logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » kostki......

kostki......

nie wiem czy umieszczam w dobrej rubryce ale .....

mam pytanie odnosnie pluszowych kostek ktore co 2 osoba na capri.pl ma zawieszone na przednim lusterku

w zwiazku z tym ze moj kolezka Wojdat ladnie sie zapytal szanownego Dyry o kostki(do czego sluza i skad to sie to wzielo ze wszyscy wieszaja) a na jego stronie dzieki kilku krzykaczom znowu zaczyna robic sie jakas chora sytuacja :
http://www.capri.pl/services/page.php?id=3e903e673bb57&t=323030342d30352d32312032303a30343a3236#new

zadam te samo pytanie na forum :

skad sie wzial zwyczaj stukania w kostki ???

nie chodzi mi co to oznacza(ze ktos stukajac w swoje kostki zadaje pytanie: czy chcesz sie scigac?? i jesli chcesz to stukasz w swoje) tylko kto to wymyslil??
bo jak napisalem u Dyry na stronie

Skad kierowca jednego auta wiedzial ze koles w drugim aucie wie co to znaczy???

Telepatia???


chyba ktos to musial wczesniej ustalic(taki zanak-sygnal hehe)

i oto sie rozchodzi w tym banalnym pytaniu

niestety musialem sie tak rozpisac gdyz dla kilku osob pytanie bylo zawile ;)


pozdrawiam wszystkich wariatow


ps.kolka wzajemnej adoracji do eksterminacji ]:->


♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-21 21:10:33 /


aha i najwazniejsze prosze pisac na temat!!!!!!!!!!!

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-21 21:15:40 /


i wlasnie o to mi chodzilo
i w tej sytuacji ciekaw jestem kto tak naprawde wie co i do czego i z czego to wyszlo
czy zobaczyl u innego i mu sie spodobalo
cos sie dowiedzial ze to do scigania
i co on bedzie gorszy !!!!!
ale tak nprawde chcilabym by koleszka DYRA na to odpisal
niech sie wykaze wiedza !!!!
w koncu posiada takowe kostki


postrofka

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-21 21:16:22 /


nie wiem..mimo tego ze tez mam kostki w aucie ( i nie tylko pluszowe ) i wcale nie co drugie tylko moze okolo 6 ma je na lustereczkach...

TomekmaniaC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-21 21:50:03 /


Szanowny Tomku prosilem :) Piszcie tylko na temat :)

jak tak dalej pojdzie to watek rozwinie sie w inna stone np ktore kostki sa ladniejsze itp a na zadane pytanie i tak nie uslyszymy odpowiedzi :)

pozdrawiam :)

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-21 21:54:18 /


Kostki są fajne:))))))))))))))))))))
myślę ze umilaja podróż działaja hipnotycznie na pasażerów broń boże na kierowcę:) jedzie tesciowa jak pasażer i śpi:) czyz nie cudowne:) kostki powinne byc obowiazkowe jak trzecie swiatło stop! chociaż niektóre są świecace to juz jest wypas:P)

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-21 22:06:02 /


i znowu to samo jezu chryste :(

prosilem na odpowiadajcie na pytania !!!!!!!!!!!!!!!!!1

od tej pory jak ktos cos wpisze nie na temat ten BALWAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdro :)

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-21 22:08:00 /


wyraziłem swój poglad do czego sa kostki a najprawdopodobniej wzieły sie ze straganów:)

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-21 22:09:36 /


a skad ty wiesz co to znaczy jak sie ktos puka w czolo?

wiesz?
a przeciez znaczenie tego gestu nie bylo powszechnie oglaszane...

rany...
:]

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-21 22:13:01 /


jak ktoś się puka w czoło mhm ........... w przedszkolu mówili ze kazdy chory pokazuje gdzie go boli:)

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-21 22:39:44 /


w takim razie ten nurt mozna wykluczyc.. :P
watpie zeby ktos w przedszkolu mial stycznosc z kostkami na lusterku...
hehe :]

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-21 22:48:43 /


Ja kupiłem Capri daleko w Niemczech i też wisiały w nim na lusterku kostki...Widać to dalej sięga niż na Polske:)
I CO Z TEGO ŻE NIE NA TEMAT?
:P

