logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » stowarzyszenie capri.pl » Stowarzyszenie capri.pl

Stowarzyszenie capri.pl

Ruszamy ze Stowarzyszeniem !
Udało się nam ten twór zarejestrować, czas przyjąć członków :)
Podstawowy sens działalności to zebranie jakiejś kasy na utrzymanie serwisu capri.pl, głównie na opłaty za generowany ruch. Doświadczyliśmy już dotkliwych problemów jak trzeba było ten ruch dość drastycznie limitować. Przeprowadzony wówczas sondaż wykazał chęć w narodzie do pomocy w tym zakresie - teraz możemy przystąpić do rzeczywistych działań. Stowarzyszenie ułatwi nam też nieco życie organizacyjnie - nieco sensowniej organizuje się imprezy, łatwiej też rozmawiać z różnymi tzw. podmiotami w kwestiach wszelkiego wsparcia i pomocy. Ta niemoc jak dotychczas zamykała nam już czasem drzwi. To tak w skrótowej pigułce - szczegółowe zasady działania są ujęte w Statucie, oraz mniej szczegółowo - na stronie formularza zgłoszeniowego. Proszę o uważne przeczytanie.

Najistotniejsze sprawy, które były dość istotne w trakcie "przygotowań":

- Stowarzyszenie jest z założenia otwarte dla wszystkich skupionych tu posiadaczy i pasjonatów starych Fordów. Nie ograniczamy się wyłącznie do Capri, wszystkie stare Fordy są na równych prawach. Istnieje nawet możliwość zostania członkiem wspierającym dla tych co nie posiadają odpowiedniego samochodu, jeżeli zależy komuś na naszym dalszym istnieniu w niegorszej postaci. Odpowiedni samochód to taki, który jest z generacji tej co Capri lub starszy. Zostało to formalnie ujęte w Statucie, tam odsyłam w razie wątpliwości.

- nazwa Stowarzyszenia: tutaj mieliśmy do wyboru dwie drogi: albo skorzystać z wypracowanego frontu, albo wykreować coś nowego co będzie bardziej "ogólne", w kontekście nie tylko Capri. Zdecydowaliśmy się na pierwszy wariant, gdyż nowa nazwa to byłoby więcej minusów niż plusów. Capri.pl to już wszystkim zainteresowanym jest dobrze znane i wiadomo co to jest. Z nową nazwą byłaby długa droga do podobnego stanu, ciężko też byłoby zrezygnować zupełnie z capri.pl - zaś współistnienie dwóch tożsamości to już zupełne zamieszanie. Dlatego Stowarzyszenie dostało nazwę capri.pl - proszę jednak nie traktować tego jako zbyt szczegółowego kwantyfikatora, raczej jako nazwę własną czy symbol.

- wysokość składek: z sondażu dawno temu wynikło że 100zł rocznie jest akceptowalne. Tak też uchwaliliśmy, jedynie z możliwością podziału na pół co pół roku. Składka dla członka wspierającego to 40zł. Rok czasu jest odliczany od momentu przyjęcia członka, lata kalendarzowe nie mają tu znaczenia.

To w zasadzie tyle skrótu, po więcej szczegółów odsyłam do działu klubowego - tam są wszystkie niezbędne odnośniki: http://www.capri.pl/club
Albo dla wygody przejrzenia tego po kolei tutaj:
Statut: http://www.capri.pl/club/statut
Różne dane: http://www.capri.pl/club/info
Aktualny skład personalny: http://www.capri.pl/club/members
Formularz zgłoszeniowy: http://www.capri.pl/club/join

Jeszcze informacja dla tych co pytają mnie bezpośrednio o konta mailowe w domenie @capri.pl - konta takie zakładam członkom Stowarzyszenia, ale nie jest to przymusowe :) Proszę jednak tych kont nie traktować jako formalnej usługi - to tylko dodatek, świadczony w miarę możliwości.

Dla członków przewidziany jest też klubowy drobiazg identyfikacyjny, ale to jeszcze jest "w trakcie".

Jeśli coś jest niejasne, proszę śmiało pytać. Nie ukrywam że jakoś liczymy na Waszą pomoc - jeżeli mamy dalej działać jak dotychczas, jest ona niezbędna.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-12 22:09:29 /


No to się zgłosiłem :-) Długo wyczekiwany moment, reka mi drżała na klawiaturze :-)

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-12 22:38:22 /


gratuluje!!! :P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-12 22:39:25 /


Super koncepcja, bardzo mnie to cieszy.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-12 22:39:34 /


No to piękny prezent na Nowy Rok udało Ci się Michale nam wszystkim zrobić .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-12 22:48:32 /


no to elegancko :). juz nie moge sie doczekac az ede mogl dodac dla klubu cos od siebie :). tylko czemu w formularzu zgloszeniowym nie ma formularza??

