logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Zawieszenie Taunusa - gumy (itp.) - ich nazewnictwo i zle prowadzanie na koleinach

Zawieszenie Taunusa - gumy (itp.) - ich nazewnictwo i zle prowadzanie na koleinach

Witam serdecznie

Czy jest ktos w stanie podac nazewnictwo oznaczonych elementow na obrazku? Numerkami staralem sie oznaczyc gumy itp. Literki oznaczaja wieksze elementy (typu wachacz, stabilizator). Przyjmuje tez wszystkie uzupelnienia ;-) Moglem cos pominac ;-)
Zamierzam zrobic conieco z moim zawieszeniem przednim, poniewaz auto strasznie zle sie prowadzi na koleinach (opony 185). Co by nalezalo w zwiazku z tym wymienic na poczatku?

Pozdrawiam

gogoad / 2004-05-05 23:15:52 /


Acha... brakuje jednego numerka ;-) Niech przy tej wolnej linii bedzie nr 8

Pozdrawiam

gogoad / 2004-05-05 23:18:16 /


Na początku jedź na kanał najlepiej z szarpakiem i sprawdź co masz wybite jeśli pływa to pewnie będzie widac od razu.Najprościej podlewruj przód i popróbuj poszarpać kołem we wszytkich płaszczyznach. W moim Taunim były to sworznie wachacza górnego na Twoim obrazku pod numerem 3.

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-06 00:05:49 /



1.Tuleja drążka reakcyjnego
2.dolny sworzeń wahacza
3.górny swożeń wahacza
4.końcówka drążka kierowniczeko
5.główna tuleja belki przedniego zawieszenia
6.tuleja wahacza górnego
7.tulejka łącznika stabilizatora
8.jak wyżej
brakuje ci jeszcze (na zielono):
9.tuleja dolnego wahacza
10.tuleja mocowania stabilizatora
11.przednia tuleja belki przedniego zawieszenia
a teraz trochę patentów:
1.podchodzi od pomyloneza
2,3 da się kupić (60-90 w zależności od jakości podróbki)
4. j/w 30zł
5,7,8,9,11 tylko oryginały
6. było na forum maglowane.
10.weź starą i w każdym sklepie coś dobierzesz.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-06 08:00:31 /


sprawdz zbierzność bo brak takowej tez daje sie we znaki na koleinach

monter25 / 2004-05-06 09:19:14 /


A ja osobiście zacząłbym od felg - jeśli masz za małe ET (np. zasadzone fele z Capri zamiast z Tauniego), to już jest niezły ubaw, bo na koleiniach wolant ciężko jest utrzymać w łapach.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-06 09:33:25 /


Dzieki wszystkim za odpowiedzi :-)

Felgi sa bez rantu i sa to stalowki 14, widzialem kiedys takie w jakims starszym Escorcie (MKIII?). Podejrzewam zawieszenie, bo luzow w ukladzie kierowniczym duzo nie ma, a ogolnie moj Tauni jak go kupilem nie mial zawiechy w najlepszym stanie. Jednej "tuleii drazka reakcyjnego" (nr 1) - tzn. tej gumy w ogole nie bylo ;-)

W piatek/sobote pojde go poszarpac ;-)

A tak na marginesie... czy most moze byc slyszalny przez brak oleju, albo jego mala ilosc?

gogoad / 2004-05-06 11:39:33 /


dolacze sie do postu i mam nastepujace pytanie czy:
-przednia tuleja belki powinna byc osadzona "kolnierzem" w strone komory silnika czy na zewnatrz?....bo cos mi nie pasuje???....?
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-06 12:11:06 /


no wiec ktos wie jak jest z tymi gumami o ktore pytalem?

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-07 19:13:12 /


Kolnierzem w strone komory silnika, czyli kolnierz dotyka belki. A na zewnatrz nie ma kolnierza ani podkladki, poprostu sama nakretka... Tak to lipnie wyglada w taunusiku niestety, ale chroni podluznice przed pogieciem w przypadku zarycia lawą o np. studzienke - wtedy poprostu gumy wylaza z budy cofajac sie razem z belką, ale podluznice i buda maja szanse zostac cale.
Ja jednak zakladam zawsze gumy od granady, te tylne gorne od belki, po dopasowaniu wymiarow i usztywnieniu da sie a tym w miare normalnie jezdzic, i pewnie jest to lepsze rozwiazanie niz oryginalne taunusowe gumy belki, po ktorych zalozeniu i tak cala belka sie trzesie w budzie... Ale po zalozeniu na sztywno gum od granady trzeba uwazac na wystajace przedmioty, bo jak sie zawadzi, to do wyrzucenia bedzie nie tylko belka...

Mysza liil (EM) / 2004-05-07 23:33:26 /


ok thx za info....bo te gumy wygladaja jakby zaraz mialy wypasc....hehe:)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-08 07:04:05 /


Ja w swoim taunim wbiłem:) tuleje metalowo gumowe od dużego fiata (te od resorów) idealnie pasują, i teraz już nic nie wyłazi:)

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-08 23:04:33 /


tuleje gumowo-metalowe od pior resorowych to od poldka do capri wsadzilem...tyle ze inna srednica sruby....wiec jeszcze sruby musialem zmienic...i jest oki:)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-09 14:40:28 /


A ja mam inne pytanie w tej kwestii bo moja zawiecha w Taunusie 1979 to masakra i musiałbym wymienić wszystkie elementy gumowe i co po niektóre tuleje czy jest ktoś kto może to załatwić po taniemu albo zna firme gdzie można to kupć od ręki bo mi w sklepie zaśpiewali za te części na zamówienie 800 zł.Byłbym bardzo dzwięczny.Thx

Kubek / 2004-09-26 12:03:36 /


no właśnie może ktoś taniej skompletuje choć mi zaśpiewali jeszcze więcej...a u mnie też masakra:)

D.O.C. STRUŚ / 2004-09-26 17:23:37 /