logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Kola rozrzadu 2.8V6

Kola rozrzadu 2.8V6

Panowie mam problem z nowym kolem rozrzadu.Po zalozeniu nie mam zadnego luzu pomiedzy zebami.Niewiem czy tak to powinno to chodzic.Nie mam do czego porownac bo na starym kole zeby zostaly zmielone.Mial ktos z Was doczynienia z takim kolem??Jak tak prosze o jakies opinie i porady.Kolo kupilem na www.Burton.com. Dzieki i pozdrawiam

CapriGhia / 2010-03-24 23:32:12 /


Powinieneś sprawdzić to ręcznie.
Według mnie jeżeli złapiesz mocno koło zamachowe i będziesz kręcił to powinno wszystko się obracać.
Jeżeli nie to według mnie za ciasno,wtedy trzeba myśleć co dalej.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-03-25 07:57:35 /


Dzieki za podpowiedz.Moze ktos wie cos jeszcze na ten temat??

CapriGhia / 2010-03-25 18:15:59 /


Kankunen, nawet jakby to na prasie wcisnąć to i tak by się obracało, więc chyba koledze nie pomogles. Jemu o luz miedzyzebny chodzi. A tutaj takowy jest niewyczuwalny. Gdyby to kolo bylo z materialu jak fabryka dala to bym sie cieszyl, a przy dwoch stalowych widzę zonka.

Mysza liil (EM) / 2010-03-25 22:14:18 /


Mysza to po co wogole robia takie kola?Dzwonilem do burtonpower.com Nie mogli mi nic powiedziec na ten temat.Skierowali mnie do firmy Quaife ktorej zlecili zrobienie tego kola.Ci znow powiedzieli ze kolo wyprodukowane jest na podstawie oryginalu i ma pasowac.Jak wyglada sprawa standardowych kol?CZy po zalozeniu kola rozrzadu mamy wyczuwalny luz miedzy zebami?Nie mam jak sprawdzic bo stare kolo rozpadlo mi sie na kawalki.

CapriGhia / 2010-03-26 00:24:14 /


Nie ma być wyczuwalnego luzu międzyzębnego. To jest silnik a nie skrzynia. Jak by był dopuszczalny luz, to po co stosowano by napinacze łańcuchów? Nie ma być luzu, jak do licha chcesz ustawić zapłon mając luz? czy wkładając aparat zapłonowy martwisz się brakiem luzu? Nie. Po to jest natrysk oleju na zęby, żeby się dobrze smarowało. Załóż, odpal, śmigaj.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-03-26 07:09:10 /


grandziarz ma racje, odpalisz, pojeździsz i się dotrze:)

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-03-26 18:53:41 /


Dzieki za informacje!Jutro skladam cala reszte.

CapriGhia / 2010-03-26 21:08:29 /


jesli dales rade wcisnac je reczne to powinno byc ok, inaczej panewka moglaby sie uszkodzic
minimalny luz jest dobry dla kazdej przekladni zebatej ale niekoniecznie wyczujesz go recznie przy skosnych zebach
stare kola ebonitowe maja zazwyczaj wypracowany luz i lepiej sie tym nie wzorowac

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-04-06 18:14:11 /