logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » czarny matowy lakier na MKIII

czarny matowy lakier na MKIII

jak myslicie?
na sloncu nie trafi go szlag?
taki mi najbardziej odpowiada ale chetnie poslucham waszych rad.

r192 / 2004-03-27 02:57:50 /


spokojowy jest ,jak dotąd chyba nikomu nic sie z nim nie porobiło ... ale ja sie ni znam .

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-27 11:23:08 /


"forda mozna miec w kazdym kolorze...pod warunkiem ze jest to kolor czarny"...
H.F.
...no a ze matowy to nie boli...:)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-27 13:00:16 /


Pytanie..?? lubisz auta czyste?? piękne.. klasyczne... czy masz coś w sobie z Mad Maxa?? brud syfff i w ogóle hardcore..?? ten lakier jest dla ludzi dla których wygląd zew. jest na drugim lub dalszym miejscu po mechanice , tuningu mech. itd.
generalnie strasznie sie go czepia brud, myje sie go fatalnie - najlepiej nie myc wcale wtedy wygląda lepiej no i wszystkie gadzety typu chromy i inne sprawy beda kiepsko wyglądały w towarzystwie matu...
co do słonca to ja osobicie nie mialem problemow ale klima by sie przydała:))
Pozdro

jagoolmk2 / 2004-03-27 16:44:35 /


jagool...co ty wlasnie chromy przy macie zajeb....wygladaja...:)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-27 17:55:05 /


A ja sie zgadzam z przedmowca. Mat ma raczej kiepski wyglad w połaczeniu z chromem, i jest fatalny w utrzymaniu. Mialem kiedys motocykl wymalowany na taki kolor. Ladnie wygladal najdalej przez pol godziny od czyszcznia ,jesli stal w garazu, lub piec minut jesli sie nim gdzies wyjechalo. Strasznie siada kuz na nim. Ale zajebiscie ten kolor wyglada w polączeniu z detalami polakierowanymi na kolor szrego lub jasno szarego metalu, srebrny metal albo stalowy. Albo innym odcienu tych kolorow. Fajnie tez wygladaja wstawki w potaci prostych jednokolorowych grafik w tych kolorach. Ogolnie zecz biorac mat jest doskonala baza do szalenstw lakierniczych. Grunt tylko zeby nie przesadzic.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-27 18:39:03 /


Acha. Na sloncu szlag o nie trafi pod warunkiem ze bedzie to fachowa robota a nie zemsta pijanego lakiernika. Ale to sie tyczy wszystkich lakierow we wszystkich kolorach :))

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-27 18:42:32 /


motocykl to troszke inna sprawa...malo powierzchni do lakierowanie...ale szkoda ze nie mam zdjec taunusa mojej dziewczyny...wlasnie czarny mat i te chromy..:)..(ghia)......ale fakt ze sie cholernie szybko brudzi...:)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-27 18:44:51 /


>Mat ma raczej kiepski wyglad w połaczeniu z chromem,



jak dla mnie wygląda bombowo.. i pasuje zajebiście

>i jest fatalny w utrzymaniu. Mialem kiedys motocykl wymalowany na taki kolor.

tak jest jeśli jest to słabej jakości lakier .. jakiś renolak czy coś podobnego..
jeśli czarny mat jest dobrze położony i jest to conajmniej akryl, to lakier w utrzymaniu jest taki jak każdy inny.. jest gładki można go polerować i woskować.. i mimo to jest nadal matowy...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-27 18:54:28 /


buuha...."..i mimo to jest nadal matowy..."..hehe to mi sie podoba...:)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-27 18:58:13 /


mimo to ... :)) wypoleruj renolak czarny matowy.. i potraktuj woskiem to już matowy nie będzie :)))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-27 19:02:49 /


eee renolak nie taki zły ;) papaj chyba takim malowalismy ;)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-27 19:14:39 /


