logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » kupowanie samochodu » Czy warto to kupić?

Czy warto to kupić?

Witam, odnoszę do tego auta:
http://www.allegro.pl/item438220837_ford_taunus_1973_oldschool_od_1_zl_bcm.html

Taunusy podobają mi się od paru ładnych lat, szukam auta takieco co nie wymaga na sam początek np 2 lata jakiś poważnych modyfikacji zw z blacharką itp. Dodam ze jestem uczniem jeszcze:P, nie mam stałych dochodów i czy warto kupić takie piękne autko?

I ile mnie tak około wyniosą podstawowe koszty zw z tym autem?

qmaczo / 2008-09-15 22:51:17 /


polecam przeczytać; clasicauto numer 25 strona 8.

nmd / 2008-09-16 00:57:08 /


Jak nie masz stałych dochodów to chyba ciężko będzie utrzymać jakikolwiek samochód, a co dopiero trzydziestoletniego taunusa.....

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-16 07:29:51 /


zawsze warto, części mechaniczne drogie nie są, obejrzyj dział ogłoszeń i sam zobaczysz co ile kosztuje, ubezpieczenie 2.0l taunusa tez nie jest duże, pewnie coś około 500-600zł gdy posiada sie komplet zniżek. Ja teraz za capri OC muszę zabulić jakieś 650zl , przy maksymalnych zniżkach + zwyżka za wiek. Pewnie gdybym mieszkał na jakimś wypizdowiu to by było jeszcze mniej, a wawie np jeszcze więcej. Zanim kupisz przelicz ile miesięcznie wydasz na paliwo, ile możesz odłożyć na części eksploatacyjne, klocki, przewody, olej i inne pierdoły, pogadaj ze starymi czy pomogą ci z oc , tak żebyś na ich zniżki ubezpieczył i zdecyduj. Polecam bo zabawa fajna a i ludzie świetni.

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-16 07:54:07 /


Prosze cie! ja mam dwa taunusy jestem na utrzymaniu rodziców i jakos daje rade :D

Cinekas 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-16 08:46:43 /


Ale spoko.... Ja nie lubię się o nic prosić, więc kupiłem samochody wtedy, kiedy było mnie na nie stać i kiedy wiedziałem ze będę w stanie je utrzymać. To tyle. Ale każdy ma inne podejście...
Dla mnie większa satysfakcja.

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-16 08:56:02 /


"Karoseria wymaga remontu, a dokładniej, progi zewnętrzne są w kiepskim stanie, błotniki tylnie za kołami również" i "Silnik nie odpalany od kilku miesięcy"

Jak widzisz już na starcie masz koszty, więc to nie jest taki samochód jakiego szukasz żeby do niego przez najbliższe 2 lata nie dokładać nic oprócz eksploatacji.
Posiadanie starszego auta wiąże się z ciągłymi wydatkami i naprawami, mniejszymi lub poważniejszymi nie ma się co oszukiwać, a dają one dużo większą satysfakcję gdy są wykonywane lub finansowane przez właściciela zapewniam. :)

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-16 11:40:17 /


liczę sie z kosztami

Mam pytanie. Zauważyłem na zdjęciu ze deska jest od nowszego modelu?
Czy jest możliwoś wmontowania starej deski ?

qmaczo / 2008-09-16 16:17:28 /


...jest zarejestrowany, ale nie ma opłat od 1,5 roku. w samochodach mających więcej niż 25lat nie musi być ciągłość w OC,... - znawca tematu...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-16 17:28:36 /


jest możliwość wmontowania starej deski

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-16 17:33:23 /


Najlepiej na zimno do kosztów zakupu pododawać przynajmniej wszystkie początkowe (przewidywane) koszty mechaniki, balachy, silnika. Potem dodaj do tego za 20% z tego co może tam pojawić się przy okazji. Wyjdzie jakaś tam suma. Jak ją masz, to startujesz! To, o czym dowiesz się w trakcie ekspolatacji, będziesz łatał na bieżąco.

Bez rachunku sumienia, inwestycję uważam za bezsensowną.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-17 21:31:36 /


"w samochodach mających więcej niż 25lat nie musi być ciągłość w OC"

jeśli mają opinie rzeczoznawcy o... wiadomo ... - w więcej niż 40 letnich rzeczywiście nie musi być ciągłości ;-)))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-18 11:40:11 /


dzis przegladajac i buszujac po necie - natknalem sie na to:

http://home.mobile.de/home/showDetails.html?id=79153551&__lp=1&scopeId=AV&sortOption.sortBy=makeModelDescriptionSortField&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&customerIdsAsString=455312&lang=de&pageNumber=1&partnerHead=true&showZip=false&showModels=false&hideVehicleType=false
(mam nadzieje ze dziala link)... pod folderem bilder sa foty ...
lub tak http://www.alltagsklassiker.de/2.htm
Czekam na wasza opinie w w/w sprawie ...
Procent oryginalnosci wedlug Was - na zolte tablice czy sie nadaje ... (napisalem mail o foty do tego komisu zobaczymy) kurs EURO - mnie tylko dobija ostatnio ...
Jakie koszty by byly przy sprowadzeniu czegos w tej sumie ...

Biger Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-27 16:12:31 /


nie mozliwe...

za dobrze by bylo.. :)) na pewno zdechł mu kot w bagażniku albo coś w tym stylu. takie wozy nie istnieją :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-27 17:55:14 /


Jak nie możliwe :) jak wystawiony jest na wszystkich najbardziej znanych portalach niemieckich ... :) a swoją droga widzieliście co ma za rarytasy jeszcze do sprzedania: http://www.alltagsklassiker.de/angebot.htm ... no jaja :) miec tylko worek ojro ... a co capri to poważnie pytałem!
Ja raczkuje w temacie Capri - wiec sami podzielcie sie ze mna Swoja wiedza ...

Biger Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-27 18:22:16 /


ta jedynke to szkoda do garazu,ono by chyba musiala parkowac w sypialni taka piekna.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-27 20:35:10 /


http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8950709 ktoś cos wie na jego temat ?

Biger Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-16 01:15:51 /


http://www.capri.pl/forum/362196

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-16 02:04:04 /


dzieki nie zauważyłem tematu wcześniej w tym gąszczu paplaniny :)

Biger Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-16 02:13:29 /


oferta prywatna - sprzedaje komis/handlarz

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-06-16 19:25:01 /


całe ogłoszenie sie kupy wogóle nie trzyma :) ... ale tak pisałem w analogicznym wątku: Czy ktoś go oglądał na żywca? sprawdzał oryginalność ze stanem tabliczek? proszę o kontakt na mail lub GG ... fakt kojarze go jeszcze za bająńską sume kolo 25 - na niemieckich przewozowych ... ale to za duzo - jak na ten stan

Biger Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-17 12:53:18 /