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-12 22:58:05 /


no właśnie, ja tez znalazlem tylko odnosnik do ustawien konta

Hoover 3M / 2005-01-12 23:16:17 /


ano uzupełnijcie dane waszmościowie, wtedy kazdy się, co dalej, dowie:))

Rasta Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-12 23:27:41 /


Zacnie acan, rasta, archaizujesz :)
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-12 23:35:44 /


No.. niezła inicjatywa :) rozwijamy się. Nie omieszkałem się zgłosić ;)

Piotrek PCK / 2005-01-12 23:48:37 /


Formularz jest powiedzmy umowny: daje tylko jeden wariant - można się zgłosić lub nie :) Wymaga uzupełnienia danych osobowych w koncie, to wszystko. Co do tych danych, typu np. adres zamieszkania, to niestety takie dane są niezbędne - musimy prowadzić listę członków, która podlega kontroli a nawet potencjalnej weryfikacji przez odpowiedni "organ", czy członkowie nie są fikcyjni. Proszę się nie obawiać - te dane nie są nigdzie publicznie widoczne, jedynie do naszej stowarzyszeniowej prywatnej wiadomości.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-13 00:31:29 /


tak to fajna idea, wszytko jest super oprócz tego, że po uzupełnieniu wszystkiego w na moim koncie, nadal nie pojawił mi sie żaden formularz i nie wiem za bardzo o co chodzi, wydaje mi sie że wszytsko mam dobrze wpisane. hmmm?

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-13 01:14:10 /


niebezpieczne rzeczy sie tu dzieja.... wiazac sie czy nie?

adam bo / 2005-01-13 01:32:14 /


Się bym wpisał ale po uzupełnieniu danych i tak nie wiem jak to zrobić ?!
Pewnie jak zwykle początki trochu zamieszanie ale się rozkręci, gdyby coś to ja się zgłaszam :) tylko z kórym numerem wylosuję "plastron" ? :)

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-13 07:57:53 /


Dobra, znaczy że wystarczy uzupełnić dane, ale czy od razu lac kasę ? może ktoś zorientowany podpowie ?

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-13 08:15:15 /


uzupełnijcie wszystkie dane

1 rzecz to: potwierdzony email

imie nazwisko
rok urodzenia
adres (ulica +numer)
kod pocztowy
miejscowość
itd.

i pojawia sie opcja wysłania formularza - jak czegoś brakuje to sie nie pojawi !!

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-13 08:38:35 /


no w koncu ktos konkretnie!! dzieki Mike!
a wlasnie dzis rano taka opcja mi sie pojawila, bo wczoraj jeszcze nie bylo, wiec do dziela :)!

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-13 08:50:29 /


super , ze w końcu się udało załatwić tą sprawę. Baaaaaaardzo sie cieszę

papajPeCeKa / 2005-01-13 09:42:50 /


członek zwyczajny-członek wspierający hehe bardzo mi sie podoba :)

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-13 09:54:41 /


Alle suuuper :)
Wysłałem :)))
Już niedługo mam nadzieję zotanę taki zwyczajny :))))
Wielkie dzięki i dużo zła :) dla Ciebie Michale
liil

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-13 09:58:54 /


Przeczytałem z uwagą statut i mam jedną uwagę. Czy nie obawiacie się, że wymaganie bycia WŁAŚCICIELEM starego forda uniemożliwi pewnej grupie klubowiczów zostanie członkiem zwyczajnym. Będzie to miało przełożenie na wielkość zebranych składek, co nie jest chyba bez znaczenia.
Pytanie: Statut wspomina o wpisowym, w zapowiedzi na stronie nie ma o tym mowy. Czy to oznacza, że z niego zrezygnowaliście?
Czy będą znane różnice w prawach członka zwyczajnego i wspierającego? Głównie chodzi mi o korzystanie z usług Stowarzyszenia - pełnego vs. ograniczonego.

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-13 10:16:12 /


> wystarczy uzupełnić dane, ale czy od razu lac kasę ?

Oj nie czytamy Statutu ! Tam jest opisana procedura - najpierw zgłoszenie, potem Zarząd podejmuje uchwałę o przyjęciu członków, dopiero wtedy składka.

> Przeczytałem z uwagą statut i mam jedną uwagę. Czy nie obawiacie się, że wymaganie bycia WŁAŚCICIELEM starego forda uniemożliwi pewnej grupie klubowiczów zostanie członkiem zwyczajnym

A jednak ktoś czyta :) Stowarzyszenie musi mieć jakiś konkretny kształt, właśnie dobór członków według jakiegoś klucza czy wymogu ten kształt nadaje. Jeśli chodzi o wielkość składek, to owszem ma to dla nas znaczenie, ale z drugiej strony nie będziemy każdym możliwym środkiem zabiegać o każdego możliwego członka - zależy nam na tych osobach którym najbardziej zależy. Jeśli komuś zależy a nie spełnia pewnych wymogów, nadal ma możliwość udziału, jedynie na luźniejszych zasadach.

> Czy będą znane różnice w prawach członka zwyczajnego i wspierającego? Głównie chodzi mi o korzystanie z usług Stowarzyszenia

Będą pewnie ustalone jak pojawią się jakieś "usługi" - w obliczu nieokreślonych usług ciężko generalizować. Na razie główna usługa to utrzymanie tego serwera - to jak na razie bez żadnego różnicowania praw dostępu.

> Statut wspomina o wpisowym

Statut daje możliwość ale nie wymaga - ustaliliśmy brak wpisowego.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-13 10:52:21 /


No pewnie, że czytam statut. Przecież bez tego nie wiedziałbym, w jakiej "hecy" biorę udział zapisując się do Stowarzyszenia. :-)
Jeszcze jedna sprawa, tym razem dotyczy członkó nadzwyczajnych. Zdaje się, że najwcześniej będziemy mieli ich za rok, bo dopiero wtedy będą się mogli sami zgłaszać. I chyba ciężko ich będzie wybrać, bo decyzja ma być podjęta przez istniejących już członków nadzw. No i mamy deadlock. :-)
Aby wybrnąć z tego klinczu proponuję, aby Członkowie Założyciele lub min Zarząd miał status członków nadzwyczajnych.