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-21 23:06:01 /


wiecie co przeczytajcie sobie te posty od początku do końca niezły ubaw po pachy albo nawet kostki:P

gilmor / 2004-05-21 23:20:48 /


też bym sobie kostki powiesił ale mi lusterko zapierdolili a kto wie może też były kostki:P

gilmor / 2004-05-21 23:21:54 /


nie martw sie... :D
sa kostki ( takie jak ja mam ) ktore sa przyczepiane nie na lusterko tylko na taka specjalna przyssawke do szyby... :P
a jak juz ktos chce miec naprawde niezly bajer to w tesco sa takie swiecace.. :P
taki dodatek do neonow pod podwoziem.. :D
hehehe

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-21 23:26:23 /


kurde ludzie... watpie zeby ktos Ci odpowiedział strikte na to pytanie ze pan xxx z USA w roku `XX uszył kostki wsiadł do swojego Forda i wyjechał na ulice by zapoczątkować ten zwyczaj. to jest poprostu legenda ze w latach 50 a pewnie i pod koniec 40 kiedy to mlodzi ludzie dorywali fury i rasowali je zeby miec szybsze od standartowych poprostu wieszali kostki na lusterkach taka byla wtedy moda, a to ze pukajac w nie wyzywales goscia do wyscigow to tak jak bys na niego prowokujaco patrzyl, odrazu każdy wie o co chodzi no chyba ze to totalny matoł ale tacy sie nie scigaja:P
Pozdro


jagoolmk2 / 2004-05-21 23:27:22 /


Proponuję płytki zamiast tych kostek np. z szazą podjeżdżasz na światła i oślepiasz przeciwnika w ten sposób masz nad nim przewagę i wygrywasz a dla bardziej oldschoolowej drużyny proponuję duży vinyl czarny i ogromny my niger:)
pozdro dla wszystki zapaleńców którzy nadrabiają niedostatek pluszowych zabawek w dzieciństwie pluszowimi gadżetami(wyjątek to Tomek dla niego respeckt za autko:) bo jest naprawdę gites)

gilmor / 2004-05-21 23:28:51 /


Nie niiiieeee koledzy mylicie sie przeciesz wieszanie "pluszowych" kostek na lusterkach wstecznych daje o 20 koni więcej :)) dlatego je wszyscy wieszaja a jak sie w nie postuka to samochód mniej pali hiii
pozdrawiam

kokon / 2004-05-21 23:30:19 /


nawet bym sie nie obrazil jak by tak bylo.. :D

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-21 23:31:12 /


spox Gilmor twoje podejscie mi sie podoba
ja jakos sie chyba nie przekonam
a geneze poznalem to moge
bo mi tak zostalo z lat kiedy to jak sie nosilo kapselek na klapie to trzeba bylo o nim cos wiedziec to byly czasy ale tego mlodzi nie rozumieja ze jakis szacunek byl i zasady a teraz jak sie widzi kolesia z koszulka metallicy to on nie wie co to kill em'all
lubie szybkop latac i tu nie chodzi tylko o silnik
wiec ta moc mi nie potrzebna dodatkowa i nie zaloze sobie
a naprawde zaslaniaja troche z nawet powiem sporo widoku
kiedys byla moda na choinki zapachowe ,potem na plyty ,teraz kostki ....
co bedzie dalej ktoz to wie????ale zawsze to zalatywalo podmiejskim klimatem
ja sam lubie pluszaki i zawsze mam jakiegos w szamochodzie (obecnie kermit)
siedzi on sobie na tylnij polce i spoglada jak pokonuje kolejne kilometry
nie przeszkadza bo nie uzywam tylniej szyby do spogladania

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-22 00:17:33 /


a dla mnie kostki to element klimatu z poprzedniej epoki, tak jak piesek kiwajacy glowka, stare okulary...
generalnie nie jest to dla wsi i szpanu...
po prostu liczy sie klimat i po to mam 7 zdjec na desce i klapce przeciwslonecznej...
takie cos jak kostki czy nawet muzyka z tamtych lat pozwalaja poczoc samochod...
zachowac jego klimat...

