logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Szyby-mozna dorobic ?

Szyby-mozna dorobic ?

Czy istniej w ogole mozliwosc dorobienia szyby na wymiar. Potrzebuje dorobic szybe do Forda Anglii. Najlepiej gdzies w Warszawie.

Pozdrawiam

Jarek / 2004-07-30 08:19:27 /


Szyby dorobic mozna. Niewiem czy jest jakas firma w Warszawie, ale u nas (w Wilnie) na przyklad dorobienie przedniej szyby do Capri kosztuje okolo 220 litow (niecale 300zl). Z szyba do Anglii byloby podobnie, ale jest potrzebny orygynal rzeby zrobic forme..
Sproboj poszukac firm, zajmujacychsie sprzedaza i dorabianiem szyb do cziezarowek (i nie tylko)..

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-30 08:41:33 /


zeby zrobic szklana szybe trzeba miec oryginal, moze byc pekniety
w anglii byla raczej hartowana wiec pewnie jest w kawalkach

z bocznymi pewnie jest latwiej, z pleksy dorabiaja nawet bez oryginalu, dopasowuja do drzwi, ale szklo to inna sprawa
popytaj w "auto-szybach"

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-30 09:05:26 /


Szyby sa, z forma nie bedzie prblemu ale sa strasznie zniszczone wiec chce zrobic nowe. Podzownie po zakaldach w Warszawie, dzieki za info.

Pozdrawiam

Jarek / 2004-07-30 11:54:51 /


jarek, napisz co znalazłeś, bo ja do mojej 2d będę potrzebował

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-07-30 20:59:46 /


z tego co się orientuję to w jaan glas dorabiają takie cudactwa

Cichy Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-19 23:35:19 /


to źle sie orientujesz - chyba że coś sie zmieniło od czasu gdy pytałem ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-19 23:44:50 /


W jaan autoszyby dorabiają, ale tylko płaskie szyby ( czyli boczne do niektórych wózków, lub przednie do wynalazków typu lotus 7) Niemniej na pewno w Polsce są firmy które się tym zajmują ( ten gość co w Polsce wyprzedził fabrykę mercedesa budując sobie merca zanim znalazł się w fabryce (jako egz. seryjny:) - Polak potrafi) dorabiał w naszym kraju szyby do tego auta, tylko ze z tego co się orientuje to koszt np. przedniej szyby przekroczył 2000 zł

Także jeśli nie są popękane tylko matowe to poczytaj na forum o polerowaniu szyb różem polerskim, może to wystarczy...

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-20 00:07:07 /


ale ja nie zdzierżę pastiku w drzwiach...
czy ktoś wie czy genia mkI i mkII miały kompatybilne szyby w przypadku 2d?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-20 00:30:39 /


a pewno że można, w firmie saint gobain (czyt san gobę) securit ale w oddziale gdzieś niedaleko Żarów. Robią wszystko i do wszystkiego za cenę ... zdecydowanie zaporową.

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-20 00:34:53 /


Kolega od Mercedesa SLR robił szybe przednią (musiał zamówić kilka sztuk) w okolicach zielonej góry .... tylko gdzie ? a może zgłosić się do jakiejś firmy co robią pancerne ?? ;-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-20 10:10:26 /


Szymal/Bigos, Perana, Mike B4 - wszyscy mówicie o prawie tym samym.
Tu jest link http://www.want.pl/want.htm - dystrybutor urzeduje w Krakowie, aczkolwiek szyby [tylko HARTOWANE BOCZNE] do ponad 100 modeli samochodów produkuje dlań firma HART http://www.hart-sm.com.pl/hart05.html w Żarach niedaleko Zielonej Góry.
W tychże samych Żarach od 1904 r.funkcjonowała Huta Szkła Kunice, produkująca od lat 50-tych przednie szyby do kilkuset typów samochodów, ale od paru lat szyby przednie mają być ponoć laminowane [warstwowe], więc chłopcy odpadli z tego rynku. Przejął ich kapitał francuski - firma obecnie nazywa się Saint Gobain Euroveder, Żary, ul.Szklarska (hihi) 27, tel.068-374.3061, ale robi tylko szyby boczne i tylne.
Natomiast jesli chodzi o przednie szyby warstwowe, to Saint Gobain Sekurit Hanglas Polska w Dabrowie Górniczej, ul.Szklanych Domów (hihi) 2, tel: 032-295.31.03 produkuje takowe do kilkuset typów aut, choć obawiam się, że do Forda Anglii może byc kłopot. Ale do Merca SLR zrobią bez problemu :D.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-20 11:06:09 /