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-13 11:33:19 /


no maja juz

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-13 11:48:07 /


zgadzam sie z tym, ze kazdy czlonek zwyczajny powinien posiadac starego Forda
jednak jest pewna grupa osob, ktore niby posiadaja Forda ale jest on zarejestrowany na ojca badz babcie ze wzgledow np ubezpieczeniowych
tu mamy problem poniewaz prawnie rejestracja=wlasciciel a taka osoba jest tylko uzytkownikiem
chyba ze jest to wspolwlasnosc - wtedy nie ma problemu

inna sprawa z tym zwiazana, statut jest bardzo formalny (nic dziwnego) a zgloszenie wymaga jedynie podania nazwiska i adresu, wydaje mi sie ze powinno byc tam rowniez miejsce na jakies dane posiadanego pojazdu np. nr rej. oraz wymaganie wyrazenia zgody na przetwarzanie/korzystanie z tych danych przez stowarzyszenie w okreslonych celach

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-13 12:34:25 /


Mam jeszcze pytanie w kwestii właściciela (też mi to przykuło uwagę). Jeśli ja nie jestem, z formalnego punktu widzenia, właścicielem rzeczy ale zachowuje się jak posiadacz rzeczy to jak rozumiem mogę zostać wspierającym a nie zwyczajnym?

PiotrekFCapri / 2005-01-13 12:38:06 /


oj, trochę pochrzaniło mi się z tym "zachowywaniem się jak posiadacz" (nie ma czegoś takiego albo się jest albo nie) - ja nie jestem ani właścicielem czy też posiadaczem (ale nie wnikajmy w to)

PiotrekFCapri / 2005-01-13 12:55:24 /


Mam takie pytania:

1. W ustawieniach konta jest miejsce na podanie tylko jednego adresu, a co jeśli ktoś ma inny adres zameldowania (w dokumentach), a inny do korespondencji? Pomyślcie o uczniach, studentach i doktorantach, zarówno aktualnych, jak i byłych.

2. Czy warto/trzeba mieć papierowy dowód wpłaty? Bo w przelewach elektronicznych może z tym być problem.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-13 15:14:46 /


Podpisuję się pod postem camaro - jak to będzie z autami zarejestrowanymi na bacię itp.?
Poza tym przeczytanie tego statusu z jako takim zrozumieniem jest ciężką sprawą, szczerze mówiąc... W ogóle wszystko jakoś tak "groźnie" brzmi.
Nie załapałam wkońcu co z tym wpisowym.
Znalazłabym jeszcze kilka paragrafów, których nie trybię za jasną cholerę, ale powiedzmy że wyjdzie w praniu i mam tylko nadzieję, że się w tym praniu okaże iż nie taki diabeł straszny...

Paula Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-13 22:41:13 /


poczekajmy na odpowiedz MK na temat bryk zarejestrowanych na kogos innego ale mysle ze to nie jest takie wazne bo jak tak to ja nie mam zadnego samochodu w takim razie :D

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-14 00:22:34 /


Ja mam takie pytanie: Co sie ze mna stanie jesli nie wstapie do Stowarzyszenia? Zostane usuniety ze strony? Nie bede mial wstepu na zloty?Stane sie niechcianym-nielubianym?

Bystry / 2005-01-14 01:05:59 /


bystry imho, nic, stowarzyszenie ma ułatwic organizacje zlotów, pozyskanie sponsorów, umożliwić zbiórkę kasy na opłacenie serwera, domeny etc. juz kiedyś to było wytłumaczone.
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-14 01:14:49 /


> Się bym wpisał ale po uzupełnieniu danych i tak nie wiem jak to zrobić ?!

Po uzupełnieniu danych trzeba ponownie wejść na stronę zgłoszeniową - np. ze strony głównej przez "klub"

> znaczy że wystarczy uzupełnić dane, ale czy od razu lac kasę ?

Nie od razu, najpierw my musimy podjąć uchwałę o przyjęciu nowych członków, wtedy damy znać. Na razie poczekamy jeszcze parę dni żeby to załatwić możliwie hurtowo

> proponuję, aby Członkowie Założyciele lub min Zarząd miał status członków nadzwyczajnych

Tak właśnie jest, inaczej sens byłby ograniczony, co słusznie zauważyłeś

> posiadanie właściwego samochodu

To jest warunek niezbędny dla członka zwyczajnego. Żeby stowarzyszenie miało jakiś względnie konkretny profil, trzeba było przyjąć jakieś kryteria i warunki, to akurat było najlogiczniejsze.
Jeżeli samochód jest zarejestrowany wyłącznie na prababcię, to niestety się nie liczy :( Pozostaje opcja członka wspierającego.

> powinno byc tam rowniez miejsce na jakies dane posiadanego pojazdu np. nr rej.

Dla uproszczenia przyjęliśmy że dopytamy o to na drodze bezpośredniej, choć to akurat może być wątpliwe uproszczenie w praktyce

> wymaganie wyrazenia zgody na przetwarzanie/korzystanie z tych danych przez stowarzyszenie w okreslonych celach

Brrr, zapewne racja z formalnego punktu widzenia. Mi generalnie już słabo się robi od tej całej strony formalnej, ale uzupełnię ...

> a co jeśli ktoś ma inny adres zameldowania

Na obecnym etapie to chyba zbędna komplikacja - nie przewidujemy jakiejś istotnej korespondencji drogą konwencjonalnej poczty. Jak będzie potrzeba - dorobimy, do tego czasu dla tych co mają zmienne adresy i tak to co teraz wpiszą może się zdezaktualizować.

