logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Wiata na zimę???

Wiata na zimę???

już po wakacjach kupuje mkIII, ale nie mam garażu
:(, mam jednak miejsce i czas by teraz już zbudować wiatę, tylko nie bardzo wiem czy jest sens.Ile takie zadaszenie pomoże blacharce, bo samemu silnikowi i elementom gumowym to pewnie nic.
He to moj pierwszy wpis na stronce, a czytam juz wasze wypowiedzi kilka miesięcy, ogólnie tego tematu jeszcze nie poruszyliście(sprawdzałem)

sebon / 2004-05-23 12:01:58 /


co do zimy to wlasnie dzis rano wstaje a tu 2-3 cm sniegu na aucie!!!!! o zgrozo 23 maj a tu snieg pada...:(...juz tak od nocy..:(

a co do wiaty...to zawsze nieco ochroni auto przed opadami atmosf. itp.....lepsze to niz nic..:)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-23 12:15:37 /


właśnie przepisy są troche chore bo taka wiata bez pozwolenia - nie moze miec bocznych ścian za bardzo i wiecej jak 10 metrów kwadratowych ale zawsze mozesz zrobic 2x5 i powiesic do ziemii folie :-)

PS. mysl o postawieniu garażu :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-23 12:32:37 /


Sprawdzone przez znajomego: wojskowy namiot, taki, ktory ma 3 okragle okienka. Tylko jakis przewiew w nim trza uczynic.

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-23 12:45:11 /


ooo...lub plandeka od tir-a...z calym stelarzem...i po klopocie:)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-23 12:51:42 /


MikeB4
tez tak na poczatku myslalem i tak mi powiedziano w urzedzie

ale sa na to kruczki podpowiedziane przez kolegow budowlancow

bez pozwolenia na budowe mozna postawic kazda demontowalna konstrukcje, drewniana czy blaszana
a oprocz tego bez pozwolenia mozna utwardzic grunt czyli np wylac beton na podloge
wazne jest tylko aby konstrukcja nie byla na stale zwiazana z podloga i dala sie rozkrecic
takim sposobem mozna bez zbednych formalnosci zbudowac domek dla Capri

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-23 13:22:38 /


tak taki namiot dobrze by sie nadał z tego co wiem to nazywa sie N/S ale z tego co pamietam to jest drogi, ale zawsze można kupic używany

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-23 13:29:01 /


camaro , sam sobie zaprzeczasz:
>a oprocz tego bez pozwolenia mozna utwardzic grunt czyli np wylac beton na podloge
>wazne jest tylko aby konstrukcja nie byla na stale zwiazana z podloga i dala sie rozkrecic

na 99% nie wolno robić wylewki bez pozwolenia , własnie dlatego u siebie mam kostkę brukową :P

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-23 14:39:05 /


czemu sam sobie zaprzeczam?
utwardzic grunt mozna i postawic konstrukcje demontowalna tez mozna

byc moze nie mozna wylewac betonu, ale plyty betonowe mozna polozyc

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-23 14:48:43 /


wolno robić wylewke :) wlasnie ja zrobiłem :) wiec wolno :)

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-23 16:48:53 /


a tak drążąc temat jak to jest z odległością od granicy działki takiej kostrukcji? jakiś czas temu troszkę się zmieniły przepisy na ten temat więc moze ktoś przerabiał ostatnio ? niestety miejsce na garaż mam tylko w rogu przy budynku i nie wiem czy sąsiedzi by nie mieli nic przeciwko ;/

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-23 17:19:36 /


Jakby ktos chcial to daaaleki znajomy sprzedaje kontenery (jak na statku), to by byla niezla konstrukcja, moge sie zapytac po ile takie cudo.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-23 17:27:12 /


2-3 metry od granicy działki jeżeli ściana nie ma okien

jeśli są okna to minimum 4 metry - ze zgodą sąsiada nawet na granicy działki ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-23 17:27:35 /


Mike ale to się tyczy tylko budynków czy także się odnosi do konstrukcji rozbieralnych o których Camaro pisze ?

