logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Technika lakierowania zamkniętych profili ... jak i czym ??

Technika lakierowania zamkniętych profili ... jak i czym ??

Jw , chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można lakierować np. próg od środka -
1)czy jest to możliwe przed przyspawaniem progu do reszty ?
2)jeśli tak to czy nie bedzie preszkadzał lakier przy spawaniu (zgrzewaniu)?
3)jakim lakierem to robić? (widziałem że oryginalnie w środku jest jedna warstwa lakieru koloru ciemno zielonego)

Ew proszę o ujawnienie innych technik, nie chodzi mi oczywiście o konserwację :)

dzięki za odpowiedzi,
Pozdrawiam

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-21 17:40:46 /


Z tego co ja wiem to nie ma takich niepalnych lakierów.Przy spawie każdy będzie się palił...Mój znajomy poleca po prostu malowanie minią. Bo minia się nie pali.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-21 18:53:49 /


Minja sie nie pali ale wypala i tam pozostaje odsłonieta kropka po spawie od której zaczyna leciec rdza. Są takie pistolety do konserwacji zamkniętych profili z metrowymi wężykami gdzie można prawie wszędzie dotrzec i przetryskać to chemią.

PG / 2004-04-21 19:55:04 /


jak juz przyspawasz to szmata na kiju nasacfzona olejem i towotem ... :D

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-21 19:58:13 /


Nie czytacie.......gościowi nie chodzi o konserwację.Tylko o lakier.....tylko po co????

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-21 20:13:05 /


aaa tam jest napisane "nie chodzi ..." a ja czytając pominałem "nie" :(

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-21 20:29:21 /


No własnie , nie chodzi mi (aa , Gościu to już zarezerwowany nick :P) o konserwcję...

A po co ? A po co oryginalnie jest malowany ?? Wiadomo że nie dotrzesz towotem/smarem/bitexem/bollem wszędzie,a zwłaszcza miedzy zgrzewane/spawane blachy. Tą są pierwsze ogniska rdzy ...

Może jakaś specjalna farba ? Hmmm.....

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-21 21:15:02 /


okej można zabezpieczyć profile zamkniete ale już po spawaniu - przed raczej w miejscu spawu sie wypali cokolowiek co tam dasz

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-21 21:51:05 /


jak sie zgrzewa blache na blache to wczesniej pomiedzy nie daje sie specjalna mase (podobna do silikonu, ale to nie jest silikon, tez w takich tubach) i ona wypelnia wolna przestrzen miedzy punktami grzewczymi- zamyka doplyw powietrza. Ta masa nazywa sie Uniflex z tego co pamietam.
A potem fluidol pistoletem do progu :)

Kriss_MustangII / 2004-04-22 09:22:37 /


to jest poliuretan
ja malowalem elementy przed spawaniem czerwonym tlenkowym podkladem nobilesu, pozniej ten poliuretam, a po lakierowaniu konserwacja woskiem, on jest na bazie nafty i bardzo penetruje wszelkie laczenia blach
nie oszczedzalem na tym,

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-22 12:47:53 /


nie ma takiej farby co by wytrzymała temperature ciekłego metalu ;) mój stary zawsze przed spawaniem maluje minią i jest dobrze ,wypala się tam gdzie spaw i to jest norma, możesz grubo pomalować ale najlepsze to zapierdzielić to preparatem i najlepiej pod ciśnieniem ja tak robie ;) np. starszy doswojej audicy wpiepszył 15 kilo specyfiku rodzinnego i .... tylko czasem w upały kapie z progów :P ale teraz jest na wieki pozdro.

TOMEK "MIARQA" Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-23 11:59:10 /


Wreszcie znalazłem to czego szukałem - Cynk (Zn) w sprayu !
Właściwie kładzie się go między zgrzewane blachy , ale jak sie przekonalem spawanie migiem mu nie przeszkadza - nie pali sie,nie utrudnia spawania,super sprawa. Do dostania tylko w dobrych sklepach spawalniczych , koszt - 30 zł :D.

