logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » radio pod siedzeniem kierowcy

radio pod siedzeniem kierowcy

Hej! Czy ktoś z was instalował nowoczesne radio pod siedzeniem kierowcy? Mam zamiar tak zrobić i chciałbym się dowiedzieć na co mam się przygotować. Ewentualnie jakieś wskazówki lub sprawdzone patenty. Dzieki za info

adamxx Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 13:25:17 /


Będzie się niewygodnie sterowało, chyba, że pilota między nogi położysz ;)
Trzeba tylko wymyślić jakieś sensowne mocowanie do podłogi, żeby fotel przy przesuwaniu nie chciał radia przestawić.
Poza tym ładnie poprowadzić kable przy progach, no i oczywiście zwrócić uwagę na dobrą izolację połączeń - tak ogarnąć ułożenie kabli, żeby nie było możliwości przycięcia żadnego z nich przy manewrach fotelem (przesuwanie, składanie oparcia itp).
Pamiętać też o przedłużeniu kabla antenowego - coby radio można było normalnie złapać.
W sumie żadna większa filozofia.

Co do ergonomii - lepiej by było w schowku zamontować, bo zastanów się jak będziesz zmieniał CD / podłączał USB albo inną kartę pamięci pod siedzeniem.

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 13:52:07 /


kup sobie dobry transmiter Fm i masz problem z głowy :D jeśli chcesz oczywiście zatrzymać oryginale radyjo...

Mungo Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 14:04:42 /


lepiej radio schować w schowku :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 15:00:54 /


Transmiter to w miarę najrozsądniejsze rozwiązanie, jak dasz radio trzeba będzie i o głośnikach pomyśleć itd.

...::$nuffy (Grześ) Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 15:05:44 /


Taaa, a co da transmiter bez głośników?! ;) Kolega o głośnikach nie wspominał :P

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 15:07:48 /


Ja mam oryginalne radyjko w granadzie 2de i też głośnik bo jest tylko jeden i tak to wspaniale chodzi (jak na swe lata :D) i transmiterek z biedronki :p i nic lepszego mi nie trzeba :D ale kto co lubi

Mungo Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 16:18:19 /


no i ja mam starego Blaupunkta, który się dobrze komponuje z wnętrzem dziobakowym, a pod siedzenia to wrzuciłem po jednej mini kolumience. Do tego transmiter w zapalniczkę i heja ;)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 17:46:16 /


Ładowarkę w zapalniczkę, słuchawki w uszy, i-poda pod siedzenie i masz nowomodne ukryte w starociu audio.

Mysza liil (EM) / 2011-02-17 18:19:25 /


W kokpicie siedzi oryginalne fordowskie radyjko niestety jest mono i nieuciągnie czterech głośników Alpine i 550 wzmacniacza z tubą... wole radyjko pod siedzenie wepchnąć bo pilota nie mam ,do schowka daleko a miedzy nogi rękę zawsze można wsadzić :) Radyjko to blaupunkt hamburg
Osobiście uważam ze transmiter to pomyłka. Miałem trzy i jakość dźwięku zawsze była daleka od dobrej

adamxx Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 18:54:25 /


Do Blaupunkta można dokupić pilota na podczerwień z odbiornikiem na kabelku.
Sony również ma Joystick na kablu.
Jeśli o przygotowanie chodzi.. wystarczy ci przedłużyć kabel antenowy (lub zastosowac osobną antene), dociągnąć zasilania i po dwa przewody na głośnik. Wszystko można na zasadzie plug and play, podciągnąć pod orginalne radio, i tylko sobie przełączyć.
W miejscu przez ciebie wybranym radio długo nie pożyje (wilgoć, kurz)
Już lepiej zamontować w bagażniku, albo tak jako koledzy radzą w schowku.
Na upartego można by też ukryć radio, a panel z niego przedlużyć na kablu i zamocować gdzieś w mało inwazyjnym miejscu.

_Domage_ Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 19:07:38 /


jak kable podciągnąć to wiem chodziło mi bardziej coś w stylu : "zrób pudelko 25/30/12cm z plexy wytnij blachy krzyżujace się pod siedzeniem , przymocuj do podłogi a nie do fotela....itp " Czy ktoś z was ma tak radio showane??

adamxx Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 20:56:14 /


przy zmianie płyty o wypadek nie będzie trudno, ja miałem pod schowkiem na rękawiczki w Brasilianie radio z MP3 i pilotem plus soobwofer tez na pilota ale płytę w czasie jazdy ciężko było zmienić i w sumie dosyć mnie to radio wpieniało

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 21:05:39 /


zmiana płyty nawet w standardowo zamontowanym radiu podczas jazdy to nielada wyzwanie :)

adamxx Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 21:41:50 /


bywa gorzej

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-18 00:26:36 /


macie chyba racje lepiej bedzie w schowku

adamxx Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-22 21:58:11 /