logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » zgrzyt przy redukcji z 4 na 3

zgrzyt przy redukcji z 4 na 3

Witam!!
Co może byc przyczyną? Capri III, skrzynia 4 z zewnetrznymi wodzikami. Dzisiaj zauważyłem , że skrzynia zgrzyta przy redukcji z 4 biegu na 3. Jak sądzicie, co jest powodem? synchronizator, sprzęgło, a może jeszcze inne pomysły? Olej świeżutko zmieniony.

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 13:51:58 /


sam sobie odpowiedziales
najpierw sprawdz sprzeglo, moze za slabo wysprzegla, ale wtedy zgrzytal by na wszystkich biegach

pozostaje synchronizacja
skrzynie wodzikowe sa juz zazwyczaj mocno wypracowane i jak ja rozbierzesz to nie wystarczy wymienic jednego elementu, trzeba zrobic generalke jesli tryby sie jeszcze do czegos nadaja
jesli tu dopiero zaczyna zgrzytac jest szansa, zazwyczaj jak juz zaden bieg nie wchodzi to ludziki biora sie za remont, wtedy jest juz za pozno

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 14:16:06 /


no własnie myslałem że synchroniztor, ale miałem jednak nadzieje, że może podciągnięcie linki wystarczy:))Fakt, zapewne nie działoby sie tak tylko na jednym biegu, tylko na wszystkich..Jak z częściami do mojej skrzyneczki? wszystko dostane? Dzięki.

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 14:24:17 /


synchrnizator , a właściwie jeden z elementów sprzegła ciernego - brązowa tulejka stożkowa. Gdy jest zużyta , to ma mniejszą możliwość zrównania prędkości obrotowych wałków.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 14:29:08 /


wszystkiego nie dostaniesz, ale troche czesci mam

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 18:46:23 /


Pwenie synchronizator 3 biegu w skrzyni "pozbył" się wypustów które przytrzymują "pieski" podczas przesuwania biegu.Albo same "pieski" się wysypały.Jeden z trzech na pewno chociaż został.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-25 16:20:47 /