logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » BAŁWANKI - jak to wcisnąć w stabilizator????

BAŁWANKI - jak to wcisnąć w stabilizator????

Wiem, że wiele osób ma z tym problem. Czy mógłbym prosić o jakieś rady w jaki sposób, przy użyciu jakich narzędzi jestem w stanie wcisnąć oryginalne bałwanki w stabilizator i tą druga część co się przykręca do dolnego wahacza w granadzie? Wszelkie techniki, które nie zniszczą bałwanka mile widziane.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-19 18:57:55 /


bierzesz rurę o średnicy wewnętrznej odpowiadającej średnicy zewnętrznej bałwanka, idziesz na prasę kładziesz stabilizator opierasz rurę, aplikujesz do niej nasmarowany bałwanek i tłoczysz na prasie.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-19 19:19:34 /


Prawie rozumiem. Ale jak bałwanek jest w rurze to jak mam go stamtąd wypchnąć?? Do rury wkładam pręt jakiś który go wypchnie?

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-19 19:29:43 /


do rury wchodzi trzpień prasy który pcha bałwanek najlepiej przez podkładkę, jeśli trzpień prasy się ni mieści to musisz zastosować jeszcze jeden element w postaci odpowiedniego trzpienia, popychacza.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-19 19:32:38 /


Przez lejek :P

Ja skręcam opaską do wezy, potem wpycham tępym narzędziem, rozkrecam opaskę i wpycham dalej. Nie jest łatwo, ale sie robi na zamontowanym stabilizatorze.

Mysza liil (EM) / 2008-11-19 19:40:28 /


Przez lejek, dokładnie. "Lejek" posmaruj mydłem, wchodzi jak w masło:)

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-19 22:11:14 /


Ja wahacz włożyłem w imadło a bałwanek wciskałem ręką :) Powiem tak: lekko nie było.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-20 01:18:37 /


U mnie:
prasa = imadło
rura = rura
trzpień prasy = klucz nasadowy o odpowiedniej średnicy
postarać się = użyć wazeliny technicznej

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-20 08:00:40 /


Aha, zapomniałem - smarowałem zarówno bałwanek jak i "oczko" w które wchodzi płynem 'Ludwik". Na sucho byłoby to niemożliwe. I polecam śrubokręt do pomagania w wepchnięciu ale ostrożnie, żeby gumy nie zniszczyć.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-20 14:57:33 /


maricna prasę=imadło przetestowałem osobiście.
Tajwańskie/Chińskie nasadki wymiekają-są jednorazowe.

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-20 15:18:38 /


Widziałem jeszcze sposób z włożeniem gumy do szklanki z wrzątkiem, żeby zmiękła i łatwiej wchodziła, ale to było dawno i może coś mieszam.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-25 02:10:25 /


wiem ze troche może już po czasie ale jakbyś sie jeszcze nie uporał to panie zanim na to wpadłem kilka razy k... mać padł ale banał totalny rekawice szmaciane dobrze przylegające te gumowane troszku oliwki na jedną część i wciskamy krecąc z ruchem zegara weszło jak w masło nawet na stabilizator malowany proszkowo

MISKO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-29 01:40:31 /


Właśnie dzisiaj to będę robił:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-29 07:45:43 /


Instrukcja http://www.capri.pl/forum/461750

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-10-04 18:36:40 /