logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » regulacja luzów zaworowych

regulacja luzów zaworowych

1) Czy można regulować luzy zaworów na zdjętej głowicy?
2) Czy jest różnica w którym momęcie zamknięcia zaworu regulujemy luz?
3) Słyszałem, że luzy danego cylindra można regulować tylko w momęcie, gdy tłok tego cylindra jest w górnym punkcie zwrotnym (oczywiście głowica na silniku i wałek połączony z wałem korbowym)Czy to prawda?


Proszę o odpowiedzi tylko osoby biegłe w temacie (tu uśmiech do krk4m). Pozdrawim wszystkich i z góry dzięki za odp.

Bartek_mk1 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-12 21:19:50 /


Nie czuję się wybitnie biegły w temacie zaworów Capri i na dodatek jako spolaryzowany heteroseksualista jestem nieczuły na męskie uśmiechy, ale odpowiadam kolejno na Twoje pytania:
1 - nie
2 - tak
3 - prawda

Litości, chłopy - w czym jeszcze mam być biegły? Lada chwila ktoś mi zaproponuje analizę wpływu idei Karola Marksa na życie seksualne termitów w okresie przesilenia wiosennego na równinie Serengetti?
Oczywiście z usmiechem w stronę krk4m :-)
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-12 22:00:05 /


Na początek proponuję poczytać np. Sam naprawiam swojego Fiata 126p

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-12 22:10:26 /


jeśli to jest silnik z twojego capri.. tj. 1,6 r4 to :

ad1: Można
ad2: Jest różnica!!
ad3: luzy reegulujemy na górnym martwym punkcie danego cylindra... ale można też na mijające się zawory.. tj.. cylindry chodzą parami 1 z 4 i 2 z 3.. tak więc ustawiasz wałek rozrządu tak ze na 4 cyl ssący się zamyka a wydech zaczyna otwierać... i wtedy regulujesz luzy na 1... itd.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-12 22:56:20 /


byly dwie odpowiedzi i obie prawdziwe

tyle ze pierwsza dla silnikow z walkiem w bloku, druga dla OHC

jesli masz OHC i zdjales glowice razem z walkiem na niej zamontowanym to nie widze przeszkod w takiej regulacji

jesli jednak jest to pusta glowica z zaworami to trudno na niej cokolwiek regulowac

reguluje sie gdy tlok jest w gornym punkcie ale w momencie przejscia ze sprezania na prace
jesli trafisz na gorny punkt wydech/ssanie to nie trafisz w odpowiednie miejsce i jeden z zaworow bedzie zle wyregulowany

najlepiej to robic na mijanke

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-13 08:38:15 /


buhahahaha...trojkat...!!!!..jak chcesz regulowac zawory np. w 2.0v6...na zdjetej glowicy...buhaha...powodzenia!!!!
...jesli tak regulujesz u siebie..to chyba masz problem..:))..ale pewnie ty masz juz hydraulicznie regulowane...

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-13 18:54:23 /


Trójkąt wyraźnie napisał, że chodzi o rzędowkę, a nie o V6. Czytaj uważniej.

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-13 19:05:07 /


zwracam honor....przeoczylem....sorki...:))..pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-13 19:42:47 /


Jakich dokładnie kluczy potrzebuję, żeby wyregulować zawory w 2.0 R4?
Z góry dzięki

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-04 11:56:04 /


10 (sztorcowa najlepiej) do odkręcenia kapy,
15 płaska,
19 płaska,
szczelinomierz,
ew. 13 do odkrecenia gaźnika, żeby był lepszy dostęp.

Powodzenia

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-04 12:13:26 /


Dzięki. A powodzenie się przyda, to mój debiut :)

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-04 13:18:30 /


A czy nie jakies calowe 18 z hakiem, zamiast 19 ??

Mysza liil (EM) / 2006-02-04 15:16:36 /


Mysza, nie kracz!!
:P

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-04 15:20:18 /


We wszystkich Pinto jakie mi się dotychczas trafiły była kontra na 19.
A do Młodego jeszcze uwaga, by te klucze (15 i 19) były solidne, bo knykcie se pozbijasz i naklniesz się nielicho, a nie wyregulujesz tych zaworów. Do niektórych podejście jest na tyle kiepskie, że trzeba "lewą" stroną klucza kręcić i jak bedzie on lichy, to się rozegnie, albo nakrętkę obemknie :(
A szczelinomierz wkładaj pomiędzy krzywkę wałka a dźwigienkę.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-04 16:06:45 /