logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » 3M » Ptasiek sławny ;)

Ptasiek sławny ;)

Yo!

Nawet nie wiedzieliście jakiego sławnego kolegę tam macie, a w zasadzie jaki sławny jest samochód Ptaśka ;)

http://www.epoznan.pl/index.php?section=news&subsection=news&id=15723 (polecam foto)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-23 04:51:01 /


hehe i obok jeszcze stoi chyba caprik dirka :>

Cinekas 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-23 07:15:28 /


Niemniej jednak treść artykułu może zmartwić posiadaczy aut na żółtych blachach..

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-23 08:30:30 /


Bo to tak jest, "wadza" musiała zlikwidować przeglądy dla aut sprowadzonych to dała stacjom diagnostycznym prezencik w postaci przeglądów zabytków i motorowerów. Tym sposobem rząd zarżnie wszelkiego typu plenerowe akcje muzeów, bo teraz wystarczyło tylko kilku kierowców i OC żeby przestawić autka z magazynów na świeże powietrze a teraz dodatkowo potrzebna będzie cała skomplikowana operacja logistyczna (żeby autka przetransportować lawetą lub żeby zrobić wszystkim przeglądy).

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-23 09:58:58 /


Ale zdaję się, że prawo nie działa wstecz i te które maja już "wieczny przegląd" bedą go miały? Czy jeszcze mam dowód wymienić i przeglądy wbijać??

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-23 10:53:35 /


Bobik a Ty masz jakiś specjalny dowód rejestracyjny? Bo ja mam zupełnie normalny z miejscami na przeglądy tylko w pierwszym okienku mam pieczątkę i napisane BEZTERMINOWO.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-23 11:04:13 /


czy te ch.....e moga w końcu wymyśleć coś dla ludzi, a nie przeciwko nim??? Wszyscy i wszystko na przeglądy, a od rowerów i wrotek podatek ekologiczny!

Już to widzę jak koleś pojedzie Tatrą z 1926 roku na ścieżkę zdrowia. Niech mu zmierzą skuteczność czegokolwiek, albo poziom decybeli (przy odpinanym wydechu) ... paranoja 8(

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-23 11:11:13 /


Nie wiem jaki mam dowód, bo go jeszcze nie odebrałem z WK:) A to przyczepki też maja mieć przeglądy, bo tu akurat by się niektórym przydało;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-23 11:58:26 /


W Polsce niestety prawo działa wstecz :-P. W tym przypadku też. Ustawodawca "wspaniałomyślnie" przewidział roczny okres dostosowawczy więc do 22.09.2010 można jeździć na pieczątkę "bezterminowo" a potem trzeba przeglądy robić.

Jak by się nie obracać zawsze dupa z tyłu. Rząd to wie...

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-23 13:28:56 /


Jestem slawny !!!

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-23 18:30:05 /


Buahaha, no to ładnie :) Zawsze rzygałem na te żółte blachy. Nie mam i nie będę miał w żadnym aucie. Współczuję tym którzy się na nie zdecydowali, zachęceni bezterminowym przeglądem...

Mysza liil (EM) / 2009-09-24 06:27:57 /


Żadna to zachęta ten przegląd bezterminowy. W sumie jak to sobie przemyślałem to powinni wszystkie auta sprawdzać zabytkowe co roku. Przede wszystkim kontrola oryginalności - porównanie stanu obecnego z biała kartą. Jak ktoś wstawił na przykład gaz to od razu zgłoszenie do konserwatora i wjeb od diagnosty gumową pałką:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-24 07:22:10 /


a jak gaz jest akcesorium z epoki ? :D haha joke

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-24 08:11:26 /


zachęta, jak zachęta ... ale jeszcze nie słyszałem o żadnym nowym przepisie, który by ułatwił coś posiadaczom starych aut, czy zabytków. Wręcz odwrotnie, co chwila ktoś chce się im dobrać do kieszeni i utrudnić życie.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-24 09:51:31 /


dredzioch w sumie poza oczywistym względem oryginał nie oryginał teraz będzie można prawie całkiem legalnie mieć gaz w zabytku (ja nie chcę od razu mówię).
Do tej pory teoretycznie nie bylo przeciwskazań, ale nie było miejsca w dowodzie na stempel diagnosty w myśl przepisu o obowiązku corocznych przeglądów instalacji gazowej (odbywała się zabawa w ciuciubabkę z policją). Teraz będzie miejsce i jedynym bastionem w walce z gazem będzie konserwator zabytków.

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-24 09:58:08 /


Jak nie było miejsca na stempel?? Ja mam normalny zupełnie dowód w capri i tam są zarówno miejsca na przeglądy jak i adnotacje diagnosty. Czy źle wydali mi dowód rejestracyjny?

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-24 10:36:19 /


Amator, to dlatego, że w Polsce każde auto powyżej 10 lat to już w rozumieniu wszystkich (chyba oprócz nas) złom. Smutne ale prawdziwe. Wielokrotnie mijam na ulicy Żuki, Polonezy i jakieś zdezelowane Golfy które nie wiem jakim cudem jeszcze jeżdżą i ich właścicieli albo diagnostów, którzy ich wypuścili na drogi powinni powiesić za jaja. Przez takich ludzi my później musimy się użerać.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-24 11:10:11 /


Amator bo przesz ludzie wychodza z załozenia że takie zabytki to kilkaset tysieczne sprawy! Ja np usłyszałem ze mój były czerwony TCII kosztował koło 80tys ;) Wiec tez moze "pomysł" że siano na fure jest to im tez cos sie nalezy!

Cinekas 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-24 11:19:06 /


i tak dobrze, że stajemy się coraz bardziej zorganizowaną społecznością. Jest coraz więcej klubów, entuzjastów starej motoryzacji, wydawnictw, imprez. I tak trzeba trzymać. Inaczej już dawno płacilibyśmy po 5 tyś podatku ekologicznego, po 4 tyś. dodatkowych ubezpieczeń, jaździlibyśmy na 10 przeglądów rocznie ... żeby w końcu paść i kupić jakiegoś plastikowego śmiecia u dilara. Bo o to tak naprawdę chodzi.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-24 12:55:51 /


O i moje auto też. Teraz się upomnimy o pieniążki za umieszczanie wizerunku naszych aut bez zgody i będziemy bajońsko bogaci :-D

dirk Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-24 13:44:41 /


A ja bym poważnie tak zrobił !!

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-24 13:50:51 /


bez przesady, jezeli zdjecie jest wlasnoscia serwisu to chyba moga je publikowac, mogli by jedynie tablice zamazać.

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-24 13:54:49 /


kochas ale nie zrobili :P

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-24 14:28:34 /