logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » szybrdach w grani???

szybrdach w grani???

Mam pytanko?
Czy w Granadzie mkII (wersja L) były oryginalnie montowane szyberdzchy czy nie?
Pozdrawiam

bmantaj / 2004-04-14 15:58:15 /


zdarzały się

gilmor / 2004-04-14 16:12:19 /


to juz 3 post w tym tygodniu na temat szyberdachow!!!
czy nie mozna zadac pytania w jednym poscie???...bo jak potem chcesz poszukac na forum czegos konkretnego to trzeba szukac o jednym temacie w 50 postach...nonsens...!
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-14 16:14:21 /


No jasne ze sie zdarzaly :-) Mi tam sie zdarzyl :-) http://www.capri.pl/services/page.php?id=3f2e89ff8b030
Za to w GL-ce kiedys nie mialem szyberka :-(

Mysza liil (EM) / 2004-04-14 16:52:30 /


dolanczam sie do zakrzka !
sam mam problemy zeby cos znalezc bo sie wiele rzeczy powtarza

co do jeszcze weluksow

ale moze to lato ????

haha i kazdy chce miec na lato weluksa w swoim woziku

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-14 16:59:09 /


ojjjj a ja nie mam :(

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-14 17:00:58 /


Ja mam w Granadzie MkII szyberdach, IMHO idealnie taki sam (poza kolorem), jak miałem w Capri MkIII. Wszystko fabryczne.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-14 19:30:57 /


szyberek w Grandzi Mk2 jest taki jak w Capri Mk3 poza wielkoscia
listewki sa nieco dluzsze, pokrywa wieksza itp ale duzo drobiazgow identyczne
w Taunusie za to jest taki jak w Capri Mk1

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-14 19:37:43 /


Ok dzieki i sorki za "rozmnazanie" tematu...
Mozecie mi jeszcze powiedziec jak sobie poradzic z cieknącym szyberem???
Wiele razy juz go ogladalem i wedlug mnie i mojej rodziny
to nie powinno nic przeciekac.
A jednak...

bmantaj / 2004-04-14 19:44:55 /


a ja sie podłanczam pod wątek bo jakbym założył nowy na temat szyberdachu kilka osób by sie zagotowało.
wiec tak mam capri pojecia niemam jaki model wiem ze siedzi w nim 2.0 zarejestrowany był na 1.6 ale to juz odkreciłem, i jedyną rzeczą ktora o modelu może mowić to to że byla to napewno fałka (sądze po umieszczeniu zbiorniczka płynu spryskiwaczy i akumulatora) i że ma orginalnu szyberek nie szklany a zwykły metalowy z korbką. ktoś może mnie coś pwiedzieć cokolwiek na ten temat?? wiem że szyber był montowany w wielu wersjach i napewno wystepował jako opcja prawie we wszystkich, ale moze wiecie po czym powinieniem pozacz na co zwrucić uwagę??
i druga sprawa mam ten szyberek z korbką ale gałeczka na jego końcu niestety nie była mi dana może pasuje od czegoś coby wygladała dobrze i pasowała (i nie usicie pisać że pasuej od df-a tylko cza przyklejić na poksipol kolego prubował i zęby stracił ;) )
pozdro 4 all

grabasz / 2004-04-14 21:56:12 /


bmantaj: szyberdach fabryczny nie powinien cieknąć. Wbrew pozorom to dość skomplikowana konstrukcja, przeciekanie wody przez uszczelkę dookoła pokrywy to normalne zjawisko, ale woda stamtąd nie dostaje się do środka kabiny, tylko do czegoś w rodzaju prostokątnego korytka pod krawędziami, które ma w 4 rogach odpływy, stamtąd są poprowadzone gumowe rury do słupków, którymi woda spływa na jezdnię. Jeśli masz taki szyberdach i cieknie, to albo jest przerdzewiały, albo któraś rura odprowadzająca jest pęknięta, albo się zsunęła.

grabasz: wszystko czego potrzebujesz, wyczytasz z tabliczki znamionowej. Polecam czytanie strony http://www.capri.pl/ , a zwłaszcza http://www.capri.pl/garage/id-plates.php

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-15 14:03:28 /


jakbym mial czytelną tabliczke to bym sie nie pytal.... miestety jest zardzewiala walona młotkiem lakieowana w wzystko to kilka razy wiec niewiele sie da z nią zobić....

grabasz / 2004-04-15 15:11:10 /


No jak tak, to leżymy. Może jakiś super spec jak go osobiście prześwietli, to coś powie, ale to też mało pewne, bo prawie wszystko można przełożyć. Tak przez Internet to chyba nikt nie pomoże.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-16 15:24:56 /