logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » włączanie spryskiwacza reflektorów w capri 3

włączanie spryskiwacza reflektorów w capri 3

witam wszystkich wiedzących........jak lub kiedy można włączać spryskiwacze reflektorów w capri 3 2,8i ,czym to się włącza ....?
proszę i info
pozdrawiam

kefe Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-08-11 17:40:19 /


z tego co wiem sprzęgnięte z włącznikiem spryskiwania szyby przy włączonych światłach powinny działać razem ok 2sek., następnie te na światła się wyłączają, analogicznie jak we wszystkich nowych, nikt widocznie lepszego rozwiązania nie znalazł do tej pory. Schemat pewnie jest w dziale garaż jak ktoś umie odszukać kabelki na schemacie.

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-08-11 19:40:10 /


czyi przekaźnik włączający pompkę od spryskiwaczy świateł musi być wpięty na kabel między włącznikiem zespolonym przy kierownicy a pompką spryskiwacza szyby. Ciekawe tylko w którym miejscu i jaki przekaźnik :)

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-08-11 19:43:09 /


Po lewej stronie, pod konsolą (w okolicy nóg kierowcy) dynda sobie kostka czekająca na podłączenie do niej przekaźnika od spryskiwaczy, a pod maską gdzieś w okolicy zbiorniczka spryskiwaczy powinna wystawać z wiązki elektrycznej złączka do podłączenia pompki spryskiwacza świateł. Ot cała filozofia.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-08-11 21:11:26 /


Jakby kto chcial te brzydkie niebieskie przekazniki czasowe, to posiadam.

Mysza liil (EM) / 2008-08-12 00:08:39 /


a właśnie niedawno się zastanawiałem po kiego mi jakiś przekaźnik tam zawieszony, spryskiwacze leżą w garażu a przekaźnik się ostał widocznie, przyjdzie na niego czas...

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-08-12 10:01:34 /