznosci w osiagach gaz/benzyna w 2.0 V6 :(

na 2.0 V6 przyspieszenie na benzynie mam 12 sek , na gazie 26 do setki, roznica ta jest stanowczo za duza, co moze byc powodem tkaich rozbieznosci ?
mam isntalacje lovato , teoretycznie sprawna i dobrana pod silniki do 3l, podkrecanie dalej gazu nic nie daje, 26 sekund to najlepszy winik jaki udalo mi sie uzyskac,
ktos pomoze , poradzi co z tym zrobic ?
tylko bez glupich postow typu sprzedaj/oddaj na zlom

DeMaDeS / 2003-09-25 19:31:20 /


Sprzedaj/oddaj na złom.
A tak poważnie, teoretycznie instalacja może być sprawna, ale nie musi.
Napisz do jakich obrotów na gazie się wkręca.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-25 19:39:05 /


jak 2.0v6 ma 12 sekund do setki, to ja je chce :)

Mysza liil (EM) / 2003-09-25 20:16:07 /


a ile palcisz ? chetnie sprzedam
wkreca sie bez problemu na 6 tys obr
przy 3 tys ma tkai dziwny przydzwiek jakby sie turbo zalaczylo ...
szkoda ze go nie ma no ale coz ...
na gazie do 5 tysiakow ciagnie potem juz jest gorzej, ale slabo ciagnie ...

DeMaDeS / 2003-09-25 21:18:48 /


Filtr gazu, świece, zapłon - wyczyścić, wymienić, przyspieszyć.
Oczywiście mogę się mylić, ale fajnie jest znów powrócić do technicznej strony forum, zamiast pierdzielić o głupotach :)

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-25 22:49:22 /


wszyskto co napisales zostalo wymienione i popawione w ciagu ostatnich 2 miesiecy

DeMaDeS / 2003-09-25 22:57:25 /


Sprawdz wezyk podcisnienia do reduktora - czy jest szczelny, no i zaciski tego wezyka przy gazniku i na reduktorze.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-25 23:26:56 /


wymienione i sprawdzone
wczesniej mialem tkai cienki wezyk to jak dodawalem gazu to sie splaszczal

DeMaDeS / 2003-09-25 23:32:09 /


moze masz zle ustawiona mieszanke gaz-powietrze i poprostu jest za uboga i dlatego jest taki slaby???

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-25 23:46:53 /


A może po prostu to jest gówniany gaz? Próbowałeś tankować na innej stacji i wtedy sprawdzać?

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-26 00:07:19 /


problemem może być mixer!! nie wytwarza odpowiedniego podciśnienia... tak więc nawet przy max wykręconej śrubie gazu na wysokich ma zaubogą mieszankę... proponuje przeprowadzić próbę z zasłoniętym do połowy wlotem powietrza.. jeśli osiągi się poprawią to musisz szukać innego mixera...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-26 08:31:33 /


gaz jest ok
ale faktycznie jak mocniej przyslonie czuc jakby lepiej ciagnal , ale za to na wysokich obrotach sie oslabia

DeMaDeS / 2003-09-26 12:24:42 /


niewiem co z tym calym interesem zrobic , w aktualnych ustawieniach w trasie na 4 beigu pali 11, niby nie tak zle, bo ojca na wtrysku 2.0 pali litr mniej, jednak tam roznica w przyspieszaniu miedzy benzyna a gazem to okolo 1 sekunda a u mnie 14 sekund :/
na gazie takie mam przyspieszenie ze syrenka bym sie wyprzedzil ....

DeMaDeS / 2003-09-27 08:20:21 /


widzę po Twoich postach, że niezły kawałek miny nabyłeś :(
Podejrzewam, że niejedno jeszcze szwankuje u Ciebie i daje pośrednio wiele innych niedomagań, ale tu przy gazie posłuchaj Trójkąta: mikser (o ile jest, może są rurki, albo wkrętki) druga sprawa to charakterystyka reduktora, rozregulowana przez złe wstępne napięcie (zbyt mocne) sprężyny membrany. Fordowskie V6 mają małe podciśnienie i jest problem z zasysaniem gazu.
pozdro
P.S. polecam "Krótki poemat na gazu temat" ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-30 21:28:31 /


sprawa jest juz w maire rozwiazana, silnik lapal dodatkowo powietrze z nad klektora wydechowego dlatego nie wiele dawala zabawa ze zwezkami , teraz zatkalem tamta dziure , dolacyzlem sterowanie ta klapka, i zostawilem bez zwezek , odrazu 16 sekund na gazie, 12 na benzynie czyli juz nie taka duza roznica, :)
zostal problem wywalenia bilsteinow z prozud bo na tyln mam normalne amorki jakas skrzynia 5 beigowa i bedzie normalne autko a nie pseudo wyscigowka

DeMaDeS / 2003-10-01 21:57:25 /