OK ale dla mnie mat to nie zajebiscie położony za pare tysi lakierek akrylowy tyle ze matowy tylko poprostu zwykły prosty MAT:) taki syfny i nie do polerowania czy woskowania...ludzie... mat to mat a nie perła...
wygląda na to ze niedługo bedziemy rozróżniali pare rodzajów matowych furek "ładnych" i "brzydkich".
według mnie mat najlepiej wychodzi ze spreju, dwuch max trzech podchmielonych gosci w garazu pare puszek spraju i fura do malowania - efekt:) było widac...:)
ale oczywiscie to wszystko rzecz gustu i jedyne w czym mozemy sie zgodzic to fakt ze jest to lakier trudny w utrzymaniu czystkości.:)
Pozdro
no i jeszcze można go kłaść wałkiem:)))

jagoolmk2 / 2004-03-27 19:23:23 /


dzieki chlopaki
z Mad Maxa mam najwyzej szajbe, brudu nie lubie
a auto pomaluje na mat, widzialem zdjecia, dla mnie jest ok
balem sie o slonce i zdaje sobie sprawe, ze lakiernik musi byc konkretny

r192 / 2004-03-27 19:24:21 /


....z pedzla tez...:))
ale malowanie lakierem z puszek (pare to chyba bedzie malo..:) ) jest malo efektowne ...mam znajomego lakiernika tkory moze dorobic mi czarny mat ale tak matowy jak lakieruja kokpity samolotow zeby sie slonce nie odbijalo....bo jest mat i matowy mat...oraz wsciekle zmatowiony matowy mat...:D....i koszt tego np. na capri/taunus to ok 150-160 zl...ze wszystkim.....chyba nie duzo co?..:)
pozdro.....ale sie rozpisalem...:)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-27 19:28:33 /


jagoolmk2
wlasnie... to jest to !
o taki mat mi chodzi
auto na zewnatrz.... jakby nie skonczone, zaniedbane....
i jesli się brudzi w trasie, to niech bedzie i brudny
byle nie od kurzu w garazu stojac jako atrapa
pozdrawiam

r192 / 2004-03-27 19:33:03 /


hehe no wałśnie czyli podejście na tzw. śpoicha:)) podjeżdża fura na światła powgniatana, czarny mat, brudna bez zbędnych bajerków tylko to co konieczne, a mechanicznie prawie noowka i do tego potężny i mocny motor:)) tak właśnie takie coś lubie:)) przez chwilke tak jeżdizłem tym matowym 2.3 co miałem, z przodu byly zwykłe fele 5,5/13 a z tyłu 8/13 miny ludzi w "nowych" samochodach były zajeb..:)) zwłaszcza jak ja drugi podjeżdżałem na światła i dopiero po jakimś czasie zauważali tylne kapcie:)
Pozdro
Ps: sorry ale nie mam fury od jesieni i mnie juz nosi...

jagoolmk2 / 2004-03-27 19:39:28 /


> a auto pomaluje na mat, widzialem zdjecia, dla mnie jest ok
> balem sie o slonce i zdaje sobie sprawe, ze lakiernik musi byc konkretny

najpierw musisz takiego znalezc co ci to połozy, chyba wszytskie czarne maty były kładzone przez kilka obób podczas jakiejs imprezki taki urok tego koloru.

pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-27 19:43:39 /


Hahahha
No mnie tez nosi, bo swojej mam dopiero zdjecia
kupuje w trakcie remontu do 10 kwietnia bede mial w garazu
chce jak najwiecej zrobic sam, a czarny mat chcialem miec od zawsze
pod maska bedzie tylko 2.0 v6 ale troche sie pobawie, filtr, moze cos wiecej
jakis dobry wydech, w granicach zasobnosci portfela
zrobie ile bedzie mozna, no i uratuje Capri od zlomowania
a
i nie chce mercedesa

r192 / 2004-03-27 19:47:36 /


No ja tez mam w swojich dlugoplanowych planach :) pomalowanie dziobaka coupe na mat gdy tylko go kupie :),moze cos wiecej o tym lakiekrze zmatowiony matowy mat
do kokpitow samolotow? gdzie mozna takie cos kupic?

drugie pytanko to przy okazji na tych screenach u gory dwuch dziobakow ten z lewej ma inna maske(ma wiekszy i lagodniejszy garb) niz wiekszosc dziobakow,czy takie cos jest seryjne?

mitrov Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-28 18:22:40 /


to drugie to cortina a nie dziobak :)

a jaki efekt daje polakierowanie czarnego matu bezbarwym robil moze ktos cos takiego ??

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-28 18:35:33 /


bo ten dziobak po lewej to cortina obiego :)

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-03-28 18:37:17 /


Nie zgodzęsiez że chromowane dodatki źle wyglądają przy czarnym macie .
poza tym wcale nie wygląda on dobrze tylko wtedy gdy jest brudny . Mam Czarną Matową fieste mk1 z chromowanymi dodatkami i wygląda ona naprawdę spoko . Myję się jątrudno i najlepiej robic to odpowiednimi szamponami , lub auto woskować co jakiś czass ( wtedy otrzymujemy lekki półmat lub coś w rodzaju perłowego matu ;) ) Co do samego lakieru to ma on jeszcze jedną zaletę a mianowicie cenę :)

CzarnyMatowy / 2004-03-28 20:27:29 /


...efekt polakierowania matu bezbarwnym daje cos jakby czarne lustro....wg. mnie rewelacja...:)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-28 21:25:53 /


Hmm a masz morze jakieś fotki takiej kombinacji ( mat + bezbarwny ) ?
Za miesiąc będe malował całe autko więc może ...