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-22 00:23:48 /


Przedewszystkim w tym wątku wyśmiewamy się z montażu jakichś dupereli ot tak ,wszystko co jest zamontowane w konkretnym celu przez własciciela jest spoko ale jeśli ktoś sobie zakłada coś tam bo ktośtam ma coś takiego to dla mnie to bzdura

gilmor / 2004-05-22 08:41:53 /


hmmm a jak rozróżnić czy ktoś założył sobie coś bo ktoś tam coś tam czy założył bo mu się poprostu to podoba? ;> :]

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-22 08:54:10 /



tak jak myslalem ani jednej odpowiedzi na wydajace sie ze proste pytanie :(


a co do pytania to bylo zadane wlasnie w takim sensie jak to napisal jagoolmk2

i prosilem zeby odpowiadac na pytanie a nie nie wiadomo na co i po co :(

pozdrawiam

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-22 10:38:24 /


> skad sie wzial zwyczaj stukania w kostki ???

z stanów z przed x lat, prawdopodobnie jak napisał jagool lata 50.

> nie chodzi mi co to oznacza(ze ktos stukajac w swoje kostki zadaje pytanie: czy chcesz sie scigac?? i jesli chcesz to stukasz w swoje) tylko kto to wymyslil??

jak jagool napisał ktoś, kiedys, dziś nikt chyba dokładnie nie wie, podobnie jak kiedy dokładnie i kto, komu pokazał wyciagniety środkowy palec, poprostu tak jest i juz, wszyscy wiedza co to ozanacza i to wystarcza.

> Skad kierowca jednego auta wiedzial ze koles w drugim aucie wie co to znaczy???

Jak mu 2 razy ktoś puknął w kostki i sprzed nosa odjechał to za 3 razem juz wiedział co bedzie grane :D
A skad wiesz ze jak stoisz na światłach i przegazowujesz samochód, to oznacza ze chcesz sie scigac?

A pomijajac fakt całej genezy kostek, historii itp. to poprostu fajny dodatek do starej fury, a, że zasłąnia widoczność? a długa maska z garbem to co ?
takie drobiazgi dodaja smaczku tym samochodom, tylko, że tutaj próbujecie na siłe cos udowaodnić, trudno wasza sprawa.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-22 11:24:01 /


fajnie Coke ze sprobowales ale pudlo.

odpowiedz nieprawidlowa i znowu troche nie na temat :(

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-22 11:27:59 /


i kto tu cos chce udowadniac na sile?? sory ale nie wiem o co chodzi??

czy nikt nie potrafi odpowidziec na wydawaloby sie ze banalne pytanie??

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-22 11:32:02 /


pogoogluj sobie, skoro bez odpowiedzi spac nie mozesz.

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-22 11:36:17 /


sek w tym ze juz googluje z Wojdatem od 2 dni i chuj.

skoro zabierasz glos w dyskusji to prosze odpowiadaj na pytanie :)

powtorze sie kolejny raz prosze pisac na zadane pytanie albo nie pisac nic :)

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-22 11:41:53 /


blebleblebleble , to poallthewebuj ;P
i jest jak najbardziej na temat, bo probuje ci pomoc znalezc odpowiedz na nurtujace cie pytanie.

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-22 11:45:53 /


dziekuje za pomoc

ale gdybym sam mogl znalezc nie umieszczal bym pytania na forum

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-22 11:48:22 /



> i kto tu cos chce udowadniac na sile?? sory ale nie wiem o co chodzi??

> odpowiedz nieprawidlowa i znowu troche nie na temat :(

pitbull taka wersja jest nam znana, skoro wiesz ze to nie tak, to po cholere pytasz?

To nie jest jakieś odkrycie czy wynalazek, co by było gdzieś zapisane kto i w którym roku pierwszy uderzył w kostki. Bo jak sie domyślam tego własnie szukacie.


cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-22 11:59:54 /


PITBUL ty chyba wiesz dokładnie o co chodzi z tymi kostkai.. skoro na każdą odpowiedź mówisz że zła i że nie o to chodzi to znaczy że sam doskonale wiesz o co biega!! więc oświeć nas jeśli łaska i wątek będzie można spokojnie zamknąć..l

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-22 12:46:01 /


Ja także (jak wszyscy dotąd ) nie mam na ten temat nic do powiedzenia, ale jeśli to ma być sposób na poprawę lokaty w statystykach aktywności na stronce, to nie moge się już dłużej zaniedbywać... :)
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-22 13:06:22 /


Dobre...dobre....statystyki.Ktoś napisał że takie kostki ma co druga osoba.
W moim są chyba tylko kostki gdzieś wśród bezpieczników.
Innych nie uznaję.Denerwowałoby mnie gdyby mi coś dyndało non stop.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-22 13:34:37 /


