logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Gardziele w poziomych gaźnikach DCOE/DHLA/ADDHE

Gardziele w poziomych gaźnikach DCOE/DHLA/ADDHE

Witam,

trawię teraz następujący temat. Przygotowuje gaźniki Solex C40 ADDHE do wsadzenia na kenta 1600, wchodzi tu w grę dobór dysz i gardzieli. Porblem mam typu takiego, iż gardziele, które były w gaźnikach są za duże (wg danych z UK). Obecnie z gaźników wyjęliśmy gardziele 32 mm, powinny być 30.

Moje pytanie brzmi:
Czy zwężki można przekładać pomiędzy Weberami, Dellorto i Solexami, w sensie czy będą pasowały bez większych przeróbek?

Czy ktoś się już spotkał z tematem przekładania części pomiędzy bliźniaczymi modelami tych producentów?

Qba1983 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-18 16:44:15 /


Jako że nikt nie chciał mnie wspomóc w temacie musiałem sam odkryć prawdę :)
Sprawdziłem organoleptycznie i podzielę się wynikami badań, może komuś się przydadzą.

1) Zwężki z dellorto w żaden sposób nie zaadaptować ani do Wberów DCOE ani do Solexów ADDHE

2) Zwężki z Solexów ADDHE 40 mm są prawie identyczne ze zwężkami z Weberów DCOE (uwaga!!!) 45 mm.
Obwód zewnętrzny zwężki Solexa to 48.5 mm a Webera 48.07 mm. Zwężki Solexa są wyższe o jakieś 2 mm.

Jeśli chodzi o sposób montażu i kształt to zwężki są identyczna, ale zwężki solexa są gwintowane a webera nie. Zwężkę w solexie montuje się za pomocą wykłej śruby, w weberze jest ona przykręcona rodzajem wkręta, który wbija się trochę w zwężke, gwint jest w korpusie gaźnika.

Mam nadzieję, że komuś to pomoże :)

Qba1983 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-28 22:44:48 /


Czy wie może ktoś jak wyciągnąć nieco zastałe gardziele z Dellorto DHLA ? Kilkakrotnie psikane po rancie WD-40, ale nic nie chce ruszyć. 1-szą gardziel udało mi się wybić, pukając o rozpylacz, ale drewniany kołeczek wszedł do środka i nieco popsułem :( [ http://img408.imageshack.us/gal.php?g=dsc01665j.jpg ]. Nie chcę powtórzyć tego błędu, dlatego pytam, czy ktoś spotkał się z takim czymś i wie jakim sposobem je wyciągnąć, może czym polać itp.

daniel46 Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-08-18 22:16:48 /


Ja bawiłem się z Dellorto DRLA ale możesz łatwo uzyskać odpowiedź.
Napisz do tego gościa:Yasieq-79@o2.pl,ten gośc wie dużo na temat Dellorto,aktualnie doradza mi jak skalibrować 3x40DRLA.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-08-19 17:46:50 /


Spotkał się ktoś z was z gardzielami do kupienia do solexa 38 eeit. Mam gaźnik do 2.0 w którym gardziele są wyciągane i zastanawiam się nad przerobieniem go na gaźnik do 2.8. Ewentualnie czy rozwiercenie gardzieli to nie jest jakieś mega trudne wyzwanie.

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-11 19:29:43 /


Mówisz o zwężkach venturiego.
Ja swoje w Dellorto przerabiałem z 32mm na 34.
Prosta czynność dla tokarza.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-10-11 19:52:39 /


Piotrek, tokarz powiększył przelot tylko w najwęższym punkcie zwężki czy zbierał materiał na całej jej wysokości?

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-13 18:40:50 /


Dobra dobra....powinien na całej długości.....a wyszło jak zwykle :P

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-10-14 19:21:18 /