> Czy warto/trzeba mieć papierowy dowód wpłaty?

Nie sądzę - nam przynajmniej do szczęścia nie jest potrzebny. W razie gdyby istotnie miało to mieć jakieś znaczenie to banki wystawiają na życzenie za jakąś tam opłatą. Ale na zapas - nie ma po co.

> Co sie ze mna stanie jesli nie wstapie do Stowarzyszenia? Zostane usuniety ze strony?

W trybie natychmiastowym, laserowym skalpelem. A na poważnie - nic z tych rzeczy, wszystko pozostaje jak było. Po prostu jednym zależy bardziej, innym mniej, to naturalna różnorodność w przyrodzie, kluczem do spokoju ducha jest tutaj akceptowanie rzeczywistości. Mamy ten spokój, nie obawiaj się więc negatywnych emocji.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-14 02:33:55 /


> To jest warunek niezbędny dla członka zwyczajnego. Żeby stowarzyszenie miało jakiś względnie konkretny profil, trzeba było przyjąć jakieś kryteria i warunki, to akurat było najlogiczniejsze.
Jeżeli samochód jest zarejestrowany wyłącznie na prababcię, to niestety się nie liczy :( Pozostaje opcja członka wspierającego.

na prawde nie da rady w zaden sposob tego ominac? ja po prostu nie moglem zarejestrowac auta na siebie, poniewaz jeszcze nie mam wlasnych dochodow itd. wiec oficjalnie nawet nie mialem za co kupic, a zeby byc wspolwlascicielem to z tego co wiem musialbym otrzymac od rodzicow darowizne za ktora trzeba placic podatek. no a poza tym jest wiecej takich osob, pomyslcie jezeli nie mam zadnych znizek a mam 3 litrowy silnik to az boje sie myslec ile bym placij ubezpieczenia!!!
aha. no i ja juz wyslalem formularz na czlonka zwyczajnego...

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-14 09:01:39 /


Michał!
Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy. Czy nie udałoby się jakos wpisać Stowarzyszenia na listę organizacji "społecznie pożytecznych" (nazwę mogłem przekręcić), aby można było legalnie odpisywać do 1% podatku i żeby ta kasa trafiała do Stowarzyszenia? Sprawdźcie tą drogę dofinansowania, bo coś mi się zdaje, że znalazłoby sie kilka osób, które chętnie by oddały 1% swoich dochodów na "jedyny słuszny" cel i miały jeszcze z tego korzyśc podatkową.

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-14 09:22:44 /


KaczoR: Żeby posiadać samochód nie musisz mieć stałych dochodów, przekazanie darowizny przez rodzinę (pokrewieństwo I stopnia) jest nieopodatkowane chyba do 7 tyś zł (albo coś koło tego, poszukaj w ustawach. google w dłoń), pozatym mogą Ci darować tylko część samochodu. Wtedy też znika problem zniżek, przynajmniej w PZU, mam auto na współwłasność z matką i jej zniżki się liczą.

Piotrek PCK / 2005-01-14 09:25:19 /


co ty piszesz, ja mialem Caprika zarejestrowanego na siebie jak mialem 17 lat i chodzilem do ogolniaka, bez zadnych dochodow i darowizn,to przeciez normalne ze rodzice daja kase dzieciakom i nie placa od tego zadnych podatkow
gdybys mial Maybacha i biednych rodzicow to moze by sie czepili skad masz na to kase - co tez nie jest pewne

a zeby mies znizki od poczatku wystarczy byc wspolwlascicielem

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-14 09:31:03 /


do Camaro:
nie do konca sie zgodze. nie mam dochodow, wiec nie posiadam numeru NIP, a tu ( http://www.toya.net.pl/~auta/rejestracja.html )jest m.in. napisane:

"Od 1 stycznia 2001 r. rejestrując umowę w urzędzie skarbowym musimy wypełnić formularz PCC-1. W tym formularzu musimy skrupulatnie wypełnić dane kupującego, sprzedającego oraz NIP każdego z nich."

jedyna opcja to wspolwlasciciel. no ale w tym watku nie o to chodzi wiec sorry za OT.
pozdr.

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-14 09:44:33 /


dobra, ja nie jestem specem w tym temacie :) ale:
ja nie mam dochodów, jedyne jakie mialem to byly jakies niewielkie roboty ale nie podpisywalem umowy. a o NIP poprostu sie wystepuje i po 2 tygodniach przysylaja listem do domu (tak bylo w moim przypadku)...

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-14 09:52:00 /


Tak jak Maci13k pisze, nie musisz mieć dochodów żeby NIP posiadać, pozatym możesz kupić Capri za <1000 zł i wtedy PCC-1 odpada :)

Piotrek PCK / 2005-01-14 10:08:08 /


to w takim razie nie bede poki co mogl byc czlonkiem klubu..jedynie czlonkiem wspoirejacym z uwagi na to ze zaden z posiadanych przezemnie fordow nie jest zarejestrowany na mnie :( z wiadomych powodow...
hehe ale zawsze moge zostac czlonkiem honorowym :P
teraz pytanie ..czy jak przerejestruje jakies auto na siebie automatycznie zostane czlonkiem zwyczajnym czy jakas inna procedura temu ma towarzyszyc? pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-14 10:26:32 /


