logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Silentblocki i s-ka....

Silentblocki i s-ka....

Mam mały problem...moje przednie zawieszenie(Granada) jest już mocno wypracowane,więc zabrałem się za remont drugiej kołyski by później to podmienić kupiłem łożyska,amorki i końcówki gałek zostało mi do zakupienia jeszcze silentblocki oraz swożnie do nich(te długie, takie szpilki) i właśnie o nie mi chodzi byłem w sklepie forda i wszystko ładnie pięknie są od ręki tylko że taki zetsaw kosztuje 120pln/strona czy są jakieś zamienniki(tańsze) lub czy np. można dobrać takie rzeczy od innego tańszego autka...a może ktoś ma dostęp do takich rzeczy wtedy proszę o kontakt....dziękuję

gilmor / 2004-03-16 17:10:29 /


Jesli chodzi Ci Glimor o silientblocki wahaczy gornych (2 na strone), ja zakladalem od jakiejs lady, sprawuja sie dobrze, ale nie jest to taka prosta sprawa z przelozeniem :( Majac gorny wahacz, zostawiasz oryginalna tuleje zewnetrzna starego silientblocka, w ktora pasuje na wcisk tem wspomniany od lady (2107). Jeszcze jedna sprawa- tulejka wewnetrzna w ladowskim jest na srube 12, a w fordzie jest 14, wiec ja przeciskalem oryginalna fordowska wewnetrzna tulejke silientblocka. Jest troche roboty i wymaga to odrobiny wprawy i poteznego imadla jako prasy, ale zaleta jest radziecka rwalosc tego rozwiazania, oraz niewatpliwie cena, gdyz za 1 sztuke takiego silientblocka od lady trzeba zaplacic okolo 5 PLN :) Czyli 20 a 240 to troche roznica... Poszukaj jeszcze wsrod polskich producentow elementow metalowo-gumowych. Jest taka firma tedgum, maja niby w katalogu po ok.30PLN taki silientblock do grani, ale jak do nich napisalem, to stwierdzili ze pozycja jest tylko katalogowa :(. W Poznaniu jest jeszcze jakis producent takich gumoblaszek, moze wiecie cos??

PS Te dlugie szpilki mam, jak chcesz to wal na priv.

Mysza liil (EM) / 2004-03-16 18:30:02 /


w luboniu k/poznania tez jest firma chyba "TEMPRA" - robia elementy stalowo gumowe do all car marek ale czy akurat beda mieli to co potrzebujesz i za ile zapytam przyszlego tescia bo tam robi........pozdro

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-09 22:23:29 /


Wiecie,że w sklepie forda silent blocki kosztują 20 zł/szt i ja się właśnie na nie zdecydoewałem

gilmor / 2004-04-10 10:25:58 /


kypuj podrobki najwyzej za rok bedziesz wymienial drugi raz

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-10 10:46:26 /


to fakt sam sie przekonal;em ze lepiej wydac wiecej ...i jezdzic dluzej niz "chwilowo "oszczedzic ale potam znow wymieniac i placic..:)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-10 13:14:10 /


Koszt to nie sama część - bo najwyżej zaoszczędzisz 30 do 60 zł na kole, ale czas i robocizna, a dla wielu i kasa za wymianę. Sam wymieniałem w Taunim silentbloki 2 razy z tyłu i raz z przodu i dopiero na oryginałach dało radę zrobić rok po Warszawskich dziurach. W Taunusie to była różnica 60zł podróbka czy 90zł oryginał za koło - jak dla mnie śmieszna oszczędność żeby wymieniać to za pół roku.

314TeR Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-10 14:54:01 /


Piotrze, to znaczy ze dopiero rok jezdzisz na oryginalnych czy dluzej nie wytrzymaly??(ta druga czesc pytania to oczywiscie zart)
pozdro!!

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-16 13:50:48 /


Silentbloki zostały wymienione pomiędzy majem a lipcem 2001 roku. Do tej pory są w moim byłym Taunusie którym obecnie jeździ Helena w Łodzi i wiem, że do tej pory ich nie zmieniała, bo nie było potrzeby.

314TeR Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-16 19:45:15 /


Helo Panowie, To jak z tymi silentblockami? Jakiś adresik sklepu albo coś, ktoś je już kupił? Motorcraft czy jaiejś innej maści?

banol / 2004-11-18 15:15:59 /


Jest taka firma która nazywa się TED-GUM.Mają w swojej ofercie gumowe elementy zawieszenia do np.Granady.Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z produktami tej firmy?Rozważam wymianę tulei w tylnych wahaczach i nie wiem czy ryzykowac.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-02 10:44:59 /


nie ryzykuj, kup orginał :) chyba że bardzo lubisz dla zabawy rozbierać co chwile zawieszenie :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-02 12:44:00 /


Własnie dlatego,że nie chcę dla zabawy rozbierać zawieszenia pytam czy ktoś coś wie na temat tamtych produktów.Jak ktoś ma namiary na oryginały w normalnej cenie to bardzo chętnie skorzystam.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-02 13:06:15 /


tedgum czy tadgum założyłem kiedyś do taunusa na przód.. na 2 miesiące :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-02 15:27:38 /


napisz ktorych konkretnie potrzebujesz

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-02 15:59:05 /


Ja kupiłem TedGum'a do Taunusa ale tylko gumy pomiędzy silnik i łapy :) Reszta zakupiona w całości u Chudera. Mija rok i wszystko jest w 100% sprawne :)

a_patch Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-05 10:32:08 /


Pociągne temat dalej bo w kwestii oryginałów do Granady cisza.Chciałbym sie spytac doświadczonych Grandziarzy co myślą na ten temat.Podobno pasuja tuleje ze Scorpio,ale z tego co widzialem na fotce to zewnętrzna tulejka jest pełna a nie taka jak w Granadzie.Może to mieć wpływ (tak myślę)na głośniejszą prace tylnego zawieszenia.Wewnętrze tuleje odzyskałem,zewnętrznych niestety nie.Musiałem użyć przemocy do wydobycia.Mam jeszcze inne wahacze z których mogę wyciąc tulejki zewnętrzne.Jak myślicie,zakładać nówki ze Scorpio czy oryginalne stare ?

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-21 12:04:00 /


Nikt nie odpowiada,a ja informuję że temat nie aktualny.Będę miał poliuretany :)

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-27 22:04:37 /