logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » CZYM WYCZYŚCIĆ DESKĘ ROZDZIELCZĄ W DZIOBAKU 75 :/ ? POMOCY

CZYM WYCZYŚCIĆ DESKĘ ROZDZIELCZĄ W DZIOBAKU 75 :/ ? POMOCY

W sumie to chodzi mi o doczyszczenie tej jasnej (w moim przypadku) nakładki na deske rozdzielczą. Moze ktos z was juz kiedys przerabial podobny temat. Tu doskonale widać tą nakładkę - brudu nie widac bo jest od gornej czesci hehe
http://www.capri.pl/image/car/836/110342
Dzieki za podpowiedz.

KNUDS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-20 22:21:56 /


czyscilem wlasnie takowe elementu wnetrza - poolecam srodki do czyszczenia kokpitu, ale nie jakies plaki w spray'u, tylko w zwyklym "psikadle" jak plyn do szyb. Kosztowalo toto jakies 13zl, a wyczyscilem w sumie 3 samochody i jeszcze zostalo na jakies 2. Producenta nie pamietam, ale byl to jakis pierwszy lepszy srodek ze sklepu moto. Pieknie rozpuszczal brud i nie odbarwil materialu.

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-20 23:00:55 /


swoją drogą, to chyba nie znam nikogo po za Tobą, kto by miał poliftingową taunusową deskę rozdzielczą ... w kolorze jesnobrązowym ;) ...

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-20 23:06:50 /


No właśnie, to chyba jakaś wydumka - kolor "light tan" zniknął z desek w 1973.
Do wnętrza o takim kolorze szła wtedy deska "dark brown".

Konar / 2008-11-20 23:09:49 /


ogolnie kosmetyki samochodowe firmy K2 sa dobre

miron Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-20 23:38:14 /


demontujesz, woda z ludwikiem, lub innym środkiem powierzchniowo czynnym i miękka szczoteczka. Jeśli nie schodzi, to polecam środki do mycia np. firmy tytan ( do kupienia w każdym sklepie z chemią domową- tylko wypróbuj, czy nie działa destrukcyjnie). Na koniec konserwacja- albo jakiś dobry środek do konserwacji tapicerki, albo zwykła gliceryna. Będzie jak nowa.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-21 09:32:35 /


co do koloru poliftingowej deski to zadna wydumka, tez taką mam
http://www.capri.pl/image/car/1440/54137
czyszczone jak wyżej ludwikiem, a trudniejsze zabrudzenia jakimś badziewiem do czyszczenia tapicerki czy skóry

Havel aka Gaweł Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-21 09:53:45 /


Ja polecam srodek o blizej nie okreslonej nazwie, z napisem 'Czysci plastik i skore' firmy atlas (albo atas, ta sama co robi plaka). W 'psikadle' o charakterystycznym bardyo fosforkowym koloze plynu. Ogolnie nigdy niczego lepszego nie znalazlem. Jest tak mocny ze radzi sobie nawet z brudem pod maska (nigdy nie zniszczyl mi zadnego plastiku).

Niestety jakos trudno go dostac a jak jest to zawsze kupuje zapas minimum 10 sztuk :)

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-21 11:24:42 /


ja uzywalem/am areozolu STP TuffStuff, po spsikaniu brudu robi sie piana ktora rozpuszcza go. na czystym sie prawie nie pieni. do tapicerek "niechlonacych" nadaje sie BDB. ostroznie ze szklem trzeba.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-21 12:29:50 /


a co byście polecili do wyczyszczenia białych plam z czarnego daszku deski?? Wyglądają na odfarbienia ale nie wiem od czego... Albo jakis środek czy by to zafarbić.
Próbowałem delikatnie na roku pastą do butów :P ale nie działa:P

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-21 17:21:14 /


Czesc, czego sie nie da wyczscic to mozna pomalowac. Wykonuja takie cuda w warsztatach smart-plus.pl, a do czyszczenia polecam profesjonalne preparaty app.com.pl. pozdrawiam

gtx9 / 2008-12-06 13:48:16 /


gtx9 to nie miejsce na reklamę. Weż się uspokuj. Panie rocznik 30 zalgowany od 15 minut!

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-06 14:04:09 /


baaaanem go!

Hubertooo Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-06 15:19:04 /


Regulamin się kłania:)
Ban dla mości Pana

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-06 15:49:35 /


nie żebym sie czepial ale zdjecia na tej stronie to jakas mistyfikacja :D
1. kto poleruje kilkumiesieczne auto?? (lancer), zdjecia są robione bez i z uzyciem filtrow(polaryzacyjnego) z roznymi swiatlami itp stad widac efekt :D
2. audi w zakladzie chyba chwile polerowali bo az tarcze zardzewialy;)
itp itd przy kazdym aucie cos mozna znalesc :P
sorry za offtop ;)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-06 15:49:43 /


Proponuję oddać im do renowacji deskę - kokpit od taunusa, granady - standardowo popękany. Jak nie będzie nic widać to szacun :D

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-06 16:01:39 /


problem rozwiazany - deska jak nowka - poszlo plynem do czyszczenia plandek :) tylko na rece trzeba uwazac bo chemicznie bardzo silny srodek hehehe - wazne ze sie udalo :)

KNUDS Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-06 16:02:08 /