A od kiedy kolega PITBULL, ma prawo wprowadzania zakazów lub nakazów odpowiedzi. Jeśli nieżyczysz sobie odpowiedzi na zadane pytanie, to poprostu go nie zadawaj. Ciekawe, czy jak cos Ci sie zj....w aucie i szukasz pomocy na forum, to czy nie cieszy Cię więcej niż jedna, nawet konkretna odpowiedź. dla mnie im więcej tym lepiej:)) Pozdrawiam

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-22 13:35:40 /


a co mają statystyki do rzeczowości udzielanych odpowiedzi ? ;-)

jeśli chodzi o kostki to powiedzcie mi w takim razie kto wymyślił te małe do gry i kiedy ???? albo kostke rubika w którym roku dokładnie ?

Taki sens ma właśnie pytanie o które cały czas chodzi (żaden) tzn. od kiedy i kto wymyślił zwyczaj "pukania w kostki" pluszowe na lusterku .... raczej stało sie to w stanach wsród ludzi przerabiających swoje auta na Hot Rody i ścigających sie na 1/4 mili - i tyle wiadomo .. rozpowszechniło sie od tego czasu a Polska jak zwykle 100 lat za cywilizacją ,,, hehe

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-22 13:36:17 /


cOke
To nie jest jakieś odkrycie czy wynalazek, co by było gdzieś zapisane kto i w którym roku pierwszy uderzył w kostki. Bo jak sie domyślam tego własnie szukacie.

odp.nie,nie masz racji
szukam odpowiedzi kto ustalil takie reguly scigania sie(to tak samo jak z pojedynkami na rewolwery,robimy 10 krokow i strzal)
wlasnie na to szukam odpowiedzi co bylo na



--------------------------------------------------------------------------------
do Trójkąta;
mowiac bledna odpowiedz mowie ze nieodpowiadacie na zadane przezemnie pytanie



--------------------------------------------------------------------------------

do
krk4m chyba masz racje z tym podnoszeniem statystyk hehe



--------------------------------------------------------------------------------

do
kalb zastanow sie co piszesz z tym zakazem i nakazem odpowiedzi
czy ja komus zabraniam pisac odpowiedzi na pytanie??jesli juz zabierasz glos gdy ktos o cos pyta to prosze odpowiadaj na temat :)

szczerze to zadowolilaby mnie jedna konkretna odpowiedz a nie 50 ktore sa odpowiedzia ale na nie zadane pytanie



--------------------------------------------------------------------------------

do
MikeB4

Magiczna kostka" Erno Rubika rodem z Węgier. "Buvos Kocka" to po węgiersku :) wynalazł ją, w 1975r. Erno Rubik - profesor Akademi Sztuk i Rzemiosła w Budapeszcie. I nie była to bynajmniej łamigłówka, ale przyrząd to ćwiczeń wyobraźni przestrzennej. W 1976r taką samą kostkę skonstruował i opatentował w Japonii inżynier Terutoshi Ishige.
co do kostek do gry to tez jest mnostwo stron

sek w tym ze na temat historii kostki rubika jest stron od groma a na temat kostek o ktore pytam nie znalazlem jeszcze ani jednej.
co do sensu pytania to Twoje zdanie.Interesowalo mnie (zreszta nie tylko) skad ten zwyczaj sie wzial kto to ustalil(Fakty a nie raczej ..,chyba...,byc moze...)

--------------------------------------------------------------------------------

jak zawsze konczy sie tak samo :(
Na konkretnie zadane pytanie odpowiada najwiecej ludzi tylko szkoda ze nie na temat.

Co do zamykania tego postu uwazam ze nie ma sensu bo nie uslyszalem jeszcze odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie.

pozdrawiam

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-22 14:12:07 /


http://groups.google.pl/groups?hl=pl&lr=&ie=UTF-8&selm=Xns94B968D6C33C5dwinomcastnet%40204.127.204.17&prev=/groups%3Fhl%3Dpl%26lr%3D%26ie%3DUTF-8%26q%3D%2522street%2Braces%2522%2B%252Bdice%2B%252Bhistory

http://www.chevys.de/history/idx_hot_rods.htm
nie wziales pod uwage ze "zjawisko pukania " moglo sie ksztaltowac przez jakis okres czasu i nie posiada konkretnej daty.
prosze podaj mi date kiedy pierwszy raz pokazanao "fucka" i jak nazywal sie inicjator tego gestu :P pytanie na tej samej zasadzie.