CzarnyMatowy / 2004-03-28 21:31:17 /


niestety nie ...robilem tylko taka probe na wewnetrznej stronie tylniej klapy od taunuego....ale poprobuj ...efekt naprawde fajny...tylko musi byc naprawde matowy mat....i wogle lakiery dobrej jakosci..pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-03-28 21:39:56 /


A ja mam wrazenie ze mat + bezbarwny da podobny efekt jak czarny lakier tzw "bazowy" Nie wiem jak takie lakiery nazywa sie fachowo. Ale po polozeniu bazy jest ona matowa podobnie jak lakiery metaliczne , a po zalakierowaniu bezbarwnym daje lustrzany polysk.
Lakier bezbarwny ma za zadanie wytwozyc wazstwe przezroczysta która daje polysk, wiec kladzenie do na lakier matowy raczej mija sie z celem. To juz lepiej odrazu polozyc zwykly czarny albo w/w "bazowy" bo efekt bedzie ten sam. Natomiast mat zawsze moze sie pogrysc z bezbarwnym jesli nie beda takie same gatunkowo.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-06 15:45:12 /


kupujesz pare piwek , parę wałków , farbę i jechane!! Macik jest najlepszy !!

papajPeCeKa / 2004-04-11 11:30:08 /


tak mi sie nasunelo....czytajac post "tapetki"...i ogladajac nowy nabytek Bobika...

jedzie taunus mojego kumpla(niebieski)...i nic.....jedzie taunus (wizualnie b.podobny tez 2-d) mojej zony.....i co drugi przechodzien sie obraca....dlaczego?...glosniej chodzi..nie!...muza leci..nie!......

......bo jest czarny matowy...:D

auta w tym kolorze jakos budza respekt....ciekawe zjawisko w sumie.....
a jak jeszcze mloda laska prowadzi take monstrum..to juz woogle szok dla coniektorych..:D

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-19 07:37:32 /


zakrzak! masz rację . moja fieścinka choć sama w sobie dużo mniej atrakcyjna niż np capri lub taunus ale za to matowa , i już wiele razy miło mi się robiło jak ludzie z aut za 40 tyś patrzyli z ciekawością , albo gówniarze podchodzili i oglądali stojące na parkingu .

ps moja pani też ma niezłą zabawę jak pojadą we dwie na małą przejażdżkę ,no bo blondynka i w takim aucie ;)) . A najlepiej działa to na gogusiów w naddzwiękowych cinkłeciento lub tico lub na lowelasków z fotelikiem dla dziecka na tylnim siedzeniu .

Ojj dzieje się wtedy :)

CzarnyMatowy / 2004-05-19 22:39:16 /


przymierzam sie do lakierowania taunusa mk2 2d na czarny mat ale dach bede lakierowal na bialo i mam pytanie czy lakierowac dach i tylnie slupki tylko czy przednie slupki tez ?? jak by lepiej wygladalo?
pozdro
p.s. moze jakies fotki podobnego sposobu lakierowania??

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-16 14:45:26 /


Sory ale nie mogłem sie powstrzymać, musiałem sprawdzić hi hi
Leciej - mam nadzieje że nie masz pretensji że to z twojego Tałna skożystałem?
Wiem że powinienem spytać przed faktem ale to było silniejsze odemnie...;)
POZDRO

QRA MK1 / 2004-09-16 16:08:51 /


o dzieki wlasnie o to mi chodzilo :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-16 16:30:12 /


zawaliscie mi to sie podoba bardzo !!!!
wlasni chcialem swojego malowac tak ,juz bylem umowieony na blacharke ale wkoncu sie sprzedaje jutro !!!:)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-16 23:22:00 /


ma ktoś jakieś zdjęcia granady sedan polift w czarnym macie lub półmacie ? :>

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-10-25 18:31:25 /


Sołtys?

Konar / 2009-10-25 18:36:08 /


dzięki :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-10-25 18:40:05 /


http://www.capri.pl/car/3790

Czorny Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-25 18:51:29 /