logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Problem(y) z maską FC mkI

Problem(y) z maską FC mkI

Mam dwa los problemos:
1. Maska pomimo, że jest zamknięta, to po trochę mocniejszym szarpnięciu ku otwarciu otwiera się, po czym wystarczy zwolnić ząbek zabezpieczający jak przy normanym otwieraniu i już mamy mache w górze.
2. Jeśli już jest zamknięta to z jednej strony maska jest równo z błotnikiem i resztą szpar, a z drugiej jest wyrzej, co wygląda dość nieciekawie. Było równo, problem pojawił się po kilku dniach pracy w garażu, a co za tym idzie maska raz była w górze, raz w dole...

Sprawdziłem te gumowe stopki na masce i błotnikach i one nie mają na to wpływu. Mechanizm otwierania w przednim pasie wygląda bardzo zdrowo i trzyma się solidnie.
Jedyne co, to wajcha otwierania pod deską jest lekko luźna.

Gdzie szukać problemu?

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-10-31 16:42:09 /


w zawiasach... a dokładniej regulacji nimi góra/dół

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-10-31 16:45:11 /


Ad1-linka otwierania maski gdzieś się zacina i nie odbija do końca-wynik luźny uchwyt otwierania i słabe trzymanie zamka maski.
Weź śrubokręt i spróbuj w przednim pasie tam gdzie wchodzi zamek maski odgiąć ten pręt który ją trzyma i następnie zamknąć maskę.
Jeżeli teraz trzyma dobrze to wina linki.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-10-31 17:02:25 /


Moze zamknales niechcacy mlotek i lewarek pod maska...

Mysza liil (EM) / 2010-10-31 17:08:31 /


A ja jestem święcie przekonany ze dłubiąc nierozważnie, skrzywiłeś samochód i dlatego teraz maska Ci "wyrcy" :D

A tak na serio to sprawdź czy ząb zamka ma ostre krawędzie (czy z biegiem lat sie nie obrobiły), sprawdz linkę jak mówili wcześniej koledzy i nasmaruj.

Co do odstającej maski, to jeżeli wcześniej było Ok a ty nic nie robiłeś przy zawiasach to najwidoczniej od ciągłego podnoszenia i opuszczania uległa skrzywieniu.
Są dwa na to sposoby.
Pierwszy to stanąć z kolegą przy obu rogach maski i podczas gdy jeden bedzie ciągnął w górę róg dobrze stojący ten drugi bedzie ciągną w dół róg odstający. (to tak po partacku)
A drugi to jak uporasz sie z zamkiem i bedzie dobrze trzymał wyreguluj wysokość odbojów maski i w razie "W" skróć długość zęba zamka tak by mocniej przyciągnął maskę.

Amen

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-10-31 17:56:59 /


też tak miałem, maska czasem sama odskakiwała, po wyregulowaniu (dokręceniu tylko bez przesady) zęba na środku maski problem przestał istnieć. Trzeba to zrobić z umiarem żeby nie dokręcić go za bardzo.

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-10-31 18:47:31 /