logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Cieknie skrzynia

Cieknie skrzynia

Cześć dziewczyny. Problem jak w tytule. Codziennie jak odjeżdżam spod domu na chodniku na wysokości skrzyni biegów zostaje mała plama oleju. Jak to uszczelnić? Podejrzewam, że ma to jakiś związek z wymianą wału, której ostatnio dokonałem pospołu z Milo. A przy okazji jak dolać tego oleju i sprawdzić jego poziom? Z góry dzięki.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-19 14:35:43 /


Puki dziewczyny nie odpisza, to ja powiem tak, jezeli cieknie od strony wału to masz tam semmering wystarczy wyjac wał i wymienic semering, jak od sreony sprzegła musisz wyjac skrzynie i wymienic semering, jak przy lince predkosciomierza - wymienic oring...
olej dolejesz odkrecajac korek i wlewajac olej po brzeg korka, korek znajdziesz na bocznej sciance skrzyni. W typie E od strony kierowcy w połowie długosci wjedz na kanał zobaczysz napewno.
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-19 14:39:18 /


Jako że damskiej społecznosci tej strony nie ma wiele to możesz mieć problemy z uzyskaniem od niej odpowiedzi na pytanie... za to męskie grono zapewne doradziłoby skoncentrowanie się na simmeringu z tyłu skrzyni... a wlewanie i sprawdzanie oleju powinno się odbywać przez otwory do tego przeznaczone których lokalizacja jest uzależniona od rodzaju skrzyni

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-19 14:43:12 /


chyba zostałem uprzedzony ;/

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-19 14:44:06 /


wazne jeszcze jak dolewasz oleju i sprawdzasz stan zeby auto stalo rowno..a nie na jakims przechyle
pozdro
..reszte juz powiedziano...a dziewczyn jak nie slychac tak nie widac:D

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-19 22:27:41 /


Pytanko, jaki orong uszczelka czy innne cos jest w skrzyni 5 biegowej jak jest linka, bo mi cieknie a nie mogę dostać coś takiego.. gdzie za ile i czy ktoś ma jakies ewentualne namiary ...

BABALOO Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-20 00:33:36 /


to jest maly simmering
niestety oryginalny niedostepny

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-20 00:55:04 /


najlepiej go wyjmij i na wzor wez ...sa firmy sprzedajace tylko takie rzeczy idz tam i cos napewno dobiora..zaplacisz grosze podejzewam
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-20 07:33:55 /


Czesc Mlody, wolasz o apel do dziewczyn to biegne z pomoca, ale widze ze moi przedmowcy juz mnie uprzedzili z wyjasnieniami. Coz moglabym jeszcze dodac.... Co do simmerringu to polecam ten link http://www.abs.lublin.pl tu napewno cos znajdziesz niedrogo. Co do samego faktu wlewania oleju to tez nielatwa sprawa, bo korek owszem jest z boku ale trudno sie wlewa, mozna sie zabrac za wlewanie na dwa sposoby: od gory albo od dolu. Od dolu to konieczna jest szpryca (albo jakas wielka strzykawa) i powinienies sobie poradzic. Od gory natomiast doradzam kawalek rurki gumowej i lejek, tylko tym sposobem trudno jest samemu zobaczyc czy sie olej przypadkiem nie przelewa. Najlepiej zawolac jakiegos pomocnika .... gdybys mial problemy to sluze pomoca ; ) pozdro

Ola / 2004-06-20 13:51:22 /


Olu jakos nie widze tam calowych simmeringow, wiec proponuje sklep z czesciami samochodowymi... Za oryginal forda placilem 35 zeta (simmer na wyjsciu ze skrzyni, z podwojna wargą, w metalowej okowce, czerwony). Co do wlewania to ja wykorzystalem wezyk od v6 ktory idzie od pokrywy zaworow do krocca pod gaznikiem (odpowietrznik), ktory wcisnalem w korek plastykowej banki z olejem (po uprzednim zrobieniu w korku dziury). Takim sposobem zrobila mi sie szpryca :-) Po odwroceniu banki do gory nogami wyciskalem z niej olej prosto do skrzyni :-) Potem zmiana banki, chyba ze juz po lokciach leci ze skrzyni, wtedy wystarczy :-) Milego grzebania ;D

Mysza liil (EM) / 2004-06-20 13:58:49 /


w hurtowni łożysk w Gdańsku taki siemmering kosztuje 6 pln (sześć złoych). I ma wymiary w milimetrach, tyle, że z przecinkami.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-21 13:39:51 /


