logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Przepisy kontra brak zderzaków w CAPRI Mk1

Przepisy kontra brak zderzaków w CAPRI Mk1

Czy ktoś sie orientuje czy jak zdejme przedni zderzak i bende jeździł bez zderzaków (bo tylniego już nie mam) to zabiorą mi dowód rejestracyjny? Bo widziałem że w samochodach klubowych niektórzy też nie mają zderzaków?

ARIEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-18 16:58:16 /


co gliniarz to własne widzimisię...ja np w taunusie nie miałem z przodu i ani razu nikt się nie przyczepił :P

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-18 17:07:17 /


Wyszukiwarka czyni cuda

http://www.capri.pl/forum/17833#91015

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-18 17:10:08 /


Jak nie bendziesz mnial zderzakow, a byc powinny, to jak sie trafi taki co bendzie chcial Ci zabrac dowod to zabierze. I nie bendzie na to rady.

dirk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-18 20:46:32 /


Zaspawaj dziury po zderzakach i każdemu policjantowi wmówisz, że to special edition perana super GT i ta wersja nie miała zderzaków.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-18 21:06:32 /


ja raz powiedziałem policjantowi jak mówił że głośny wydech mam, że mam tylko dwa tłumiki bo to specjalna wersja była :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-18 21:57:49 /


Ja tak wmawiałem gliniarzom rok czasu, że Carla to special edition wodotrysken Capricciosen i nie miała przedniej rejestracji. :) I kupowali to. Potem pojechałem do Gdańska i chcąc przejść przegląd Granadziarz mi ją przykręcił i już tak zostało bo mi się nie chce ściągać.. Ale jak mi się znudzi to znów zdejmę i znów będę kity wciskał.
Jak Ci się nie podobają zderzaki to zdejmuj, ale jak Cię ktoś na parkingu tyrknie to będzie buba :/ Zderzaki jednak trochę komfortu psychicznego dają. :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-19 01:30:57 /


http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm

Tu masz rozporządzenie ....





4. Pojazd, którego zwis tylny jest większy niż 600 mm i wzniesiony nad powierzchnię jezdni więcej niż 700 mm przy zachowanej masie własnej, powinien być wyposażony w tylny zderzak lub urządzenie ochronne, zabezpieczające przed wjechaniem pod niego innego pojazdu, odpowiadające warunkom określonym w ust. 1 oraz następującym warunkom:
1) odległość dolnej krawędzi od powierzchni jezdni nie może przekraczać 550 mm przy zachowanej masie własnej pojazdu;
2) odległość od tylnego obrysu pojazdu nie może przekraczać 400 mm;
3) szerokość nie może przekraczać w żadnym miejscu największej szerokości tylnej osi, mierzonej na skrajnych zewnętrznych punktach kół (wyłączając odkształcenia opon występujące w pobliżu ich styku z jezdnią), i nie może być od niej mniejsza niż 100 mm z każdej strony;
4) końce nie powinny być wygięte w kierunku do tyłu oraz nie powinny mieć zewnętrznych ostrych krawędzi;
5) powinny być wytrzymałe i dobrze zamocowane; wysokość przekroju poprzecznego nie może być mniejsza niż 100 mm;
6) warunki określone w pkt 1-5 stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1998 r.
5. Dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy w okresie od dnia 1 stycznia 1966 r. do dnia 31 grudnia 1994 r. dopuszcza się, aby zderzak lub urządzenia ochronne, zabezpieczające przed wjechaniem pod niego innego pojazdu, odpowiadały następującym warunkom:
1) odległość dolnej krawędzi od powierzchni jezdni nie może przekraczać 700 mm;
2) odległość od tylnego obrysu pojazdu nie może przekraczać 600 mm;
3) szerokość nie może być mniejsza od szerokości pojazdu o więcej niż 100 mm z każdej strony pojazdu; jeżeli składa się z więcej niż jednego elementu, dopuszcza się między elementami przerwę w kierunku poziomym o długości nieprzekraczającej 600 mm;
4) końce powinny być zaokrąglone w kierunku do przodu;
5) powinny mieć odpowiednią wytrzymałość i być dobrze zamocowane.
6. Dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy w okresie od dnia 1 stycznia 1995 r. do dnia 31 grudnia 1998 r. dopuszcza się odległość zderzaka lub urządzenia ochronnego od tylnego obrysu pojazdu nieprzekraczającą 600 mm.



7. Zderzaka lub urządzenia ochronnego, o których mowa w ust. 4, nie wymaga się na:
1) pojeździe, którego konstrukcja uniemożliwia wjechanie pod niego innego pojazdu;
2) pojeździe i przyczepie samowyładowczej;
3) ciągniku siodłowym;
4) przyczepie dłużycowej.



raczej w Capri będzie to ust.7 1) .....






Capri może generować hałas do 93 Db ;-P





MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-19 02:07:41 /


Tylko, że te przepisy dotyczą tylnych zderzaków.

XtraVert Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-19 21:50:50 /


O przednim nic nie ma mowy - czyli przedniego nie musi byc ;-p

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-20 02:47:56 /


ja nie mam ani z przodu ani z tyłu;) nikt sie nie czepia na przegladzie powiedziałem tylko ze to jest torowa wersja tego auta;) do wydechu mi sie tylko czepiał:) hehehehe pozdrawiam

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-20 18:58:19 /


Po prostu wg prawa o ile się dobrze orientuję nie może być ostrych krawędzi. Tak więc zderzaków być nie musi.
Kiedyś jak bez zderzaka felicją wyjechałem na ulicę ( po nowy zderzak) to mnie gliniarz prawie dowód zabrał i wyżej zacytowane zdanie mi powiedział.

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-20 19:22:38 /