logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » kupowanie samochodu » Chcem kupić samochodzik (FORD) stoi on już 2 lata pod chmurką bez odpalania .Na co zwrócić szczególna uwagę?

Chcem kupić samochodzik (FORD) stoi on już 2 lata pod chmurką bez odpalania .Na co zwrócić szczególna uwagę?

Panowie starszyzna .
Mam takie drobne pytanko.
Zamnierzam kupić Forda Scorpio który stoi już 2 lata pod chmurką!!!!!!!!
nie jest odpalany przez ten czas.Silniczek to 2.4 EFI.
i Automat skrzynie.Wersja GHIA.Biore go za groszę więc zwracam sie z prośbą o odpowiedz na co zwrócić szcególna uwagę podczas uruchamiania tego samochodu do jazdy na co dzień?????Dziekuje i pozdraiam wszystkich Fordomaniaków takich jak ja!!!

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-23 23:39:03 /


zmienić płyny ustrojowe (oleje, płyn chamulcowy, płyn w chłodnicy), doładować akumulator, zatankować świerzego paliwka i jazda :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-24 00:10:19 /


za grosze to biez odrazu :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-24 12:19:12 /


Groszę to ok 2500 zł za rocznik 1991 wiec nie duzo!!!!!
Ale panowie tylko Tyle mi powiecie????
Naprawdę potrzebuje porady jak postepować z silnikiem i innymi układami!!!!!!

To stało 2 lata!!!!!!!11

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-24 17:30:22 /


czytaj moją poprzednią odpowiedź!! 2 lata to nie 20 i nie trzeba nic robić poza zmianą płynów!!

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-24 18:25:04 /


Opony zmien, bo juz na pewno koslawe. I sprawdz czy w filtrze powietrza nic nie zamieszkalo ;)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-24 21:23:20 /


Sprawdz cisnienie sprezania - bedziesz wiedzial czy do zaworow lub cylindrow nie odstala sie wilgoc. Ja w jednym ze swoich poprzednich aut musialem po rocznym postoju docierac zawory na jednym cylindrze bo ruda sie do nich dobrala i braklo kompresji.
Druga sprawa, jesli woz stal na dworze, zorientuj sie czy nigdzie w zakamarkach nie stoi woda (drzwi, progi).

Pozdrawiam Mikolaj

Govar Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-24 23:57:34 /


na początek można z w r ó c i ć trochę uwagi na coś takiego jak ortografia

revolt / 2004-09-25 22:28:01 /


HAHAHA - Miodek się odezwał :-P
CORONER i inni Towarzysze - podziękujcie koledze za wyczerpującą odpowiedź <hahaha>

Pozdro 4 all

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-25 22:35:43 /


Ostre wejście :P

/ 2004-09-25 22:39:27 /


Revolt nie bądz taki uszczypliwy bo wiesz niektórzy mają takie coś jak Dyzortografię .
W wolnym tłumaczeniu dla ciebie "popełniają błędy ortograficzne."
A w tym wąntku nie o to chodzi a więc z czym ty wyskakujesz!!!!!

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-26 03:01:31 /


revolt masz wejscie na to forum jak twoj nick...czyzby mialabyc jakas revolta ? :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-26 12:09:32 /


no tak pewnie maturzysta to szpanuje;P że sie uczy do matury:P

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-26 13:30:43 /


A ja podepnę się tu. Nabyłem drogą kupna Taunusa który był niejeżdzony od 2 lat i cały ten czas spędził w garażu. Do mnie przyjechał na lawecie, i planuję go uruchomić. Wiem, że należy sprawdzić świece, wymienić płyny ale on ma też zamontowany gaz i niewiem jak sobie z tym ustrojstwem poradzić. Nigdy nie obsługiwałem auta z taką instalacją i niewiem czy w jakiś sposób ją odłączyć, czy zostawić tak jak jest. Instalacja posiada reduktor Lovato. Co z tym zrobic.

Police / 2004-09-26 13:32:41 /


na poczatek sprawdz czy elektrozawor gazu dziala - poprzelaczaj centralka lpg, zawor na rurce przed reduktorem (pod maska) powinien pstrykac.

Jak jest ok, przelacz na benzyne, zalej paliwa i dzialaj.

Zanim zaczniesz uzywac lpg jedz do jakiegos gazownika niech sprawdzi szczelnosc.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-09-26 16:02:55 /


Dwie sprawy: Kolega Revolt nowy w Internecie, prawda? A czymże my, forumowicze capri.pl, zawiniliśmy ludzkości, że na nas postanowiłeś ćwiczyć tę trudną sztukę? Czyżby to kara za niewspieranie krajowego przemysłu motoryzacyjnego? Żeby nie było, że jestem jakiś anty: mnie też przeszkadzają błędy ortograficzne, ale się powstrzymuję.

A konkretnie, Police: dowiedz się na czym ten samochód jeździł ostatnio. Bo jak np. tylko na gazie, to nie zdziw się, jak układ zasilania benzyną nie będzie działał. Możesz mieć pompę benzynową i zbiornik paliwa zardzewiałe, gaźnik do regeneracji, i to może być dopiero początek.

Zresztą jak gaz nie będzie działał, to też się nie zdziw.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-09-28 16:14:07 /