logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » magiel+końcówki

magiel+końcówki

Pojawił mi się ostatnio pewien problem, przełożyłem sobie magiel z jednego kapcia do drugiego, kupiłem nowe końcówki dróżków kierowniczych, i co się okazuje te drążki z maglu są za krótkie. Nie moge za żadne skarby zbieżności ustawić bo brakuje gwintu , drążek się wykręca i lipa. A w poprzednim kapciu starczało.
No i teraz nie wiem,czy zrzucać gumy na maglu i próbować przeżucić drążki kierownicze, czy może są jakieś dłóższe końcówki tych drążków z takim samym gwintem od jakiegoś innego modelu??
Niewiem, pomózcie..........

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-25 00:31:17 /


moze to magiel od jedynki?

porownywales koncowki z tymi starymi? czy sa identyczne? tak samo calkowita szerokosc tego magla razem z drazkami z tym starym?
ludzie czasami zakladaja jakies dziwne drazki

sprawdz wszystko jeszcze raz, moze cos zle zmontowales

jakis czas temu znajomy wlozyl koncowki od gory zamiast od dolu do zwrotnic, nie zauwazyl ze stozki nie pasuja i drazki tez musialy byc za krotkie ;)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-25 01:30:30 /


To jest magiel od jedynki, bo ja go wkładam z jedynki do jedynki. Tylko że tak, cały przód :belke ,wachacze, mcpersony,chamy piasty i ten właśnie magielwyjołem jako całość z białego i rozkręciłem, zregenerowałem, i wsadziłem do złotego. Jedyne co nie pasuje to właśnie w/w problem. Końcówki są identyczne jak te stare ze złotego, a nie pamietam jakie były pierwotnie z białym, czyli w tym zestawie.
Możliwe że ktoś wsadził tam jakieś dziwne drążki kierowniicze, jakieś za krótkie i pasowało by dać troche dłóższe końcówki drążków, tylko od czego by podeszły??
Albo dać dłuższe drążki, tylko nie wiem czy dużo jest roboty z przerzuceniem takich drążków w kapciu.

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-25 09:43:30 /


drazki wymienia sie latwo
luzujesz manszete (gumowa harmonijke) i pod nia jest przegub drazka, kulka drazka jest przykrecona do listwy za pomoca kieliszkowatej nakretki z kontra
pod spodem masz teflonowy grzybek ze sprezynka ktory sobie od razu wymienisz (mam nowe)
na razie zdejmij manszete i koncowke, zmierz jakiej dlugosci jest drazek od srodka kulki przegubu do konca gwintu

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-25 16:57:16 /


oki dzieki, będę z tym walczył ja tylko wyrwe się z tej warszawy do domu. Pewnie dopiero na święta:(

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-25 17:37:28 /


Jesli sie nie myle to miedzy ta kontra a kieliszkowata nakretka jest wbity maly "koleczek" (forma zabezpieczenia), ktory trzeba chyba rozwiercic bo inaczej mozna zepsuc gwint- przynajmiej u mnie bylo cos takiego. Pozdrawiam

Wolff(miłosz) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-25 20:39:23 /


bolce sa nie we wszystkich przekladniach, nie wiem od czego to zalezy, ale spotkalem sie znakretkami bez otworu

trzeba je rozwiercic bo nie sa na wylot, mozna wbic pozniej kawalek gwozdzia ale mam nowe bolce

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-25 22:04:24 /


Podepne moje pytanie tutaj. będe wymieniał drążki, końcówki, jakies spręzynki i plastikowe dzyndzle w maglownicy. Juz wiem co i jak wymienić, ale ponoc najłatwiej to zrobić wyjmując cały magiel. I teraz. rozpinam drążki, odkręcam cztery śruby przy obejmach maglownicy na belce i co dalej? jak rozpiąc reszte? Pytanie moze głupie, ale już mam dość odkrywania tajników capri samemu. Dzis chciałem wymiecic gumy stabilizatora, to raz ze kupiłem złe, dwa ze wyjmując stabilizator rozpiepszyłem gume wachacza, a trzy ze wgniotłem drzwi gdy samochód spadał z dwóch podnośników ........

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-06-29 18:06:18 /


Odświerzę nieco temat.
Mam pytanie niby proste ale przetrząsnąłem forum i nic nie znalazłem,a nie chcę zakładać nowego wątku.
Jaką średnicę i skok ma gwint w końcówkach drążków kierowniczych w capri Mk II/III????
Wydaje mi się że jest to calowy bo metryczne 1,5 ani 1,25 mi nie pasują.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-29 14:44:32 /


No właśnie,niby proste pytanie a nikt nie wie....
Kurczę capri zawsze pozostaje zagadką:)

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-02 09:53:45 /


Podaję dla zainteresowanych:
Gwint w końcówce drążka kierowniczego/drążku:1/2X20.
Czytaj:Pół cala razy 20 zwojów na cal.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-01-20 22:05:25 /