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-23 17:33:01 /


nie wiem to jest o budynkach (a wiec garaz też) - nie wiem jak jest z wiatą

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-23 17:38:35 /


Normalnie jak nie ma okuen na scianie to minimum 3 metry od granicy, jezeli chce sie cos wybudowac w granicy musi byc zgoda od architekta miasta/gminy, a nie jak kiedys sasiada ;)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-23 17:45:14 /


czytam i czytam i pod coraz większym wrażeniem jestem! Atmosfera prawie nie jak na capri.pl tylko na budownictwo.pl :)

Ale dobrze dobrze ! może sie przydać, mi osobiście najbardziej podoba sie pomysł Michałą z tym kontenerem tylko zeby to jeszcze nie było jakoś strasznie drogie!

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-23 17:51:13 /


chlopaki poco kombinowac?? przeciez wystasrczy zwykly blaszak za 850pln-ow z dowozem:) (cena w Krakowie) i napewno nie trzeba na niego pozwolenia a i ma swoja podłoge metalowa, a na zime moznaby go wyłożyć steropianem od środka.
Pozdro

jagoolmk2 / 2004-05-23 19:18:44 /


To ja kupie taki używany za 400 powiedzmy ale tez z dowozem poprosze :)

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-23 19:20:47 /


Bardzo dużo blacharce pomoże. Jak będzie dobrze wiata zrobiona to więcej niż ogrzewany garaż.To jest ogólnie sprawdzone przez naród niemiecki, który ma najlepiej zadbane auta na świecie chyba.Oni w większości trzymają auta właśnie pod wiatami. A plusy są takie: Nie szronią się szyby przez całą zimę, bo para wodna zostaje na dachu, auto ma dużo lepsze naturalne przewietrzanie niż w garażu, niska temperatura zimą w odróżnieniu od garażu (w którym jest cieplej od ogrzanego silnika) powoduje, że sól nie roztapia się na blachach przez to jest dużo mniej aktywna.

Michał Rau / 2004-05-23 21:27:17 /


Niemcy to skąpi są - pewnie dlatego nie budują garaży ;-) albo na podatek później nie mają hehe

"niska temperatura zimą w odróżnieniu od garażu (w którym jest cieplej od ogrzanego silnika) powoduje, że sól nie roztapia się na blachach przez to jest dużo mniej aktywna. "

ogrzany silnik ma z 90 stopni ..... kto tak grzeje w swoim garazu?
sól u mnie w kuchni sie nie roztapia a mam cieplej niż w garażu

garaż ma ten plus, że zapalasz auto w którym silnik nie jest ekstremalnie wychłodzony do - 20 np. jest to znacznie lepsze dla silnika - pewnie dlatego wiekszość montuje webasto jeśli nie ma akurat garazu.

Ale przepływ powietrza w wiacie jest naprawde na + a w garażu stoi w wilgoci (z tego co spłyneło z auta i stopniało - to spowrotem paruje ) i przez to bardziej rdzewieje w już otwartych do gołej blachy miejscach - to fakt

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 00:19:22 /


a mozna sobie takiego blaszaka czy namiocik bez pozowlenia na parkingu pod blokiekm zrobic? albo gdzies kolo okna? :).Napewno na blaszaka nic nietrzeba to moge sobie jechac i postawic mojego blaszaka obok innych garazy?

mitrov Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 12:44:08 /


hehe, nic nie trzeba ale na wlasnej dzialce, a nie pod blokiem :)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 13:06:20 /


Moj wuja ostatnio sobie robil taki sciemniany garaz.
Najpierw zronil wiate i jako scianki postawil plot
betonowy, wylozyl kostka i jest w miare. Tylko
wyglad nieciekawy. Przy sciankach mozna posadzic
jakis bluszcz zimozielony albo jakas inna roslinke
pnaca wieloletnia i bedzie bardzo estetycznie...
Nie dosc ze budownictwo to jeszcze ogrodnictwo....
:))
Pozdrawiam

bmantaj / 2004-05-24 14:10:19 /


A ja wziąłem 5 przęseł od namiotu foliowego naciągnąłem folią i jest super tylko nie robiłem przedniej i tylniej ściany aby był przewiew.

Dziubek / 2004-05-24 14:54:37 /