Camaro - 17 lat to ty miałes 10 lat temu. Od tego czasu sporo sie pozmieniało i kochana wadza znalazła kolejnych kilka sposobów na okradanie kierowców. na dziś stan prawny jest taki, że swemu PEŁNOLETNIEMU (18 lat i 1 dzień) dziecku rodzice mogą bez podatku uczynić darowiznę w kwocie ~9500 zł RAZ NA PIĘĆ LAT (dziadkowie wnukowi ~7500). Przekroczenie tego limitu jest opodatkowane. Oczywiście kupno auta za 800 czy 2000 zł nie jest przez US ścigane w żaden sposób, nie musisz mieć udokumentowanych źródeł dochodu, a dla umów poniżej 1000 zł [bez PCC-1] możesz nawet nie mieć NIP-u, choć procedura jego uzyskania jest banalnie prosta i także nie wiąże się jednoznacznie z nawiązaniem stosunku pracy w jakiejkolwiek postaci, co już wyżej zauwazyli Mac13K i Piotrek.
Najlepszym bajerem przy współwłasnościach jest manewr zwany "zniesieniem współwłasności", który generalnie jest w RP nieopodatkowany. Wszyscy bonzowie począwszy od panów N,K,G z pierwszej dziesiatki listy tygodnika "Wprost" mają swoje majątki przepisane na małżonki, z którymi mają rozdzielność majatkową, a od wielomiliardowych darowizn nie zapłacili ani grosza podatku. Jak to się robi? Otóż zawierając małżeństwo spisuje się notarialną intercyzę o całkowitej rozdzielności majątkowej. Ty prowadzisz biznes, obracasz kasą, ale jak wpadniesz to zlicytować mogą tylko to co Twoje - żonine juz nie.
A ty tymczasem wszystkim co kupisz na siebie [na żonę nie możesz, bo ona bidula nie ma dochodów] przy okazji każdych jej urodzin, imienin, rocznicy ślubu, urodzenia dziecka i Bóg wie czego jeszcze ją obdarowujesz. Ale nigdy nie dajesz jej czegoś w całości, tylko czynisz ja WSPÓŁWŁASCICIELEM w 1% albo 2%. I pilnujesz, żeby w skali 5 lat suma tych darowizn nie przekroczyła kwoty ~9500 zł. W ten sposób możesz legalnie darować żonie 1% od kwoty 190 tys. zł rocznie.
Czyli w 2003 r. stała się włascicielka 1% twojego Jaguara, w 2004 r. 20-arowej działki, w 2005 r. dasz jej 1% Jeepa Cherokee itd.
A po kilku miesiącach [byle w nowym roku podatkowym] notarialnie dokonuje się ZNIESIENIA współwłasności na owym Jaguarze, Jeepie czy działce. Żona zostaje właścicielem owej rzeczy w 100%, a jej przecież nie mogą nic zabrać, jak ty popadniesz w jakies tarapaty. I krecimy lody dalej :)
Czyli w naszych przyziemnych realiach jeśli nawet nie masz dochodów a chcesz mieć kolekcjonerskiego Mustanga na siebie, to trzeba żeby kupił go tatuś, darował ci 1% bez podatku, a następnie zniósł współwłasność - proste?
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-14 10:52:42 /


No tego sie nie spodziewałem :) a mianowice nie było chyba lepszego rozwiązania jak wybranie miejsca na siedzibę stowarzyszenia na Jelonkach to poprostu rewelacja. I jak tu nie wierzyc ze droga po której stąpam jest mi przeznaczona :)

a tak pozatym czy to znaczy ze mamy wysylac kopie dowodów rejestracyjnych ??:P

ziutoon / 2005-01-14 11:15:35 /


Krk, piszesz ze sie pozmienialo ale tylko kosmetycznie, nadal jest taka sama mozliwosc kupienia Caprika (ktore zazwyczaj nie przekraczaja wartosci 9500) przez 17-latka bez dochodow, wytlumaczyc sie z takich kwot zawsze mozna, zreszta nikt nie bedzie pytal, tu chodzi o zablokowanie milionowych darowizn

wiekszosc Caprikow ma na umowach 500zl i jest to zblizone do katalogowej wartosci rynkowej

z tego co sie orientuje to kilka lat temu wszedl obowiazek posiadania NIP

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-14 13:08:30 /


camaro co prawda wszedł taki obowiązek - ale kupujący nie musi nikt mieć NIPu jest z tym troche zabawy - m.in trzeba złożyć pismo do naczelnika(naczelniczki) i jest ok - ale prościej chyba złożyć wniosek o nadanie NIP i na niego poczekać ;-)

oczywiście przy braku PCC (poniżej 1000zł) w ogóle chyba to nie jest potrzebne

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-14 16:15:51 /


No to i ja złożyłem wniosek. Niestety na razie mogę być jedynie członkiem wspierającym, ale mam nadzieję, że jednak jeszcze w tym roku uda mi się zostać pełnoprawnym członkiem zwyczajnym :)
Pozdrowionka

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-14 20:55:35 /


hmmm ja sie musze uciekac do politycznych sztuczek
wiec .........
a tyz kliknałem na formularz :(

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-15 00:18:46 /


Dobre wieści dla tych co o to pytali: w porozumieniu z zarządem taunus.pl uruchomiliśmy obsługę domeny pocztowej @taunus.pl na naszym serwerze. Tak więc dla taunusowej części bractwa istnieje możliwość uzyskania skrzynki pocztowej z bliższym sercu adresem @taunus.pl niż @capri.pl.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-15 00:39:15 /


Wchodzę

kejpi Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-15 08:27:55 /


Poczytałem troszkę statut, tchnie totalitaryzmem, żeby nie powiedzieć dosadniej. Ale to dobrze. Miałem doświadczenie z tworzenien stowarzyszenia w Gdańsku kilka lat temu i "miękki" statut to przeszkoda. Dobrze że nasz statut zapewnia "rządy silnej ręki". Jest duża szansa powodzenia. Dlatego dokładam swoją rękę (i składkę).

