logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » jestem nowy - prosze o wyjasnienie

jestem nowy - prosze o wyjasnienie

powiedzcie mi please co oznaczają MK I, MK II i MK III - czy to tylko oznaczenie serii ??

pozdrawiam

e_futuro

e-futuro / 2004-07-16 21:28:41 /


Znaczy to tyle co generacja danego modelu. Capri to jakis model samochodu marki Ford
i posiadal on 3 generacje rozwijane w ciagu produkcji. MK pochodzi od angielskiego slowa "MarK" Capri mialo trzy generacje co nie oznacza ze wszystkie Capriki generacji 1 sa takie same. dziela sie dalej na klasy wdlg wyposazenia. czasem przechodzily roozne modyfikacje nadwozia np: zmiana lamp czy jakis detali karosarzu okresla to sie mianem Faceliftingu/Faceliftu Tak ze piszac np Capri mk1 po facliftingu Niektoorzy wiedza o jakie capri "prawdopodobnie" }: ) chodzi a jeszcze inni np nie uznaja Capri mk3 za mk3 tylko za mk2 po faceliftingu
I mozna by tu snuc i snuc opowiesci o MK bo co kraj to obyczaj a Capri czy Taunus byl produkowany w roznych krajach i rooznie jest z tymi generacjami nie zawsze sie pokrywaja wzgledem tego co widac


Hih ale namotalem nie przejmuj sie z czasem zrozumiesz/poznasz ktoory jest ktoory

NARRA


Q_Back / 2004-07-16 22:21:30 /


ok - dzieki :-) dałem rade w rozumieni tekstu ...

e-futuro / 2004-07-16 23:37:41 /


Na dole strony głównej masz spis treści. Jest tam dział "Ford Capri: historia". Jak klikniesz to wszystko się wyjaśni :) Są po kolei bardzo dokładnie opisane wszystkie generacje, czyli MK. Pozdrówka.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-17 09:21:41 /


I co nie będzie zjeby za wątek? Ludzie co z Wami? Przecież napisał, że jest nowy, równo z glebą go!!! Pozdrowienia dla tych, dla których odpowiedź na pytanie nie ogranicza się do "poszukaj tu i tu i nie zawracaj dupy" .

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-18 14:28:33 /


jest nowy i kulturalnie zapytał... więc po co zjeby??

możesz jeszcze wejść do galerii "nasze samochody" i tam są podzielone na generacje (mkI,II i III) i dokładnie sobie obejrzeć czym sie różnią poczytać często ciekawe opisy itd.

P.S mkII sa najlpiękniejsze :)

POzdro.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-21 13:37:29 /


Daniel nie zgadzam sie z toba - MK I sa najladniejsze :P pzdr

ziutoon / 2004-07-21 14:00:54 /


Eee tam, powszechnie wiadomo najładniejsze są trójeczki :D

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-21 16:17:23 /


Najladniejszy byl prototyp :P

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-21 18:22:28 /


ok - wiedziałem że to ścisłe hermetyczne środowisko ale nie wiedziałem że takie niechętne i zamkniete na innych - ale dla reszty (tych otwartych :-) ) pozdro i dzięki

e_futuro

e-futuro / 2004-07-21 18:35:57 /


E-futuro odczytuje ironię w Twoim ostatnim poscie , wydaję mi sie że udzieliliśmy Ci rzeczowej odpowiedzi na Twoje pytanie na Tej stronie jest wszystko opisane z datami produkcji ilościami egzemlarzy w zależności od rodzaju silnika itp. szczególami wystarczy tylko poszukać . Jęśli zatem nie jesteś łąskaw chwili poświęcić na przeszukanie zasobów Capri.pl to nie wymagaj od nikogo wykałdów z podstaw . Pozdrawiam i życzę owocnej lektury i trafionego zakupu oczywiście Capri ;-)

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-21 22:42:15 /


Dokładnie...........
Myslę że człowiek z ilorazem inteligencji powyżej 80 iq(małpa?) po 10 minutowej bytności na Capri.pl powinien się zorientować o co chodzi z tym mk I,II i III.......
Ale jak widać niektórzy przeczą temu twierdzeniu.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-22 20:30:24 /


dżizus nie tak hard!!! Zeby od razu człowieka od małpy wyzywać...........

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-23 13:34:39 /


Jeśli dobrze kojarzę definicję IQ, to współczynnik 80 i mniej ma jakieś niecałe 15% społeczeństwa, więc - dokładnie, Piotrek, nie tak hard, bo może na takiego akurat trafiłeś, a wtedy to raczej nie jego wina, ani nawet nie powód do wytykania. Odpowiedni poziom inteligencji nie jest warunkiem koniecznym ani do posiadania Capri, ani do korzystania z Internetu, ani... może ewentualnie do posiadania prawa jazdy by się przydał. :-)

PS. Ciekawe jakie IQ trzeba mieć, żeby znać i rozumieć definicję IQ...

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-23 15:08:05 /


IQ - to co badaja testy na IQ ;)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-23 17:10:30 /


:)

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-23 17:37:49 /


vel Kankkunen - dzięki :-) przesympatyczny osobnik :-) jak bedziesz wiedział coś o Capri MK I do sprzedania to daj znać mam nadzieję że szybko go wyremontuje i przyjade do ciebie na jakieś piwko :-)

pozdr.

e_futuro

e-futuro / 2004-07-23 20:06:08 /


Jak jesteś z Wrocka to wal stary śmiało na nasze zloty w kotlinie!
Bo wy tam we Wrocku to ZERO!!!
Śpicie???
Takie duże miasto....tyle caprików!I nic!!!
A Kornel tam jeszcze śmiga po Wrocku czy już sprzedał Capri?

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-27 19:28:17 /


Kornel chyba obecnie poza granicami polski przebywa, cieszac sie z posiadania ... ale nie o tym, caprik kornela jest w tej chwili pod opieka Milo, a wiecej wyjaśnia ci co wiedza wiecej :)
Pozdrawiam

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-27 19:38:08 /


To chyba jestem jedyny, który wie więcej więc wyjaśniam:
Kornel niestety w Niemczech i nic nie wskazuje na jego rychły powrót. Milo wyruszył na podbój Europy Zachodniej w celu poszukiwania funduszy na remont swego bordowego bolidu. Ja natomiast jak co roku jestem w czasie wakacji w woj. lubelskiem, więc niestety nie ma mnie we Wrocku. Będę przelotem w środę ale to będzie dosłownie pół godziny- godzina około południa i w drogę, na drugą stronę Wisły. Jakby coś to chetnie w tym czasie pogadam niestety dłużej nie jestem w stanie. Jest jeszcze Robert B. bardzo miły i sympatyczny, czujący klimat człowiek, z którym jednak trudno się nam jakoś skontaktować (tzn mi i Milo). Przy okazji pozdrowienia :). A jakieś dłuższe spotkanko przy piwku lub soczku (pozrawiam Milo ;)) to chyba dopiero po wakacjach.
Pozdrowienia dziewczyny!

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-01 21:25:00 /


I ja mam zamiar niedługo (mama nadzieję jak najszybciej) dołączyć do Towarzyszy z Wrocławia. Jestem z Brzegu więc drogi jest tyle co nic (do 40 min jazdy)!! Więdz do rychłego zobaczenia! Ahh... tak se pobaunsować w nocy po wrocku...... 8-)
Pozdrawiam!!

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-01 21:31:00 /