logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Czym wyczyscic obicie foteli (skaj)

Czym wyczyscic obicie foteli (skaj)

Mam w swojej kaprysi jasną beżową tapicerkę (wer. Ghia) w całkiem dobrym stanie jednak b. brudną. W większosci jest to jasny skaj. Próbowałem to czyścić mydłem, ludwikiem, płynem do podłóg, dywanów,.... wszystkim, najlepszy rezultat daje rozpuszczalnik, jednak i tak brud schodzi bardzo ciężko, pozatym boje się żeby ten rozpuszczalnik nie zniszczył tej tapicerki. Może ktoś ma jakieś ciekawsze pomysły?

Piotrek PCK / 2004-05-18 17:06:40 /


a vanish..??..probowales?..:)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-18 18:20:54 /


szczotka do paznokci i Cif ,tuylko zel ,ona zdajcie w takich zielonych butelkach jest , i kawałek wyczyścić i odrazy wycierać ręcznikiem papierowym !! Ja wyczyściłem idealnie moją tapiserke całą !! tyleże kremowy dywan (zanim czysciłem myślałm że jest brazowy) vanish i szczotka do paznokci i okrężne rucha ,a potem po wyschnięciu odkużaczem !! kupa roboty ale ,POLECAM !!

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-18 18:22:39 /


moze tym ludwikiem, ale szczoteczka zamiast szmatka (wtedy w te wglebienia tez dochodzi)

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-18 18:25:20 /


http://okiem.boo.pl/okiem/index2.html?ciekawostki/porady.htm&3
Skaj
czyszczenie
białą wazeliną kosmetyczną.
( ale nie wiem czy dziala wiec na wszelki wypadek najpierw zrob gdzies w niewidocznym miejscu) :)
a poza tym wystarczy troche pogooglowac. pozdrowka

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-18 18:30:27 /


Wazelina nic nie daje, na razie cif + szczotka i jakoś idzie, ale ciężko... cóż, nikt nie mówił że będzie łatwo :)

Piotrek PCK / 2004-05-18 19:17:45 /


pod warunkiem ze chcesz czyscic zabrudzenia, a nie np. wytarty skaj ktory tez sprawia wrazenie brudnego - a jest nie do wyczyszczenia.

Jabol / 2004-05-18 20:18:35 /


Dzięki wszystkim za pomoc, jak na razie Cif + szczotka do rąk i piękno tapicerki wyłania się z pod brudu :)

Piotrek PCK / 2004-05-20 02:55:34 /


Hmmm, a nie lepiej byłoby udać się do najbliższej myjni (ręcznej) i wydusić od nich trochę jakiegoś specyfiku do czyszczenia tapicerki (teraz mają bardzo fajne środki chemiczne). Oczywiście tylko tak sobie gdybam :)

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-20 08:44:42 /