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-22 14:26:01 /


Kostki rubika zostały opatentowane, stąd można znaleźć date i nazwisko wynalazcy. Kostki o których mówimy, mogą być opatentowane jako gadżet, nie mający większego znaczenia. Możesz je opatentować"jako zaklinacz deszczu" lub "przywoływacz do wyścigu", jeśli patent sie sprawdzi, to za x lat będzie można znaleźć informacje w necie, na temat powstania, przeznaczenia i twórcy tego. Watpie tylko czy jest to mozliwe, żeby opatentować wynalazek, o takim przeznaczeniu o jakim mówimy, bo wyścigi uliczne są przecież nielegalne:)) Ale kto wie. Uważam, tak jak wszyscy, że zwyczaj wziął sie z jakiejś społeczności lokalnej(zapewne Ameryka) i rozpowszechnił się stopniowo na całym świecie, podobnie jak, ktoś już bardzo trafnie zauważył, środkowy palec:)) Reasumując, wątpie żebyś gdziekolwiek usłyszał bardziej rzeczową odpowiedzi niz dotychczas na forum. Pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniach odpowiedzi na ten zawiły temat:)

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-22 14:42:50 /


http://www.chevys.de/history/idx_hot_rods.htm
nie wziales pod uwage ze "zjawisko pukania " moglo sie ksztaltowac przez jakis okres czasu i nie posiada konkretnej daty.
prosze podaj mi date kiedy pierwszy raz pokazanao "fucka" i jak nazywal sie inicjator tego gestu :P pytanie na tej samej zasadzie.

dziekuje Segal za pomoc.

a czy to pytanie bylo na takiej samej zasadzie jak pytanie Kto pierwszy pokazal "fucka" byc moze,ale mnie nie interesuje kto komu pokazal i kiedy to mialo miejsce :)
interesowaly mnie kostki :)

jesli bedzie mnie interesowal "Fuck" to zadam je na jakims innym forum niz na Capri np forum dla gluchoniemych (znaja jezyk migowy wiec pewnie stad to sie wzielo)

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-22 14:58:21 /


Kalb odpowiedz padla

Segal odpowiedzial na nurtujace nas pytanie

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-22 15:00:05 /


No to fajnie, że sie udało.Tylko sprawdź jeszcze taki mały niuansik, czy Segal odpowiedział, czy odpowiedziała:))))))))))
Pozdowionka:)

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-22 15:03:32 /


A może zapytać na forum BMW, oni też nie będą zorientowani do końca kiedy, ale napewno będą wiedzieli ile razy pokazali dzisiaj środkowy palec :)

Michał Rau / 2004-05-22 15:30:51 /


ej, daj spokoj, BMW nie jest zle. wiem ze z mojej strony to walka z wiatrakami ale to co robisz to poglebianie stereotypow..

watpie czy wlasciciele tych BMW ktore widzialem ostatnio na rajdzie na karowej choc raz w zyciu pokazali "srodkowy palec"..
pozdro

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-22 15:37:24 /


czepiles sie literowki :P

wiem ze Segal to kobieta

nawet kiedys rozmawialem z nia na gg :)

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-22 15:39:04 /


Sorki Mac13k. Masz rację. Ja sam mam dwudrzwiowe audi z 75 roku i z tego powodu nie jestem zwolennikiem szufladkowania. Chodziło mi głównie o to, że oni też się ścigają spod świateł. PITBULA seplasam za zboczenie z tematu, coby się nie pogniewał.

Michał Rau / 2004-05-22 20:54:50 /


może kostki mają związek ze znanym cytatem:"...kości zostały rzucone..."????

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-22 21:17:32 /


...a że koło kości (kostki już wiemy do czego) zawsze kręcą się psy, więc:
co oznacza piesek na tylnej półce z kiwającą się głową? ;)
Od kiedy i dlaczego je się tam sadza? :)
pozdro

P.S. to samo pyt. może być z zielonym liściem klonu na szybie ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 09:06:42 /


skoro piesek cos znaczy, to moze golebia kupa na masce tez.... jakos nie moge zrozumiec czemu golebie z wyjatkowa starannoscia obsrywaja akurat moj samochod....

