logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » koła rozrządu

koła rozrządu

mam pytanko jakie są punkty na kołach rozrządu i gdzie muszą być ustawione względem siebie, dodatkowo sprawdzając z lampą zapłon można było ustawićtylko na punktach biorąc (iskre) z 6 cylindra co może byćtego przyczyną, kable podłączone ok sprawdzałem z drugim silnikiem, objawy takie ze 2.8i ma 150 km a ten zachowuje sietak jakby połowe stajni uciekło z zagrody, bo można objechać go 2.0v6 nie bierze oleju, a ciśnienie rzędu 7.6-8.1, morze być przestawiony rozrząd?? pozdrowionka, proszę o szybka odpowiedź , bo jutro rano zaczynam to robić

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-20 18:43:19 /


jedno z kol ma odcisnieta kropke na zebie, a drugie pomiedzy dwoma zebami, kropki musza sie zetknac

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-20 18:51:17 /


uuuu..to juz kiepskawe cisnienie...:(...pochodzi ale to juz nie to...
a ust. rozrzadu tak jak mowi camaro..pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-20 19:02:01 /


ok dzięki, ale coś mnie gryzie z tym zapłonem jakby całośc względem wału beła przestawiona o 60' do tył

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-20 19:06:02 /


kolo rozrzadu na wale ma 2 znaki, taka fabryczna pozostalosc po silnikach v4 do ustawienia zazebionej trzecim kolem przeciwwagi... Ma byc ustawione tak, zeby kliny kol duzego i malego byly naprzeciw siebie, czyli na wale klinem w gore, a na rozrzadzie klinem w dol.

Mysza liil (EM) / 2004-02-20 19:42:14 /


musisz miec jakies stare kolo, ktore bylo wyprodukowane za czasow V4
nowsze kola nie maja zadnego innego znaku

zreszta te punkty nawet jesli sa dwa to chyba sa zrobione tak zeby sie nie pomylic czyli w odwrotny sposob, kolo ktore ma dwa powinno miec jeden na zebie a drugi pomiedzy, ale to tylko moje gdybanie

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-20 20:38:53 /


a co myslicie o tym że zapłon na lampie dopiero mo,zna ustawiać na 6 a nie 1 cylindrze?? bo dla mnie jest to conajmniej dziwne, i wskazuje na żle spasowane koła??

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-20 20:51:27 /