Więc bedzie to wyglądać tak - napylenie pow. spawanych Cynkiem , reszta tlenkowym , no i naturalnie konserwacja

Pozdrawiam

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-15 07:54:19 /


30zl ????
w farbexie w ciechanowie kosztuje 17

DeMaDeS / 2004-05-15 16:10:52 /


cynk w spray'u nie jest żadną nowością ;)
jego zalety też są kilkukrotnie gorsze od galwanicznego, ale i tak ciągle lepsze od farb. Warto go zawsze potem pokryć nawierzchniowo jakąś farbą (wolniej będzie się rozpuszczał).

Cynk źle wpływa też na ciągłe spoiny (kruchość i porowatość jeśli się go nie zdejmie z łączonych krawędzi), jednak przy warsztatowych PUNKTOWO spawanych naprawach blacharskich jest pomijalny.

Zaleta jego musi być jednak okupiona ostrożnoscią (wentylacja!) przy spawaniu: rakotwórczy i ogólnie strasznie toksyczny - to dla przypomnienia rozpędzonym spawaczom ;)
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-17 09:57:00 /


witam. nie robcie jaj z pogrzebu. nie widzialem jeszcze auta ktory po konserwacji dobrze doprowadzonym olejem lub jeszcze lepiej uprzednio rozgrzanym tawotem chcial rdzewiec. to najprostszy sposob i chyba najtanszy.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-31 11:54:18 /


a co to jest tawot ? bo towot to wiem :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-31 12:36:42 /


ojojojojjjj mike czepiasz sie ;)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-31 22:59:51 /


juz trzeci raz to widze wiec to nie jest literówka ... poważnie pytałem !!

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-01 02:03:05 /


mike, a szpachla i szpachlówka ci nie przeszkadzała? Czy może mam pisać "smar łożyskowy litowy" itd??? Towot, tawot , wszyscy wiedzą o co chodzi.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-01 07:51:39 /


chodzi o to ze na mojej klawiaturze literka "a" lezy obok "o".
stad moje bledy. co wy na to? mam nadzieje ze kogos tym rozbawie.
buahaha!!!!!!

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-01 20:53:24 /


aha :-) nie no czyli to o to samo chodzi ?

kurde jak Ci sie auto latem nagrzeje to pewnie nieźle w środku musi śmierdzieć ;-)))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-01 23:54:05 /


a ja słyszałem że ten towot to lipa... i że lepszy jest fluidol, ale tylko słyszałem więc nie wiem napewno, ktos miał doświadczenia z obydwoma tymi specyfikami?

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-02 00:01:43 /


fluidol owszem jest świetny - ale jak jest zbyt gęsty to schodzi np. w podszybiu narażonym na wiatr deszcz itp (nieosłonietym) bo w takim osłonietym kratką jak w wiekszości aut z dawnej epoki świetnie sie sprawdza, oczywiście z tyłu w błotnikach w Capri czy w podłużnicach też :)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-02 00:23:26 /


no MikeB4, z tym smierdzeniem to nie przesadzaj. rzeczywiscie w drzwiach moze dawac czadu gdyby bylo towaru za duzo ale mozna to konserwowac deliktna warstwa - byle bylo tluste a w progach i slupkach nie powinny przeszkadzac nawet wieksze ilosci :)
nara & pozdro

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-04 11:48:58 /


tylko po co smarowac blachy towotem ktory smierdzi, klei sie, brudzi wszystko co sie do niego zblizy i przyciaga kazda odrobine piasku i brudu

srodki do konserwacji przestrzeni zamknietych (polecam valvoline) po wyschnieciu sa jak wosk, nie kleja sie, nie smierdza, gdy sa plynne dostaja sie w kazda szczeline, sa w pojemnikach do pistoletu albo w sprayu, a podstawowa roznica to sa do tego stworzone a towot nie

znajomy konserwuje drewniany plot na dzialce zuzytym olejem silnikowym, twierdzi ze to przetrwa wieki, owszem ale chcielibyscie miec taki smierdzacy i oblesny plot?
(czyt. Caprika)



camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-04 14:39:30 /


gadałem z pewnym taryfiarzem ,co to granatnikiem Mk I od pamiętnych czasów ludzi wozi i miał wszystkio posmarowane olejem !! Dzwi od środka itp. ,wogóle nie czuć było smrodu w srodku samochodu !! I rdzy tez nie było widać !!

pozdro

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-04 14:50:55 /


a na ewentualny smrod proponuje serie choinek zapachowych. pozdro......

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-13 10:25:50 /