Jabol / 2004-05-24 10:35:47 /


nie parkuj pod latarnia i zapomnij o kupach :)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 10:43:25 /


Panowie

watek zostal zamkniety :)
Odpowiedz na zadane przeze mnie pytanie padla ,nie ma juz sensu walkowac tego tematu :)

Pozdrawiam

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 10:50:28 /


Jak było już za dużo kości, pojawiły się pieski z kiwającymi się główkami na tylnym podszybiu i zaczęły je zjadać. Potem zachciało im się siusiu to przyczepiano zielone listki, żeby za daleko nie odbiegały. A żeby trafiły tam w nocy to zaczęto zakładać neonówki pod podwoziem. A spojler na tylnej szybie to wybieg dla psów.


Sorry PITBULL za ten post, ale nie mogłem się powstrzymać; mam kaca bo wczoraj były chrzciny Ramboostka....

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 11:05:19 /


ok to juz chyba wszystko zostalo wyjasnione apropo pieskow itp :)

a na kaca to najlepsza praca (oczywiscie przy autku hehehe)

pozdrawiam

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 12:08:29 /


Pitbull czy Ty administrujesz jakieś inne fora, bo mam wrażenie, że Ci się kompetencje trochę pomieszały. Opier... co raz kogoś, że nie na temat pisze, przez co podwajasz liczbę postów w tym wątku. Ja czegoś tutaj nie rozumiem...

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 14:03:02 /


apropos kostek...to chcialem tylko napisac,że od wczoraj nie czuje kostek w nogach..taki wycisk dalo mi wymiana zawiechy w Capriku : )

m.i.c.r.o.n. / 2004-05-24 14:50:34 /


HAHAHA
tylna polka to inna sprawa
bo nie zaslania widzocznosci w taki sposob jak "COŚ" na lusterku w przedniej szybie
nie zaslania jak ktos wie do czego sluza zewnetrzne lustereka
ja sam mam pluszaka na tylnej polce siedzi i sobie odpoczywa :D
(jak ktos chce wiedziec co to, dlaczego tam jest i jaka jest tego geneza to na priv )

KAROL no nie mow ze nie wiesz co znaczy zielony listek klonu ???

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 15:30:05 /


ja tez niewiem co to jest zielony listek klonu... ,moze mi powiecie ?? Czy mam założyć nowy watek bo ten podobno jest zamknięty?

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 15:49:53 /


Zielony listek to podobno "zielony" kierowca, kiedyś słyszałem że jak zrobiło się prawko, a kiedyś naprawde nie było trudno (nawet czasem bez wsiadania do samochodu) to kleiłeś listek na szybę i wszyscy wiedzieli że zaufanie do twoich reakcji i zdolności powinno być bardzo ograniczone. Ile w tym prawdy nie wiem, ale wielu ludzi miało taki stosunek :) do tego listka

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 16:05:45 /


Jak nie wiesz, to znaczy, że powinieneś go przykleić. Dawno temu młodzi i niedoświadczeni kierowcy przyklejali taki listek na tylną szybę, dzięki czemu unikali obtrąbienia przy szkolnych błędach. Jak się nauczyli jeździć - odklejali. Niestety, stary dobry zwyczaj odszedł w zapomnienie. Zastapił go środkowy palec... :(

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 16:06:01 /


Ale się wstrzeliłem...

Naprawdę tak było i rzeczywiście patrzyło się na wybryki takiego kierowcy z pewną pobłażliwością i wybaczano błędy, po których "normalny" kierowca dostałby opier....
Sam taki miałem...

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 16:09:14 /


Dawno dawno temu, w czasach późnego PRL był taki zwyczaj, że świeżo co upieczony kierowca przyklejał taki listek na tylną szybę by wszyscy wiedzieli że jest jeszcze zielony za kierownicą i należy nie zwracać uwagi na niego, i mieć do niego wiecej cierpliwości na drodze:) I taka myśl mi sie nasuneła że może każdy nowo zarejestrowany na forum mógłby otrzymywać na jakiś okres czasu przy swoim niku takowy zielony listek klonu jako pewna informacja dla innych forumowiczów:)

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 16:12:09 /


BINGO!
I 24 godziny od rejestracji do pierwszego postu, jak ktos już napisał.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 16:19:46 /


