logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » regulacja zamków drzwi granada

regulacja zamków drzwi granada

wymieniłem ostatnio uszczelki drzwiowe w swojej granadzie mk2a na nowe używane, i niestety drzwi teraz się nie domykają, regulowałem tym ryglem przykręcanym na 4 śruby do nadwozia ale z mizernym skutkiem, czy oprócz tego jest jeszcze jakaś inna regulacja np. na zawiasach drzwi?

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-21 14:15:46 /


a uszczelki wymieniłeś na przedliftingowe czy na poliftingowe?

Śpiochu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-21 15:46:05 /


nie wiem, nebel mi jakieś do zbiorniczka i innych gratów dorzucił, a to jest jakaś różnica?

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-21 15:54:15 /


wydaje mi się, że po są chyba grubsze plus welurek te sprawy a przed takie delikatniejsze, cieńsze, może wrzuć foto przy okazji

Śpiochu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-21 16:01:07 /


przedlifty tez miały welurek (niektóre) Ostatnio robiłem przekładkę uszczelek z przed- do po-lifta i wszystko gra.

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-21 16:49:20 /


Arku, welurek i tak jest od wewnętrznej strony, więc on nie przeszkadza, tak tylko o nim wspomniałem, a jeśli moja teoria jest słuszna to w Twoim przypadku przełożenie cieńszych uszczelek w miejsce grubszych się sprawdzi, zresztą co tu może być nie tak, skoro kolega nic nie kombinował, a dopiero po zmianie uszczelek drzwi przestały się domykać

Śpiochu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-21 17:32:59 /


Hmm jak dla mnie to normalna rzecz.Musisz rygiel zamka przestawić troszkę do siebie i powinno być ok.Ewentualnie sprawdz czy drzwi równo siedzą w otworze drzwiowym bo jeśli nie będą równo siedzieć to grubsza uszczelka (jeszcze nie wygnieciona)będzie opór stawiać i powodować niedomykanie się drzwi.

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-07-21 21:00:14 /


Ja do mkIIa założyłem nowe uszczelki z welurkiem od nowszej granady i były identyczne objawy. Regulacja zamków i rygli pomogła tylko w przypadku przednich drzwi. Tylne wystawały poza obrys auta. Uszczelki wymieniłem na mkIIa też z welurkiem i nie było tego problemu

Heron / 2009-07-21 21:44:09 /


Hmm... Nie spodziewałem się kłopotu. Uszczelki są od mk2b zwykłe L-kowe.

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-22 12:04:10 /


nebel drzwi kierowcy udało mi się w miarę wyregulować, na drzwiach przednich pasażera sie poddałem, wczoraj sprawdziłem organoleptycznie ze w granadzie mk2a jest regulacja na zawiasach i pamiętam że te drzwi pasażera kiedyś ściągałem i pewnie ustawiłem je na tej zużytej uszczelce. I z tego co sprawdziłem to uszczelka L-kowa jest taka sama jak moja L-kowa przedliftowa. Dzisiaj będę dalej walczył z tymi drzwiami - wieczorem zdam relację.

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-22 12:26:47 /


no to czekam z niecierpliwością ;)

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-22 15:13:27 /