To ja mam podobne pytanie, tyle tylko że mam pękniętą obudowę skrzyni i przez to pęknięcie cieknie, da się z tym coś zrobić?

p.s. czy to że mam długie włosy i lubię piersi kwalifikuje mnie na kobiete? ;-D Bo nie wiem jak się ustosunkować do brania udziału w tym wątku. ;-)

Piotrek PCK / 2004-06-21 13:54:39 /


Piotrek,nie ma zadnej dyskryminacji !! z peknieciem to roznie bywa, zalezy w jakim miejscu peknie, czasami da sie pospawac, tylko trudno o spawarki do aluminium (popytaj w mleczarniach) a jak nie da sie pospawac to juz tylko lakier do paznokci zostaje : D

Ola / 2004-06-21 17:59:52 /


Piotrek -> alu felgi -> prostowanie, spawanie , doraźnie mozna spróbowac jakiegos wynalazku typu poxipol, ośmiorniczka czy inna poxilina.
Sprawdź czy nie taniej ci wyjdzie podskoczyć na szrot/ogłoszenia i zakupic cała skrzynie biegów.
Pozdro
ps.
obawiam sie, że piersi i włosy nie wystarczą ;)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-21 18:14:16 /


Silikonem.

Silikon przyda sie rowniez na piersi i inne rzeczy, tylko tutaj juz radze skorzystac z pomocy chirurga.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-06-21 18:54:37 /


Jak dobrze wiedzieć że komuś też przecieka przy lince, a tym sposobem dowiedziałem się co zrobic zanim zadałem pytanie, jest piętknie :)

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-21 19:08:29 /


OK. Więc wyciągam wał i?... Jak to cholerstwo wymienić? Wylezie z wałem? Czy trzeba coś więcej rozkręcać?

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-21 21:53:43 /


Odpinasz wal, wyciagasz flansze ze skrzyni i podstawiasz sloik ;D bo jeszcze troche pewnie pocieknie. Bierzesz srubokret monterski i wydlubujesz toto masakrujac, byle nie skrzynie ;D Nastepnie zalapujesz rowno nowy simmering i dobijasz delikatnie, rowno, przez drewienko bo to delikatne. Smarujesz simmering olejem - przed OSTROZNYM wlozeniem flanszy, w taki sposob zeby sie nie podwinal. Spinasz wal, zalewasz olej i gotowe :)

Mysza liil (EM) / 2004-06-21 22:17:15 /


Dzięki wielkie za informacje. A znacie może wymiary tego badziewia? Nie bardzo dysponuję kanałem i nie mam możliwości wyciągnięcia, zmierzenia, kupienia, włożenia i w końcu montażu wału. Chciałbym to załatwić powiedzmy w godzinkę więc muszę mieć już simmering. A za oryginalny pewnie zapłaciłbyhm z pięć razy drożej. :( Podobno potrzebuję średnicy zewnętrznej, wewnętrznej i grubości. Pozdrawiam.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-28 11:08:05 /


Aha. Silnik R4 Pinto 1983 skrzynia 5-cio biegowa. Buziaki.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-28 11:10:26 /


Dwulitrowy, aus Deutschland.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-28 11:14:47 /


oryginal kosztuje 35zl
jest dwuwargowy, za polski badziew zaplacisz moze 10zl jesli taki istnieje i za pol roku bedziesz znowu sciagal wal wymienial go i dolewal oleju

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-28 15:49:57 /


Oryginał kosztuje 50 PLN są dwa różne i muszę kupić oba albo znać wymiary. Może ktoś jednak je zna?

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-13 17:40:09 /


Wymienialiśmy ostatnio ten simering u papaja, wymiana poszła szybko i gładko, dolalismy oleju, i papaj pojechał na wakacje , spotkalismy sie na miedzianej.
Wjechalismy na najazd, semering suchutki... olej leci z krzyzaka na wale napedowym, koncowka skrzyni simering suchutkie, a z krzyzaka kapie... jak pojecia nie mam, ale kapie...

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-13 17:51:01 /


powiem tak
ja mam ten simmering, oryginalny forda za 35zl
do skrzyni 5-biegowej typu 9
nie ma zadnych dwoch, jest tylko jeden rodzaj, jak w sklepie wciskaja Ci jeszcze jakis inny to nie wiedza co maja
ten powinien byc czerwony okolo 35 na 50mm

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-13 19:02:25 /