logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » wycieraczki do mk III

wycieraczki do mk III

Chejka!!!jaka dokładnie powinna być długość piór w wycieraczkach,albo wycieraczek w 3-czce,bo ja mam pióra chuba z malucha i chce mieć oryginały>

pozdrawiam dj-m.i.c.r.o.n.

m.i.c.r.o.n. / 2004-04-21 15:30:13 /


Moze po prostu kup takie, na ktorych pisze ze sa do Capri III :-)

Byle nie TOYO, sa beznadziejne.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-21 15:34:36 /


ja kupowałem 48 cm bosh twin i lekko je przycinałem...bo dla mnie 45 cm były za krótkie

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-21 18:57:50 /


"Trochę" późna odpowiedź, ale lepiej późno, niż wcale. Polecam ALCA Special Graphit 380mm, w opisie nawet dedykowane "Capri 74-80".
Sprawdzone, u mnie pasują jak ulał. Pozdr!

Strzała Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-03 11:11:12 /


przyłączam się ponawiając jednocześnie pytanie pierwsze.

Jakiej długości powinny być wycieraczki przednie w Capri MkIII. Chciałbym kupić, ale dedykacja do Capri jest tylko na Toya, i rok temu takie kupiłem i nie jestem zadowolony. Na lepszych rzadko są takie egzotyczne pojazdy.
tak wiec:

1. Jaka jest długość wycieraczek do Capri MkIII

oraz

2. Jakie polecacie, tzn. czy te najdroższe są warte ceny, Bosh czy też inne podajcie swoje doświadczenia.

Piotra Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-21 12:07:37 /


Dlugosci nie znam, do tej pory uzywalem w Taunusie Motorcrafta - super byly; teraz mam Champion - rownie dobre (troszke mniej dobre ;) ale tansze cos 35zl paczka, mialem tez jakies wynalazki ze stacji paliw - przemilczmy je.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-21 12:44:39 /


Cze!!!
W moim katalogu z wycieraczkami jest napisne że do capri obie przednie 400mm a na tył 450mm.

urbek Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-21 13:11:17 /


Co do długości to nie mam pojęcia. Natomiast ja kiedyś zakupiłem wycieraczki boscha. Poniewarz "konstrukcja" jest w idealnym stanie wymieniam teraz tylko gumki (firmy gumaz lub gumpol...) Może nie wystarczaja na długo. Ale za taką cene to można je wymieniać choćby co dwa miesiące!!

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-21 13:34:55 /


Ja mam 38cm.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-21 15:00:25 /


Ma ktoś patent co by to badziewie sie od szyby nie odrywało przy jeżdzie z predkościami powyżej 80-100km/h? (spoilerki mnie nie interesuja)
i jeszcze jedno, założył moze ktoś silniczek, który potrafi machać w jakimś cywilizowanym tempie, i nie trzeba przerabiać połowy deski?
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-21 15:00:34 /


odgrzeje pytanie Coke
"Ma ktoś patent co by to badziewie sie od szyby nie odrywało przy jeżdzie z predkościami powyżej 80-100km/h? "

ja myślałem nad wymianą tej sprężynki co jest w ramionach wycieraczki bo te odrywanie sie wycieraczek to tak jakby po części jej wina. Z wiekiem się rozciągnęła i juz nie dociska jak trzeba, ale nie wiem z czego wyjąć taką co by tam sie wpasowała odpowiednio. Poza tym te śmieszne lotki na wycieraczki to to wogóle działa ? bo wygląda średnio i szkoda mi sie w to bawic jak efekt marny. Jakieś pomysły co zrobić żeby te wycieraczki dobrze przylegały ? Ewentualnie proszę o jakies propozycje jakie wycieraczki najlepiej sie spisują.

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-21 16:17:22 /


lotki działają, ale efekt marny ...

u mnie powyżej 100 dają taki opór że wycieraczki nie chcą iść z początku lub idą bardzo wolno a jak ustawią się pod kątem to wystrzelają jak z procy tak, że zawsze zastanawiam się kiedy się urwą ...

Pozatym skacze to po szybie tak czy siak ... najprostszy sposób na starcie szyby to zwolnic poniżej 100 :-) taki ogranicznik prędkości w deszczu heh

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-02-22 00:11:36 /


śmieszne lotki troche działają, granica przesuwa o jakieś 10-20km/h przy dużym szczęsciu o 30km/h, wymiana tej spreżyny o której piszesz teoretycznie powinna pomóc, jak wymienisz to daj znać jak zadziałało, bo u siebie musze to samo zrobić.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-22 23:24:47 /


Proponuję wymienić pióra wycieraczek(na jakieś markowe)... czym starsza/gorsza guma tym bardziej skacze po szybie :)

Wolff(miłosz) Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-25 12:37:27 /


u mnie nie skacze po szybie a nie dociska :) wycieraczki mam nowe i markowe :P

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-25 13:13:10 /


Widocznie spręzyna za słabo dociska ramię wycieraczki.Często jest zaświnione na "zawiasie " ramienia wycieraczki.

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-02-25 21:24:40 /


no też tak mysle, ale u mnie naswinione nie jest bo wszystko ladnie czyscilem jak polerowalem ramiona... popatrze na dniach jak to działa i może skróce spreżyne trochę.

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-25 22:00:48 /


Tuning wycieraczek... Kohaś, do czego to doszło :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-26 22:16:04 /