logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » garaż a warsztat

garaż a warsztat

Mam duzy problem bo prowadze warsztat a jakis przemily pan zlozyl na mnie donos ze prowadze dzialanosc nie w warsztacie tylko garazu i przyjechala kontrola z budowlanego. Czy to da jakos sie ugrysc zeby nie przemianowywac garazu na warsztat- bo raczej p-pozu i phb i sanepidu mi nie przejdzie.

MłodyFC Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-05-28 13:39:18 /


no tak kur..a - na życzliwość bliźniego zawsze można liczyć....

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-05-28 14:26:38 /


jeśli jesteś właścicielem firmy i dokonujesz samozatrudnienia to raczej sanepid odpada,p.poż załatwisz tylko $ :),jak masz pracownika to już się zaczynają chocki klocki,szatnia kible,jadalnia

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-05-28 15:18:17 /


no cóż ludzie sa de..lami. Wszczegolnosci ze nikomu nie utrudniamy zycia ale chyba lepiej zwinac dzialanlosc i zaczac krasc (wszczegolnosci tego ktory zlozyl donos)bo jak jest wmiare uczciwie to zawsze sie znajdzie jakis palant ktory to bedzie utrudnial
Smieszne jest to ze warsztat jest na olszynce grochowskiej a gosc mieszka w markach. Jak bylismy u niego to bal sie wyjsc z domu...

MłodyFC Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-05-28 15:25:31 /


za użytkowanie pomieszczenia "cywilnego" na działalność grożą dość srogie grzywny. Ostatnio się tym interesowałem nawet i powiem Ci że kwoty jakie mi powychodziły była zwariowane jakieś i przekraczały budżet mojej budowy ponad 100 metrowej pracowni!!! Więc lepiej zrób z tym porządek a będziesz spał spokojnie. Wtedy możesz w ramach uprzejmości napisać do US anonimową notkę. Oni mają niestety obowiązek kontroli wtedy... ;P

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-05-28 16:11:41 /


a nie jest tak, że wystarczy zgłosić do us, ze pod tym adresem dzialasz(oczywiście wersja samodzielnej działalności) i możesz spokojnie pracować? znam osobiście 2 przypadki takiej formy legalizacji garażu. oczywiście wiąże się to z kolejnym podatkiem.

fordofil Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-05-28 22:59:49 /


to wszysto zależy od rodzaju działalności. Akurat prowadzenie warsztatu - nawet samodzielne - obarczone jest kilkoma wymogami i trzeba je spełnić.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-05-29 00:42:02 /


Od razu mi się przypomina moja historia z hot-dogami.....

Ale do rzeczy.
Jak mieszkałem w Pruszkowie, to wynajmowałem garaż, gdzie czasami musiałem coś naprawić. A to w swoim, a i czasami ktoś znajmy podjechał i tez pomogłem:)
Generalnie nie było miesiąca, żebym nie miał dzięki "życzliwym" wizyty czy to Straży Miejskiej, Pożarnej, Policji...U.S. tez się trafił. Nie potrafili mi udowodnić, że prowadzę działalność zarobkową, albo że gdzieś zostawiam odpady/śmieci. Po prostu nachodzili mnie ciągle. I straszyli, a jak się pytałem gdzie w przepisach jest, że np nie mogę zmienić sobie np koła, albo naprawić czegoś z elektryki, to się zwijali. Strażacy z kolei że nie mogę tu spawać (swoja droga musiałbym być samobójcą, żeby spawać w drewnianym garażu), bo stały dwie spawarki i szlifierka. Też ich pogoniłem, bo to że coś stoi , nie oznacza, że to używam w tym miejscu :)
A polucja, czy czasem nie mam dziupli i nie rozbieram aut lewych jakiś. Co chwila ganiałem do domu po dokumenty....
Najlepsze jest to ,że mieszkałem obok Prezydenta M-ta Pruszkowa, któremu to nic nie przeszkadzało, a bywało , że jak wychodził z psem na spacer to sam przychodził i zagadywał, co tam znów rzeźbię....

Generalnie jak wziął Cię pod lupę U.S. to już przegwizdane.... niestety przekonałem się na własnej skórze... Albo rejestracja i przechodzenie procedur, albo szukanie tajnego lokum......
A "życzliwemu"..... etc....

PzDr
PzDr

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-05-29 09:08:18 /


dlaczego w Polsce mamy taka dziwną mentalność u niektórych ludzi że zamiast pomagać wolą udupić aby drugi nie miał lepiej, czy to się kiedyś zmieni?

Przecież nie każdy ma warunki aby od razu tworzyć warsztat z osprzętem jak w autoryzowanym serwisie na 16 podnośników, trzeba od czegoś zacząć, jak nie od garażu to jak?

