logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » odrzuty » Włożyłem automat do gieni,pojeżdziłem 1 dzień i było o.k.Automat się zbuntował i niejedzie do przodu tylko do tyłu.Czy uszczelkę między kloszem a skrzynią (tą szeroką) można zastąpić silikonem?

Włożyłem automat do gieni,pojeżdziłem 1 dzień i było o.k.Automat się zbuntował i niejedzie do przodu tylko do tyłu.Czy uszczelkę między kloszem a skrzynią (tą szeroką) można zastąpić silikonem?

abigaz / 2004-07-04 11:08:48 /


nigdy nie zastępuje się uszczelki silikonem!!
uszczelka ma jakąś tam gróbość wliczoną w konstrukcję całego urządzenia.. jak wpakujesz silikon to może się wszystko poknocić..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-04 23:59:34 /


Po silikonie to sie dopiero automat moze zbuntowac :)

Mysza liil (EM) / 2004-07-05 00:14:41 /


oj może :D.. uprzedze segal... GRUBOŚĆ oczywiście przez "U"

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-05 00:27:51 /


jeśli nie chce ci pojechać do przodu a jedzie do tyłu to za wiele z tego automatu ci nie zostanie... miałem tak w volvo... taniej było kupić nową skrzynię, masz już po tarczkach i pewnie coś jeszcze ci walneło... a wszystko to brak oleju lub niewłaściwy olej automaty tego nie lubią i się buntują

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-07 15:30:14 /


silikon to jest zgon dla automatu..przerabialem to kiedys ..ktos na stara uszczelka napakowal tyle silikonu zeby nie cieklo ze dostal sie on do srodka i po skrzyni pozatykalo zaworki itp..:)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-07 20:01:07 /


tarczki sa oki w tej skrzyni, padło ci takie cudo co ma w środku trzy zębatki i napedza wałek który to kręci wałem:) mniejwiecej tak to wyglada:) jak chcesz to daj znać a może zrobie ja

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-07 22:38:07 /


to coś z 3 zębatkami :)) to jest przekładnia planetarna... ale niekoniecznie to jest uszkodzone.. automat to baardzo skomplikowane urządzenie i nie zawsze można doszukać się usterki po objawach a tym bardzioej po opisie objawów.. co do kosztów jakiejkolwiek naprawy to taniej niestety może wyjść kupno kolejnej skrzyni...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-07 22:59:17 /


To co Trójkąt obstawiasz z tymi objawami???/ ja myslę że to ten kujawiaczek z trzema trybkami;)

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-08 01:25:38 /


Khem, Abigaz - silikon zamiast uszczelek to zbrodnia z premedytacją. U mnie jakiś geniusz poskładał skrzynię manualną na silikonie zamiast na uszczelkach i efektem był zrzut oleju przez szpary które pozostały po rozpuszczonym spoiwie oraz zakup nowej skrzyni po efekcie dentysty na choince. Niestety, gorący olej potrafi wyekstrachować silikon z połączeń (nie odrazu ale w rok lub dwa lata) więc nie baw się w taką partyzantkę.

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-08 09:10:31 /