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-15 08:30:24 /


Mimo najszczerszych chęci bycia zwyczajnym członkiem Capri.pl, nie mogę z prostej przyczyny - jako właściciel pojzadu nie mający totalnie żadnych zniżek nie wyrobię finansowo. Chyba że wygram w toto-lotka. Będę więc miała auto, ale prawnie mieć go nie będę... :(
Pozostaje mi opcja członka wspierającego - co wcale mnie nie zadowala. Chciałabym uczestniczyć w Stowarzyszeniu na pełnych prawach, a członek wspierający to, jak dla mnie, tak trochę jak wolny słuchacz na studiach...
Zamotałam się już. Nie znam się na tym - przyznaję.

Paula Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-15 14:19:49 /


proste, stan sie wspolwlascicielka samochodu

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-15 14:52:21 /


dopisz się do dowodu w urzędzie i pozamiatane!

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-15 15:30:37 /


Jak tylko zaplace zalegle rachunki, splace dlugi, kupie blachy to sie zapisuje :)

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-15 21:27:13 /


Jak mnie Kaziu wpisze na współwłaściciela, to mu polecą zniżki, przecież o tym pisałam. A ja do głupich 25 lat jeszcze muszę poczekać 4 i miesiąc... nie wspomnę już o znizkach za bezwypadkowość i takie tam...

Paula Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-15 23:04:18 /


paula kup sobie motorower i zarejestruj (co rok 10 % zniżki dostaniesz) ;-)))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-15 23:42:54 /


żadnych zniżek nie straci!!! kto ci takich głupot naopowiadał!!! zapytaj Wydmikufla! On tak ma zrobione.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-16 09:03:37 /


co ty nie powiesz granadziarz - (tylko napisz jeszcze do którego to jest przykładu)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-16 10:08:50 /


jak juz pisalem jestem w takiej samej sytuacji co paaula :(
moje oplaty zwiazane z OC oscyluja w granicach ok 2.000zl rocznie a gdybym teraz przerejestrowal auta na siebie to placilbym pewnie o nastepne 2tys wiecej..a ta kase wole wkladac w auta niz placic pazernym firma ubezpieczeniowym
do tego doszly by koszty przerejestrowania itp
podobny problem bym przy PC2003 ale jakos przymknieto na to oko...czy w tym wypadku nie moze tak byc? rozumiem ze w statucie tak jest napisane i basta ale moze jakas luka prawna sie znajdzie ? :P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-16 10:42:10 /


zakrzak tu nawet jak sprzedasz auto to tracisz membership ;-((( szkoda - czy mozna zerejestrować sie mając modelik 1:72 ? :-PP

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-16 10:46:02 /


cos tu jest nie tak
rozumiem ze samochod jest na Kazia, On placi ubezpieczenie i w razie jakiegokolwiek wypadku leca jego znizki
jesli zostaniesz dopisana do dowodu jako wspolwlacicielka to nadal ubezpieczenie bedzie z jego znizek i nic sie nie zmieni
albo jest inaczej albo nie widze problemu

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-16 10:53:31 /


tyle ze w pzu zmieni sie wysokość stawki oc (na wyższą oczywiście)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-16 10:56:50 /


Wysokośc stawki w PZU nie koniecznie może sie zmienić. Mój ojciec ma 60% przy OC. Dopisał mnie jak współwłaściciela, a ja nie miałem żadnych zniżek tylko zwyżke za wiek, a ojciec w dalszym ciągu ma 60%. A mi przy okazji leca zniżki na przyszłośc

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-16 11:18:16 /


miałem tak samo auto wraz z ojcem w pzu - najpierw liczyli 130 % podstawy a później dopiero te drugie 60% za bezszkodowośc - w tej kwestii nic sie chyba nie zmieniło - zresztą to nie wątek o ubezpieczeniach

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-16 11:21:41 /


ojciec mojego kumpla ma 60% a jak dopisał właśnie kumpla (130%) to ma znizek tylko 30%

black_consul Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-16 11:22:47 /


Jeśli mowa o PZU to po dopisaniu małolata (<25 lat) odejmują od zniżek na auto 10% (za wiek) czyli ze zniżki 60% zrobi się 50%. Pozatym po 3 latach zniżki przechodzą całkowicie na drugą osobę. Sam mam taką sytuację. Dzięki czemu auto zarejestrowane na mnie (i mamę) i nie płacę ~1900 zł OC tylko ~950 zł.

