logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » silniki o wysokim i niskiem stopniu sprężania

silniki o wysokim i niskiem stopniu sprężania

Cześć

Zastanawiam się właśnie jakie wartości kompresji powinny mieć nominalnie silniki o niskim i wysokim stopniu sprężania, szczególnie dla następującego przypadku:

2.0v6 OHV, kod silnika - NWN, moc nominalna 90 KM - niskie sprężanie (LC)

2.0v6 OHV, kod silnika - NYL) moc nominalna 90 KM - wysokie sprężanie (HC)


oraz jakie różnice konstrukcyjne wpływają na utrzymanie tej samej mocy silnika ?

Podobnie sprawa ma się z innymi silnikami forda, z tym że w tamtych przypadkach wraz ze wzrostem stopnia sprężania rośnie też moc. Wiele przykładów jest tutaj: http://www.capri.pl/garage/engine-settings

Pozdrawiam

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-26 11:21:42 /


Jak najbardziej mogą być te same moce, ale prędkości obrotowe mogą być inne. Zdobądz bardziej szczegółowe dane, lub dokopaj się do charakterystyk.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-26 12:06:27 /


No właśnie liczę na to, że ktoś z forumowiczów posiada takie dane, szczególnie nt. kompresji.

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-26 13:19:22 /


Jak robiłem remont swojego V4 ... HC o mocy 65 KM ... okazało się , że tłoki które zakupiłem mam od LC .... w katalogu występowały 2 pozycje tłoka różniące się wymiarem w którym znajduje się sworzeń ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-26 17:51:03 /


podpinam.
szukam sprzetu do pomiaru stopnia sprezania.
kupic za 6 dych czy cos lepszego?
amatorskie pomiary przez 10-15 lat,chyba ze watroba kleknie.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-12-05 02:33:43 /


Szukaj sprzetu raczej do pomiaru CISNIENIA sprezania, stopien sie liczy, a nie mierzy ;)
Powinien wystarczyc taki za 60, bo to przeciez manometr jest.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-12-05 08:16:13 /