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-05-29 10:49:48 /


U mnie w garażu gdzie motocykle rzeźbię skończyły się naloty z chwilą, kiedy po części do zabytkowych motocykli zaczęli podjeżdżać mundurowi z pobliskiego komisariatu ;))

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-05-29 11:06:38 /


A co ?
MZ-ki im sie psuły ? :D

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-05-29 12:46:49 /


Cusik tego;P

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-05-29 14:15:29 /


Proko.... mentalnosc ludzi to raz mentalnosc władz to dwa... mnie podczas aresztowania probowali "przybic" ze dospawana podkładka do kluczyka to łamak i na bank kradne auta i że może to tylko na niepoznake a sztosy pochowane gdzies mam :D

P.S. Pająk to twoja wina ;)

Cinekas 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-05-29 23:35:36 /


następnym razem wystawię Ci zaświadczenie że kluczyk stracił rękojeść i została ona zastąpiona dospawaną podkładką :D

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-05-30 07:56:19 /


Nie :P Odpowiedział była krótka i skuteczna(mniejwiecej) "Ten "łamak" wykonał Dariusz Pająk na moje zlecenie bo pół warszawy z otwartym bagaznikiem jechalem" ;)

Cinekas 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-06-02 00:30:16 /


a i jeszcez raz dziekuję ;) Bo na tyle czasu starczyl ten zajebisty patent ;p i nawet to fajnie wygladalo :D

Cinekas 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-06-02 00:31:59 /


A ktoś się orientuje jakie są wymagania prawne/ budowlane itp dotyczące otwarcia warsztatu samochodowego?

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-06-02 15:49:37 /


Rav w przypadku zwykłego warsztatu, prawie żadne, pomieszczenie z wentylacja, gaśnice, jakaś sanitarka, zbiornik do utylizacji odpadów ( typu oleje) i tyle... nie ma nic nadzwyczajnego, zadzowń sobie do firm BHP PPOŻ i Ci przez tel powiedzą lub google

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-06-02 21:10:15 /


Jeszcze dochodzi decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach oraz lokalne przepisy które mogą zabraniać w tym miejscu takiej działalności.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-02 23:28:54 /


Albo drobiazgi takie jak niemożność obsługi samochodów z instalacją LPG jeśli w garażu jest kanał.
Jak ktoś się przymierzy do uruchomienia warsztatu to załatwiania pozwoleń jest na kilka tygodni. Pomijając samo założenie działalności w "jednym okienku" :]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-03 13:58:10 /


3kąt - ja znam warsztaty z LPG i mają kanał - ot luka w prawie ;)

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-03 17:58:43 /


nowo otwarte warsztaty ?? :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-04 08:13:43 /


Nowe nie są. :)

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-04 08:50:09 /


boncy prawie zadne ?? hahaha dobry jestes. Zeby przemianowac budynek na warsztat potrzebny architekt wysokość pomieszzczenia, z tego co pamietam dach z materiału niepalnego, srodowisko nie tylko umowa o wywoz odpadow ale i osobna komora na scieki, ppoz, bhp, ew sanepid,prad, wyznaczony parking dla samochodow itd podloga antyposlizgowa.
stare warsztaty sa przemianowane i dzialaja legalnie bo kiedys byly inne przepisy a to co teraz sie otwiera z malych warsztatow to wiekszosc działa w budynkach nieprzemianowanych.
Nikt sie tego nie czepia dopuki jakis dupek niezlozy donosu.

MłodyFC Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-06-05 16:18:46 /


Młody jak dla Ciebie to dużo to ja już nic nie poradzę, dla mnie to mało "prawie nic" pojęcia względne, nie będę Ci pisał czym się zajmuję na co dzień i co robię.

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-06-05 18:52:22 /


Faktycznie większość warsztatów działa na starych siedzibach i starych zasadach .... jako wznowione ..... nowych mało kto otwiera --- ale te formalności to i tak nic przy tym co trzeba zrobić na myjnię samochodową :-PPP

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-05 18:56:05 /


a co trzeba na myjnię oprócz projektu ( z katalogu), i przy odbiorze- wody, prądu, oraz separatora ropopochodnych, i umów z tym związanych?

Otwarcie sklepu ze świeżymi rybami- to jest wyzwanie...

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-06-06 23:27:57 /


zakład mechaniczny czy blacharski jeszcze ok z lakiernią ponoć trudniej

horbi / 2011-06-11 00:20:46 /


bardzo trudniej

zgoniok Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-06-11 09:28:51 /


Witam,obecnie jest jakas ustawa o dzialalnosci jednoosobowej,ze niby nie trzeba jej rejestrowac gdy dochod miesieczny nie przekracza kwoty 1050 zl ,jak to jest w przypadku warsztatu samochodowego jesli ktos by chcial sobie dorobic?

Łukasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-12-23 20:18:16 /


Zapek może coś więcej powiesz w temacie pracowni blacharskiej? Jakie są wymogi? Niedawno stałem się posiadaczem kawałka ziemi i będę występował o warunki zabudowy. Chciałbym uzyskać możliwość nieuciążliwej działalności. W planie postawienie niewielkiej hali żeby było gdzie fordy ciąć.

lagunaSF / 2018-12-23 20:44:36 /


Tak na zdrowy rozum .... oleje smary inne płyny...... jakaś kontrola musi być...... zatrudnij się albo otwórz swój..... każdy sobie w garażu by klepał.... jakaś kontrola musi być :)

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-12-23 23:28:10 /


Otwarcie legalnie warsztatu jest bardzo drogie i nie na każdym terenie moze powstać ponieważ jest to działaności uciążliwa. Trzeba spełniać bardzo wiele warunków i przystosować budynek wg wytycznych z urzędu. Jezeli chcesz to robic tylko na swoje potrzeby wybuduj budynek magazynowo gospodarczy i najmniej bedziesz miał kłopotów. A potem jak bedziesz chciał to przekształcić na warsztat to bedzie ci łatwiej niz wybudowania nowego.

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-12-24 08:39:02 /


Sprawdz najpierw czy w planie zagospodarowania masz mieszkalne, czy mieszkalno usługowe itp. Jak masz uslugowe to spokojnie mozesz stawiac. Najlepiej jako pomieszczenie gospodarcze. A w razie W sasiadom pochwal sie dopiero jak dostaniesz pieczatki ze zgodami.

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-12-24 10:25:55 /


U mnie akurat nie ma planu dlatego piszę o warunkach zabudowy. Po drugie działka przylega do linii kolejowej. Po trzecie ok 200m dalej sąsiad ma dość duży warsztat również przy torach, tyle że on jest tam już naście lat. Ale tak jak mówicie. Chyba postawię niewielki obiekt z płyty obornickiej jako gospodarczy.

lagunaSF / 2018-12-24 14:04:25 /


Lecę na Wigilię ale później napiszę Wam jak sprawnie ominąć pewne przepisy. Robiłem to już dwa razy i wciąż działa;D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-12-24 16:18:18 /


Jacku nie omijać przepisy bo jeszcze ktoś napisze że namawiasz do oszukiwania, tylko interpretować je na swoją korzyść :-)

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-12-25 12:49:09 /


Aby prowadzić działalność pt. warsztat wolnostojący budynek w którym będzie się to odbywało musi zostać przekwalifikowany z "garażu" na "warsztat". Robi się to w wydziale budownictwa na podstawie projektu i zgłoszenia "zmiany sposobu użytkowania".
Aby to przeszło musicie mieć budynek wybudowany na terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania o oznaczeniu innym niż MN. MN to Mieszkaniowe Niskie. To tereny na których nie otworzycie warsztatu bo tereny te służą do budowy domów jednorodzinnych i działalność uciążliwa, jaka jest warsztat jest tam zakazana. Jest jednak na to sposób.
Można w takim "garażu" wydzielić część budynku na powierzchni której prowadzić będziecie działalność. Połowa będzie dalej garażem a połowa warsztatem. Dyskusyjna będzie jeszcze kwestia jakie naprawy będziecie realizowali w owym warsztacie. Trzeba tak to dobrać aby móc krótko udowodnić we wniosku o zmianę użytkowania że działalność ta będzie nieuciążliwa, to jest czasem karkołomne ale się da. Tym sposobem nawet na terenie nie usługowym MN można prowadzić legalną działalność warsztatową.

Jest to o tyle istotne że Nadzór Budowlany za użytkowanie niezgodne z przeznaczeniem lepi karę w wysokości 500zł/m2.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-12-25 13:47:14 /


Czyli idąc tym tropem lepiej postawić garaż i dłubać a po jakimś czasie ewentualnie wystąpić o zmianę użytkowania. Tyle że dłubiąc w garażu nie zalegalizuję tego w razie gdybym chciał zająć się tym na cały etat.

lagunaSF / 2018-12-25 17:35:30 /


To zrób samozatrudnienie na ćwierć etatu a resztę pracy wykonujesz z pasji albo w niepłatnych nadgodzinach.

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-12-26 10:33:55 /


Piszcie jeszcze. Im więcej informacji tym lepiej.

lagunaSF / 2018-12-26 12:10:55 /


A co to jest samozatrudnienie na ćwierć etatu?

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-12-26 15:47:10 /


Działalność gospodarcza, np na ćwierć etatu.

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-12-27 06:38:10 /


Przy DG chyba nie deklaruje się wymiaru etatu?

Konar / 2018-12-27 12:33:04 /


Też tak myślę i mimo, że od ponad trzech lat jestem na swojej działalności gospodarczej, może dowiem się czegoś nowego.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-12-27 14:11:57 /


Przy DG jestes na 8/4 etatu, lub 12/4 czasami...

Mysza liil (EM) / 2018-12-27 16:47:04 /


Tak też myślałem.
Przecież pracuję od 7 do 21 a czasami dłużej.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-12-27 18:29:14 /


Działalność jest na pełny etat. Mając DG ożesz kogoś zatrudnić i wtedy dać inny wymiar godzin pracy.

Rzeźnik Dokładna lokalizacja na mapie / 2018-12-27 22:34:22 /


Tylko czy napewno. Bo jeśli masz etat i dodatkowo prowadzisz działalność po godzinach to płacisz tylko drugi raz zdrowotne ? I chyba o to chodziło :P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2018-12-29 03:18:00 /