Piotrek PCK / 2005-01-16 11:57:30 /


Dlaczego tylko w kręgu PZU (Poprzedniego Zakładu Ubezpieczeń)?
Są inne firmy, które traktują w sposób odmnieny od byłego monopolisty. Jednakowe są tylko warunki ubezpieczenia OC, zasady taryfikacji i naliczania zniżek już nie - tylko trzeba trochę poszukać i dopasować do swojej sytuacji.

mtango / 2005-01-16 13:10:16 /


w samopomocy nie naliczaja zwyzek za wiek:) a zniszki licza tylko od wlasciciela wpisanego na 1 stronie dowodu:)

Gleacken Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-16 15:04:56 /


ktoś już kiedyś napisał na Forum że PZU to jakaś mało znana afrykańska frima (nie obrażając Afryki i jej mieszkańców). I tu się nic nie zmieniło. Naprawdę nie warto u nich siedzieć mimo 50% za weterana szos. Dopisujcie się do dowodów w swoich samochodach, agenci i tak nie patrzą na pozostałe wpisy w dowodzie przy przedłużaniu polisy :-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-16 15:25:58 /


Nie wiem czy taka afrykańska, rok temu obdzwoniłem chyba wszystkich ubezpieczycieli (poza link4) i w PZU dostałem najkożystniejszą ofertę.

Piotrek PCK / 2005-01-16 16:01:15 /


ale chyba tylko pzu daje 50% za weterana a to sporo :P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-16 18:11:37 /


Halo wątek o ubezpieczeniach nie tutaj ;/

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-17 00:53:26 /


mike chyba masz shizofrenie lub cos podobnego sam nawijasz i odpowiadasz o ubezpieczeniach a teraz sie ocknales i chcesz wszystkich pouczyc???hehe
zastanow sie troche albo w ta albo w tamta? :P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-17 10:50:17 /


wiem ale 20 czy 30 postów to juz przesada

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-17 14:05:17 /


Chyba narobiłam zamieszania... Przepraszam, przeniosę swoje wątpliwości na wątek o ubezpieczeniach, poczytam trochę i nie będę już tu zaśmiecać swoimi ubezpieczeniowymi zagwozdkami :)

Paula Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-17 14:28:12 /


Compenas jest najtańsza 100zł na rok niezaleznie od pojemności(ale tylko przy pewnych warunkach które musi spełnić auto - tak jest w Poznaniu )
...to na tyle abyście nie pisali bzdur, że PZU jest najlepszy..
PZU to bandycka ubezpieczalnia nawet z nawet ich 50% zniszką za weterany

Albi_Poznan / 2005-01-17 14:29:17 /


Ile pozostało jeszcze czasu na zgłoszenie się?

PiotrekFCapri / 2005-01-17 20:22:44 /


Nie ma żadnego limitu czasowego na zgłoszenie się - może być dziś, jutro, za tydzień, za miesiąc albo rok. Członkiem zostaje się na rok od momentu zgłoszenia/przyjęcia wniosku, na zasadzie np. ważności polisy OC.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-17 21:07:34 /


a ta polisa OC jest oczywiscie skladka czlonkowska tak? :)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-17 23:59:11 /


Tyle ile masz na polisie, tyle płacisz stawki ;)

Piotrek PCK / 2005-01-18 00:19:27 /


hehe to niewiele wiecej jak sama skladka :P ale gorzej jak nie zaplacisz drugiej raty fundusz gwarancyjny dopadnie cie na najblizszym zlocie :P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-18 00:30:02 /


Jeżeli organy założycielski stowarzyszenia będzie zainteresowany warunkami OC Compensy to chętnie podeślę wszelkie dane. Może nam, jako stowarzyszeniu uda się też wynegocjować w Compensie takie same warunki opłacania składek OC jak niektórzy urzytkownicy starych aut w Poznaniu.
To zależy wyłącznie od zainteresowanych bo po tym poście dostaję wiele pytań.

Albi_Poznan / 2005-01-18 08:41:45 /


Albi,

A może zrób z tego oddzielny wątek w odpowiednim dziale, czyli np. w ubezpieczeniach. Jak będzie zainteresowanie,to będzie można śledzić postepy, dyskutować i wymieniać poglądami.

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-18 09:05:39 /


oki wprowadzilem swoje wszystkie wymagane dane ale chcac byc uczciwym nie moge wybrac formularza zgloszeniowego na czlonka zwyczajnego tak? gdyz zaden z moich fordow nie jest faktycznie na mnie zarejestrowany :(
ale kto to wogle weryfikuje przeciez miecio z koziej wolki moze nasciemniac ze ma takiego i takiego forda i bedzie czlonkiem klubu...a ja nie :(
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 23:49:52 /


a startowales na miedzianej ?? miales wówczas forda na siebie zarajestrowanego ?? Pewnie nie mialeś. Jeżdzisz fordem ?? Jest twój tak naprawdę ?? To w czym masz problem ??

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 23:53:05 /


no chyba ze tak to wyglada to wporzadku
thx spawn

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-25 00:08:27 /


Tia spawn - tłumacz się, no tłumacz :D :D :D :D

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-25 01:29:54 /


no jak by nie patrzyć jestem w tej samej sytuacji :P jak i spora częśc uzutkowników capri.pl :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-25 01:38:53 /


Do szefostwa: może wprowadzimy coś takiego, jak pobratymcy z FSO AutoKlubu?
(sorry, że rozbijam wątek w wątku)
http://www.fsoautoklub.pl/?action=gadzety

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 12:47:47 /


hehe widze nowe znaczki przy nickach czlonkow klubu :P jeszcze kilka takich z roznych okazji i miejsca zabraknie przy nickach :P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-28 12:04:54 /


bedziemy jak generałowie madalami obwieszeni za zasługi:)

Hoover 3M / 2005-02-28 15:08:59 /


A mi dalej nie pojawiła się opcja wstąpienia, więc sam już nie wiem.
Maila posłałem z miesiąc temu i co ,pozostaje jak z aktywacją strony czekać i proobować ponownie :) chyba że z lemieszem nie przyjmują :(

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-28 15:09:48 /


oooops , ruszyło, się pośpieszyłem chyba za bardzo :) przepraszać ;)

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-28 15:11:46 /


Mógłbym wiedzieć bo niestety w tej dzungli danych niemogę tego znaleźć proszę mi tytłumaczyć bo mogę się domyślać co to jest Komitet założycielski i dobrze by było kto i z zajego powodu się w nim znalazł???
Byłbym wdzięczny za odpowiedz?