Gurden, pomysl super.
A kostki zupelnie nie zaslaniaja widocznosci. Sa w takim miejscu ze widac je jedynie katem oka.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 16:19:55 /


to ja napisze tak
teraz tuning i szybkosc jest najwazniejsza dla nowych kierowcow
wiec i nie wiedza co to jest nauczyc sie jezdzic
bo po 20 h na placu i po zdaniu zazwyczaj 5 egzaminow to energia rozpiera i tylko pedal w podloge i laczki palic ojojoj i tak to widze a jak ktos jedzie powoli to go ztrabi i .... jeszcze jakies .........
a fakt jak sie takiemu zwroci uwage ze cos zrobil nie tak to tylko potrafi palec pokazac ale coz jak to zostalo powiedziane gdzie indziej ale calkiem niedawno " śmiejesz sie z tuningu? takie czasy musisz to przeboleć"
ja sie nie smieje tylko przeraza mnie wizja predkosci przy malych umiejetnosciach troche rozsadku za kolkiem
a mysle ze jak by byly teraz takie listki powszechne (a widzalem u siebie \to jeszcze mozna kupic ) to zaden mlody kierownica by i tak tego nie przykleil bo to przeciez kicha , i jak by kolunie patrzyli a i panny by sie smialy

z wielkim szacunkiem do mlodych kierowcow
postrofka

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 16:36:54 /



a ja chyba sobie nakleje zielony listek i mam gdzies co kto powie :)

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 16:43:47 /


no musze sie zgodzić ... teraz śmigam wolniej jak zaraz po zrobieniu prawka :/ znaczy nie przez tydzień jeszcze jeźdizłem wolno a potem ... argh ... ale stare fordy nauczyły mnie gracji ,opanowania i czerpania przyjemnosci z cruisingu :) a co do listka to ja słyszałem o listku koniczynki a nie klonu ,i myslałem że to koniczynka to znaczy ,nawet chciałem sobie takowa zapodac ,ale nigdzie nie było (klonu tez niewidziałem) :|

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 17:37:04 /


teraz to powinni tez z listkiem Marii wypuścić co by mieć świadomość, że ktoś obok w czasie jazdy ma jazdy heh

starrsky / 2004-05-24 17:55:54 /


to na bank był lisc klonu
ja pamietam !!!
a jeszcze poszedlem po rade do starszych hahaha
i potwierdzili ze to byl klonowy lisc
a i widzialem gdzies otatnio w jakims kiosku i chyba wiem gdzie !!!!
jak tam bede to kupie

kto chce przyjmuje zamowienia

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 19:28:44 /


W Gdansku sporo aut z tym jedzi. Nie wiem co to za "sensacja". Sam tez chcialem kupic jak zrobilem prawko, ale do sklepu bylo za daleko zawsze... a potem to juz sie nauczylem jezdzic :) Jak dla mnie wieksza zagadka byly ryby, ale tez juz sie wyjasnilo ;)

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 20:36:15 /


Ja na początku jeździłem jak wariat a teraz po 3 latach jeżdżenia jeżdżę duuuużo spokojniej....a co do zielonego listka to uważam,że kobiety powinny miec naklejkę uwaga KOBIETA za kierą wtedy człowiek miałby więcej opanowania:)

gilmor / 2004-05-24 20:42:24 /


a co do ryby to chyba oznacza ze jesli masz wypadek i nie ma szansy aby cie uratowac to znak ze mozna brac organy na przeszczep

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 21:37:48 /


Ryba akurat oznacza ze to auto ksiedza. Ale tez cieszy sie popularnoscia wsrod dreswagenow :)

Mysza liil (EM) / 2004-05-24 21:42:54 /


no mamy wyjatkowo duzo ksiezy, w dodatku z rodzinami, ktorzy sie z tym nie kryja hehhehe

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 22:02:31 /


ksiedza... mylalem, ze to(ryba) odroznia chrzescijan. tak jak bardzo dawno temu kiedy na krzyz latwiej bylo trafic niz powiesic go w domu.

nmd / 2004-05-24 22:08:55 /


znak rybki to oznaka Chrześcijaństwa (wystarczy spojrzeć na auta stojące pod kościołem w niedziele)

starrsky / 2004-05-24 22:10:37 /


nie - ona oznacza ludzi którzy mają akwarium i hodują rybki :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 22:40:17 /


a ja zawsze myślałem że to zapaleni wędkarze ;D

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 23:07:39 /


albo zapalonych rybaków,albo tych na podwójnym gazie bo "rybka lubi pływać:P"

gilmor / 2004-05-24 23:08:37 /


skoro rybka lubi plywac, to znaczy ze fura z taka naklejka nie ma amortyzatorow ?? ;D A moze to znaczy ze tak pachnie w srodku ;D

