logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Znaczki na klapie bagażnika

Znaczki na klapie bagażnika

Ha, ponieważ wyszukajka nie wyrzuciła właściwie nic zadaję pytanie.
Naklejanie znaczków za pomocą taśm dwustronnie-klejących. Macie jakieś doświadczenia w tej sprawie? Jakieś własne patenty? Ktoś bawił się taką taśmą piankową firmy Boll? Może inne specyfiki?
Zamierzam w zimie zrobić renowację (blacharz, malowanie) i nakleić ponownie znaczki na Granatniku.

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-16 19:06:29 /


Na czerwony silikon kleiłem, nie ma się co spuszczać. Działa dobrze.

Mysza liil (EM) / 2008-10-16 19:29:29 /


Taśma piankowa trzyma świetnie - znaczki a nawet listwy gumowe (te boczne) ....

silikon jest agresywny dla lakieru nie wiesz o tym Mysza ?? ups ;-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-16 19:32:36 /


ja na tą taśme/pianke dwustronnie klejacą kleiłem na tylnej klapie dziobaka pojedyńcze literki T a u n u s trzymają już bez problemu kilka lat auto cały czas stoi na dworze myte na myjni bezdotykowej czyli ciśnienie niezłe.. takim mocniejszym karcherem też myłem i nie odpadły.. ostatnio ukradli mi na parkingu dwie tarcze ghia , i dwa inne znaczki z kombiaka.. też były przyklejone na tą taśme.. klej jest na tyle mocny że ta pianka sie rozdziera a od karoseri nie odchodzi ani od znaczka... co do przygotowania to czyszcze dokładnie znaczek , odtłuszczam i przyklejam pasek taśmy.. później skalpelem odcinam to co zbedne.. pozostaje tylko ładnie i równo przykleić za pierwszym podejściem..;)..

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-16 19:43:20 /


zaproponuje coś takiego: SOUDAL CARBOND 940 FC
http://www.soudal.pl/index.php?menu=produkty&id=64&grupa=15&podgrupa=0&lp=1

To klej/kit poliuretanowy, trzyma się wszystkiego nawet ręce ciężko z niego domyć :) jakbyś kiedyś chciał oderwać znaczek to zejdzie ... z lakierem :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-16 20:44:29 /


no jasne tylko jak się chce coś odkleić to się nie da:) ostatnio próbowałem odkleić listwę z drzwi, to ktoś mądry ja przykleił na klej do szyb samochodowych;|afekt był taki że się poszycie trochę zdeformowało:/ taśma dwustronna spokojnie styka i można ją usunąć bez problemu z lakieru później bez zbędnego motania się.

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-16 20:49:55 /


No tak, klej/kit dobry na "kolekcjonerów". Coś mi się zdaję, że poeksperymentuję z pianką a jeśli jakiś zbieracz zainteresuje się znaczkami to zacementuję je na amen :)
Swoją drogą, po co takim ludziom znaczki? Na malucha naklei 2.8i?

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-16 23:07:49 /


klej na taśmę piankową. Działa i to całkiem dobrze. Warto kupić dobrą, np z jakieś hurtowni POS - materiałów dla firm reklamowych, tam są nawet różne wytrzymałości.

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-17 12:04:20 /


Ja polecam taśmy 3M, jest kilka rodzajów, jeszcze mnie nie zawiodły, a już troszkę rodzajów wypróbowałem. Z piankowymi jest taki problem, że o ile klej trzyma mocno, to pianka się drze. No i oni ze dwa lata temu wprowadzili taką co nichuchu się nie rozerwie.

JaMan Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-18 19:28:53 /


a ja widziałem jak koleś na malczaku miał z przodu znaczek Forda na 2 wkręty przykręcony tak jak i z tyło napis sierra1.3 padaka

BenioTL Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-01 13:33:44 /


do taśm 3M też jestem przekonany ale jak zostawiasz samochód na mieście to szybciej możesz stracić te literki jak je nakleiłeś.

nietykalny Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-01 21:00:52 /


Widzieliście - mam taki znaczek fordowski ( podobno wersja bardziej unikatowa niż czerwone ) ale nie wiem jak go przyczepić żeby nie podp.....ili :(

CzarnyMatowy / 2008-11-01 23:41:38 /


Na klej do szyb :)

Mysza liil (EM) / 2008-11-02 07:42:10 /