logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Rdza wewnątrz auta...

Rdza wewnątrz auta...

W trakcie zdejmowania tapicerki natrafiłem na mniejsze (boki auta) i większe (podłoga od środka) ogniska rdzy. Pytanie, co z tym zrobić, na chłopski rozum większość "zdjąć" szczotką drucianą, reszte wytrawić czymś, a potem to zakonserwować jakąś farbą. Jednak że pojęcie o blacharce mam takie jak przeciętny polak o języku Chińskim chciałbym się dowiedzieć czy to dobry plan ;) no i jakich środków do tego używać.

Piotrek PCK / 2004-05-20 02:59:34 /


Jeżeli jest to rdza na powierzchni metalu a nie przelotka po której wyskrobaniu zostanie dziura, to zdejmuj to szczotą drucianą (najlepiej taką obrotową na wiertarce) a następnie zapuść fosolem gmerając po tym pędzelkiem, co pozwoli na usunięcie resztek utlenionego metalu. Miejsca oczyszczone, po ich wyschnięciu zapryskaj cynkiem w sprayu, następnie podkładzik i farba.

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-20 08:36:18 /


..TYLKO PO FOSOLU DOBRZE OCZYSC NP. NITRO.....POTEM MOZESZ DAC CORTANIN F LUB COS O PODOBNYM DZIALANIU ANTY-UTLENIANIU...PODKLAD I FARBA ..NAJLEPIEJ CYNKAL LUB CHLOROKAUCZUK..:)
POZDRO

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-20 21:32:20 /


Najlepiej bedzie jak minie znajdziesz. U mnie po kilku miesiacach spod chlorokauczuku wyszlo, tyle ze nie przykrylem zadnym lakierem tego :(

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-20 23:00:02 /


zgadzam sie z poprzednikami ale jesli sa to miejsca w ktorych tapicerka sie nie styka z blacha(wnetrze drzwi, progow, slupki - profile zamkniete) to proponuje rozgrzac do plynnej konsystencji najzwyklejszy TAWOT i przy pomocy kompresora wykonserwowac te miejsca. nie ma lepszej i tanszej konserwacji. co niektorzy w profile zamkniete daja stary olej silnikowy po wymianie w silniku.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-31 11:46:55 /