logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » sklepy,warsztaty,fachowcy » do zrobienia - Hamulce Gliwice okolice Śląsk

do zrobienia - Hamulce Gliwice okolice Śląsk

Sciągało mnie na lewo przy hamowaniu + miałem zapowietrzone hamulce,
odpowietrzyłem, nie trzeba już pompować hamulca ale! nadal mnie ściąga na lewo :(

Potrzebuje namiar na kogoś kto by mógł pomóc, jakiś warsztat i mi tego nie spartolić

Tom'ash Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-05-25 23:58:26 /


To jest bardzo prosta sprawa;). Polecam http://www.capri.pl/page/1869

Warto zrobic samemu i zdobyc troche doswiadczenia;)

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-05-26 00:08:49 /


możesz mież zawias wywalony i przy hamowaniu zmienia się nieco geometria jednej strony, to niekoniecznie hamulce.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-26 00:24:56 /


artykuł widziałem :) nie skombinowałem sobie placu na rozbiórke, więc sam się za to nie zabiore

No właśnie może i to nie są hamulce, chciałbym żeby ktoś bardziej wprawny to obejrzał... Jak narazie to ostatni mechanik z którym miałem doczynienia stwierdził, ze moze płyn po odpowietrzeniu musi się ułożyć :/ i przez to mnie ściaga. Troche naciagana teoria?

Tom'ash Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-05-26 08:22:27 /


Obstawiam drążki kierownicze, a szczególnie lewy.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-26 08:39:27 /


A ja obstawiam gumy drążka reakcji wahacza w kołysce.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-26 09:57:11 /


Proponuję wsadzić zad w samochód i podjechać do najbliższej stacji kontroli pojazdów po czym poprosić diagnostę o przepuszczenie samochodu po "ścieżce" (tej samej co przy przeglądzie okresowym).

Zapłacisz za to parę złotych i dostaniesz dokładny raport co jest nie tak w zawieszeniu, układzie kierowniczym i hamulcach - dowodu rejestracyjnego Ci nie zabierze - a na twój problem może składać się kilka usterek.

Dzięki temu będziesz wiedział co masz faktycznie do roboty - bo praktycznie jak ruszysz przedni zawias to musisz zrobić potem geometrię więc lepiej zrobić wszystko co jest i później geo... niż po kawałku i za każdym razem geometria.

Zobaczysz czy hamulce równo biorą itd... a jeśli wszystko gra to może być też zła geometria (tak na marginesie - geo może się spaprać nawet po wjechaniu w solidną dziurę).

Przynajmniej ja bym tak zrobił.

Pozdrawiam
Wojtek

Swirus71 / 2009-05-26 14:25:44 /


nom i tak zrobie -> zobacze co wyjdzie na przegladzie, bo wlasciwie to nie mam pojecia co w nim "piszczy" bo poprzeni wlasciciel powiedział mi tyle ze: "no amortyzatory wymieniłem, nic wiecej nie trzeba było robić!"

dzieki za odpowiedzi i pozdr

Tom'ash Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-05-26 16:38:59 /


zgodze sie z zapkiem gumy drazka reakcyjnego

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-05-26 18:21:21 /


byłem na stacji kontroli i się dowiedziałem że:

30% słabiej hamuje prawy hamulec, czyli zacisk do rozebrania

wyparowała guma stabilizatora, ale to powinno robić nic wiecej jak stuk?

Może głupie pytanie, ale gdzie te gumki kupie? Iść i poprosić o jakąś "podobną"?

daje zdjęcia, może coś wypatrzycie ;)

Tom'ash Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-05-27 18:33:43 /


Gumy kupisz pewnie u Chudera - ze strony ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-05-27 19:59:56 /


Co do hamulców - najlepiej zrób od razu obie strony - reparaturki do zacisków nie kosztują majątku (jakieś 15-25 zł za szt). Jeśli chodzi o gumy też uważam że najlepiej jak już się za to bierzesz to wymienić wszystkie (pewnie też majątku nie kosztują).
Co do zakupu części podaj mi dane samochodu (na priv) model, rocznik, silnik itd oraz swoje namiary - sprawdzę ceny w InterCarsie (a mam tam rabat) i mógłbyś to odebrać w Sosnowcu w przyszłym tygodniu.
Pod oknem mam też kanał (DUŻY) gdzie można do swobodnie zrobić. (tyle, że do zacisków to przydaje się imadło.

Swirus71 / 2009-05-27 21:37:32 /


Do regeneracji zacisków to oprócz imadła, bardzo się kompresor przydaje, no chyba że ktoś lubi tracić płyn hamulcowy, to też można skutecznie tłoczek wyciągnąć z zacisku ;)

Abo!GOP! Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-05-28 17:15:50 /


Dokładnie ;) ja właśnie tak wyciągałem tłoczki... miska pod zacisk i po pedale hamulca... ale tego płynu (przynajmniej w escorcie) aż tak dużo się nie traci...

Ale warto jeszcze dokupić pastę do tłoczków (w małej tubce - z wyglądu przypomina wazelinę) i smar "miedziowy".

Swirus71 / 2009-05-28 19:56:53 /