w dąbrowie nie dorobią na bank, no chyba że jest wśród nas gość który ma bliskie kontakty z prezesem lub takowe z jego żoną :P Dowiadywałem się i nie ma takiej możliwości. Ale tak się składa że pracuje ze mną dziewczę prześlicznej urody które to naucza pracowników Saint G. w Dąbrowie - Strzemieszycach języka niemieckiego. Ona również dowiadywała się kogo trzeba o przednią szybę do capri i powiedzieli jej że jedynie w S.G securit w oddziale koło Żar (chyba Kunice Żarskie) ale dziś się dowie dokładniej o miejscowość.

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-20 14:31:26 /


Dokładnie tak pisałem. Nigdy nie twierdziłem, że w Strzemieszycach cokolwiek dorobią - oni robią masówkę dla Skody, VW, Opla i Fiata. Natomiast miejscowość Kunice Żarskie jakieś 10-12 lat temu została włączona do Żar i adres oraz telefon do Saint Gobain w Żarach masz w moim poprzednim poście. Ale podobno ono odmawiają dorabiania przedniej, a tył i boki też zrobią tylko jesli mają w tzw. szerokim asortymencie.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-20 15:18:12 /


dokladnie krk w kunicach moga dorobic wszystko bo bylem tak jak szukalem szyby do rekorda d coupe'77 tyle ze jednostkowa szyba to spory koszt
pozdro
p.s. z tego co wiem robia tam teraz szyby do autobosow

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-20 21:33:32 /


szukam szukam i nie moge znaleźć wątku o docinaniu szyb, potrzebuje dociąć szyby do obniżonego dachu, czy jest to możliwe we własnym zakresie czy raczej zawieźć to komuś no i czy wogóle jest to możliwe, za wszelkie info dzięki.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-14 15:28:17 /


jest to mozliwe ale zostawil bym to fachowca :)
w tamtym roku u nas na zlot motocykli przyjechal garbus z obnizonym dachem calkiem fajnie to wygladalo :)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-14 17:10:33 /


Dołączę się do wątku: Ja potrzebuję dorobić nowe uszczelki szyb: przedniej, tylniej i bocznych, nie do capri. Czy ktoś się orientuje, czy jest gdzieś taka możliwość w okolicach Śląska(Katowic) i najlepiej ile orientacyjnie może to kosztować.

Michał Rau / 2004-11-14 18:01:47 /


no to na tę okoliczność "szklaną" poza tym, że w poniedziałek i tak zadzwonię do magików z Żar, to mnie męczy kwestia szkła do reflektorów przód...
Mam do wyboru spolerowanie ryfli.... około 80pln/szt. i dorobienie gładkich bez ryfli...

może ktoś obkminiał takie cuda...

milou / 2007-12-01 21:44:06 /


W Warszawie dorobi każdą szybę (płaską) firma Pyroflex. Trzeba mieć coś na wzór, dorabiałem szybę do kabiny żurawia, ponieważ była zbita odrysowaliśmy kształt z kabiny i wyszło bez zadnych problemów.

http://www.pyroflex.com.pl/next.htm

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-02 20:17:43 /


Szyby hartowane gięte dorabia firma Agroglas
dorobienie trwa kilka dni i kosztuje u nich 150 zl za metr kwadratowy
co uważam za bardzo dobrą cenę
http://www.agroglas.pl/

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-12-03 11:51:39 /


"Odświerze kotleta" jak to piszą....
Pech chciał że moja tylna uchylana szyba uległa destrukcji. Gdzie można dorobić ją (jest łukowata) na podstawie drugiej ale symetrycznie ( jest prawa nie ma lewej)?? Najlepiej okolice Wrocławia???

Morel Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-03-20 23:19:58 /