Mysza liil (EM) / 2004-05-24 23:14:48 /


podzielam
zawsze myslalem ze to rybaki czy wedkarze
hahaha bo to dla mnie nie ma znaczenia bo i tak nie czaje jak mozna siedziec i patrzec w cos co sie ruszy czy nie a jak sie joz rosze to trzeba wyciagnac ........... ojjjojoj
i potem sie jeszcze meczyc przy jedzeniu , by sie nie zadlawic

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 23:58:23 /


Podobno są dwie rzeczy na świecie które pachną rybą i jedną z nich jest ryba ;)
(mam nadzieje że panie sie na mnie nie obrażą)

QRA MK1 / 2004-05-25 00:15:54 /


Co do ryby to jak chrzcisz auto w dniu Św. Krzysztofa to Ci przybijają, taki symbol chrześcijaństwa. A co do liścia to pamiętam takie fajne powiedzenie z lat kiedy byłem mały, wyjaśniające zupełnie jego posiadanie - "z przodu liść, z tył liść a w środku głąb" :)

Speedo / 2004-05-25 09:12:29 /


A może rybka znaczy: Mistrz PŁYNNEJ jazdy? ;)

Wracając do listka klonu. Pamiętam, jak tydzień po ukończeniu 17 lat zdawałem egzamin na prawko i po jego otrzymaniu z dumą (że już mam) przykleiłem zielony listek na maluszku.

Są naklejki: Uwaga, baba za kierownicą.
Mnie się podoba definicja: "Nie wierzę w korozję". Widziałem kiedys w Gdańsku na Grunwaldzkiej potwornie skorodowanego mesia przejściówkę z taką nalepką i uśmiechniętym kierowcą w środku.
Dziś powinny być naklejki w kształcie buraka, a znaczyłyby tyle co: UWAGA! DRESIARZ! Przyklejane urzędowo tymże.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-25 09:42:33 /


A jutro wybieram się po taką małą nalepeczkę z takim napisem:

MAFIA
SAMOCHÓD SŁUŻBOWY
:P
Fajnie na mojej grandzi będzie to wyglądało

gilmor / 2004-05-25 16:33:30 /


uwazaj tylko zeby ci jakas inna konkurencyjna MAFIA co zobaczy obca nalepke blacharki nie przerobila.. :P
hehe
:)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-25 16:35:59 /


Oni sami zamiast naklejek stosuja inne znaki - plastikowe lemiesze, skrzydla, wydechy z Kraza, wlewy paliwa z czolgu... To nawet lepiej, bo taka naklejke z lisciem widac dopiero jak podjedziesz, a lemiesz juz z daleka :)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-25 16:40:29 /


hehehe genialne wytlumaczenie genezy kostek zeszło na inny temat :D
ja tak jescze proponuje wklejenie pileczki golfowej w szybe i paru naklejek :P

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-25 17:38:44 /


A dla mnie wieszanie kostek itd na czymkolwiek w aucie to:
1.!!!!wiocha!...-"brzydko pachnie"(metafora)zalatuje, że hej
2. od razu choinkę i Boże Narodzenie mam przed oczami
POWAŻNIE

Albi_Poznan / 2004-05-25 18:04:09 /


Przegrzebałem allegro i są tam do kupienia właśnie takie włochate kostki - jakby ktoś chciał ( To nie jest ogłoszenie tylko informacja).

Michał Rau / 2004-05-25 21:23:23 /


Faktycznie, chyba jest na nie zapotrzebowanie, bo w bydgoskiej Hipernowej są po około 30 zł ładne pluszowe, podświetlane od wewnątrz kostki (bok ok. 6 cm).

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-28 16:07:49 /


jest jest
bo widze je juz w wypasionych 126

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-28 17:21:45 /


znalazlem !!!!!!
liscia
moze ktos chce to moge przywiezc na PC

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-30 21:02:27 /


kostki, kostki, teraz cos innego jest modne ;)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-11 13:00:34 /


nooo nooo szubieniczka jak sie patrzy hehhehe

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-11 14:02:12 /