Albi_Poznan / 2005-03-02 10:48:47 /


do założenia stowarzyszenia jest potrzebna pewna ilość osób.. no i to są właśnie osoby które założyły stowarzyszenie.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-02 11:00:04 /


Tak z ciekawości... Czy na capri.pl można przekazać 1% podatku? :)

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-02 23:05:41 /


sprawdzamy ten temat

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-03 00:06:53 /


Trzeba by capri.pl przewalić jako organizację użyteczności publicznej. Myślę że jest to do zrobienia, krzewienie wśród młodzierzy zamiłowania do historii motoryzacji. Wychowania w trzeźwości (za kółkiem;)). Coś się pewnie da wymyśleć.

Piotrek PCK / 2005-03-03 00:27:32 /


>Dla członków przewidziany jest też klubowy drobiazg identyfikacyjny, ale to jeszcze jest "w trakcie"<

Byłoby miło wjechać w nowy sezon z np. naklejką klubową, móc jakoś określić na drodze swoją przynależność. Choć gadżet nie jest najważniejszy, przyznam, że jednak zżera mnie ciekawość ;) Zresztą pewnie nie tylko mnie - temat od dawna pojawiał się w wątkach.
Może Zarząd uchyli choć rąbka tajemnicy? ;)

Strzała Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-03 16:13:30 /


Breloczek za "spalonym lakiem" w skali 1:1 ;)

Piotrek PCK / 2005-04-03 16:20:07 /


do takich breloczkow to juz lepiej doszyc szelki i rozdawac jako plecaki :D

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-03 23:04:13 /


A ja bym chciał go zobaczyć zawieszonego na kluczach przy stacyjce ;)

Piotrek PCK / 2005-04-03 23:29:17 /


To chyba musisz laczka w jakims samochodziku na radio spalic :D

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-04 00:11:27 /


jakiś postęp w temacie 1% podatku?

Pablo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-03 19:05:40 /


formularz zgłoszeniowy nie działa, a szkoda.

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-20 22:38:33 /


http://www.capri.pl/scpl/join

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-20 22:40:35 /


no to przez to co posłałeś wysłałem zgłoszenie i cisza:( ktoś wie ile się czeka na jakąś odpowiedź od władzy?

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-20 23:03:38 /


Ja wyslalem wniosek na samym poczatku roku i caly czas czekam. Mysle, ze cierpliwosc w koncu zostanie wynagrodzona:)

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-20 23:06:59 /


ja wysylalem jakos w pazdzierniku i w grudniu mialem odp

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-20 23:15:10 /


Ja także wysłałem jakoś na początku stycznia i czekam ale widze że nie jestem sam więc to normalne myślę że link działa tylko jest to kwestia czasu

rybagosc Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-21 09:37:51 /


ja wysłałem wczoraj i też czekam :))) cierpliwie.

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-02-21 17:07:33 /


Ktos coś wie co z naszymi zgłoszeniami? ktoś został przyjęty czy jeszcze nikt?

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-02 21:58:12 /


Czy, może coś się już wyjaśniło w sprawie przekazania 1% podatku?

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-20 18:22:10 /


chyba na 1% procent podatku są bardziej potrzebujący niż Capri.pl, np.
http://www.laski.edu.pl/PL/dzial_darow.htm

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-20 20:54:33 /


jestem ciekawy jak tam nasze zgłoszenia? juz w sumie troszke czasu mineło chyba mogło by sie coś zacząć dziac w tej sprawie bo juz mam obawy czy aby te złoszenie wysłałem prawidłowo ?

rybagosc Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-07 21:30:32 /


Ja dostałem odpowiedź już:) mam numer 115:) ale na liscie nadal mnie nie ma:( więc czekam dalej

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-07 21:59:20 /


Co do tych bardziej potrzebujących to ja sie do końca nie zgadzam jesli chodzi o pomoc ludziom schorowanym itp to państwo powinno sie tym zając jest dosyc podatków i pieniędzy które sa trwonione bez celu a które powinny byc właśnie na te cele przekazywane tak samo jest z drogami na które mamy prawie identyczne pieniądze jak niemcy a drogi mamy beznadziejne ale poprostu to jest wina rządu który nie potrafi tego wykorzystac okrada nas, lub wydaje na bzdurne nie nasze wojny a szpitale padają totalna bzdura oczywiście to jest tylko moja opinia i nie wszyscy muszą sie z tym liczyc ale tak ja to widze.

rybagosc Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-08 11:27:33 /


to dość wygodne zwalać wszystko na państwo i podatki,
ale to trochę jak stanie przy ofiarach wypadku drogowego i nie udzielenie pomocy , bo przyjedzie pogotowie,
moim zdaniem człowiek zawsze powinien pamiętać, o tych którzy maja kłopoty i pomagać im w miarę możliwości

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-08 21:56:31 /


To fakt, może kiedyś być tak że to ktoś z Was będzie potrzebował pomocy i co wtedy? Czasem naprawde niewiele potrzeba zrobić aby komuś bardzo pomóc.

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-04-08 23:25:50 /