logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Pomocy!!!

Pomocy!!!

czesc mam problemy z gaznikiem nie moge dojsc z nim do porozumienia mam kapri z silnikiem od granady 2.3 V6 gaznik nie ma odplywu nadmiaru benzyny do zbiornika ja mysle ze nie musi byc bo plywak ustala dawke benzyny jaka ma podac do gardzieli a caly czas mi zalewa swiece i nie dam rady go wyregulowac mam gaznik firmy weber sa tam dwie srubki do regulacii to jak sa zakrecone to ile trzeba obrotuw zeby bylo dobrze nie za duzo nie za malo pomuzcie pozdrawiam

Lukas / 2004-05-18 15:10:12 /


najpierw wyreguluj poziom pływaka, później odpal silnik i go nagrzej, tak aby ssanie było wyłączone, pokręć wkrętem od składu mieszanki w prawo lub lewo tak aby znaleźć maxymalnie największe obroty (zobaczysz na obrotomierzu) jeśli za pomocą wkrętu składu mieszanki znajdziesz już max. obroty silnika, to wtedy odpowiednią prędkość obrotową doreguluj wkrętem na ramieniu przepustnicy (czyli np. 800 rpm.)

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-18 15:20:52 /


Dlaczego silnik 2,3 V6 jest od Granady?.
Ja bym napisał że jest z CAPRI.
Gaźnika Webera nie znam ale wszystkie Solexy i "deutsche vergasery" z V-ek mają powrót nadmiaru paliwa z powrotem do zbiornika.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-18 17:24:12 /


a ma ktos jeszcze morze opisy gaznika weber od V-ki modelu to nie znam ale ma na guze dwa kwadratowe dysze kture sa sterowane poprzez elektryczne ssanie czekam jak cos to ne e-mail ciacho2.0@wp.pl najlepiej po polsku
pozdrawiam

Lukas / 2004-05-18 17:29:31 /


Kannkunen nie zgadzam sie ze wszystkie gazniki od v-ek maja przelew bo NIE MAJA, przynajmniej te od granady, ktora ma dodatkowa puszke przelewowa *dochodzi do niej pezwod z pompy, wychodzi na przelew do zbiornika i wychodzi do gaznika, czyli 3 krocce), i takie cos musisz sobie zalatwic, gdyz pompa paliwa od v-ki zawsze zaleje taki gaznik bez przelewu. Dlatego przelewa beznzyne gora i tego sie nie reguluje.
Zoggon w wiekszosci nowszych solexow nie reguluje sie poziomu paliwa gdyz plywak nie ma blaszek do regulacji, jest poprostu plastikowy.

Mysza liil (EM) / 2004-05-18 19:04:27 /


Mysza, może masz i rację, ale on pisał o Weberze. Jeśli również w gaźniku, który on ma, nie reguluje się poziomu pływaka, to ma jeden problem z głowy.

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-18 19:24:28 /


Nie zaleje zawsze bo ja mam 2.3 od Granady (YYH 108 KM) i wcale mi swiec nie zalewa a odplywu paliwa bynajmniej nie posiadam.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-18 19:25:05 /